De besprekingen te Londen. MEISJES Een Jongen Een groote Waakhond FTP. VN DER VAHT Gz. Prof* Dr. R. Casimir, Mej.Ds*C»P»Tkomsefl Bierjtènik tc eer Radio-programma Overeenstemming met Indonesiërs noodig. 3e Assistent r MAISON ANNY Halfwa^akker en longen INBOEDEL-TAXATIE van hedenavond. HILVERSUM I 301 m. ï8:00 Ensemble Nina Dolce. 18.30 Het Rijk Overzee. E. J. v. d. Berg: „De viering Van oud en nieuw in de Bataklanden. 18.45 Jane Bron zingt oud en nieuwe songs. 19.00 Nieuwsberichten en repor tage. 19.30 Roos Boelsma, alt en Felix de Nobel, piano. 20.00 Nederland Her rijst. Lichtbaken van Pater Henri de Greeve. 20.25 Korte toepraak door Drs. L. de Jong, che v. h. Rijksbur. voor Oor logsdocumentatie. 20.30 Aansluiting met het Aether-Restaurant. 21.30 Be Apepoot, een' griezelspel van Menno de Munck. 22.15 Mensch en Maatschappij. Dr. M. C. Slotemaker de Bruine over „Zelfkennis". 22.30 De componist vafi de week: Cesar Frank. 23.00 Neuwsberichten. 23.15 Avondwijding. Past. S. v. Nuenen, O. E. S. A. v. d. Par. v. d. H. Augustinus te Utrecht. 23.30 Op den drempel van den nacht. 24.00 Sluiting en Wilhelmus. HILVERSUM II 415 m. 18.00 Nieuwsberichten en persoverzicht. 18.30 Gevraagde platen. 19.30 Program ma voor de Ned. Strijdkrachten. 20.00 Eddy Walis speelt. 20.30 Sportpraatje door Chris üeudeker. 20.45 Het Omroep orkest o.l.v. Marinus van 't Woud,' m.m.v. Willy Busch, viool en Louis Mieremet, altviool. 21.45 Avondwijding. Ds. W. Wil- lemse, Ned. Herv. Prë'd. te Hilversum. 22.00 Nieuwsberichten. 22.20 Rhythme uit de nieuwe wereld. 23.00 Sluiting er^Wil- helmus. ZONDAG HILVERSUM 1 301 m. 8.30 Van man tot man. Ds. F. M. Kooy- man, Ned. Herv.. Pred. te Bussum. 9.00 Nieuwsberichten. 9.20 Gitaarsoli door Lex Vervuurt. 9.30 Symphonie No. 93 in D. gr. t. van Haydn. 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst uit de Nieuwe Kerk, Utrecht, Voorganger Dsé M. N. W. Smit. 11.30 Bachcantate No. 152. 12.00 Lichte Or_ kest- en zangplaten.'13.00 Nieuwsberich ten. 13.20 Ted Powder en zijn Sweet- orkest. 13.50 De Spoorwegen spreken Dr. P. Th. Posthumus Meyes. 14.00 We reldprogramma. 14.30 Russisch program ma door - het Boston Symphonieorkest o.l.v. Setge Koessevitsky. 15.30 „Avond", hoorspel van Paul Vialar. 16.00 Janine Andrade, vioól en Theo van der Pas, piano. 16.30 Ned. Herv. Studiodienst, voorganger: Prof, Dr. M. C. v. Mourik Broekman, Amersfoort. 17.30 Gewijde muziek. 18.00 Twee nocturnes van Cho pin, Arthur Rubinstein, piano. 18.15 W.- Europeesche melodieën. 19.00 Nieuwsbe richten en reportage. 19.30 Twee mo tetten van Bach. 20.00 Nederland Her- rijst. R. C. van Ree over „De herscho ling van gerepatrieerden". 20.15 De we deropbouw van ons land in 1945. 20.45 Ensemble Jetty Cantor. 21.15 Brief uit Londen van J. H- Huizinga. 21.30 Ge varieerd solistenconcert. 22.15 Mensch en Maatschappij. Prof. Dr. J. Veraart: „Grondwet en Constitutie". 22.30 Op den drempel van den j nacht. 23.00 Nieuwsberichten. 23.15 'Avondwijding Ds. J. L. Wielinga, Geref. Pred. te La ren. 23.30 Sluiting en Wilhelmus. HILVERSUM U 4.15 M. 8.06 Nieuwsberichten. 8.2Ó •Instrumen taal ochtendconcert. 9.00 Micheletti, zang, Albert Sandler, viool. 9.30 Gedich ten van de maand. Voordracht door Max Dendermonde en Ary vanNierop. 9.45 Klassieke kamermuziek. 10.30 Hoog mis uit de Par. kerk van O.L. Vrouwe v. Onbevl. Ontvangenis te Overveen. 12.00 Nieuwsberichten. 12.20 Juan Petri en zijn orkest. 13.00 Kamermuziek. 13.30 Johan Jong, orgel. 14.00 Radio Strijk- troi. 14.30 Volksliederen programma door Harry van Oss, zang en Felix de Nobel, piano. 15.00 Radiodebat o.l.v. F. A. Hof. „De falsificatie der Vermeers". 1530 Mu- ziqjc uit operettes. 16.00 Filmpraatje door L. J. Jordaan. 16.15 The Complet, geserveerd door Benny Vreden. 17.00 Schumann programma door Albert Dana, tenor en George vag Renesse, piano. 17.30 De avonturen van Oome Keesje. 18.00 Nieuwsberichten. 18.20 Jan Cor- duwener Non-stop. 18.45 Denksport o.l.v. Prof. Dr. F. Schuh. 19.00 Het Sylvestre Trio. 19,30 Cabaretprogramma voor de Ned. Strijdkrachten-, 20.00 Serge Rach maninoff speelt eigen composities. 20.15 Radio Philharmonisch orkest o.l.v. Alben van Raalte. Solist Adriaan Bonsel, fluit. 21.45 Avondwijding. Prof. C. v. Dijck v. het Kleinseminarie Beekvliet St. Michels- gestel. 22.00 Nieuwsberichten. 22.20 Wil Walis met Sweet en «Swing. 23.00 Slui ting en Wilhelmus. Oud en Nieuw in de aether De radioomroep Herrijzend Nederland heeft voor Oud- en Nieuwjaarsdag een belangwekkend programma samengesteld. Op Oudejaarsavond van 99.15 uur zal ove rHilversum I drs. L. de Jong een internationaal jaaroverzicht geven. Om 10.00 uur 's avonds zal over beide zen ders een rede worden uitgezonden van den' minister-president, prof. ir. W. Schermerhorn, die een terugblik op 1945 zal werpen en enkele woorden over 1946 zal spreken. Het verdere programma, van 11.00 's avonds af, wordt eveneens over beide zenders uitgezonden. Van 1111.45 uur zal men kunnen luisteren naar een klankbeeld over 1945, samengesteld door Peggy van Kerckhoven, waarin met in- lassching van de authentieke stemmen de historische gebeurtenissen uit dit veelbe wogen jaar zullen worden gereleveerd. Van 11.4512.10 uur, dus inclusief het tijdstip der jaarwiseling, is er een gewijd programma, cjat muzikaal omlijst wordt door Anthon van der Horst. Vöor 12 uur zullen spreken Ds. A. A. v. Ruler en Pas toor I. P. J. Kaarsgaren, na ll2 uur Dr. E. D. Spelberg. Om 12.10 uur houdt de Rotterdammer een korte Nieuwjaarsrede, waarna men van 12.202 uur kan genie ten van een pittig en gezellig Oudejaars- avcfódprogramma. Nieuwjaarsmorgen wordt geopend met diverse kerkdensten, waarna om 11.30 v.m. Lilly Krauss en Simon Goldberg over Hilversum I een Mozartprogramma spe ten. Uit het programma van Hilversum I lichten wij nog de volgende bijzondere uitzendingen: Om 3 uur spreekt de heer E. Kuppers, voorzitter van het N.V.V., om 3.45 de heer A. J. Koejemans en des avonds in de rubriek „Nederland Her rijst" höort men de heer H. M. van Rand wijk. Van 8.188.45 uur volgt de groote Roode Kruis-luisterwedstrijd ten bate van „Nederland helpt Indië". Over Hilversum II kan men om 12.40 uur luisteren naar een uitzending „De Nederiandsche jeugd groet de jeugd van alle landen", terwijl van 2.30—2.50 uur Nieuwjaarsgroeten uit geteisterd Neder land worden uitgezonden. Om 17.30 uur Britschen tijd is gisteren het volgende communiqué door Downing- street uitgegeven. De eerste Minister, vergezeld door den Min. van Staat, den chef v. d. Imperialen Gen. Staf en den Britschen. ambassadeur te 's-Gravenhage, hielden gisteren een bespreking te< Che quers met den Ned. Min.-Pres., den Min. van Overzeesche Gebiedsdeelen en den waarn. Min. van Buitenl. Zaken tesamen met den Luit.-Gouv.Gea. van Ned.-lndië en den Ned. ambassadeur te jonden. De bespreking betrof den toestand op Java, die in den laatsten tijd is achteruitgegaan en de meest doelmatige wijze om rust en orde te herstellen. In den loop van deze besprekingen, die een bevredigend resul taat hadden, werd de Britsche regeering volledig op de hoogte gesteld van de con sequente en vooruitstrevendé ,poltieke ge dragslijn, welke de Ned. regeering heeft gevolgd en voornemens is te volgen met betrekking tot het Indonesische vraag stuk. De Britsche regeering bevestigde haar verplichting jegens haar Ned. ge allieerde om zonder uitstel een toestand van veiligheid te scheppen, waarin het voor de regeering van Ned.-lndië moge lijk zal zijn, besp^kingen met represen tatieve Indonesiërs voort te zetten. De respectieve regeeringen waren het er over eens. dat een oplossing van het politieke conflict beschouwd moet worden als een essentieele bijdrage tot de succesvolle vervulling van de taak, door het opper commando van de geall. mogendheden toevertrouwd aan Groot-Brittannië, om de Japansche bezetting van deze gebie den te liquideeren en dat, voor wat dit be treft, dit een gemeenschappelijke zaak is van de Britsche en Nederiandsche regee- ringen en van het Indonesische volk. De Britsche en Nederiandsche regeeringen zijn het daarom eens over de gedragslijn, om te bevorderen, dat de leiders van de Nationalistische beweging tot overeen stemming komen met de Ned. autoritei ten. Middelerwijl zullen onmiddellijk ver dere stappen worden genomen om zoo veel als mogelijk is, de veiligheid te ver zekeren van de krijgsgevangenen en ge- interneerden in Indonesië, die bedreigd worden) door geweld der extremisten. Priifëelijk Paar bezoekt Kardinaal Mgr. De Jong H.K.H. Prinses 'Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hebben gistermorgen om half twaalf,. een bezoek gebracht aan den nieuWoenoemden Kardinaal Mgr. De Jongf om hem geluk te wenschen met zijtt benoeming. De Telefoon bij de Jaarwisseling Tot dusverre werd in de eerste uren van den eersten Januari en verder op den geheelen Nieuwjaarsdag een groot aan tal Nieuwjaarswenschen per telefoon af gehandeld. Dit legde een zware extra-belasting op het bedienend personeel van den telefoon dienst, dat daarom in meer normale tij den sterk uitgebreid moest worden. In de huidige omstandigheden is het op andere dagen door personeelsgebrek, al ondoenlijk den dienst zonder groote ver traging te laten functionneeren, en is uit breiding met extra-personeel niet moge lijk. Bij de jaarwissèling zal dan ook slechts de normale bezetting op de tele- fooncentralen aanwezig kunnen zijn. DE GROOTE DAG Het einde der zorgen voor de huisvrouw. Nederland heeft groote dagen gekend in zün geschiedenis. Het was een groote dag, toen de eerste schepen met vreemde spc- cerijen onze havens binnenlie pen. Het uras een groote dag, toen Nederland onafhankelijk werd, na een oorlog van bijna 80 jaar. Het was een groote dag, de dag van onze bevrijding in 19b5. Maar de GROOTE DAG gaat ,iu komen. De dag, waarop de huisvrouw bevrijd wordt van kleine zorgen, die de oorlog haar bracht. Dan kan zij weer met ge noegen winkelen bij De Gruyter, die haar voorkeur heeft om zijn beter verzorgde waar, wiens éta lages een lust voor het oog zijn. Dan geeft De Gruyter weer cassa- bons uit. Voor tien gulden bons één gulden terug. Deze dag gaat spoedig komen. 653 OFFICIEELS PUBLICATIE Bezoekuren Rijksbureau's. Onderstaande rijksbureau's, allen gevestigd te 's Gravenhage, hebben als vaste bezoek dage* ingesteld: Maandag, Dinsdag, Woens dag. Op deze dagen kunnen Van 10-12 uur en van 14-16 uur bezoekers ontvangen worden. Op alle andere dagen kan dit uit sluitend geschieden na voorafgaande afspraak Teneinde zoo* snel mogelijk behandelk q van de loopenae werkzaamheden te ver zekeren, zal aan deze regeling streng de hand worden gehouden. Zij geldt voor d» rijksbareau's voor aardolieproducten, chemi sche producten, keramische producten, meta len, tabak en tabaksproducten, teerproducten. en het rijkskolenbureau. Met deze publicatie zijn alle vroegere be kendmakingen van bovengenoemde rijks bureau s t.a v. bezoekdagen en bezoekuren vervallen. Keramische producten. De Dir. Rijksbureau Keramische producten maakt bekend, dat van producenten en impor teurs van onder voornoemd Rijksbureau ressorteerende goederen terzake van alle Bf- - leveringen van bedoelde goederen, die door hen na 31 December 1945 worden verrich', een bijdrage in de kosten ten bédrage van 3/4 pCt. der factuurwaarde zal worden ge heven. Ook z g. interne leveringen vallen onder deze heffing, vrijgesteld van heffinq zijn de aflevering vani grind, zand, aard' benevens klei en a'le overige grondstoffen voor de keramische industrie. Aanvragen tot (volledige) doorberekening moeten gericht worden tot het directoraat- generaal va» de prijzen, sectie prijsvorming, keramische producten. Nadere inlichtingen» zijn vervat in de circulaire, welke in den loop van Januari 1946 aan alle belangheb benden zal worden toegezonden. Tevens zul len kostenèmslagformulieren voor het maan delijks opgeven van de verschuldigde bijdrage worden beschikbaar gesteld. Het is overbodig verzoeken om toezending van de circulaire en de formulieren tot het Rijksbureau te richten. Er wordt hierom een dringend .beroep op het publiek gedaan om dit jaar de telefonische gelukwenschen achterwege te laten. Vereeniging van Vrijzinnig Nederl. Hervormden Godsdienstoefening in de KLEINE KERK, Peperstraat Zondag, 10.45 uur van Voorburg Maandag 31 Dec., 7 u. nam. Met medewerking, van Zang-solist Accountantskantoor vraagt v. spoedige indiensttreding VljreischtenMachineschrijven, Boekhoudopleiding en zoo mógelijk kantoorervaring op accountantskantoor, rieven met opgave van verlangd aris en genoten opleiding onder 28 te richten aan BOEKHANDEL BIJLSMA L. Tiendeweg 5 - Gouda THEE VAt^^^LA/^THEEHANDEL BOLSWARD Depót J. VAN WIJK. Keizerstraat 42 biedt U het allermodernste in de fraaiste modellen Hooge Gouwe 9 - Gouda N.H. meisje, leerling Mulo, van bulten, zoekt KOSTHUIS van Maand, tot Zaterd. Briev. p.a. C. de Groot, St. Josephstraat 26 Bakkerij VAN AALST vraagt voor bakkkerij en bezorgwerk GOUWE ,176 Plateelbakkerij „IVORA" GEVRAAGD Adres Kuiperstraat 26 gevraagd. BAKKERIJ NEEFen RABOUW Achter dc Vischmarkt 88. Te koop gevraagd Gr. Florisweg 95 Uw adres voor het maken van Nieuwe overhemden, boorden en Reparaties is M. v. ESSEN-Roelink A. G. de Vrijestraat 18 J. Hoogendoorn Beëedigd Taxateur Peperstraat 16, Gouda, Telefoon 3109 tk brenade béste thee ter wereld, voor mijn vrienden in NEDERLAND!

Groot Gouda | 1945 | | pagina 3