De Spodu VOETBAL Olympia—Westerkwartier 0-1. Ook in haar derde competiewedstrijd is Olympia er niet in geslaagd een overwin ning te behalen*, Gedurende het grootste gedeelte van den wedstrijd, vooral na de rust, hebben onze stadgenooten het beste van het spel gehad zonder er in te slagen ook smaar één doelpunt te scoren. Toch werd er heel behoorlijk voetbal vertoond en indien lat en palen den opvallend rustig keependen Westerkwartier-doelman niet diverse malen te hulp waren gekomen, had Olympia zeker de overwinning, die haar qua spel toekwam, behaald. («.-Onmiddellijk na den aftrap ontwikkeld zich een aardigen strijd en beide keepers moeten eenige malen handelend optreden. Een goed door Gravesteijn genomen corner heeft bijna succes. Na een halfuur weet Vermeij fraai te red den als de Haagsche linksbuiten een hard diagonaal schot schot inzendt. Even later kogelt L. Duys, die weer een nuttige spil- parti] speelde, hl den uitersten hoek, doch de keeper det Rood-witten redt ten koste van een corner. Nadat Westerkwartier het Olympia doel nogmaals in gevaar heeft ge bracht, waarbij de Rood-zwarte verdediging, ten slotte resoluut weet in te grijpen, breekt de rust aan. Na de hervatiing zitten de Gouwenaars onmiddellijk voor het vijande lijk doel. Midvoor de jong heeft pech als de bal van de bóvenlat in het veld terugspringt. Het Olympia-offensief houdt aan, doch het succes komt aan de andere zijde, als een der Westerkwartier-voorwaartsen bij een algemeenen tegenaanval inschiet (Ó-l). De róód-zwarten zijn hierdoor niet ontmoedigd en trekken weer ten aanval. Een schot van Piet Huijzer wordt via den bovenlat tot corner verwekt. Hieruit scoort de jong, doch de scheidsrechter heeft een overtreding ge constateerd. Na twintig minuten wordt M. Duijs vervangen door Hagendijk. Uit een goede corner van Gravesteijn schiet L. Duijs over. Een kwartier voor het einde valt Jue in voor de Jong en deze invaller heeft bijna sncces .als hij den bal over den Haagschen keeper heen in het net wil wippen, maar wederom brengt de paal redding. Onder groote spanning kondigt scheidsrechter Ram- kema dan het einde aan van dezen, in goede verstandhouding gespeeldea wedstrijd. GOUDA-VELOX 1-3 Direct na aftrap wordt een zeer hoog tempo door beide ploegen ingezet, het spel gaat vlug op en neer en vooral de verdedi gingen weren zich uitstekend. De rood-witten krijgen de eerste scoringskansen wanneer Ottevanger voorzet, doch Hommels stapt over den bal heen en zijn buurman ótoppe- lenburg schiet hoog over. Na ongeveer een half uur spelen neemt de Velox-linksbuiten een corner, Boef kopt den bal voor zijn doelman weg en v. d. Kamp profiteert van dit misverstandje door zijn club de leiding te geven 0-1. Vlak hierna begaat de Waal een overtreding, bij het nemen van den vrijen trap verzuimt men om Bonnema te dekken en deze weet onberispelijk het doel te vinden 0-2. Gouda komt onstuimig opj zetten en het gelukt Grootendorst met een schuiver 1-2 te maken. Thans raakt Boef gebleasee d en wordt van bet veld gedragen, waarna Broekhuizen het elftal completeert. Even zakt Gouda af en wanneer Scholten mist met het wegwerken, krijgt v. d. Linden een kans om onhoudbaar 1-3 te maken, waarmede tevens de rust ingaat. Na de hervatting heeft Gouda haar elftal gewijzigd, Ottevanger en Grootendorst wis selen o.m.van plaats. Het gevolg is weer het bekende korte spel van midvoor en linksbinnen. Overigens werken de rood-witten hard en het gevolg is dat Velox geheel wordt teruggedrongen. Zij weten daarmede te be reiken dat geen Gouda-spelcr een schietkans krijgt en zoo men die nog eens sporadisch weet te scheppen, mankeert het aan een behoorlijk schot. Tot slot bet bekende liedje en refrein: Gouda in het veld toonaangevend maar niet bi) machte een doelpuntte maken. Gezien de verhouding zouden de Gouwenaars toch zeker een gelijk spel verdiend hebben, maar met het voetbalspel beslissen de ge maakte qoals en zoodoende sleepte Velox de overwinning en beide winstpunten uit het vuur. Scheidsrechter Crooy heeft wel eens beter geleid dan dezen middag, doch niette genstaande is de wedstrijd in goede verstand houding gespeeld. Laakkwartier IG.S.V. I 10 Gisteren ondernam G.S.V. met een 200 tal supporter de reis naar Den Haag en moest tegen ae Hagenars onverdiend een nederlaag slikken. Voor de rust gingen beide partijen te gen elkaar Op, maar na de rust ontketende G.S.V. buitengewoon verrassende aanval len en bleek Laakkwartier de situatie niet meester te zijn. Orizande, de Laakwartier- linksbuiten, die een zeer goede speler is, bracht tegen de prima G.S.V.-verdediging niets in. Thans iets over den wedstrijd zelf. Laakkwartier trapt af en is het eerst in den aanval. Dan is het G.S.V. die tot den aanval overgaat. Stouthart zet goed voor maar C. Brem schiet naast. Laak kwartier prqbeert het eens en de bal wordt via Kerk corner. Rechtsbuiten van de Breukel neemt den hoekschop en weet dezen buitengewoon scherp voor te zet ten, zoo scherp dat de bal volgens allen op de deklai neer ïou komen, doch on geveer een centimeter naar binnen zjvenk- te en zonder dat iemand hem aanraakt de doellijn passeerde: 10. Daarna neemt G.S.V. het initiatief in handen en alle pogingen de stand gelijk te brengen zijn vruchteloos. Wanneer een aanval op het G.S.V-doel plaats vindt ontstaat éénmaal een zeer gevaarlijke situatie en schiet de r. binnen der Hagenaars de bal tegen K. Kerk welke in de G.S.V.-goal stond op gesteld en zijn hand niet thuis kon hou den, zoodat G.S.V. een strafschop tégen zich kreeg, welke keihard tegen de paal werd geschoten. Na dp thee zetten de groen-witten alles op alles en ruilt C. Brem van plaats met P. Nuvelstein. Er worden ongelooflijk snelle aanvallen opgezet. Kort daarop is het J. Vermeer welke uit een hoekschop keurig voorzet en probeert P. Nuvelstein het met zijn hoofd. Rakelings gaat de bal over, overigens onhoudbaar voor den Laakkwartierdoelverdediger, die verkeerd stond opgesteld. Verschillende hoekschop pen- en ontelbare vrije trappen krijgen de G.S.V.-ers voor het vaak veel te forsch spelen der Hagenaars toegewezen. Kort daarop is het wederom F. Lakerveld die den bal hard in den linkeronderhoek schiet maar wederom weet de Laakkwar tierdoelverdediger den bal goed weg te werken. Als speler zou men inderdaad moedeloos worden, niets lukt uit welke situatie ook. Met 8 G.S.V.-ers welke het Laakkwartier strafschopgebied belegeren fluit scheidsrechter J. C. v. d. Berg, die zeer verdiendstelijk leidde, het einde van ■8eb[j3P9u apuaipjaAuo jnn|osqe azap Orizand^, de goede r. buiten der Hage naars vertelde ..wij hebben meer als wat ons toekwam" en inderdaad zoo was het ook. Indien de G.S.V.-ers zoo blijven spe len als in dezen wedstrijd en met iets meer geluk dan zullen zij nog menig puntje in de wacht slepen. O.N.A. I—TONEGIDÓ I 8—1 In een door O.N.A. goed gespeelden wedstrijd heeft zij over Tonegido met groote cijfers kunnen zegenvieren en heeft hiermede den eersten wedstrijd gewonnen. Over den wedstrijd het volgende. Als de scheidsrechter beide elftallen in het veld blaast heeft O.N.A. een invaller, de links buiten is vervangen door v. d. Broek. Tonegido heeft twee invallers. O.N.A. ■wint den toss en Tonegido trapt af. Direct is O.N.A. in den aanval, maar Tonegidos' achterhoede weet voorloopig het gevaar te keeren. Na ruim tien min. spelen weet v. d. Broek een in moeilijke positie ge plaatsten bal nog voor het doel té krijgen en het is Van Willigen, die den ba' on houdbaar in het doel plaatst 1—0. O.N.A. blijft aanvallen en het is Biesheuvel, die een goed door Evers geplaatsten bal in kopt 20. Hierna komt Tonegido in den aanval maar Flier weet enkele goed ge plaatste schoten subliem te keeren. Na 35 minnen spelen is het v. d. Broek, die van een schermutseling voor Tonegido's doel gebruik weet te maken en er 30 van maakt waarmede de rust aanbreekt. Na de rust een gelijk opgaanden wed strijd. Van Willigen weet met een mooi schot doel te treffen,' maar een achter speler keert het gevaar. Vlak hierop het zelfde voor het O.N.A.-doel maar hier brengt de paal redding. Maar 20 minuten na de rust is het toch weer Van Willigen die van een mooi door Biesheuvel döor- gespeelden bal gebruik weet te maken en den stand op 4—0 brengt. Tonegido zet alles op den aanval om den achterstand in te halen, wat hun na mooi samensoel gelukt: het is haar 1. binnen die met een mooi schot Flier het nakijken geeft 41. Geleidelijk! voert O.N.A'. in de laatste 20 minuten den stand op tot 81 en wel door Evers (2), Van Willigen (1) en L. de jong (1). 15 minuten voor het einde moet Flier nog vervangen worden door Kersbergen. Hiermede kómt het einde van den in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd. Scheidsrechter Dijk man had geen moeilijke taak en leidde den wedstrijd uitstekend. HANDBAL Excelsior I—Krachtsport I 7—0 Gisteren werd op het O.N.A.-terrein de, wedstrijd ExcelsiorKrachtsport v ge-i speeld. De dames, die nog steeds onge slagen aan den kop staan, hebben hun positie nog versterkt. Daar V. et C. 1 tegen Stolwijk 1 een gelijk spel speelden. De dames die een goeden wedstrijd speel den wisten voor de rust 3 doelpunten te maken en na de rust 4, en wel door A. Prevoo (4), T. de Koster (2) en J. Luij- nenburg (1). A.s. Zondag hebben de da mes rust. De heerenwedstrijd Minerva IExcel sior I was uitgesteld. Voor a.s. Zondag wordt op het O.N.A.-terrein de plaatse lijke Handbalontmoeting gespeeld tuschen Excelsior 1—Vires et Celerias 1. Aan vang 9.45 uur. HOCKEY G.M.H.C. I—Aeolus 111 3—1 Heerenwedstrijd G:M.H.C. verschijnt met drie invallers in het veld, die allen in de voorhoede op gesteld zijn. Aeolus heeft een sterk elftal op den been gebracht, zoodat G.M.H.C. de handen vol gehad heeft, zeker in de eerste helft. De Goudsche verdediging met Jep en Wim Spaas, Van Eijk en Vlietstra, heeft den wedstrijd gewonnen, kunnen we wel zeggen. Bovendien was zij versterkt met Klarenbeek. G.M.H.C. zet den eersten aanval in, doch de rollen zijn snel omgekeerd en na vijf minuten heeft Aeolus reeds suc- ,ces als de keeper te onbesuisd uitgeloo- pen is. Overigens heeft keeper Jonker zich prachtig hersteld en vier zeker lijkende doelpunten voorkomen. Er werden in de zen wedstrijd vele corners tegen Gouda genomen, die echter geen van alle succes opgeleverd hebben. In de eerste helft zien we een prachtig hoog schot van den over al aanwezig zijnde Jep Spaas, dat even keurig gestopt wordt. Een. doelpunt van Aeolus wordt gean nuleerd, daar de scheidsrechter even te voren gefloten had voor shut van den midvoor van de aanvallende partij. Toch weet Gouda vlak voor de rust nog gelijk te maken door den linksbinnen Op ten Camp. De held van den dag was zeker Catz, die in de tweede helft verscheidene ge vaarlijke aanvallen opzette en pracht staaltjes van solospel liet zien. Zoo weet hij na de geheele Rotterdamsche verde diging omspeeld te hebben, den keeper met een push te verrassen (21). Aeolus zit er nu een tijdje flink op, doch de STADSNIEUWS. FEESTAVOND VAN E.H.B.O. Vrijdagavond werd in de Beurs- klok de 32ste Jaarvergadering van de E.H.B.O- gehouden, waarbij een tooneeluitvoering en een bal aan sloten. De voorzitter, de heer J. J. Ma- ree Hzn., opende de bijeenkomst waarna de heer Haaksman als se cretaris een overzicht van de werk zaamheden tijdens de oorlogsjaren gaf. Reeds in het begin ^van den oorlog kreeg de E.H-B.O- handel? vol werk, toen Gouda overstroomd werd met vluchtelingen uit TieJ en omgeving. Blokploegen werden gevormd en uitgebreid, stoomcur sussen in het leven geroepen. Op 25 Februari had een bominslag plaats op den Fluweelensingel, kort daarop gevolgd door een inslag aan de Ketelstraat en de Krugerlaan. De E.H.B.O. deed daar goed werk. De banden van den rijwielbran card werden in 1942 gestolen en iet kostte veel moeite om ze ver vangen te krijgen. De rijwielen werden later gevorderd, zoodat een snelle hulpverleening ernstig in ge vaar kwam. Een z.g. torso werd aangekocht om de geldmiddelen voor vordering te behoeden. Bij de heerschende duisternis kwam het wel voor, dat de rijwiel brancard door Duitsche schild wachten beschoten werd. Door middel van dezen brancard kon den ook eenige mannen tijdens de razzia's uit de Duitsche handen ge houden worden. Goed werk deed de Goudsche afdeèling bij het ver zorgen van de gepakte Westlan ders, die met stukgeloopen voeten in de Holland-Nautic lagen. De Gouwenaren lieten zich daarbij niet Onbetuigd, want 600 rollet^ peper- (nurft,, konden worden uitgedeeld* benevens shag en sigarettenvloe* Goudsche verdediging houdt prachtig Stand. De rechtsback van Aeolus redt als de keeper op den grond ligt. Catz breekt aan het einde nog weer alleen door, lokt den keeper uit het.doel en plaatst den bal dan onbaatzuchtig voor het open doel. B. de Jong heeft maar in te schieten (3—1). G.M.H.C. 1—Bully '36 V 3—1 Dameswedstrijd De eerste helft geeft een sterk over wicht van G.M.H.C.' te zien en na de pauze zijn de rollen juist omgekeerd. Mej.- Lavies, de snelle midvoor, verrichtte de hattrick, al moet zeker de goede steun van de halflinie niet vergeten worden. De invalster, Anneke Spaas toonde haar plaats waard te zijn. In de verdediging blonk mej. Barentsen uit. In het begin breekt de midvoor geheel door, maar haar schot gaat ver naast. Dezelfde speelster herhaalt dit in de eerste helft nog twee malen met succesj (2-0). Na de rust wordt G.M.H.C. op eigen helft teruggedrongen en ontstaan er meermalen gevaarlijke situaties voor het Goudsche doel. Doch ook de hieruit ont stane corners leveren Bully geen succes op. Als het op de helft der gastvrouwen wat rustiger wordt, gaat mej. Barentsen vóór spelen en laat mooie staaltjes van individueel spel zien. Zij stelt mej. Lavies in staat haar derde doelpunt te scoren. G.M.H.C. laat het er nu een beetje bij zitten, Bully pakt daarentegen nog even flink aan. Haar inspanning wordt dan ook beloond met een doelpunt van, de rechtsbinnen (31). Met Bully in den aanval komt het einde. Bridge-drive I Roei- en Zeil- vereeniging „Gouda". Zaterdagavond heeft de R. en Z. V. „Gouda" een geslaagde bridge-drive gehou den, die een zeer geanimeerd verloop had. Er werd volgens het Scheveningsche systeem gespeeld, waardoor de geluksfactor tot een minimum was beperkt. De uitslag luidt Groep Noord-Zuid: 1. S. Laugeman-A. M. Soeters (2369 matchpoints). 2. W. de Jong-Th. Kok 20l/j (890 m.p. Groep Oost-West: 1. M. Louwerenburg- F. v. d. Straaten 17 p. (390 matchpoints) 2. j. Klaarenbeek-W. Zuijdam Jr. 19'/«p) (990 matchpoints). Door de zieken ver voerders wer den tijdens de bezettingsjaren 2572 patiënten vervoerd, terwijl in 141 ongevallen hulp werd verleend. Nu is de oorlog voorbij en wij kunnen het doel van onze vereeniging weer nastreven: Het verleenen van eer ste hulp bij ongevallen, wat te bereiken is door het onderhouden /an den geest van menschenliefde en humaniteitsgevoel. In het daarna opgevoerde pro gramma waren verschillende aar dige nummers te aanschouwen zooals het A.B.C. van de E.H.B.O- en de schets „Een fijne familie". Ook het Hongaarsche echtpaar oogstte veel succes met de dansen uit hun land. Zoowel de solodans als het duet waren prima in uit voering. Een geanimeerd bal besloot de zen avond. „Liefde maakt rare sprongen". Na 5 jaar niet meer voor het voetlicht te zijn geweest, voerde de R.K.D.C. het blijspel met bo venstaande titel op. In het begin hadden sommige spelers eenige moeite om op gang te \komen, doch weldra kwam de vaart erin. Cwee- ke (Jan Janssen) speelde zjjn rol als een geboren buttler en* wekte menigmaal de lachlust op. Zijn spel kwam aan de opvoering van het stuk zeer ten goede. Naast hem zagen wij gaarne Sem Harrington (Ton van Hulzen) op de planken verschijnen. Mrs. Carol Chadwick (Mevr. Bets v. Hulzen-de Zeeuw) deed voor hem niet onder. De rol" len van Peggy Fairfax (Mevr. Wil ly Flux-v. Dokkum) en Mrs- Gay Gilford (Do de Morree) waren niet gemakkelijk en werden desalniet temin verdienstelijk gespeeld. Ollie Gilford (Wim Hoonhout) kende zijn rol uitstekend. Jammer was het te moeten zeggen, dat alle

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2