WAAROM üioodje VrouwtlijkB Bediende Net Wink#nBl$je een fabriekspand of flinke werkplaats WINKEL FLINK PAND OPEN TERREIN KENNISMAKING nette Wi Rekenliniaal Strijksters WÈG met den Tandarts BEZEMER Bediende of Leerling Net Jongmensch bestrijdt de regeering den gifhandel? Adverteert in „Groot Gouda eenig Typwerk TAFELBILLARD Jongen gevraagd HUWELIJK GEEN praktijk uil EEN FORNUIS f300.- Belooning Te huur of te koop gevraagd HANDIGE JONGEN HUWELIJK net meisje WINKELMEISJE Vansittart pleit voor Westelijke samenwerking Lordt Vansittart heeft gisteren ijn het Hoogerhuis gezegd, dat een nauwere samenwerking van West-Europa een van de belangrijkste kwesties voor Engeland was. West-Europa, zeide hij, heeft steeds een verschrikkelijken prijs moeten betalen voor gebrek aan coördinatie. Ik ben 'de tolk van millioenen, wanneer ik zeg, dat wij een dergelijk risico niet opnieuw wen- schen te Ioopen. Het charter zal soepel kunnen werken of stroef; daarom mag geen enkel land, dat deel uitmaakt van de nieuwe wereldorde, .zijn verdediging ver- waarloozen, want dat zou verfaad aan het charter beteekenen. Wij moeten geheel be reid zijn tot samenwerking. Als wij dat niet geleerd hebben, hebben wij niets ge leerd uit twee catastrofen. Binnen het kader van het handvest zullen de Weste lijke landen het over een bepaalde politiek eens moeten worden. Wij, hier in het Westen, zouden er nooit van droomen te zeggen, dat België of Nederland alles, wat wij zeggen, bëamen. Dat verwachtten wij ook niet van cje Dominions. Het samenwerkingsschema voor het Westen, aldus zfide Vansittart verder, zou veel minder strak zijn dan het schema, dat aan het Oosten is opgelegd. In het Wes ten zou er geen vooruitzicht zijn op over- heersching door een mogendheid. Vansittart drong er op aan, dat de regeering tenminsté een commissie zou instellen, welke deze ingewikkelde kwestie zou bestudeeren. Hij wees er op, dat Frankrijk, België en Nederland reeds een dergelijke commissie hadden gevormd, waaraan de Engelsche commissie even tueel zou kunnen vasthaken. Hij zeide, dat Engeland een zoo hoog mogelijken West-- graad van vrijhandel in -Europa noodig had. Voor naijver van den kant van Sowjet-Rusland en de Vereenigde Staten zou daarbij geen reden bestaan. De samenwerking in West-Europa zou, aldus verklaarde Vansittart, op de eerste plaats Engeland, Frankrijk, Nederland, België Luxemburg en Scandinavië moeten omvatten. Vansittart wees de beweringen, dat een dergelijke samenwerking een blocvorming tegen Sowjet-Rusland en de Vereenigde Staten zou beteekenen, van de hand. Een sterk West-Europa is in het belang van Amerika, zeide hij, doch West-Europa kan niet sterk zijn zonder welvaart. DE DRIE KWESTIES OP DE AGENDA VAN DE VEILIGHEIDSRAAD De Veiligheidsraad heeft in zijn bij eenkomst van gistermiddag besloten, zoowel de Perzische als de Indonesische ën de Grieksche kwestie op zijn agenda te plaatsen. Het hoofd van de Sowjet-delegatie, Wisjinsky, zeide, dat de Sowjet-delegatie de gelegenheid behoorde te krijgen, een voorstel in 'te dienen, dat de Perzische kwestie niet door den Veiligheidsraad in behandeling zou worden genomen. De Britsche minister van Buitenland- sche Zaken en de delegatie-leider, Bevin, drong aan op volledige en openhartige behandeling van de Indonesische en Grieksche kwestie. „Al de aantijgingen van de Sowjetregeering in besloten bij eenkomst ben ik beu", zeide hij. „Nie mand zal meer blij zijn dan ik, deze kwesties in openbaarheid gebracht te zien, opdat aan de Britsche regeering de kans gegeven zal worden, opheldering te geven over haar optreden". De Britsche regeering is in de Grieksche kwestie op de eerste plaats verantwoordelijk. Indo nesië is echter een aangelegenheid, welke op de eerste plaats de Nederlandsche regeering aangaat, aldus verklaarde hij. A.N.P.-Aneta meldt nader, dat de eerst volgende bijeenkomst van den Veilig heidsraad, waarop de drie kwesties in behandeling zullen komen, aanstaande Maandagnamiddag gehouden zal worden. Bevin zeide omtrent de Indonesische kwestie woordelijk: „dit is-op de eerste plaats een aangelegenheid voor de Ne derlandsche regeering. Wij zijn daar orde aan het scheppen in een situatie, welke het gevolg is van den oorlog en van het ontwapenen van door de Japan ners geoefende lieden, die extremisten en grootdeels fascisten zijn, en die zich te gen de .ontwapening van de Japansche soldaten verzetten, is een situatie, waar omtrent uiteenzettingen dienen te wor den gegeven door de regeering, welké op dit punt op de eerste plaats verant woordelijk is Hier werd Bevin door den voorzitter, Makin, onderbroken, daar volgens Makin dergelijke opmerkingen ietwat prematuur waren, aangezien de raad alleen nog maar had besloten de Perzische kwestie op de agenda te plaatsen. OFFICIEELE PUBLICTIET Toewijzing Tnbak Het C.D.K. deelt mede, dat grossiers in tabak in het Noorden des lands, dus in Nederland boven Haringvliet en Waal. in de week van 27 januari t.m. 2 Februari a.s. toewijzingen g 35 of g 36 zullen ontvangen op basis van het aantal rantsoenen van de coupures 589 en 590, vermeerderd met 10 pCt. Numinertocwijzingen. De plaatselijke distributiediensten zullm in de week van 27 januari t./m. 2 Februari a.s. nummertoewijzingen uitreiken voor: jam 624, brood 602 (am. bloem), 603 (inl.bloem), 604 (reductie), melk 626, 627, aardappelen 628. 629. De toeslag bedraagt voor ja«, 50 pCt.. voor melk 10 pCt. De toewijzing*# voor jam zijn geldig voor detaillisten vaa 3 t./m. 16 Februari, voor grossiers vaa 3 Februari t./m. 2 Maart. De toewijzing^# voor melk en aardappelen zijn geldig vu 3 t,/m. 9 Februari a.s. Voeder voor de koeien t aardappelschillen De koeien staan in de stallen en met hst eten van het heerlijke weidegras is het gedaaa. Voor den boer is het de tijd, waarin dag de koe het voeder moet worden voorgezet. De hulsvrouwen, die regelmatig hun aardap pelschillen aan de ophalers meegeven, kunnen er trotsch op zijn, dat zij op die manier voor het wintervoedsel van de koe zorgen. De koe levert er melk voor in de plaats. Maar de vraag naar schillen is grooter dan het aanbod. De huisvrouwen zullen dus moetea blijven voortgaan met dit goede werk, opdat vooral de koeien in de buurt van de groott gemeenten er van kunnen profiteeren. juist waar de schillen het meest noodig zijn voor de melkvoorziening, worden ingezameld Dus, hulsvrouwen, wanneer gij de aardappelen niet in de .schil kookt, helpt de koe met Uw aardappelschillen! Schillen voor de koeien bcteekent melk voor de kinderen oefen! lol nadere aan kondiging Da Collega's nemen voor spoed gevallen weer. Goadsehe Bond ven Volks tuin ders vereenigingen VERGADERING op Dinsdag 29 Jknuari 1946 's avonds 8 u. in Café Centralingang Zeugestraat. Te koop Karnemelksloot 114 Aankomend gevraagd,'leeftijd 17 of 18 jaar. Bakkerij VAN DIJK Doe lest raat voor aanwijzingen of terug bezorging van het Zaterdag avond bij mij gestolen Phlllpt monoknop RADIO-TOESTEL v. Leeuwen, Reg plantsoen 8 Waar gevraagd voor loop- en kantoorwerkzaamheden en voor opL kantoor Br. onder no. 3463, bur. v. d. blad Gevraagd voor eenvoudige kantooradministratie bekend met boekhouden en type. Brieven onder no. 3462 bureau van dit blad Gevraagd voor direct of later een J. A. Belonje - L. Viendeweg 96 Omdat alles wat in den gifhandel wordt versjacherd, onttrok ken wordt aan de schaarsche voorraden, die alleen viaxde^ distributie eerlijk kunnen worden verdeeld. Wat aan levens middelen of materia len zwart wordt gekocht, is in feite bestemd \opr een ander, die het meer noodig heeft. TE HUUR OF TE KOOP GEVRAAGD ong. 100 a 150 M2 eventueel te ruilen voor een op goeden stand gelegen winkelpand ong. 35 M2, ook geschikt voor atelier. Telefoon, licht, waterleiding enz. aanwezig. Brieven onder no. 3738. bureau van dit blad Ten behoeve van de Amenkaansche bezettingstroepen in Europa zal het hoofdkwartier van de Amerikaansche 12e vloot te Londen gevestigd blijven. (Reu ter). "N I a /k Disticts Bureau U.lSsV.C/. Verzorging Oorlogsslachtoffer» te Leiden Houdt voorloopig eiken Vrijdag te Gouda zitting ten Evacuatie-kantore Gouwe 168 van 9—12 en van 2—5 uur Allen,die meenen als Oorlogsslachtoffer aangemerkt te moeten worden, kunnen aan bovengenoemd adres de noodige inlichtingen en event, hulp verkrijgen. D.B.V.O. Leiden Te huur gevraagd event met woning. liefst centrum O. BASS, Fluweelensingel 28 WERKSTER gevraagd voor 1 dag per week Mevr. VAN DEN BERG joubertstraat 114 met beneden ruimte ong-70 M2 op goeden stand. Brieven oader no. 3741, bureau van dit blad. TE HUUR een gelegen aan drukken verkeersstraatweg, 5 min. van station. Brieven onder no. 3676, bureau van dit blad Fa. J. H. Krom 6 Zn., - Wijdstraat 29 Huishoudelijke artikelen Atelier van Kunstnijverheids-artikelen, vraagt een ong. 18 jaar. Eenige bekendheid met de verfkwast en penseel. Goed loon en behoorlijke vooruitzichten. Aanmelden J. P. Heyestraat 14 's-avonds na 7 uur of op het werk Naaierstr.28 (boven Poldervaart) Mevr. SCHOTT, Turfsingel 23 vraagt een net dlSOStlIldSJC voor heele dagen, P.G., zelfstandig kunnende werken en koken, hulp werkster aanwezig. Gevraagd in de avonduren. Brieven onder no. 3727, bureau van dit blad Te koop aangebeden een in goeden staat zijnd BOELEKADE 175, 2x bellen Nette Wed. zoekt Leeftijd 40-50 jaar Br. onder no. 3688. bur. v. d. blad voorkeur hebben zij die met schilderen op de hoogte zijn Fa. Vonk co Hortcnsios Groenendaal 60 R.K. Meisje 28 jaar (alg. ontwik keld) zoekt langs dezen weq serieuze kennismaking met dito Heer Br. onder no. 3743, bur. v. d. bl. BBNZAMBl Blijft toch niet langer door leven met Uw stil ver langen naar een levenskameraad, Door onze bemiddeling kunt U direct in contact komen met iemand, dié evenais U zelf oprecht verlaagt, naar een ernstige en oprechte kes- niunseking, Wij hebben imaen massa's ingeschrevenen uit alle plaatsen en dorpen in Zuid-Hol land ook in Gouda en directe omgeving en geheel Nederland. OnzebemJd- deling is voor jong in oud. voor wcrkei den, gegoeden, middcu- ea boerenstand. V» ij hebben een speciale, prettige bemiddeling voot jongelui en kunnen Heeren, die is een moederloos gezin (met huwelijk als doel) een serieuze huishoudster zoeken of Dames, die als zoodanig geplaatst wenschen te worden, ook direct van dienst zijn. Schrijft ons toch direct en wij ant woorden in blanco couvert. (Ge heimhouding verzekerd). Neerland's Grootste Huwelijks bemiddellngskentoor ,.Fzcel- sior Kaapersingel 48rood Haar ka Zoolang de treinen niet nor maal loopen. alleen op Woens dag en Zaterdag geopend van 2—4.30 uur. Gevraagd voor heele of halve dagen. Goed loon. Volle kost. Zondags yrfl' Wasch buitenshuis en of aankomend BESTE LS, Manufacture,b»i^ Hoogstraat 19 Wie ruilt Groot Burgerwoonhuis v<x» geriefelijke kleinere woniafl Br. onder no. 3746, bur. v-jj-JjJ; Te koop gevraagd STOLWIJKERSLUIS H# na_7j^ „DB PELIKAAN", Amcrik» Leden die een tuin wenschen In ket rib te kggca Volk«tuinpark n d.)nlinonsluf, worden verzocht deze vergadering te bezoeken. Het Bestuur Gevraagd Flinke Loopjongen f Bijkantoren te Leeuwarden. Groningen Nijmegen

Groot Gouda | 1946 | | pagina 4