SpoduttdaaeH Inuië in nood. VOETBAL, UIT DEN OMTREK T°„r?eVbermd de "«r P- van der Linde te Gouda en tot secretaris de heer C. Lafeber te Reeuwijk. Gouda—Elinkwijk 3-3 Direct gaat Gouda tot den aanval over, Rozeliuom kajyi het leer toegespeeld, pas seert handig 'een tegenstander en met 'n laag schot buiten het bereik van den E.-keeper is het 1-0. Opnieuw geeft de thuisclub den toon aan, welke reeds na 5 min. succes heeft door een schuiver van Hommels. Elink- wijk is niet ontmoedigd en probeert het spel te verplaatsen, doch dit lukt haar vooralsnog niet, want de rood-witten keeren steeds terug. Hierbij worden verschillende schoten gelost zonder dat deze doelpunten opleveren, want de verdediging van E. heeft er goed het oog in. Na een klein half uur spelen is het offen sief minder geworden en gaat de E.-voor- hoede een woordje meespreken, zij vinden ook het achtertrio van Gouda in goede conditie, vooral de Jong werkt goed weg en hoewel Boef na zijn blessure van enkele weken ge leden nog voorzichtig speelt is hij zeker vol doende. Tenslotte weet de vlugge midvoor door te breken en met een flink schot 2-1 maken. Even later wordt aaa Elinkwijk we- gens hands een strafschop toegewezen, welke Gerritsen ten kost: van een corner fraai weet te keeren. Uit de hoekschop volgen eenige benauwde oogenblikken voor het Goudsche doel, maar herhaalde malen weet de keeper te redden, waarna de rust aanbreekt. Na de rust wordt Elinkwijk gevaarlijk en G. Jansen maakt voor de bezoekers 2-2, waarna de midvoor van E., die, naar wi dachten in buitenspel positie, zijn club de leiding geeft 2-3. De spanning blijft en on verwachts komt de gelijkmaker wanneer Otte- vanger een voorzet van Walthie benut 3-3. Er zijn nog 10 minuten te spelen en er wordt over en weer getracht het winnende doelpunt te maken. Stoppelenburg doet wat te onstuimig en de doelverdediger van Elink wijk, v. Elk, raakt geblesseerd en wordt ver vangen door v. Rhee. In de laatste minuut doelpunt Rozeboom nog uit een voorzet van links, doch dit wordt wegens buitenspel niet toegekend. Deze aardige wedstrijd eindigt dan ook met 3-3 en de uitslag geeft de verhou ding goed weer. Ona—Cromvliet 5-2. Op een zwaar, terrein is het Ona gelukt over Cromvliet te zegevieren, al was van goed spel geen sprake. Ona heeft een in valler, Cromvliet is volledig. Ona trapt af, is direct in den aanval en als het spel vij!: minuten oud is weet van Willigen een mooi doorgespeelden bal te benutten 1-0. Direct hierop maakt Cromvliet gelijk 1-1. Ona blijft het beste van het spel houden. Een kopbal van Biesheuvel verdiende een beter lot. Tien minuten voor de rust breekt van Willigen mooi door en onhoudbaar voor den keeper kogelt hij in 2-1. Na de rust heeft Ona het voordeel van den wind en na vijf minuten weet van dep Broek een mooi doorgespeel den bal van Biesheuvel te benuttèn en het is 3 1Nu valt Crom vliet aanmaar de schoten gaan rakelings naast. Ona mag van geluk spréken, dat de stand ongewijzigd blijft.On geveer 20 minuten na de rust weet Flier op schitterende wijze een kogel te houden ten koste van een corner, welke niets oplevert. Ona zet weer eenige aanvallen op. Bij een daarvan maakt een achterspeler van Crom vliet hands. De strafschop door Evers- ge nomen wordt onberispelijk ingeschoten 4-1. Dan komt Cromvliet weer los. De linksbinnen weet door alles heen te spelen en Flier on houdbaar te passeeren 4-2. Het spelpeil gaat tengevolge van moeheid zakken. Biesheuvel blijft doorzwoegen en lost nog enkele fraaie schoten. Als er nog 10 minuten te spelen is geeft Evers een mooien voorzet, welke v. d. Broek op kalme wijze weet te benutten 5-2. Ona onderneemt nog eenige mooie aan vallen, maar een resultaat blijft uit. Ona heeft een in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd verdie gewonnen. T.O.N.F i.I.D O.-G.S.V. 2-3. Beide elftallen stellen zich op; de Hage aars volledig en G S.V. voor P. Nuvelstein en invallc- itrapt af en ontketend HAD DE NAAM ZOO'N AANTREKKINGSKRACHT? Bij de lieer Kastelein in de Groe- nendaal laveerde K. uit de Geuze- straat door een van de winkelrui ten. Werkte de naam van den ge dupeerde misschien zoo magnetisch, dat K., die in de olie was, meende zich weer - opnieuw van „binnen- brandstof" te kunnen voorzien? Ook bij A. op den Kleiweg ging een groote spiegelruit eraan. Hie„ was het 't wilde spel van kinderen oorzaak. Kleine kinderen en dron- eenige goed opgezette aanvallen echter zonder succes. Ook de Hagenaars doen eenige snelle aanvallen welke niets opleveren. Wanneer -L g.oecwi.ien het ïnmatietin handen nemen k'ijgt J. Vermeer de kans en plaatst het leer achter doelman E. Schieving. 0-1. Vanaf dit moment is G.S.V. iets sterker maar de To> negidomenschen trachten door te veel op den man te zitten dit te forceeren met het gevolg dat Slaman en kort daarop H. Brem ge blesseerd raken. Weer onderneemt G.S.V. een aanval en de bal wordt door C. Brem in de touwen gewerkt. 0-2. Dit is echter de Hagenaren schijnbaar al te bar. W. Thoms maakt zich vrij en platftst de bal keihard in de linker benedenhoek. 1-2 Wanneer G.S. V. wederom aardige kansen krijgt, blijkt de voorhoede der groenwltten niet tot doelpunten in staat. Tonegido in den aanval weet den stand op gelijken voet te brengen 2-2. Ongeveer 10 minuten zijn nog te spelen. G.S.V. probeert weer de leiding te nemen. Er worden vaak goede kansen verspeeld aangezien de groen witten geen goede schietcapaciteiten bezitten. Op een moment breekt G.S.V. goed door en weten dan inderdaad de leiding te nemen. De midvoor brengt den stand op 2-3, waar mede de rust wordt ingegaan. Na ae thee worden vruchtelooze aanvallen opgezet en vindt er even op den rand van het strafschopgebied een vrije schop plaats welke door W. Thoms keihard werd genomen maar op meesterlijke wijze door Brem wordt gestopt. In den stand komt geen wijziging meer. Jammer dat de wedstrijd van de zijde der Hagenaars te forsch werd gespeeld, hetgeen de groenwltten een zestal geblesseerde spelers kostte. ORANJE HOTEL. Het doet ons veel genoegen mel ding te kunnen maken van de op voering van het bekende tooneel- st uk,.Oranje Hotel" door de Ver. Haagsche Spelers onder leiding van Pierre Baiiedux. Zie verder de agenda. BURGELljKE STAND. Geboren: Adriana Francina en Alida Sina, drs. v. C. v. Achthoven en G. M. Rietveld, Vorstmanstr. 8; Petrus Johannes, zn. v. J. Th- Brugman en C. Snel, Wësterkade 8; Catharina, dr. v. J. A. de Bruijn en C. v. Wijk, N.Haven 192- 19 Dec.: Jan, zn. v. J. Alders- hof en G, G. de Wal, W.haven 38., Ondertrouwd: C. G. Gerts en C. Boer; G. D. van Leeuwen en E. M. J. L. Oostermeijer; H- Klomp en J. A. Kerper. R.V.C.—Olympia 4-2. Ook in dezen wedstrijd zijn onze stadge- nooten, die met een geheel gewijzigd elftal in het veld kwamen, er niet in geslaagd op één of beide punten beslag te leggen. R.V.C. heeft direct het beste van het spel eh het Olympia-doel komt talrijke malen in gevaar. Er zit spoedig een R.V.C -doelpunt ln de lucht en als keeper Schoonderwoerd zich na een kwartier bijna Iaat verschalken, doch de bal nog juist voor de doellijn weet te bemachtigen, wijst de scheidsrechter naar het midden (1-0). De thuisclub blijft in het offensief, slechts sporadisch wordt er op de R.V.C.-helft gespeeld. De Olympia-verdedi ging, .waarin Spek een prachtige partij heeft gespeeld, vecht voor wat zij waard is, doch kan niet verhinderen, dat R.V.C. door haar linksbinnen den stand op 2-0 brengt. Even later passeert de Haagsche spil op handige wijze eenige Olympianen en schiet onhoud baar voor Schoonderwoerd in (3-0). Met dezen stand breekt de rust aan. De thee heeft Olympia blijkbaar goed ge daan, want na de hervatting pakken de rood-zwarten onmiddellijk flink aan en de hoop in het Olympia-kamp herleeft als Krom een als schot bedoelden voorzet van Riet veld benut (3-1). Na een kwartier ishetmet het Olympia-overwicht gedaan. Aan beide zijden worden de keepers eenige malen op de proef gesteld, hetgeen hen goed afgaat, tot de R.V.C.-rechtsbuiten een gevaarlijken Haagschen aanval met een schot besluit.dat Schoonderwoerd te machtig is (4-1). Olympia blijft goed volhouden en een kwartier voor het einde heeft zij succes, als Lafeber met een goed schot den achterstand verkleint 4-2). De Goudsche middenlinie gaat nu ook naar voren en gilles wordt op den aanval gezet. Tot doelpunten komt het echter niet meer. R.V.C. heeft verdiend gewonnen. Rest ons te vermelden, dat scheidsrechter Cortlever nog al eens met den buitenspel- regel overhoop lag en dat het veld buiten gewoon zwaar was (er waren te voren reeds drie wedstrijden op gespeeld). R E E U W IJ K KERSTWIJDINGSAVOND Donderdagavond werd in de Nederl. Herv. Kerk te Reeuwijk-dorp een Kerst- wijdingsavond gehouden onder leiding van Ds. H. Roelofsen. Hieraan werkten verschillende vereni gingen inede. Ds. Roelofsen opende met gebed en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovee; jonge menschen waren opgekomen. De kerk was dan ook geheel gevuld. Voorlezing werd gedaan van Lucas 1 26-35, terwijl na gemeenschappelijk zingen van Ps. 98 2, de Gem. Zangver- eeniging het lied „Hoe zal ik U ontvan gen" ten gehoore bracht. Door mej. J. Paul werd daarop een Kerstgeschiedenis voorgelezen. Door D. van Buren van de Jongelingsvereeniging werd een voordracht ten beste gegeven, waarna ook de knapenvereeniging zich liet hooren. Mej. Br. de Vos hield een voordracht op rijm, gevolgd door de Zangver. met het lied „Vol van pracht" en „Nu silt wellecome." Na de pauze werden nog op zeer ver dienstelijke wijze liederen en voordrach ten ten beste gegeven waarop Ds. Roe lofsen de bijeenkomst met dankgebed sloot. Militieplichtigen Te Reeuwijk zijn voor de lichting 1945 personen die geboren zijn in 1925 een 40 tal dienstplichtigen ingeschreven. Cursus L.T.B. De cursusavonden van den LTB Boe ren en Tuinders is ook toegankelijk voor LT-leden en LT-arbeiders, Te water Na afloop der zangrepetitie 's avonds te ongeveer 10 uur geraakten de dames V. en V. alhier op den Nieuwdorperweg te water, doordat zij met het stuur in elkaar haakten. De dames zaten weldra midden in de sloot, maar zij zwommen naar den wal en kwamen behouden op het droge. Het kan niet worden gezegd, dat de ont vangst van Van Mook in Nederland buiten gewoon hartelijk is geweest. De aanleiding hiertoe behoeft niet ver te worden gezocht. Velen zijn allerminst met het beleid van Vau Mook ingenomen. Wij dennen hieroij aan htt luchimaktnde aitikel van Pi of. Ger- ritson in de Nieuwe Eeuw en de Tweede Kamerdebatten van Vrijdag J.I.. waarbij het minister Logemann niet gemakkelijk werd gemaakt. Meerdere kamerleden staan op het standpunt, dat Van Mook heeft gefaald, en dat er op zijn plaats een man noodlg is van meer wijsheid, beleid en moed. Vanzelf sprekend was men evenmin ingenomen met de berichten van de Regeering, welke be richten uit den koker van den heet Van Mook komen. Uit particuliere correspondentie hebben wij persoonlijk kunnen vaststellen, dat de situatie op Java geheel anders is, dan de heer Van Mook ons doet voorkomen. Nederlandsche vrouwen worden aan boomen vastgebonden en door extremisten d.m.v. handgranaten gedood. Aan voedsel is bijna niet te komen. Slakken worden verkocht a f 1.- en meer per stuk. In Batavia worden vrouwen op straat op klaarlichten dag gevangen genomen en wekenlang, practisch zonder voedsel in cellen opgesloten. Dergelijke berichten zijn algemeen bekend en zij hebben Ir. H. van Swaay te 'sGra- venhage aanleiding gegeven tot het schrijven van een geschriftje met bovenstaanden titel. Hierin neemt hij stelling tegen de bestaande, onjuiste en onvolledige voorlichting over Ned. Indië. De onjuiste berichtgeving heeft onzen naam in het buitenland, vooral in Engeland en Amerika zeer geschaad en hij pleit voor een betere. Er is groote geheimzinnigheid over het geen in lndië gebeurt en Ir. Van Swaay is van meening. dat Van Mook ernstig in zijn taak tekortschiet. Hem moet het vertrouwde volkomen ontzegd worden. De wérkelijke vijand zit niet in het binnenland van Java, doch In de vesting Batavia en hter in Neder land. Het zijn degenen, die toegelaten hebben en nog toelaten, dat op de meest schandelijke wijze het krachtige en hard werkende deel van Nederland, dat in de tropen een wel dadige arbeid heeft verricht, in discrediet wordt gebracht en dat voor het overige ons volk onvoldoende en tendentieus wordt voor gelicht. De schrijver staat op fet standpunt., dat Indië nog niet rijp is voor zelfbestuur. Dat er een goed georganiseerd nationalisten eger bestaat, trekt hij in twijfel. Van de .Stichting tot Voorlichting van her Neder landsche Volk", welke onlangs is opgericht, (Ti verwacht hij niet veel. Schrijver, staat op het standpunt, die niet de Regeering ons, doch wij de regeering moeten voorlichten. Hij vraagt voorlichting, individueel of door aaneengesloten groepen, van hen, die met de toestanden in Ned. Indië op de hoogte zijn, eerste klas deskundigen op het gebied van land en volk. Het zeer lezenswaardige brochuurtje valri x. Van Swaay telt 12 bladzijden. Het is voor zoover wij weten) niet in den boek handel verkrijgbaar, doch het adres van Ir. H. van Swaay is Stadhouderslaan 16, Den Haag. en ongetwijfeld zal hij aanvragers een exemplaar kunnen doen toekomen. een menschen spreken va^k de waarheid enrollen door je ruiten. „DAMLUST". 5. Zwart—P. Schouten 0—2 M. Zijlstra—C. Molenaar afgebr. de BodeN. Geiéiards 02 A. Rodenbach—P. Tom 0—2 A. BoerJ. C. d- Bruijn 20 A. KooyW. Verhoeven 20 A. v. Beuzekom-S. Schrooder afgebr. J Schouten—J. L. Bo£ 0—2 G. IJselstein—A. v. d. Berg 0—2 Tom'A* v. d. Berg 1 Verboom—P. Zwart 2—0 De doktersdiensten op eersten Kerstdag worden waargenomen door Dr. Bik, Bleekersingel ei Dr P. de Boer, Gouwe 115. Tweede Kerstdag Dr. C. van Elk, Kattensingel 79 en Dr. H.' Reedijk, Crabethstraat 45. Tegen het Tolhek Een motorrijder komende uit de rich ting Bodegraven reed in volle vaart te gen het tolhek aan den Oud-Reeuwiik- schen tol. De bestuurder smakte daarbij tegen de straat, maar kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. Geslaagd Aan dq R.K. Naaischool te Reeuwijk- dorp slaagde voor het diploma lingerie de dames: L Mourits, J. van Meurs, A. Schiebroek, J Hogenelst, T, de Knoop, R. van Vgen, L. van Leeuwen en A van Leeuwen.. Collectief Arbeidsovereenkomst De besprekingen omtrent het afsluiten van een collectief arbeidscontract in den land- en tuinbouw zullen voor dit-ravon gehouden worden op 27 December as te Gouda. Tot voorzitter en secretaris benoemd de.ver8adering va" stemgerechtigde ingelanden van Polder Sluipwijk werd tot De van der Hoagt-prijs uitgereikt op de vergadering van de Maat schappij der Ned. Letterkunde te Leiden. Op voorstel van de daarvoor in gestelde commissie, is (3e van der Hoogt-prijs toegeMd aan Bep Vuyk voor het^Eoek /dat op de Molukken in jNed-Indië speelt en getiteld is: Het laatste huis. Uit het boek spreekt een pioniersgeest die veraf den dapperen strijd tegen de natuur heeft aangebonden op een onderneming Van Kajapoetz- 2, Deze prijs werd óok aan Ida //r er hardt gegeven voor den dicht bundel „Het Veerhuis", met ver zen die getuigen van een harmo nisch samenleven met het Neder- andsche landschap in al zijn nu- anceering van lente, zomer, herfst en winter. Dr. Heeroma verwierf lezen prijs met zijn verzets-poézae, samengebracht in den bundel ■Wind en Vuur7'. i 1 Tot Voorzitter benoemd W?ZLBurfeneeste ren Wethouders is vonr7iHo6r Ballerirtg aangewezen als In hp? RAVa\hJet Gem- Eelctr- Bedn'jf en het Bpuwbednjf ,terwijl Wethouder vL u ,a*ngewezen als voorzitter van het Waterleidingsbedrijf r»

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2