ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN i 1 WucUciM NUMMER 121 STADSNIEUWS Vergeet U niet JUBILEUM N.V.B. Afdeeling Gouda. pEft ASHLKA AD ASTCA EENDRACHT MAAKT MAOït Redactie: L. J. A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Verzijl, Gouda Administratie: M. J. van Lopn MAANDAG 7 JANUARI 1946 Bur.: Markt 67, Gouda. Tel. 3098. Abonn. p.w. 25 ct. Losse numm. 10 ct LICHTING 1925 WORDT OP GEROEPEN. Door da indeelingsraad Gouda is de volgende regeling getroffen in varband met de keuring van hen, die in 1925 geboren zijn. De zit ting zal in het tijdvak van 11 Fe- bruari tot 16 Maart plaats hebiben in het gebouw van het Gew. Ar beidsbureau, Turfmarkt 144 te Gouda. 1. Verzoeken om voor een an deren raad te mogen verschijnen, moeten op duidelijke wijze ver melden: a. tegenwoordige verblijf plaats; b. volledig adres (straat en huisnummer); c. gemeente, waar voor ingeschreven. 2. Voor hen, die thuis gekeurd moaten worden, moet dit zoo spoe dig mogelijk, dóch uiterlijk bij den aanvang der vergadering, waarvoor "zij zijn opgeroepen, worden aan gevraagd, eveneens met vermelding van volledig adres. 3. Israëlietische keuringsplichti- gen, opgeroepen op een Israëliti- schen feestdag, kunnen zich op een anderen dag der zitting aanmelden. 4. Alle correspondentie voor en na de zitting te richten aan het Hoofd v. d. Indeelingsraad Gouda, te Voorburg, Laan v. Nieuw Oost einde 200. Gedurende de zitting aan het Hoofd van den Indeelings raad Gouda in de zittingsplaats, waar de keuring geschiedt. 5. Bij eiken raad wordt een af- haaldienst ingesteld voor de ge meenten, waarvan het centrum (stadhuis) meer dan 6 K.M. verwij derd is van het gebouw, waar de keuring wordt gehouden. In de kennisgeving betreffende de oproe ping voor de keuring, toegezonden door den burgemeester, wordt be kend gemaakt, hoe laat en waar de keuringsplichtige, die per auto wenseht te worden vervoerd, zich moet melden. 6. Voor hem, die gebruik maakt van den afhaaldicnst, bestaat ge legenheid te overnachten door de zorg van den raad. Hij behoort, zoo mogelijk, zelf voor dekens en een handdoek en desgewenscht voor lakens te zorgen. Zoolang een keu ringsplichtige bij den raad aanwe zig moet zijn, geniet hij ook voe ding door de zorg van den raad. Bord, lepel, vork en kom behoort door den keuringsplichtige te wor den meegebracht. Een en ander wrdt ter kennis gebracht van be langhebbende in de kennisgeving betreffende de oproeping voor de keuring. 7. Het onderzoek en de keuring duurt twee volle dagen. Onder Gouda ressorteeren in de- dat U morgen Uw nieuwe dis tributiekaart moet halen, als Uw naam ligt tusschën DOCKUM en GRONINGEN zen de gemeenten: ^Bodegraven, Waarder, Moordrecht, Rietveld Haastrecht, Gouderak, Waddinx- veen, Boskoop, Zwammerdam, Reeuw ijk, Schoonhoven, Polsbroek, Hoenkoop, Hekendorp, Lange Rui ge Weide, Oudewater, Snelrewaard Willeskop, Papekop, Woerden, Barwoutswaarder, IJsselstein, Mont- foort, Linschoten, Lopik en Ben schop. De keuringsplichtigen in deze gemeenten worden t.z.t. 's mor- gens om 7.30 uur per auto afge haald aan het raadhuis hunner ge meente. Voor het rayon Delft beginnen de keuringen reeds op 7 Januari in het Patronaatsgebouw, Raam straat 68. Onder dit rayon vallen de gemeenten: Schipluiden, de Lier, Berkel en Rodenrijs, Pijnacker, Nootdorp, Zoetermeer, Benthuizen, Hazers- woude, Bleiswijk en Moerkapelle. Aanvragen extra Textielgoederen. tusschen 17401 en 17800 JFUGDSAMENKOMST. Op Donderdag 10 Januari zal vanwege het ,,Goudsch Genoot schap tot verbreiding van het EvanfeTe" een ramen komst worden gehouden vonr de jeugd van 16 tot 20 jaar. Spreker is de heer W. J. van Leeuwen over het onderwerp: „Een nieuw offensief". Er is mu zikale medewerking. Deze samen komst is uitsluitend bedoeld voor ni et-kerkelijke jonge menschen en wordt gehouden Noorderstraat 63 bij de Nieuwe Vaart, aanvang des avonds kwart voor 8. Toegang! vrij. IJSSPORT. Een commissie van de Oranje vereniging te Stolwijkersluis hield Vrijdagmiddag wedstrijdenin het hardrijden op de schaats, waarvan winnaars werden: v Meisjes tot en met 10 jaar, Ma rijke Broere; jongens tot en met 10 jaar, Aart Slingerland; meisjes van 11 tot 14 jaar, Carona van Vliet; jongens van 11 tot 14 jaar, Bram Holthuizen; oudere meisjes en da mes, Mevr. A. v. d- Neut;, oudere jongens en heeren Henk Verboom. DF NEDERL. PADVINDERS. Door den Districts-Commissaris van de Nederlandsche Padvinders te Gouda, den heer P. J. A. Bijlo, is de Plaatselijke Commissie sa mengesteld, die de belangen van de Padvinders-beweging binnen Gouda zooveel mogelijk zal be hartigen. In deze commissie hebben zitting genomen de heeren: D. G. Nederhorst, voorzitter; J. P. Wepster, secretaris; H- J. Bul der, penningmeester; Dr. C. van Elk, Med. Adv.; G. Bouwmeester; Ds. F. W. Verheul en J. W. van Kogelenherg. Wat is er in Gouda te doenl UIT INDIE TERUG. Vrijdag zijn mst het eerste trans port van Sourhamoton naar Am sterdam per Almanzora twee re- pa tri eerenden in Gouda aangeko men n.l. de dames Kamstra en Fauël Bats. Wij zijn eens een praatje gaan maken met beide da mes. Onderweg had men gelukkig1 goed weer gehad. Aan boord wa- -en veel zieken, v.nl. met mazelen, hof en verkoudheid; gelukkig niet zeel ernstige gevallen. Op het schip waren ook vele Engelsche soldaten, die van het oorlogstóo- neel in het Verre Oosten voorgoed naar huis gingen. In Suez kreeg nen een wintermantel en een jurk, alsmede een paar schoenen, een paar kousen en ondergoed. Er was echter voor allen niet genoeg klee ding, zoodat men zich in South ampton met behulp van dekens moest redden. Onbegrijpelijk was het voor allen, waarom de Nw. Amsterdam niet naar Holland op- stoomde. De Almanzora bleek niet verwarmd te kunnen worden, zoo dat er veel koude geleden werd. In Holland was de ontvangst aller hartelijkst! Men deed wat men kon. Over hun belevenissen in diverse kampen wilden de dames liever niet ^preken, wat alleszins begrij pelijk is. Men was" dankbaar „thuis" te zijn, ofschoon het begrip „thuis" voor hen, die letterlijk alles verlo ren hebben, hun naaste familiele den, kinderen, huis en goed, herirv- GROOT GOUDA U behoeft alléén Uw tweede distributie stamkaart en het inlegvel mede te nemen- U kunt in het Gymnastieklokaal aan de Peperstraat terecht, tusschen 9.30 en 12 u. en tusschen 2 en 3.30 uur. Antwoord op de ingediende aanvragen kan worden gehaald aan den Distributie- dienst, loket 11Peperstraat, door hen wier bewijs van aanvrage het nummer draagt op Dinsdag 8 januari tusschen 9.30 en 12uur en 2.— en 3.30 uur. Het feit dat de voormalige Goudsche Voet balbond, sedert eenige jaren Afdeeling Gouda van den Nederlandscben Voetbalbond, vóór 40 jaren werd opgericht, is dezer dagen op feestelijke wijze gevierd. Zaterdagmiddag recipieerde het Afdeelings- bestuur in de zaal van ^De Beursklok" en vele officials en vereenigingsafgevaardigden hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om te feliciteerengroot was het aantal sprekers, die over het nut en de voldoening van het Bondswerk getuigden. Vele bloemscukken en eenige andere ge schenken werden hierbij aangeboden, o.m. een voorzittershamer als een stuk fijn hout snijwerk door de Vereen. „Bergambacht". Tot de voornaamste sprekers behoorden Burgemeester james namens het Gemeente bestuur van Gouda, de Heer K. J. J. Lotsy, als voorzitter van het hoofdbestuur van den N.V B., de heer A. Piersmavan „Olympia", de oudste vereeniging in het district welke destijds de stoot gaf tot oprichting van de „voetbalcompetitie" en nadien veel propa gandistisch werk voor de voetbalsport in Gouda en omgeving heeft verricht. De heer Weekenstro sprak namens de afd. Rotter dam, de heer Van Hoek vertegenwoordigde de afd. Dordrecht en de heer Dijkman com plimenteerde voor de afdeeling Leiden van den N.V.B. De Heer G. van Tilburg, secretaris van de Afdeeling Gouda, die als zoodanig tijdens de bezettngsjaren zijn 25 jarig jubileum her dacht, werd biervoor tha s door den Bonds voorzitter Lotsy met een gevoelvol speech de ridderorde van den K. N.V.B. verleend. Tenslotte bood de Heer J. san Tilburg namens alle bij de Afdeeling Gouda van den N.V.B. aangesloten vereenigingen met eenige sympathieke woorden als waardeering stencilmachine met bijpassende tafel aan. De heer Boosman heeft tenslotte als voor zitter van de Afdeeling Gouda allen, die deze drukbezochte receptie bijwoonden, vrien delijk dank gezegd voor de betoonde attentie 's Avonds werd een feestavond gehouden in de zaal „Kunstmin", welke geheel gevuld was met bestuurders van aangesloten clubs en andere officials. Na de opening door den heer J. van Til burg als voorzitter van de Herdenking* commissie heeft de heer W Boosman presi dent van de Jubileerende Afdeeling een feest rede uitgesproken, waaruit blijkt dat de voe balsport in het rayon Gouda ongeveer 30ü0 leden telt en een nieuwe periode van groei en bloei is aangebroken. Hierna gaf de h:er K. J J. Lotsy opnieuw uiting een eminent redenaar te zijnhij bracht onder de aandacht dat tijdens de oorlogsjaren vele mensc en geestelijk en moreel achteruit zijn gegaan en vooral de toestand van de jeugd vele zorgen baart. Noemde duidelijke voorbeelden welk een g^oot nut de sport bezit, ook voor het maat schappelijk leven. Er kan dan ook niet genoeg aandacht besteed worden om goede gelegenheden te scheppen de sport te beoefe nen, werke'ijke leidtrs te kweeken, waarvan een opvoedki ni ge waarde uitgaat. Hij sprak hierbij met waa deering over de eigenschap pen van de Koninklijke familie, om te ge raken tot een positief volk en eindigde zijn gloedvol betoog met een symbool op de Nederlandsche vlag Hem viel een uitbundig Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. tót morgenavond Meest nevelig of gedeeltelijk bewolkt, overigens droog weer in de kuststrook Temperatuur om het vriespunt. In bet Binnenland des nachts lichte vorst vooral in het Z.O Overdag temperatuur om het vriespunt. Z. wind, aan de kust matig. Reünie: Vrijdag t./m. Woensdag: „Op Hoop van Zegen". Schouwburg Bioscoop Vrijdag tot en met Woensdag: „The Lambeth Walk". Thalia-Theater: Vrijdag t./m. Woensdag „Klaar voor onder water." Dinsdag 8 januari, 8 uur, Concordia: Bordini's Hypnose Variété. Idem, Kunstmin: De A.V.R.O. in Gouda, spreker: W. Vogt. Medewerking» Annie Schuiten, declamatie en Pierre Palla. Woensdag 9 Januari. 8 uur: Beursklok: Ned. Reisvereen Chr Point met de kleuren film „Perpetum Mobile". Idem. 7.30 uur Nat. Chr. Geheelonth. Ver. 40-jarig bestaan. Opvoering door „De Pink sterbloem". Idem, 7.30 uur Ned. Geref. Gem. Turfm. 54, Avonddienst. Idem. 9 Januari. 8-10 uur Repetitie Gem. Zangvereeniging Euterpe, in de 1ste Bewaar school, Patersteeg- Donderdag 10 Januari, 8 uur, Nieuwen Schouwburg: Revue '40-'45, ten bate van de Stichting 1940 1945 applaus ten deel. Hierna voerde de o.l.v. den heer W. op „Adel in livrei" VIRES-Tooneelgroep". A. C. vt>n Zevenhoven van Henk Bakker, een symphonte van leugens met een slotaccoord ia drie bedrijven, vlot en geestig zonder cgens banaal te worden. Een aantrekkelijk blijspel. De auteur voert ons mee naai de romantische, omgeving van het eeuwenoude kasteel, bewoond door Alfred de Beaucour, één der laatste telgen van een roemrijk adelijk ges'acht. Deze jonker „met schulden" valt van de eene moeilijkheid in de andere, tot dat de last hem tc zwaar wordt en hij het aanbod van zn knecht accepreerr om'met deze van plaats te wisselen. Deze dienaar zal nu „de peultjes eens doppen". Helaas komt het eenipszins anders uit. Men geraakt 'n een warnet van leugens en bedrog ver strikt, zoodat de toeschouwer zich afvraagt hoe dit a les „op z'n pootjes moet terecht- krmen". Toch slaagt Bakker daarin en het slotaccoord brengt ons vele verh-ugde ge zichten. De tooneelgroep van de Gymnastiek- en Athletiekvereenlging „Vires et Celeritas" heeft dit stuk feilloos opoevoerd en daarmede veel succes behaa'd en belangrijk bijgedragen tot het slagen van de jubileumherdenking van den Voetbalbond. De heer Boosman heeft de medespelenden dan ook zeer waar- deerend toegesp oken en hun een blijvende herinnering aangeboden. Tot slot een gezellig bal onder leiding van den heer W. Kok. Zondagavond had een' herhaling van de Zaterdagavond-uitvoering plaats, uitgezon derd de redevoering van den heer Lotsy. Thans waren te gast de commissieleden van de Afdeeling en haar aangesloten clubs. be nevens vele bekende vcetba"ers uit hr t rayon. AI met al heeft de Afdeeling Gouda van den N.V B. haar jubileum op waardige wijze herdacht.

Groot Gouda | 1946 | | pagina 1