INDIË CORRESPONDENT CQNCOKDIA - Donderdag 29 November 8 uur Het Biechtgeheim MANNELIJK EN VROUWELIIK PERSONEEL MEISJES gevraagd DE VISSCHERIJFILM KOMT...j zit- en slupkimif in kieken Kraamverpleegster Dame-Huishoudster Radio-programma Woningruil Kleermakers Grootwerkers Broek en vestmakers flinke Jongen {Gaat een avond mee naar zee!!! FLINKE JONGEN TUINGROND net meisje van hedenavond. Hilversum I. 301 M. 18.00 18.15 18.40 19.- 19.30 20.00 20.15 21.00 21.15 Jean Cyrano zingt over de vrouw.- Voor de rijpere jeugd. Han Gorter: „Een plaatje meteen praatje", jan Corduwener non-stop. Nieuwsberichten en reportage. Chris Braam, vjool en francois bou- genon, alt-viool. Nederland Herrijst, „de fox" spreekt Theater-orkest o-l.v. Cor v. d. Linden. De stem onzer bondgenooten. „The Novelty Serenaders" o.l.v. Benedict Silbermann. „Kleine werken van groote meesters". Solo-spel en zang (gramafoon). Mensch en Maatschappij, Dr. A. J. C. Petter, predikant en psycholoog te Den Haag„De Vrijheidsgedachte'*. Componist van de week, Hector Ber lioz. Nieuwsberichten en post scriptum. Avondwijding. Ds. E. D. Spelberg, Ned. Herv. pred.j te Hilversum. Sluiting en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 18. 18,30 J9,~ 19.30 20.45 21.45 22.- 22.20 22.45 23- Nieuwsberichten Wij spreken met .en persoverzicht. Werken van Edward Gei man. Cggtabiie-Septei. Programma Yepr de Nederlandsche Strijdkrachten. Sylvestre-trio. Landbouwpraatje. Ir. J. Sevenstef, Directeur van den rijksdienst voor landbouwherstel„De organisatie en en werkwijze van den Rijksdienst voor landbouwherstel". Kamerorkest o.l.v. Jaap v.Ginneken. Avondwijding. Pater M. Boogaartz. S.J. Pastoor v. d. H. Aloysius te Utrecht. Nieuwsberichten. Sam Nijveen Swingkwartet. Gramofoonmuziek. Sluiting en Wilhelmus. BUITENLAND. Van Ribbentrob en. Funk roepen getuigen a décharge op Na een woordvoerder van de Duitsche verdediging mededeelde, heeft Von Rib bentrob een aantal vooraanstaande En- gelsche politici gevraag® op te treden als getuige a décharge met de bedoeling, dat zij een verklaring 'zullen afleggen, dat Ribbentrob's diplomatie geen oerlogs- poljfiek was, doch den vrede diende. Von Ribbentrob heeft tevens Von Keitel en Jodl doen dagvaarden als getuige om dergelijke verklaringen af te leggen. Funk heeft Goering als getuige a déchar ge te doen dagvaarden om te verklaren dat Funk's arbeid volkomen ondergeschikt was aan het door Goering geleide 4- jarenplan. Woningproblemen Ook in de Ver. Staten moeten veel ge zinnen met andere samen in dezelfde wo ningen huizen. John B. Blanfort Jr., Na tional Housing Administrator, verklaarde, dat ongeveer 1 millioen gezinnen al bij elkaar inwonen en dat vermoedelijk 2 millioen hetzelfde zullen moeten doen. Daarom zullen de steden systematisch op grooteschaal nieuwe huizen moeten bouwen. Indonesische soldaten worden teruggetrokken De opruiming van de weerstandsnesten aan den weg van femarang naar Apiba- rawa vindt volgenX/en officieel Britsch communiqué voortgang. Te Soerabaja neemt de weerstand der extremisten af. Er hebben zich te Batavia geen nieuwe incidenten voorgedaan. Ruim 1400 Am- boneesche, Javaansche en Soendaneesche soldaten zijn betrokken bij het terugtrek ken der inheemsche soldaten uit het Ne- derlandsch-kidische leger op Java. Op het zijn ge'zondiValdus meldt de correspbn- dent van ArFJR. moment zijn ongeveer 1000 Nederland sche soldaten in Batavia achtergebleven. De' zwenking van het kabinet-Sjarir om in bespreking te treden met de Neder landers is te wijten aan dreigbrieven die door extremisten aan het nieuwe kabinet Ophitser uit de lucht. Vier Rocket-firing Mosquito's hebben Zon dag het radiostation van Djokjakarta aan gevallen en zoo een eind gemaakt aan de oorlogsophitsing van die dit station de laatste weken heeft uitgezonden. Ieder doel werd door twee Mosquito's aangevallen, die elk bewapend wa-en met S raketbommen. De bemanning van een aantal Mosquito's die gebouwen in Soerakarta hebben beschoten, Jaelde mee, dat zij van een hoogte van «000 voet hun raketten afschoten en kon den nagaan, dat 9 van de 16 voltreffers waren. Er braken geen branden uit en het radiostation Pylon stond nog steeds over eind, toen de vliegtuigen vertrokken. Tevoren hadden vliegtuigen pamfletten uitgestrooid boven Soerakarta, waarin de bevolking werd gewaarschuwd, dVSTedfcn'te verlaten, omdat de radiostations gebombardeerd zou den worden. Het radiostation van Soera karta gaf de order uit, dat de pamfletten moesten worden verzameld en deelde mede: „dat wij om 9 uur onze uitzendingen zullen hervatten". Sindsdien is het station echter niet meer in de lucht grweest. Op het radio station van Djokjakarta werden 13 raket- bommen geplaatst. Nog steeds strijd op Java. Het communiqué van het geall. hoofd kwartier te Batavia van vandaag verklaart dat de Indonesiërs hebben getracht met behulp van 200 kleine vaartuigen een lan ding uit te voeren aan den oever van het mper bij Ambarawa, waar geall. troepen de evacuee's uit het platgebrande kamp be schermden. De gevechten namen in hevig heid toe. Na de landing hebben de Indone siërs de nabijgelegen gevangenis bezet waaruit zij door tanks en artillerie weer verdieven zijn. Te Semarang werd een aan- i val afgeslagen van duizenden Indonesiërs waaronder 400 geüniformeerde en goed gewapende leden van het „Vredesleger." Officiëele Publicaties. Geisoleerde draad en kabel. De Directeur van het Rijksbureau Metalen maakt bekend, dat hij hierbij dispensatie ver leent van het verbod, bedoeld in het eerste lid van art. 5 der beschikking metalen-ver werkende industrie '44, voor zoover het be treft het koopen, verwerken, verkoopen en afleveren van geïsoleerde draad en kabel in de volgende uitvoeringena. rubberdraad, snoeren en huishoudsnoeren voor alle door sneden, doch uitsluitend met zink- of alumi- niumkern- of legeeringen daarvan, b v, hy- dronalium. b. autokabels (alle typen) schel- lensnoer en -draad, ozuriet verwarmingskabel en rijwlelsnoer voor alle kernmaterialen. Aankoop van ongekeurde groene zaaier wten. Handelaren in zaaipeulvruchten wordt door het hoofdbedrijfschap voor akkerbouwpro ducten toestemming verleend tot den aan koop van ongekeurde groene zaaierwten van telers. Mits op partij gekeurd' mogen de zaaierwten worden doorverkocht aan andere handelaren en met inachtneming van hetgeen omtrent den export is bepaald, tevens aan bultenlandsche afnemers. De verkoop van op partij gekeurde erwten aan binnenlandsche uiteindelijke verbruikers blijft verboden a Maandag moeten aanvragen voor schoenen worden ingediend door diegenen, wier naam ligt tusschen PAAP - PIJ^KER Heden overleed plotseling onze huisgenoot Julianus Jacobus van Galen oud ruim 20 jaar. Namens het College van Regenten van het Rotter- damsch Burger-Weeshuis te Moordrecht G. A. v. d. GIESEN j Directeur De begrafenis heeft plaats Dins dag 27 Nov. a s., dies voorm. 11 uur op de Algetöeene Be graafplaats te Moordrecht. Vooraf rouwdienst in het Weeshuis, aanvang 10.30 u. Moordrecht, 24 Nov. 1945. dag 27 Nov. a s., Wie wil woning te Gouda ruilen voor mijn woning in Boskoop, Burg. Colijnstraat, voor klein gezin Te bevr. Achter de Vischmarkt 52 Voor direct of later gevr. bekwame Br. onder no. 1970, bur. v.d. blad Gevraagd .plin. 16 jaar, in kruideniersbedrijf Fa. C. van Tongerloo Groenendaal 4 - Telefoon 2685 „DE PELIKAAN" - Amerika21 Wilt U opgeleid worden voor het diploma Belastingconsulent Gemeente administratie Makelaar Staatspraktijk-diploma door academisch gevormde docen ten met jarenlange ervaring 1 Inlichtingen KRUGERLAAN 85 Dinsdag ea Vrijdag van 8 tot 10 u. Aan boord van den Trawler en den Logger, ziel U hoe Nederland komi aan verschevischenHollandsche Nieuwe Voorstelling in de Nieuwe Schouwburg op j Donderdag 6 December, des avonds 8 uur j Als verraÉSipgEen serie internationaal bekroonde kleuren- beelden, Ee&4usi voor hef oog J Groote instelling zoekt voor Gouda en omgeving een Voor actieve personen, goede bijverdienste Onderwijzers en administratief onderlegde personen genieten de voorkeur. Brieven onder no. 1946, aan het bureau van dit blad Nog ééamaal het veelbesproken en diep ontroerende successtuk in 6 boeiende bedrijven, van Dirk Janse De vreeselijke strijd van een geestelijke,-.wiens broer onschuldig ter dood wordt veroordeeld, terwijl hij uit de biecht den waren schuldige kentMoet hij spreken Moet een onschul dige sterven De blinde moeder Mies Stevens Pater Karei Pierre v. d. Burg Reeds meer dan 1500 opvoeringen 11 PRIJZEN f 1.- tot I 2.50. Plaatsbespreken Donderdag van 11 1 uur. De N*V. Koninklijke Plateelbakkerij „Zuid" Holland", vraagt zoowel jeugdigen, als volwassenen. Aanmelding elkên dag bij den portier, Verlorenkoét 7 MILITAIR GEZAG Zuid-Holland en Zeeland Dc Militaire Commissaris in de tweede Militaire Afdeeling voor het ressort Zuid-Holland en Zeeland, brengt ter algemeene kennis, dat vorderingen van roerende en onroerende goederen welke in Zuid-Holland en Zeeland zijn verricht door het Militair Gezag en daaronder ressorteerende instanties,, waarover geen of ec» niet officieel vorderingsbevel weid verstrekt, voor 9 December a.i. moeten zijn geregistreerd. Hieronder zijn niet begrepen goederen welke volgens Besluit Vijandelijk Vermogen E 133 zijn in beslag genomen of onder beheer gesteld. Belanghebbenden knnnen zich onder overlegging van de noodige be scheiden, ter verkrijging van een officieel vorderingsbevel, vervoegen aan het adres NAUSSAULAAN 23 te 'a-Gravenhage Voor vorderingen, waarvoor na deze registratie geen officieele vorde ringsbevel kan worden overlegd, zal geen schadevergoeding worden uitletaald. De Afdeelings-Militairc Commissaris in de provinciën Zuid-Holland en Zeeland. De Reserve-Lt Kolonel der Infanterie WIE RUILT z.g.a n. Proton-atof- zuiger met toebeh. voor Radio toestel, Fluweelensingel 46. Gouda Gevraagd een 16— 18 jaar Kaashandel S. DE VRIES Groenendaal 72 Jong echtpaar z. kinderen vraagt voor zoo spoedig mogelijk een ongemeubileerd. Brieven onder no. 1825, bureau van dit blad. Te huur aangeboden 3 a 4000 roede Br. onder no. 1850, bur. v. d. blad Gevraagd een (eind April) Brieven onder no. 1933 bureau van dit blad Gevraagd een van 8—4 uur. Mevr. EIJKMAN, Westhaven 63 Te koop een Schotache Colli, teef m. stamboom, oud 2 jaar, ook ge negen te rullen voor jonge Dait- •che Herder met stamboom Boschweg 42. Gouda Waar blijft TE KOOP aangeboden 2 p. ledikant met springb., 1 p- ledikant met springb., groote spiegel, wasch-commode, 3 d. kamerscherm, hangklok, groote tafel, theekast. Te bevragen GOUWE 236 Te koop aangeboden 5 winkelvitrines, 1 wringer met wringbok, 1 kattenmand en eenige achilderijUjsten WALESTR. 6, tusschen 5en6u- Speelgoed te koop M&rklin Electr. trein met toebeh. schommel, ringen enrekstok, stoom' machien, sjoelbak, schaak-, schada- en gr. monopoliespel, ook te ruilen voor Radio. Tevens te koop Mi' croscoop. Bodegr.straatweg Gevraagd bij 66-jarig Heer te Gouda. Br. no. 83, Van Burk's Adver tentie-bureau, Kleiweg 39 21.45 22.15 22.30 23.00 23.15 23.30 20.- 20.30 - U Toegangsbew. verkrijgb. bij alle Goudsche Vischhandelaren af 0 25 J De opbrengst der entree-geiden komt geheel ten goede aan het Ned. Roode Kruis J Mr. F. P. B. BLOEMARTS T- Weggelopen: Donderdag*v. j.l.een keeskondje zwart met bruine pootje». 10 terende naar de naam Splinter. Ttrag te bezorgen Derde K«de

Groot Gouda | 1945 | | pagina 4