Dl VOETBAL. BINNENLAND Sliedrecht-Gouda 2-3. Een van doel tot doel stevigen wind, regenbuien en een glad en zwaar terrein maakten het spelen van goed voetbal moei lijk dit is wel de oorzaak geweest dat ondanks het harde werken van beide ploegen het geen mooien wedstrijd is geweest, maar het heeft aan spanning niet ontbroken en het talrijke publiek leefde daardoor enthou siast mede. De thuisclub heeft in de eerste helft wind mede en ontketent aanval op aanvalmede doordat de Gouda-rechtsachter onvoldoende is, ontstonden herhaaldelijk hachtelijke situa ties voor het Goudsche doel, welke door slecht richten van de Sliedrecht voorwaartsen en bovendien door subliem keepen van Gerritsen maar tot één doelpunt beperkt bleven. Dit was toen de mid voor een goede pas gaf aan linksbinnen Vogel, die ineens doelpuntte en Sliedrecht na een kwartier spelen de leiding gaf. De weinige Gouda-aanvallen waren niet gevaarlijk en had de achterhoede van de thuisclub hiermede dan ook weinig moeite. Na de rust kwam Gouda in het offensief en al spoedig wist Rozeboom in het uiterste hoekje te schieten 1-1 Sliedrecht probeerde het spel te verplaatsen en drong de bezoe kers naar eigen helft terug. Zij wist ver schillende schietkansen te scheppen, doch de afwerking liet veel te wenschen óver en kroop „Gouda" een paar maal door het bekende oog van de naald. De rood-witten hebben toen de opstelling gewijzigd en dit bracht verbeteringuit een voorzet van Ottevanger schoot Walthie onhoudbaar in. Even later opnieuw een Gouda aanval, de bal werd over de uitloopende keeper heen geschoten, maar een achterspe'er sloeg het leer met een hand uit het doel. Grootendorst benutte de strafschop 1-3. Er volgde weer spoedig een tegendoelpunt van Sliedrecht, een voorzet van links, door de Goudsche backs gemist, wordt door rechtsbuiten Schalk ingeschoten 2-3. Er zijn gog tien minuten te spelen, van beide zijde nog eenige aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn, maar geen verdere doelpunten opleveren. Voor onze stadgenooten een benauwde overwinning, welke hun evenwel twee goed te pas komende punten opleverde. G.S.V,—-Crom vliet, 4—0. Op een zeer zwaar terrein werd gisteren de wedstrijd G S.V.-Cromvliet gespeeld, waarin de groenwitten een verdiende over winning behaalden. G.§.V. verscheen met één invaller en trapte af tegen een fermèn storm welke vaak voor beide partijen toet in het eten gooide. Desondanks werden toerf van beide zijden behoorlijk snelle aanvallen opgebouwd welke echter geen succes oplever den. Op een gegeven moment zette Vermeer goed voor, C. Brem snelde toe en doelpuntte, maar scheidsrechter J. J. Wassenburg had buitenspel geconstateerd. Cromvliet niet onbe tuigd probeerde het ook eenige malen met zeer goed opgezette aanvallen maar de voor hoede bleek niet tot doelpunten in staat dank zij het goede werk van Slaman enF.Lakerveld. Eenige malen was H. Brem niet zóó, dat men direct kon zeggen „safe". Zeer gevaarlijk werk heeft hij niet gehad. G.S.V. noch Cromvliet wisten de leiding te nemen, zoodat met blanken stand de rust werd ingegaan. Na de thee was het G.S.V. welke met windvoordeel van leer trok en het Cromvliet- doel eenige malen voor gevaarlijke situatie's plaatsten. En toen werd de druk op genoemd doel zoo sterk, dat H. van Harten een kogel loste en de bal via het hoofd van de rechts back J. Boxhoorn achter C. Luijendijk in het net verdween. 1-0- Cromvliet ten aanval, maar weer, zooals gezegd niet tot scoren instaat. Toen G.S.V. het nogmaals probeerde, was het A. Wemmers welke van verre afstand keihard inschoot. 2-0. Kort hierna was het J. Vermeer die aan alle onzekerheid ern einde maakte en den derden bal In de touwen joeg. 3-0- Cromvliet hard werkend probeerde de ver diende tegen-goal te maken maar zij struikelde geregeld op de hechte G S.V.-verdediging Toen de bal goed door H. van Harten en F. Nuvelstein was opgebracht wist C. Brem met een doelworsteling voor de vierde maal te scoren. 4-0. Hierna werd H. van Harten die wegens een blessure het speelveld moest verlaten vervangen door N. Seine die midvoor ging en C. Brem de spilplaats innam. Er kwam in den stand geen wijziging meer- Het was een spannende wedstrijd vooral voor de rust. Olympia--Ona 1-3. Onder zeer slechte weersomstandigheden, het was koud en regenachtig, is gisteren de derde plaatselijke ontmoeting gespeeld. Het waren Olympia en Ona, die elkaar op het Olympia-terrein ontmoetten. Het was een spannende wedstrijd, wat reeds bleek uit de 0-0 stand met de rukt. De straffe wind en t regenachtige weer deden veel afbreuk aan het spel. Voor de rust was Olympia iets sterker ondanks tegenwind. De gevaar lijke middenvoor van Ona van Willigen werd duchtig door den Olympia-Spil L. Duys en de beide backs geschaduwd. Hij kreeg dan ook weinig kans om te schieten. Het midden voor probleem is met Lafeber nog niet opgelost. Ook de keeper Vermey maakte nogal eens een fout, wat met een goal werd afgestraft. In het begin golfde het spel heen en weer. Het Olympia-doel kreeg eenige corners te verwerken. Vooral door den wipd, die aan den bal een effect gaf, ontstonden gevaarlijke momenten voor het Olympia-doel. Bij een snellen aanval van Olympta zette de Jong den bal prachtig voor. De vooruit- snellende Breeman kopte den bal keihard in keepers handen. Deze liet den bal vallen, maar wist hem nog bijtijds te grijpen. Olympia komt meer in den aanval en is *p dit oogen- blik beslist sterker. Er worden diverse schoten op het Ona-doel geplaatst. Bij een aanval van Ona wordt er een corner gefor ceerd. Deze wordt goed door v. d. Broek genomen. Vermey stompte den bal weg. Deze stuitte tegen een der spelers en kwam weer voor het Olymp a-doel. De bal wordt net voor de doellijn corner getrapt. De cörner wordt weer goed genomen. Er ontstaat een doel-worsteling en weer corner. De bal stuit dan tegen den paal en (s uit. Dit was een spannend oogenblikje voor het Olympia-doel. Bij een volgenden aanval van Ona, wist Vermey den bal te grijpen, maar deze wordt uit zijn handen in het doei getrapt. De scheidsrechter keurt zeer terecht dit goal af. Na de rust komt Ona er beter in, v. d. Broek krijgt een pracht kans voor open doel maar schiet hopeloos naast. Een corner van Olympia wordt rakelings door Huizer naast geschoten. Van Willigen weet zich bij een aanval vrij te spelen, hij schiet langs den grond 0-1. Vermey ging niet geheel vrijuit. Bij een nieuwen aanval staat v. d. Broek alleen voor doel 0-2. Ona is nu sterker en er zijn gevaarlijke oogenblikken voor het Olympia-doel Een snel Ie aanval van Olympia, Lafeber schiet tegen den paal, de bal stuitte terug, Muylwijk wist hier van te profiteeren 1-2. In de laatste vijf minuten gelukte het Ona nog een derde goal te maken, wat ons inziens buitenspel was. Met dezen stand kwam het eind van deze Goudsche derby. HANDBAL. Op een zeer slecht terrein speel de Vires et Celeritas II te Schie dam, tegen de leiders uit deze af- deeling D.W.S. III en het gelukte haar deze wedstrijd met 31 te winnen. P. Hertog vierde zijn Come back met 3 goede doelpunten, wel ke voor de rust werden verkregen. In de tweede helft trachtte DWS door feller spel de achterstand te achterstand te verkleinen, wat ech ter tot 1 doelpunt beperkt bleef. Alle spelers hebben goed gewerkt en is deze overwinning zeker ver diend te noemen. i. Excelsior verslaat Snelwiek met 10—2 Onder slechte weersomstandigheden werd aan de Varkenoordsche Straatweg de wed strijd Snelwiek 1-Excelsior 1 gespeeld. Ex celsior had het gansche spel in handen en was over alle linies het sterkste. De rust ging in met 1-5 in het voordeel van Excelsior. D. v. Hoff en J. Wiltenburg namen belden 5 doelpunten voor hun rekening, zoodat de stand eindigde in een klinkende overwinning voor Excelsior (10-2), wijl deze menschen daarin zijn komen te verkeeren na meestal een zeer arbeid zaam leven. De spreker van dezen avond, de heer W. Meilof, heeft daarna een uiteenzet ting gegeven van de moeilijkheden waar mede de Ouden van Dagen door het ge weldig stijgen van de kosten van levens onderhoud te kampen hebben. Op hel dere wijze vertelde hij, hoe groote groe pen, die hun geheele leven slechts een schamel stuk brood hebben kunnen ver dienen, thans nu zij recht hebben op een zoo mogelijk onbekommerd bestaan, on der de grootste zorgen gebukt gaan, om dat wel hun uitgaven, doch niet hun in komsten gestegen zijn. Met tal van cijfers toonde hij aan, dat zij niet in staat zijn het beschikbaar gestelde voedsel te koopen, en van kleeding en schoeisel nog maar niet te spreken. Velen der Oudjes 'ontvangen slechts 17,steun voor man en vrouw samen. Hiervan moet dan 4.50 .of 5.— huishuur betaald worden, van het overblijvende moeten zij maar zien rond te Komen. Na al het doorstane leed van den oorlog moet dit hen dubbel zwaar vallen, temeer daar zij er op ge rekend hadden, dat na de bevrijding, ook voor hen een beteren tijd zou aanbreken; Wij weten dat er, geen groote kapitalen bij de Overheid beschikbaar zijn; we we ten dat Nederland arm is. Maar wij mee- nen zeker te weten dat er vele tonnen gouds in de doode hand zijn bij stichtin gen zooals Oude Mannenhuizen, Wees huizen, enz. Wellicht is er langs dien weg door de Regeering geld voor dit sympa thieke doel te verkrijgen. Na de rede van den heer Meilof vond een gedachtenwisseling plaats over wat gedaan kan worden om verbetering te verkrijgen in de steunregeling voor de Ouden van Dagen. Besloten werd een audiëntie bij den Minister van Sociale Za ken aan te vragen en met deze de zaak te bespreken. Het Comité heeft het voor nemen om ook in andere plaatsen con tact te zoeken, teneinde de actie tot een landelijke beweging uit te breiden. Tot toetreding tot dezen bond worden alle Ouden van Dagen uitgenoodigd. Men kan zich aanmelen bij het secretariaat: Vorstmanstraat 31, Gouda. Hervatting Effectenhandel Naar de Economische Voorlichtings dienst meedeelt, zal dé effectenhandel vermoedelijk 2 Januari 1946 worden her vat. Het ligt in de bedoeling, eerst den handel te hervatten in Binnenlandsche obligaties en pandbrieven. Wie dergelijke fondsen wenscht te verkoopen, moet onder opgave van de betrokken num mers der effecten zich wenden tot de Vereeniging voor den Effectenhandel. Na ontvangst van de vergunning vindt de verkoop plaats. De verkooper wordt voor de opbrengst gecrediteerd ten laste van geblokkeerde rekeningen. Twintig kinderen van dezelfde moeder Het echtpaar P, de Nijs en W. Jansen te Hoogerheide nabij Gilze (N.Br.) werd donderdag verblijd met de geboorte van hun twintigste kind. De moeder en ook haar jongste telg maken het naar omstandigheden vrij goed, hoewel het amper 2 pond en 50 gram woog. Het 'echtpaar is nog geen 23 jaar ge trouwd. Nederland helpt Indië In het kader van de Hulpactie, „Neder land helpt Indië" zal op 1 Januari a.s. (des n.m. 20.1520.45 uur) door Koos Koen voor de microfoon van Hilversum I een radioluisterwedstrijd worden gelan ceerd. De bedoeling hiervan is, de voor dit doel zoo broodnoocfige gelden bijeen te brengen. In- en uitvoer statistiek van Suriname Invoer (in guldens). Voedingsmiddelen en dranken 4.605.9f(3 (o.a. vleesch, meel bier) Ruwe of eenvoudig bewerkte mineralen 2.472.347. (o.a. minerale oliën, steenkolen) Bewerkte producten 8.183.549. (o.a. machines en werktuigen) Overige producten 383.565. 15 Uitvoer (in guldens). Voedingsmiddelen en* dranken (o.a. rijst en koffie) Ruwe of eenvoudig bewerkte grondstoffen (o.a. Bauxiet, caoutchouc) Overige producten .645.344. 117.109, .761*300, 2.371, 6.880.780- Organist Sydney Torch naar Nederland Op 11 Januari verwacht men in Ne derland den bekenden Engelschen B.B.C. organjst, Sydney Torch. Hij zal in het City Theater te Amsterdam optreden. Geef kinderen hun melk Melk is een waardevol voedingsmiddel en is omdat er vrijwel alle voedingsstof fen in voorkomen, bij uitstek geschikt voor hef kind, dat immers nog groeien moet. De hoeveelheid melk, welke aan de kinderen verstrekt wordt, hebben zij dan ook geheel en al noodig. Ook voor de volwassenen zou het goed zijn, als zij meer melk dan het huidige rantsoen kregen, doch de hoeveelheid en samen stelling van de overige voedingsmiddelen, welke thans' gedistribueerd worden, zijn dusdanig, dat voor hen een grootere hoe veelheid melk dan \l/2 Liter per week niet strjkt noodzakelijk is. De moeder, wie de gezondheid en goede groei van ;haar kinderen ter hdrte gaat en welke moeder is dat niet? geve haar kind(eren) dus het geheele rantsoen melk. Zij schaffe de melkge? rechten voor de volwassenen van het ge zin af, als er geen melk voor is. Er zijn nog voldoende toetjes en andere smake lijke gerechten zonder melk te maken èn wie deze niet weet te bereiden, vrage de recepten aan het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad, Koninginnegracht 42 te 's-Graven'hage. Kerst- en Nieuwjaarsgratificaties Door het College van Rijksbemiddelaars is een richtlijn uitgegeven ten aanzien van het toekennen van een gratificatie ter gelegenheid van het a.s. Kerstfeest of wel met Nieuwjaar. Als regel geldt, dat de gebruikelijke gratificatie, d.w.z. de gratificatie, die tenminste reeds vanaf December 1939 of Januari 1940 toege kend is, zonder bijzondere vergunning ook ditmaal uitgekeerd kan worden. Voorts is met het oog op de heerschen- de bijzondere omstandigheden het toe kennen van een dergelijke gratificatie voor dit jaar toegestaan, ten beloope van ten hoogste een weekloon of een kwart maand salaris, aan die andere werkge vers, bij wie de loonan niet hooger lig- gen dan 115% van het op 31 October 1942 of 125% van het op 10 Mei 1940 geldende loon. Voor het overige is het toekennen eener Kerst- of Nieuwjaarsgratificatie al leen toegestaan bij speciale toestemming van het College van Rijksbemiddelaars. Een dergelijke speciale toestemming zal door het College slechts worden verleend bij hooge uitzondering en na verkregen volledig inzicht in de loonen, welke bij den betrokken werkgever gelden. Neem regelmatig uw melk af. Er wordt de laaftte dagen minder melk bi) de alijters afgenomen dan overeenkomt met den omvang der rantsoenen. Met het oog op de feestdagen leggen sommige verbruikers waarschijnlijk een rantsoenbonnetje opzij of houden melk bij hun melkslijters te goed'. Hier past een waarschuwend. De melk- voorziening van het dichtbevolkte westen des lands kan alleen gaande gehouden worden door regelmatig de melk uit de noordelijke en oostelijke provincies naar dit gebied toe te voeren. Hier moeteen regelmatige afname tegenover staan. Verbruikers, die hun melk niet regelmatig afnemen, zullen ernstig teleurgesteld worden en minder melk ont vangen, als straks aan een verhoogde vraag niet voldaan kan worden. Aan alle gerepatrieerden uit Nederlandsch-Indië. De afdeeling pers en publiciteit deelt het volgende mede Alle Indische gerepatrieerden, die nog niet in het bezit zijn van een door het c. b. v. o. (centraal bureau voor oorlogsslachtoffers) uitgegeven indentiteitsbewijs, hetwelk recht geeft op verschillende faciliteiten, moeten zich ter registratie en ter verkrijging van een zoo danig identiteitsbewijs wenden tot een der nderstaande districtsbureaux, verzorging rlogsslachtoffers waaronder de gemeente, waar zij zich hebben gevestigd, ressorteert. Zuidholland, prov. bureau. F. C. E van Gogh, R. J. Schimmelpen- nincklaan 3. Den Haag. Tel. 394994. Districtsbureau Den Haag, Mr. M. K. L. Keulen, Javastraat 34, Den Haag, Tel. 112453, 114175, 114668. Districtsbureau Rotterdam, A. F. de long, Calandstraat 62, Rotterdam. Tel. 28947, 28959, 28871. Directie 28987. Districtsbureau Leiden, A. H. Buisman, Rapenburg 26, Leiden. Post voor liet Verre Oosten Ter aanvulling van het eenige dagen geleden gepubliceerde bericht kan thans worden medegedeeld, dat met den lucht postdienst AmsterdamBatavia ook cor respondentie kan worden meegezonden voor Birma, Siam, Hongkong en China- Het boven de gewone porten en rech ten verschuldigde luchtrecht bedraagt voor Birma en Siam 30 cent per 5 gram en voor China en Hongkong 70 cent per 5 gram. Twee jaar tegen Jhr. van Bönninghausen Jhr. Mr. E. J. B. M. von Bönninghau sen, tijdens de bezetting burgemeester van Hilversum en later van Tubbergén, stond te Almelo terecht, beschuldigd van valschheid in geschrifte teneinde zich te verrijken met de bezittingen van zijn over leden tante, Baronesse Daniella Mulert tot de Leemcule. De Officier van Justitie achtte ver- dachtes schuld bewezen en eischte twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak 22 Dec. tt A i

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2