ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN „HEDEILUBILLPÏ HOK" m Weec&eUM NUMMER 115 ZATERDAG 29 DECEMBER 1945 STADSNIEUWS BINNENLAND, EENDRAÊHT MAAKT MACHT Redactie: L. J. A. v. d. Steenhov.en Mr. A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Verzijl, Gouda Administratie: M. J. van Loon Bur.: Markt 67, Gouda. Tel. 3098. Abonn. p.w. 25 ct. Losse numm. 10 ct Bekendmaking. De Groepscommandant der Koninklijke Marechaussee te Gieten, verzoekt namens de moeder te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Philip Hales Kanaar, ge boren te Sydenham (London) 9 December 1919, lichtmatroos (vrijwilliger) bij de Eng. Marine, gewoond hebbende Heather Cottage, Worthing, Susses (Eng.), die sedert Septem ber 1940 bi) Duinkerken wordt vermist en als zoodanig door de Engelsche Admiraliteit is opgegeven. De moeder is er van overtuigd, dat Kanaar voornoemd nog in leven is, omdat zij hem op een foto als krijgsgevangene in Duitsch- land heeft gezien. Vermoed wordt, dat hij zijn geheugen verloren heeft an in een zenuw inrichting wordt verpleegd. Signalement: zeer lang (1.95 M.) ovaal gezicht, groote blauwe oogen, groote tame lijk breede neus, tamelijk groote noren, blond haar, de twee midden-snijtanden in de boven kaak zijn vertikaal gescheurd en aan de achterzijde daarvoor met goud behandeld, zeer groote voeten (38 c.M.). Het meest opvallende van dit signalement is de lengte en de groote voeten. Bij de Engelsche Marine moesten speciaal voor hem schoenen worden gemaakt. Vrij zeker heeft hij een groot litteeken bij het linkeroor. Hij spreekt behoorlijk Neder landsch Noorsch en Pransch en eenigsztas Duitsch en Zweedsch Jubileum. De heer F. de Waard, Kievitstraat 25, zal op 1 januari a.s. den dag herdenken, waarop hij voor 35 jaar als opzichter bij dep Prov. Waterstaat in dienst trad. Benoemd tot onderwijzer. Onze stadgenoot, de hew J. Jager, Js met ingang van 1 Januari 1946 tot onderwijzer benoemd aan de O. L. School B te Wad- dlnxveen. De heer J. G. Swart gaat naar Amersfoort. De Inspecteur der Rijksbelastingen te dezer stede, de heer J. G. Swart, zal op 1 Februari a.s. Gouda verlaten, daar hij overgeplaatst wordt naar Amersfoort. De heer P. A. H. Deltrap zal de functie van Inspecteur Waar nemen. Waarneming leider Distributie- dienst. Met Ingang van 1 Januari a s. zal de heer Bermaa den distributiedienst verlaten en der halve niet meer optreden als plaatsvervan gend leider van den distributiedienst der gemeente Gouda. De heer H. A. van der Draai) is met ingang van denzelfden datum tot aan de vervalling van de vacature van leider van den dienst met de waarneming van de lei ding belast. Nieuwjaarsreceptie. Dit jaar zal weer de in 1940 ingestelde Nieuwjaarsreceptie ep bet Stadhuis worden gehouden. De Burgemeester en Mevrouw James hopen tttsschen 3 en 4.30 uur zeer velen, die met de Gemeente contact onderhonden of met wie zij persoonlijk in aanraking mochten komen, op het Stadhuis te begroeten. Damclub „Gouda" De uitslagen van den laatst gehouden clubavond van de Damclub „Gouda"' lutdeo als volgt: P- v.d. Pouw - G. Potharst 2—0 D. v.d. Linde - J. van Buren 2—0 Th. v.d. Veer - J Hoogendoorn 0—2 L- v.d. Linde - P. Op den Camp 2—C A. van Setten - H. de Jong 1 1 G. ten Wolde - J. Goud'iaan 1 A. A. de Jong - D. Stuurman 2 0 G. Potharst - Gr v. Ardenne 0—2 P. Bouter L. v.d Linde 1 De opvarenden van de ^Nieuw-Amsterdam" Vanaf heden ligt op ons bureau voor belangstellenden ter inzage, de passa- gierallijst van de „Nieuw-Amsterdam", die ongeveer 3800 repatrieersndëiu uit Ned: Indie vervoert. Postduivennieuws Uitslag tentoonstelling gehouden op 25 en 26 Dec. j.l. Klas I. Oude daffers 50 stuks: F. Staalduinen 1, T. Sterk 2, 6, 11 en 12, Gebr. Kulik 3 en 5, D. v. Leeuwen 4, J. Dijkman 7, A. Ruffels 8, A. G. Hoogendoorn 9, G. Ouweneel 10. Klas II. Oude duiven 50 stuks: F. Staalduinen 1, G. IJsselstijn 2 en 8, A. Ruffels 3, P. Mijderwijk 4, F. Sterk'5, 6, 7 en 10, H. Compeer9,Gebr.v.d.Zijden 11, A. v. Hoogen 12. Klas III. Jonge doffers 36 stuks: Gebr. Kulik 1, F. Staalduinen 2 en 3, A. Kulik 4, D. v. Leeuwen 5, F. Sterk 6, T. Welzenis 7, H. Stilting 8, J Radix 9. Klas IV. Jonge duiven 48 stuks; F. Staalduinen 1 en 3, Gebr. Kulik 2 en 4 D. v. Leeuwen 5, P. Mijderwijk 6, J. Dijk man 7, J. v. d. Valk 8,-J. v. Loon 9, L. Burger 10, P. Mijderwijk B 11, A. Kulik 12. Klas V. Late jonge doffers 22 stuks: J. v. d. Valk 1J. de Jong 2, G. IJssel stijn 3, T. Welzenis 5 «n" 6. Klas VI. Late jonge duiven 26 stuks: F. Stoppelenburg 1, P. Mijderwijk B 2, Gebr. Kulik 3. F. Staalduinen 4, A. v. d. Hoogen 5, J. Vooys 6. Klas VII Zeer late jongen 17 stuks J. Koek 1, F. Staalduinen 2,P. Overkamp 3, A. v. Reeden 4. Beste vogel F. Staalduinen oude doffers duif jonge vogels Gebr. Kulik Zondag 6 Januari a.s. zal er nog een tentoonstelling gehouden worden van alle Engelsche duiven uit Gouda en omstreken De duiven zullen door dén heer L. Kulik op punten Worden gekeurd. Duiven inbrengen 9.30 uur v.m., afhalen 12.30 nar n.m Kosten zijn bier niet aan verbonden, localtteit Vondelstraat 63: De Moerdijkbrug bijna gereed Paspoorten Contrölebureau Het adres van het Paspoortencontróle- bureau, afd. uitreiking visa is niet meer Raadhuisweg 79, Scheveningen, maar: Bezuidenhoutscheweg 56, Den Haag. Dit beteekent voor hen die van het Departe ment van Handel en Nijverheid een „or- dre de mission" krijgen, een vergemak- keling, aangezien dit Departement ook bij de Bezuidenhoutscheweg (58) is ge vestigd. Reizen over de grens Voor reizen naar het buitenland gelden momenteel de volgende voorschriften. Voor zakenreizen zijn noodig: een bewijs ^an politieke betrouwbaarheid, een gel dig paspoort, een urgentie-verklaring van de Bedrijfschap of Vakgroep, waaronder men ressorteert, of van het Dep. van Han del en Nijverheid, afd. Zakenreizen, Be- zuidenhout 58, welk Dep. „ordres de Mis sions" afgeeft. Met deze gegevens en een pasfoto gaat de aanvrager naar het Pas poorten-controlebureau, Bezuidenhout scheweg 56, dat het „uitreisvisum" ver zorgt. De „inreisvisa" worden verzorgd door het consulaat van het land, waarheen en waardoor men wil reizen. (3 pasfoto's). Wat Engeland betreft, verzorgt het Dep. v. Handel en Nijverheid dit „inreisvisum". Iii andere gevallen dient men er zelf voor te zorgen. Op vertoon van de „ordre de mission kan men bij de deviezenbank deviezen vèrkrijgen tot een bedrag van 30.— per dag, met een maximum van 300.---. Aan Nederlandsch geld mag slechts 30.- worden uitgevoerd. Bij het verlaten van het land wördt een formulier ingevuld, vermeldende de hoe veelheid geld, die mem bij zich heeft en de waarde, waarover men in het buiten land voor reisdoeleinden beschikt. Ver krijging van buitenlandscbe betaalmidde- PREDIKBEURTEN. Zondag 30 December 1945. Nederl. Hervormde Kerk (St. Jaaakerk.) 10 uur v.m. Ds. C. A. Korcvaar. 5 uur aam. Ds. G. Elzenga, Westerkerk v.m. 10 uur D». Gerh. Huls, 5 uur nm. Ds. H. Roelofsen van Reewwijk. Vereeuiging van Vrijzinnig Hervormden Kleine Kerk, Peperstraat 128, n.m. 10.45 uur Prof. Dr. R. Casimir van Voorburg. Remonstr. Gereform. Gemeente, 10.30 uur Ds. J. Nienhuis. Evang Luthersche Kerk 10 uur voorm. Ds. J. J. Simon. H. Avondmaal. «Oud-Katholieke Kerk 10.30 en 6.uur Pastoor Glskes. Gereformeerde Kerk 10 uur en 5 uur Geen opgave. Geref. Zondagschool „Jozef", Groen van Prlnstererschool, Groenendaal. Vacantie. Gereformeerde Kerk, (art. 31.) 8.30 uur Chr. Ger. kerk en 4 uur Rem. Kerk cand. W. van der Lingen van De Lier. Geref. Gemeente Stationsweg, 10 en 5 uur Ds. C. Steenblok van Rotterdam. Christel. Gereform. Kerk 10 en 5 uur Ds. L. Kleisen van Boskoop. Nederl. Gereform. Gemeente, Turfmarkt 54 10 en 5 uur Ds. Joh. van Weizen. Vrije Evang. gem. geb. Zeugestraat 38. 9.en 10.30 uur v.m. en 5.— uur n.m. Ds. H. C. Leep. Leger des Heils, 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 u. Openlucht samenkomst op de Nieuwe Markt. 7.30 u. Openb. samenkomst. Leiders Majoor én Mevr. Wels. Maandag 31 Dec. '45 en Dinsdag 1 Jan. '46. Nederl. Hervormde Kerk (St. Janskcrk) 31 Dec. 7 uur n.m. Ds C. A. korevaar. Dinsdag 1 Jan. 10 u v.m. Ds. M. C. Koole; Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, 31 December Kleine Kerk, 7.— uur n.m. Mej. Ds. C. P. Thomsen met zangsolist. Vereenig. Calvijn, Turfmarkt. 4, 1 Januari 10 uur v.m. Ds. J Slok, van Dordrecht Remonstr. Gereform. Gemeente 31 Dec. 7 uur n m. Ds. J. Nienhuis. Evang. Luthersche Kerk 31 Dec. 7.30 uur n.m. Ds. J. J. Simon. Oudejaarsavonddienst. 1 Jan. geen dienst Oud-Katholieke Kerk 31 Dec. 7.30 u. n.m. en 1 Jan. 10.30 nam. kastoor Giskes. Geref. Gemeente, Stationsweg, 31 Dec 7 uur nam. en 1 Jan. 40 uur de heer W. de Wit van Rotterdam. Nederd. Geef. Gemeente. Turfmarkt 54. 31 Dec. nam. 7 uur en 1 Jan. v.m. 10 uur Woensdag 2 Jan. 7.30 uur nam. in alle diensten Ds. Joh. van Weizen. Vrije Evang Gemeente geb. Zeugestr. 38. 31 Dec. Oudejaarsavonddienst„Gespaard". 1 Januari 10.3Q uur v.m. Nieuwjaarsdienst „Transformatie". Woensdag 2 Jan. 3 uur Gebedsuur. Leger des Heils, 31 Dec. 7.30 uur nam. Oudejaarsavond Bidstond. 1 Jan. 7.30 u nam. Openb. Samenkomst. Donderd. 3 Jan. 7.30 nam. Openb. Samenk. Dokters- en Apothekersdienst. De Zondagdiensten worden waargenomen door Dr. J H. F. Remme. Fluweelensingel 59 en Dr. N. Tom, Burg. Martenssingej 69. De doktersdieust op Nieuwjaarsdag wordt waargenomen door Dr. A. J. Kettler, Gouwe 166 en Dr. H. A. M. Eykman, Westhaven 63 Men gelieve boodschappen af te geven des morgens voor 10 uur. Apothekersdienst Apotheek Grendel, Prins Hendrikstraat 15, Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. tot morgenavond. Wordt verwacht Wisselend bewolkt, buiig, weinig verandering in temperat. Aan de kust aanvank. tijdelijk krachtige, overigens matige tot zwakke w. uit N. richtingen. Wat is er in Gouda te doen? Reünie: Vrijdag t./m. Woensdag: Kracht patser. Schouwburg Bioscoop Vrijdag tot en met Woensdag: „100 Man en een meisje." Thalia-TheaterVrijdag t./m. Woensdag „Mr. en Mrs. Smith". Zaterdag 29 December, 3 uur n m. Beurs- klok: Vergadering van de Statenkring der C. H. U. SprekerOud-Minister Th. van Boeyen. WAT GEBEURDE ER? 29 December. 1944 Hoofdmacht der Duitschers in België teruggeworpen. Duitschers trachten de Siegfricdlinie weer te bereiken. Twaalf buitenwijken vgn Budapest genomen. 1942 Britten en vrije Franschen bezetten Dzjibouti. 1941 Japansche parachutisten landen bij Medan. Russische troepen landen op het schiereiland Kertsj. Churchill naar Canada len, bijv. door het incasseeren van chè- ques, moet op dit formulier worden aan- geteekend. Belangrijke oproep voor militairen Bij het op 1 Mei 1946 op te richten regiment - Luchtvaarttroepen zijn vacatu res voor instructie officiers- en onderoffi cierskader. In verband met de te verrich ten diensten is de leeftijdsgrens voor offi- di'eren bepaald op 30 jaar, voor onder officieren op 50 jaar. Ter herscholing van dit kader wordt een officiers- en onder officiers-instructiecursus gehouden van twee maanden, aanvangende 15 Januari 1946. Gegadigden hiervoor kunnen zich melden op 2 Januari 1946 tei 14.00 uur op het opkomstdepöt Luchtstrijdkrachten, Vliegveld Ypenburg, kamp B, Brassers kade, Delft. Volgende week 2 kg. aarpappe- len op den bon, en 1 kg. uit reserve Moeilijkheden bij den aanvoer tengevolge van de feestdagen maken het noodzakelijk, dat reeds de volgende week de bij de ver bruikers gevormde reserve van negen kg. aardappelen wordt aangesproken. Het op den bon te verstrekken rantsoen voor personen van vier jaar en ouHer zal voor de komende week één kg. minder be dragen dan tot dusver. Het onbrekende kg. kan van de reserve worden afgenomen. Montgomery naar Den Haag. Naar wij vernemen is Maarschalk Sir B. Montgomery voornemens op 17 Januari a.s. naar den Haag te kooien om Britsche onder- scheldingen uit te reiken aan Ned. militairen. De verbetring van de registers van den Burgerlijken Stand Verschenen is het Kon.* Besluit No. F. 281, d.d. 19 Nov. 1945, houdende nadere regelen ten aanzien van verbetering en aanvulling van de acten der Burgerlijken Stand. Aan dit K.B. ontleenen wij het vol gende: Art. 1. Een verzoek tot verbetering of aanvulling der registers van den Burger lijken Stand kan bij de Arrondissements Rechtbank mede door het Openbaar Mi nisterie worden ingeleverd. De rechter kan bij zijn uitspraak tot verbetering oP aanvulling bepalen, dat zij zal gelden te- 1 genover een ieder. Beveelt de rechter, al vorens op het verzoek uitspraak te doen, oproeping van belanghebbenden, dan ge schiedt de oproeping bij brief van een griffier met vermelding van het doel der oproeping. Art. 2. Kennelijke schrijf- en spelfou ten kunnen ook zonder tusschenkomst van een rechter worden verbeterd. Eveneens kunnen zonder zoodanige tusschenkomst voornamen in een geboor- teacte worden verbeterd, vervangen of toegevoegd, indien bij de aangifte fder ge boorte opgegeven voornamen in verband met bezettingsvoorschritten niet in de ac ten zijn vermeld. De verbetering, vervanging of toevoe ging geschiedt door den ambtenaar, on der wien de registers berusten, op ver-- zoek en volgens aanwijzing van het Openbaar Ministerie. GOUDA mÊSËLï De K.N.A.C. meldt dat naar alle waar schijnlijkheid de verkeersbrug bij Moer dijk over het Hollandsch Diep reeds de volgende week voor het yerkeer zal kun nen worden opengesteld. Over twee ge deelten zal éénrichtingsverkeer moeten worden toegepast in verband met de ge ringe breedte van enkele overspanningen.

Groot Gouda | 1945 | | pagina 1