SSfjgSÏ ALGMEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN SSSÏS MAANDAG 14 JANUARI 1946 Bur.: Markt 67, Gouda. Tel. 3098. STADSNIEUWS feestavond ter gelegen heid VAN ZEVEN-JUBILEA. Vergeet U niet... Hij had maar één kwartje 1 d r Redactie: L. J. A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. J. Rijksen NUMMER 127 [tukker: Drukkerij Verzijl, Gouda Administratie: M. J. van Loon Abonn. p.w. 25 ct. Losse numm. 10 ct Vrijdagavond bood de directie van de N.V. tot Aanneming van Werken, v.h. H, J. Nederhorst aan haar personeel een feestavond aan, ter gelegenheid van een zevental jubilea, waarin genoemde firma zich in de kaatste jaren mocht ver heugen. Önder regie van den heer J, G. Lotgering werd een feest programma afgewerkt, dat er mocht zijn. Zooals gebruikelijk werd, daar het hier dilletanten betrof, de cle mentie van de toeschouwers in geroepen, maar bij afloop kon wor den vastgesteld, dLat dit wel achter wege had kunnen blijven. Het zou ons te ver voeren bij elk punt stil te staan óf zelfs maar te noemen. Enkele punten willen wij toch ver melden. Allereerst het optreden van de mondharmonica-virtuozen, die voor beroepsspelers niet onder deden. Zij hebben zich op de lange avonden in een keet op een of ander werk uitstekend geoefend. De „week-end-reis'' bracht het ver trek van een groep werklui na een week werken naar Gouda op re alistische wijze in beeld en bracht de lachspieren sterk in beweging. Een compliment voor de hierbij vertoonde décors. Ook „Allah'' maakte de lachspieren goed los. Een aantal schetsen, zooals „De Minister in de tram'„Arbeidsbe middeling'', „Haar eerste liefde", „Circus Ha jen'Diagnose", „De Knip" en „De verlegen Kunstschil der" liepen vlot. De heer de Jong verzorgde de taak van conferencier en declameerde Boeren kinkels en „Turfmarkt 8". De heer Weisz gaf liedjes bij de guitaar ten beste. Ta hiti trad in het programma twee maal op en de wijze waarop zij eenige mimtners ten "beste gaf, ver dient zeker vermelding. De feest avond werd besloten met een bal, waaronder dedirectie aan elk der aanwezigen een lot van de loterij ,Nederland helpt Indië" aanbood, een geste, ter navolging aanbevolen. Directie en personeel zullen zeker met vreugde op dezen avond blij ven terugzien. 50-JARIG JUBILEUM. Woensdag 16 Jan: zal de heer 'A. van Veen den dag herdenken, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de N.V. Papierwarenfa- briek A. J. J. Vos, Turfmarkt 128 te Gouda. DE VENTVERGUNNINGEN. B. en W. hebben besloten het aantal ventvergunningen voor Gouda voor het jaar 1946 vast te stellen op 200. dat U Dinsdag Uw nieuwe dis tributiekaart moet halen, als Uw naam ligt tusschen PICKO en v. d. SCHOUW U behoeft alleen Uw tweede distributie- stamkaart en het inlegvel mede te nemen. U kunt in het Gymnastieklokaal aan de Peperstraat terecht, tnsschen 9.30 en 12 u. en tnsschen 2 en 3.30 uur. DE PLAATSELIJKE BIOSCOOPCOMMISSIE Tot leden van de plaatselijke commissie van toeacht op de bi oscopen zijn benoemd de heeren E. A. Polet (tevens voorzitter), W. Beekman, M. A. Engelhard en de dames Mevr. J. N. van Dant- zig-Melles, en A. E. H. Riesz- Noothoven-van Goor. „NU MAG HET WEER'. Het nieuwe opgerichte Goudsche Revue- en Cabaretgezelschap „Zoek de vroolijkheid", presenteer- zich Zaterdag j.l. met de revue „Nu mag het weer", aan een over volle Concordia-zaal. Een grooten indn a kon het ge- bodenë beslist niet maken. Er wa ren enkele scenes, die van origi naliteit getuigden. De aankleeding van het tooneel was zoo goed mo gelijk verzorgd en met bescheiden middelen was dikwijls veel bereikt Costuums en dansen waren aardig Maar daarmee is de goede zijde van dezen avond dan ook geheel opgesomd. Wat het meest opviel, was het plat-Goudsch, dat bij vrijwel alle Aanvragen extra Textielgoederen. Antwoord op de ingediende aanvragen kan worden gehaald aan den Distributie- dienst, loket 11, Peperstraat, door hen wier bewijs van aanvrage het nummer draagt tnsschen 26000 en 26466 op Maandag 15 Januari tusschen 9.30 en 12.— uur en 2.— en 3.30 uur. spelers ergerlijk storend klonk. De heer John Roy, die niet alleen als regisseur, maar ook als confe rencier optrad, had het leeuwen aandeel op zich genomen. Vrijwel geen scene was compleet zonder hem. Zijn optreden is niet altijd te bewonderen. Met een strooien hoed gewapend, poogt hij Lou Bandy te imiteeren (zonder het als zoo danig aan te kondigen) en zingt liedjes over concentratiekampen en andere ernstige zaken op foxtrot melodietjes. Nog zijn figuur, noch zijn uitspraak maken hem geschikt voor dergelijk werk. De naam Goe- ring wordt nu eenmaal niet uitge sproken, zooals hij wordt geschre ven. Weinig smaakvol was het ook een doode op het tooneel tentoon te stellen, om maar te zwijgen van de „begrafenis" die op deze scene volgde. Andere fouten wezen op een dilletantisme, dat nog in de kinderschoenen staat, zooals de Vader, die thuis de baas zal spelen en onderwijl staat te lachen. Het danspaar, was keurig en kan misschien tot iets meer losheid van beweging komen. Vroolijkheid was het niet, waarna gezocht moest worden. Veeleer de originatiteit in vele moppen, die de eeuwige schoonmoeder als onderwerp had den. Het geheel kon, ondanks de lichtpunten, die er waren, niet vol doen en bleef ver beneden het normale amateurspeil. „Nu mag het weer", heette de revue. Sommige scenes zouden haast de verzuchting ontlokken: „Helaas, ja"! AANKOOP PERCEEL MARKT No. 30. B. en W. hebben bij besluit van 8 Jan. het perceel Markt 30, waar in de Lunchroom „Victoria" ge vestigd is, aangekocht van den heer A. J. Aldenhuijsen te Apel doorn. MEDEDEELING PLAATSELIJKE DISTRIBUTEEDIENST GOUDA TEXTIEL (rectificatie). In het bericht in ons blad van Zaterdag j.l. staat vermeld, dat zij, wier aanvrage om extra textiel- goederen een nummer draagt tus schen 21600 en 28999 op Vrijdag 18 Jan. antwoord kunnen halen. Deze nummers moeten luiden: 28600—28999. IND. TENTOONSTELLING GEOPEND. Zaterdagmiddag heeft burgem. James, in aanwezigheid van het bestuur van het plaatselijk Comité „Nederland helpt Indië" en een aantal autoriteiten, de Indische tentoonstelling in de Sociteitszaal „Ons Genoegen" geopend. Alvorens hiertoe werd overge gaan, hield de voorzitter van „Ne derland helpt Indië", de heer D. Nederhorst, een korte toespraak waarin hij het tot stand komen en het doel van de tentoonstelling uit eenzette. Tevens bracht hij dank aan allen, die hun steun bij de totstandkoming hadden verleend. De burgemeester ving zijn ope ningsrede aan met het citeeren van een Engelsch gedicht, waarin de taak van het geslacht van heden en. vooral van hen, die leiding heb ben te geven in de oplossing van het Indië-vraagstuk, werd uiteen gezet. Niet het zelfvertrouwen ver liezen, wanneer anderen twijfelen; niet liegen, wanneer anderen lie gen,' niet haten, wanneer anderen haten. De huidige regeering heeft een moeilijke taak. De taak die zij tot 1940 in Indië heeft gehad, is haar uit de handen geslagen. Som migen zijn van meening, dat wij daar in bet Verre Oosten niets hebben gepresteerd. Spr. was van meening, dat Nederland in Indië iets groots had verricht, ook al kleefden er fouten aan, fouten, waaraan wij als volk ook schuld hadden. Voelde de Indonesiër, die hier in ons land kwam studeeren: stond in Indië de Westersche sa menleving open voor den Indiër of voelden zij zich burgers van een tweede klasse Wij zijn vervuld van de ver schrikkingen, welke in Indië plaats vinden en wat ctaar is ge*beurd. Even spontaan als in het Zuiden de actie „Zuid helpt Noord" en het Noorden „Noord helpt Oost en Zuid", even spontaan is de ac tie „Nederland helpt Indië" ont staan. Onze Iandgenooten komen hier aan, beroofd van alles. Zij be zitten vrijwel niets. Ook in onze ;tad begint het besef door te drin gen, dat hulp dringend noodig is. Maar behalve door middel van deze tentoonstelling een steentje bij te dragen, heeft deze expositie nog een belangrijke taak: n.I. ons Ne derlanders op de hoogte te bren- Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond. Er wordt verwacht: Des nachts matige en overdag lichte vorst. Aan de kust températuur om het vriespunt, enkele overdrijvende wolken velden. Droog weer. Wat is er in Gouda te doen 1 Reünie: Vrijdag t./m. Woensdag: «The man from Folies Bergère". Schouwburg BioscoopVrijdag tot en met Dinsdag: «Het dubbele paspoort". Thalia-TheaterVrijdag t./m. Woensdag Variété". Woensdag, 16 Januari. 8 uur, Concordia Win. Ir. H. Vos spreekt voor de S D.A.P. Idem, 7 uur, Réunie (bovenzaal)Ds. J. Borger„De raensch, die op komst is". Donderdag 17 Januari, 8 uur, Concordia' Conceri door Jo en Arnold Juda voor „Het Parool". Idem, 7.30 uur, Biljartwedstrijd: Belvédère- Haastrecht. lederen dag van 9-12 nar, 2-5 uur en van 7-9.30 nar Sociëteit „Ons Genoegen"Indië- ten toonstelling. Bedeesd meldde het jongetje zich bij de dame, die de entreebewijzen verkoopt op de tentoonstelling over Indië. Hij had maar één kwar je en de entreeprijs bedraagt 50 ct. Geen nood. Voor zooveel jeugdige belangstelling zwichtte de'cassière en hij begon zijn rondwandeling. Natuurlijk stuitte hij op het tafeltje, waar loten verkocht worden voor de groote loterij. Dat was ook wel iets voor hemmaarrrhij had geen gulden I Ook daarvoor werd eenoplos- sing gevonden. Hij kreeg een briefje mee naar huis, als bewijs dat de gulden, die hij aan zijn moeder kwam vragen, inderdaad voor het beoogde doel bestemd was en niet in een bioscoopcassa zou verdwijnen. En een half uurtje later verliet hij weer de tentoonstelling. Het lootje als een trophee in zijn hand. gen van cle Indische cultuur, doos middel van een groot aantal kunst werken, welke hier zijn tentoon gesteld. Hiermede verklaarde de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. MUZIEK OP DE INDIE-TENTOONSTELLING. Het bekende Krontjongorkest Djalak Wajang zal op Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond, als mede op Zaterdagmiddag de ten toonstelling over Indië in de Soc. „Ons Genoegen" met gezellige mu ziek opluisteren. Daardoor wordt, mede door het goede doel, dat deze tentoonstelling beoogt, een bezoek extra atractief. KORT BERICHT Het Bulgaarsche Nieuwsagentschap meldt, dat het Bulgaarsche kabinet gis teren heeft besloten een economische de legatie te benoemen om de economische uitwisseling met de Sowjet-Unie voor 1946 uit te werken en om met Sowjet- vertegenwoordigers maatregelen te be- studeeren voor een vollediger weten schappelijke en practische samenwerking tus&ciien de beide landen. I GROOT GOUDA I Hl

Groot Gouda | 1946 | | pagina 1