INDIE Dagmeisje of werkster ÜSJE GEVRAAGD BEDIENDE 's-avonds winkelen HJj/jUju Radio-toestel hulp io de huishouding Russische Hazewind Ds. H. C- LEEP over Jeugd chBïoscmft BOERENKNECHT FEESTAVOND NET MEISJE Zit-Slaapkamer zit-en slaapkamer VOOR DE FEESTDAGEN Expeditiekantoor vraagt een jongste bediende U kunt weer Th. Allebrandi - Kleiweg 78 Weggeloopeneten Iran beantwoordt de Nota der Sowjet-Unie Het Iraansche Ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft de nota der Sow- jet-Unie beantwoord. Het antwoord is gesteld in verzoenende bewoording. De verwachting wordt uitgesproken, dat de Sowjet-Ambassade zoo spoedig mogelijk mededeeling zal doen van door de Sow jet-Unie voorgenomen stappen, welke zul len strekken tot volledige vrijheid van handelen voor de Iraansche regeering ten opzichte van de Noordelijke provinciën' en tot volledige vrijheid van transport van Iraansche troepen in het algemeen en van de troepen, welke bij Sjarifabad door Sowjet-eenheden worden tegengehouden, in het bijzonder. De Nota s*eeft uiting aan de voldoening der Iraansche regeering over de belofte van non-interventie, door de Sowjet-Unie gedaan. De Iraansche regeering rekent erop, dat na het terugtrekken van de vreemde troe pen uit Iran geen vérdere onaangename stappen door de Sowjet-Unie zullen wor den ondernomen, welke de onschokbare vriendschap tusschen beide landen zou den kunnen verstoren. Daarom dringt de nota nogmaals aan op spoedig vertrek van de vreemde troepen uit Iran. Record tocht van vliegtuig- moederschip Het Amerikaansche vliegtuigmoeder schip Lake Champlain, dat Maandag dokte, heeft den Atlantischen Oceaan vanaf Gibraltar overgestoken in 4 dagen. 8 uur en 51 minuten. Dit beteekent een nieuw record. Het vaartuig legde 3360,3 zeemijlen af met een gemiddelde snelheid van 32,048 knoo- pen. Het vorige record was 31,69 knoo- pen en stond op naam van de Britsche luxe stoomer Queen Mary in 1938. Voormalige Commandant van Auschwitz gearresteerd Naar de B.B.C.' meldt, hebben de Ame rikaansche autoriteiten in Oostenrijk den voormaligen commandant van het con centratiekamp Auschwitz, Krausen, ge- Evacuees naar Nederland Zaterdag waren reeds ongeveer 1100 evacuees aan boord van de Nieuw-Am- sterdam gekomen. Het betreft meest ^vrou wen en kinderen. Het c.s. Glenroy en s.s. Staffordshire worden morgen of over- k morgen met evacues voor de Nieuw Amsterdam uit Batavia te Singapore verwacht. Europeanen nemen de zaak in eigen handen Volgens berichten uit Bandoeng nemen de Europeanen daar de zaak meer en meer in eigen handem Jonge Europeanen hebben veertien Indonesische voedsel- auto's overvallen en het voedsel naar de kampen gebracht. Verschillende winkels werden door hen met geweld geopend, daar de voedseltoestand buitengewoon ernstig is. De winkels waren binnen een uur uitverkocht. Nadat een van hen ver moord was, hebben Ambonneezen de extremisten in het Kosambi-gebied aan gevallen en twee Indonesiërs gedood. Dringend verzoek uit Bandoeng Een aantal vooraanstaande inwoners van Bandoeng hebben zich in een petitie namens alle bedriegde personen op Java gericht tot ieder en tot elke organisatie, die bereid en in staat is om te helpen, zonder onderscheid van ras of huidskleur. De petitie wijst op den ondragelijken toestand te Bandoeng, waar dagelijksch het aantal evacuees, dat de teekenen van Beri-Beri en Pellegra vertoont, grooter wordt. Dit wordt veroorzaakt door het ernstige voedseltekort, dat gevolgd is op de algemeene boycot, die de terroristen op de goedmeenende Indonesiërs en Chi- neezen hebben gelegd. Verder wordt ge wezen op de onvoldoende militaire be scherming, hoewel het verzoekschrift de heldenmoed die getoond wordt door kleine, op zich zelf staande eenheden, zeer prijst. „Ons is niets anders overge bleven dan ons voor te bereiden op nog ergere dingen, tenzij er iets gedaan wordt. Zendt meer soldaten. Als er geen Britsche beschikbaar zijn, sta dan toe, dat Nederlandsche militaire eenheden aan land gaan. Als dat ook onmogelijk is, laten de Vereenigde Staten ons dan hel pen". De petitie roept de opofferingen, die Nederland de laatste jaren gedaan heeft, weer in de gedachten en zegt, dat deze het recht geeft om te vragen, dat tenminste de kinderen en de ouden van dagen zoo spoedig mogelijk geëvacueerd worden. OFFICIEELE PUBLICATIE. Distributie van Klompen Het C.D.K. deelt mede, dat handelaren in klompen de van het publiek ontvangen klompenbonnen moeten opzenden aan hun leverancier, waarna deze de klompen zullen afleveren. De klompenfabrikanten moeten de van van de handelaren ont vangen bonnen inleveren bij den distri- butiedienst. De bonnen moeten, geschei den naar de soort, op afzonderlijke op- plakvellen geplakt worden. Inlevering dient te geschieden met een ontvangst bewijs MD 342-02. De klompenfabrikan ten zullen „toewijzingen van materialen ter vervaardiging van klompen" ontvan gen. Zij moeten deze toewijzingen via de rayonleiders der Vakgroep Klompenindu strie toezenden aan de Bedrijfsgroep Houtindustrie. Vragen omtrent de her bevoorrading met hout moeten gericht;, worden aan de rayonleiders der Vakgroep Klompenindustrie. Intrekking deblokkeeringsvergunningen Het Ministerie van Financiën deelt mede: de Nederlandsche Bank heeft de volgende algemeene deblokkeeringsver gunningen met ingang van 1 December ingetrokken. 4. (kdopen van levensmiddelen die wor den gedistribueerd)8. (koopen op veilin gen van groenten, fruit, bloembollen en bloemen). 9. (deblokkeering van veilin gen). 10. (uitkeering van betaalmiddelen aan sanatoria e.d.). 12. (koopen van ta bak). 14. (oude materialen en afvalstof fen). 18. (koopen van bloembollen). 19. (koopen van hout). 21. (koopen vanufie ren). 24. (koopen van bedrijfsautomobie len). 32 (kooppen van zaaizaad en poot- goed). 35. (koopen van boomkweekerij- producten). 38. (koopen van granen, za den en peulvruchten). De intrekking dezer algemeene vergun ningen moet men zien in samenhang met de herziening van de regeling betreffende credietgeving en debetrekeningen. Nieuwe Waschtarieven Het Directoraat voor de prijzen deelt mede, dat de tarieven voor waschbehan- deling thans in een algemeene regetmg zijn vastgelegd. De wasscherijen mogen naar keuze op 9 Mei 1940 geldende ta rieven met 50% verhoogen of hun op 18 September 1944 geldende tarieven met 25%. Iedere witwasscher en waschvc- zender moet de voor hem geldende prij zen zoo spoedig mogelijk door middel van een prijscourant of een andere bekendma king aan al zijn klanten mededeelen. Wanneer de wasch per kg. wordt be rekend, mag voor natwasch niet meer dan 0.25 tot 0.35 worden berekend, voor droogtoegeslagen wasch 0.32 tot 0.40, voor mangelwagch 0.30 tot 0.45, voor perswasch 0.40 tot 0.55 en voor geheel opgemaakte wasch 0.45 tot 0.60. Ook den prijs voor de waschbehande- ling per stuk moeten de witwasschers en waschverzenders aan hun klanten mede deelen. Handel in Metalig Voor invoer door den particulieren handel van metalen, materialen, halffa brikaten en afgewerkte producten uit En geland, België, Luxemburg en Frankrijk worden thans weer aanvragen in. behan deling genomen. Voor nadere bijzonder heden wordt verwezen naar de desbetref fende uitgebreide publicatie in" de pers. De handel in Riet Het Bedrijfschap voor griend cn riet maakt bekend, dat voor den verkoop van riet te velde en van gesneden riet thans voorschriften zijn vastgesteld, gelijklui, dend aan die, welke voor den verkoop van griend'hout te velde, en van gesneden griendhout gelden en welke reeds zijn bekend gemaakt. Eigenaren van percee- len riet zijn mitsdien vóortaan vrij in de keuze der koopers, mits deze in de jaren 1936 tot en met 1941 een of meermalen riet te velde hebben gekocht of geduren de een of meer dier jaren perceelen riet op langen termijn in pacht hadden, De tot dusverre geldende prijsvoorschriften blijven van kracht en zeër scherpe conróie zal op naleving dezer voorschriften wor den uitgeoefend. Het gesneden riet mag zonder inneming van' aankoopvergunnin- gen worden verkocht aan erkende han delaren in of verwerkers van riet. De distributie van teenhout van den oogst 1944-1945 of oudere oogsten zal worden afgewikkeld op den ouden ,voet. S chillen bewaren In een schrijven aan de Gemeenteraden heeft het Rijksbureau voor Voedselvoor ziening medegedeeld, dat het met het oog op de veevoederpositie voor de a.s. winter wederom noodzakelijk is, dat zooveel mo gelijk appelschillen, aardappelschillen en etensresten worden ingezameld. In ver band daarmede wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat hef onver antwoordelijk is om schillen en etensres ten in de vuilnisbakken" te deponeeren. In het belang van de veevoedervoor ziening en dientengevolge van de melk en vleeschvoorziening is het dringend ge- wenscht de schillen en etensresten afzon derlijk te bewaren e/i deze geregeld af te geven aan den schillenophaler. Toewijzingen Spijsolie.. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat detaillisten de bonnen 328 en 422 voor 2 dl. (plm. 180 gram) spijsolie in de week van 2 t/m 8 December a.s. bij de plaSrae- lijke distributie-diensten in moeten leveren ter verkrijging v«n toewijzingen-no. 482. Even- tueelc restantbonnen moeten aan de grossiers worden doorgezonden. Grossiers kunnen deze bonnen in de week van 9 t/m 15 Óecember a.s. bi) de plaatselijke diensten inleveren voor een toewijzingen no. 482. De toewijzingen 482 zijn geldig voor detaillisten van 9 tot en met 22 December, voor grossiers van f December t/m 5 januari a..s. MORGEN moeten aanvragen voor schoenen worden ingediend door diegenen, wier naam ligt tusschen VEGT - VERLOOY voor enkele dagen per week ge vraagd. BERTELS, Krugerlaan 35 Te koop een Nieuw. Brieven onder no. 2195, bureau van dit blad. A.s. Donderdagavond aanvang 8 uur spreekt D.V. in Gebouw Zeugestraat 38 Muzikale medewerking Toegang vrij Gevraagd per 1 jan. 1946 een (goed kunnende melken) A. DE VRIES, G 94, Beijersche Verhoog Uw kennis 't Verbetert Uw positie Voor desk. schr. opl. io Alg. ontw.; Ned. TaalHand- schr. verb.E.H.B.O.-cursus Radio-, Electro-, Auto- en VliegtuigtechniekBouwkunde; Maleisch; Teekenen; enz. naar Instituut «ISTHOi Blldcrdijklaan 13 HILVBRSUM H.H. Bestuurders van ver- eenigingen zoekt gij nog een goed nummer voor Uw feestavonden Schrijft dan onder no. 2217, bur. van dit blad. Wegens Huwelijk der tegenwoor dige gevraagd een (Huishoudster) P.G. MEVR. BERLIJN, St. Anthoniestraat 8 Techn. vraagt of met pension. Brieven onder letter K. Advertentie-bureau Firma v. d. BROEK en ADOLFS Gron.straat 5, Enschede Dringend gevraagd in gezin met 6 kleine kinderen. Loon 10 a 15 gulden per week, met middageten, liefst boven de 25 j. Zondags en een middag vrij, werk tijd van 8 tot 5 uur. MEJ. VAN DER HEIDEN. Turfmarkt 56 - Gouda voor halve dagen. PUNSELIE, Verlengde Ijssellaan 150 Ansjovisfilels, diverse soorlen vischconserven, flacons zure Augurken, Piccalilly, en bussen zoeizure Augurken, losse Zilveruiljes, zoelzure Uien. schijven zure Augurken enz. Verkoop gok aan wederveckoopers en verwerkers Vraagt offerte SCHARLEMAN's Visch- en Zuurhandel LANGE TIENDBWEG 75 - Tel. 3202 - WIJDSTRAAT 14 Brieven onder No. 2053, bureau van dit blad Waar blijft Te koop gevraagd t door gedupeerde uit Arnhem 1-pers. opklapbed of divan, haard ol kachel, zeil, enkele clubs ofbijzeisioelijes. rond iafelije, boekenkast of ihee- kasi, kleed of kleine kleedjes, gordijnen, lamp enz. Gansstraat 6 of Kleiwig 65 Expeditie-onderneming A.T. O., van Gend Loos vraagt voor onmiddellijkeindienst- treding, een in bet bezit van Mnio-diploma. Brieven onder no. 2230, bureau van dit blad. HEDENAVOND van 8-10 uur GEOPEND Luxe- en Huish. artikelen Speelgoederen (Barois) luisterend naar den naam Cisca. Terug te bezorgen bij VAN HEYNJNGEN, St. Anthoniestraat Bloemenmagazijn .De Lelie" De Vrije Evang. Gemeente Stolwijk 111 'i 1 TE KOOP AANGEBODEN PltrleÜeq, wieg. Krugerlaan 104 Lederen clubfauteuil en i.g.a.n. beenkappen te bevr. uitsluitend Dinadag en Donderdag Gebr. de Vreugt. Stolwijkersluis Dameawinterjaa. oude kwaliteit m. 42. Gansstraat 11 Z.g.a.a kindcrledikant Tevens te ruileaeea paar D. acboenea m. 38 voor kinderschoes- tjes m. 28. Kanaalatraat 2 Aquarium 180-35-23, met goudviaacheo Te bevragen Zeugestraat 40 Een groote ea een kleine eiken boekenkast. Zeugestraat 40 enkele parea dames-hderen- en kinder schoenen Muiienpoort 12 plaatijzeren ledikant en stroomatrassen en moderne zw. dameshoed. Vlamingstraat 5 Gramophoon met klassieke platen. Te koop gevraagd een 3-plta kookstel. G. v. Eaaen. Reeuwijk E 13' Nieuw dressoir f 125.— ook bij overachr. Ijssellaan 10» Kinderwagen. Te bevr. Moordr. Verlaat 1» Papierwol, licht ia 't gewicht. Speciaal voor verpakking van diverse artikelen en brwk- bare Vaar. „-De Ster". Gouda. Telefoon 2700 Bollen touw voor kleine pakjes 40fct.p bol Oud touw 50 ct. p. kg. Naaierstraat 8a. 10—12 ea 2—4 aar Philips .Perm. Din. Luidspreker, pracht galoid prij. f50.-. Te kevr. D. v. Bekkum. Heerea- atraat 1J8, Gouda. Tevens Uw adres voor radioreparatie. 4 fauteuils met klooatertafel. 1 z g a n. kachel (model Triton) I ijzeren ledikant m. 'P"*" Ta bevr- Roerdompstraat 10 Wit kastpapier, closetpapier, Boodecbappaa- tasschen vanaf I 5.—, Naaieratraat 8a. JO-12 en 2—4 een kinderwagen Lemdulateeg 39 Heerenbroek, leer, flinke maat De Bruin. Laxaruekade O Imperial schrijfmachine. Ijssellaan "3 Ukelele.' electr. haw. guitaar. gnitaar. rnaad.- baajo. Ook rullen voor betere guitaar. 's-Gravenbroekscheweg E 149 Ree»»^1 Z.g.a.n. Stofzuiger, aleemodel, tegen •nan. bod. Kon. Wilhelminaweg 217 eik bekt Moderne wandclwagen oude kw »n aoloowieg op wielen Kon. Wilhelminaweg 217 M t Ru«*b»" Jongensjas, oudt kw. leeft. 16—17 Jas'- petrsleumvergaaaer voor kookdoeleinden een 1-pits gaastel. Karekietstraat 1

Groot Gouda | 1945 | | pagina 4