5SK ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN W A r 'A; Vergeet U niet H/ucUdM NUMMER 144 STADSNIEUWS SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK AJ> ASTBA Redactie: L. J. A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Verzijl, Gouda EENDRACHT MAAKT MACHT Administratie: M. J. van 7ATFRDAG 2 FEBRUARI 1946 Bur.: Markt 67, Gouda. Te». 3008. Hii\U/vvj l rc,Drvu/\ivi Abonn pw. 25 ct. Losse nunun. 10 et De stichting van de Partij van den Arbeid. Bijeenkomst te Gonda op 7 Febr. De samenwerking van de afgevaardigden uit de Ned. Volksbeweging, de S.D.A.P., de Vrijz. Dcm. Bond en de Chr. Dem. Unie zal op Zaterdag 9 Pebruari a.s. definitieven vorm krijgen in de constitueerende vergadering van de Partij van den Arbeid. Echter zijn er buiten de leden der S.D.A.P., V.D.B. en C.D.U velen, die eveneens met vreugde het tot stand^men van deze partij zullen begroeten. Onder leiding van Mr. G. E. van Walsem uit Rotterdam heeft zich nu een Comité gevormd, dat zich ten doel stelt de belang rijke groep van sympathiseerenden met de Partij van den Arbeid te vertegenwoordigen. Het is natuurlijk van groot belang, dat op de Conslitureerende vergadering naast de stem der S.D.A.P., V.D.B. en C.D.U. ook een vertegenwoordiging van deze sympathi seerenden aanwezig is. Daartoe komen afgevaardigden van dit comité op Vrijdag 8 Februari te Amsterdam bijeen, aiwaar o.a. Min.-Pres. Prof. Ir. W. Schermerhorn dit congres zal toespreken. Om tijdig de gevoelens te vernemen, die in deze kringen ten opzichte van de Partij van den Arbeid leven, heeft zich ook te Gonda een comité gevormd, dat a.s. Don derdag 7 Februari om 8 uur in Hotel „De Zalm" een bijeenkomst zal beleggen. Op deze bijeenkomst zullen nadere mede deellngen omtrent de stichting van de Partij van den Arbeid worden gedaan en zijn de de aanwezigen ook in de gelegenheid hnn standpunten opzichte van deze partij ken baar te maken. Afgevaardigden van dit Comité wonen op Zaterdag 9 Februari a.s de Constitucereade vergadering te Amsterdam bi) en zuilen zoo ook de wenschen uit Gouda ter kennis worden gebracht. Ieder, die dus instemt met de Stichting van de Partij van den Arbeid en niet lid is van de S.D.A.PV.D.B, of C.D U. wordt drin gend verzocht deze belangrijke bespreking bij te wonen, waarvan de toegang heheel vrij is Agenda van de raadsvergadering op 4 Februari 1940 Voor de raadsvergadering, die is vast gesteld op Maandag 4 Febr. a.s., om 8 u. nam. zijn o.m. de volgende punten op de agenda geplaatst. Voorstellen tot benoeming van tijdelij ke leeraren in Fransch en Boekhouden aan de Handelsavondschool; benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuirft; een voorstel tot wijzi ging van het reglement van orde voor de raadsvergaderingen, vaststelling van den straatnaam „Vogelenzang"; beantwoor ding varf vragen van Dr. Bik, inzake „Huize Juliana" en voorstellen betreffende de inrichting van industrieterreinen op 't eiland tusschen Kromme en Nieuwe Gouwe; tot wijziging van de Marktbebou- wingsverordening; inzake de toepassing Van de Winkelsluitingswet; tot wijziging der verordening ex artikel 10 der Drank wet; tot vaststelling der rentevergoeding door de Stadsspaarbank en den stortings- en ophaaldienst der gemeente; tot vast stelling van het gemiddelde bedrag per leerling voor het vakonderwijs in de lich. oef. voor het U.L.O. vo'or 1944 en de ver goeding ex artikel 55ter der Lager-onder- wijswet 1920 over het jaar 1944. De' agenda sluit met het voorstel tot verleenen van medewerking bij het aan schaffen van schoolbanken voor de K.K. School aan de Lethmaetstraat, het votee- ren van gelden voor de herstelling van de Veemarkt en een wijziging der begrooting over 1945. Leger des Heils Men deelt ons vanwege het Leger des Heils, alhier, mede, dat in deze maand een geestelijke veldtocht zal worden ge houden tot verdieping van het geestelijk leven. Allen die zich aan onze zijde willen scharen, willen wij opwekken de bijzon dere samenkomsten in verband hiermede, te bezoeken. Als inleiding zal er a.s. Woensdag om 10.30 uur nam. een „halve nacht van gebed"'worden gehouden. Gevaarlijke situatie bij de Ridder van Catsweg De sloot langs den Ridder van Catsweg geeft in het donker voor ter plaatse on bekende automobilisten aanleiding tot noodlottige misverstanden. Dat bleek weer eens, toen een auto, die uit den tun nel kwam op hgt laatste moment tot stil stand kon worden gebracht, vlak voor het water. De chauffeur zag het spiegelende water voor een asphaltweg aan! Het plaatsen van een hek is hier wel zeer ge- wenscht. Nasleep van den winter '44'45 Wegens vernieling en diefstal van hout werd proces-verbaal opgemaakt tegen het echtpaar B., dat de woning Boschweg 128 had ontdaan van deuren, vloeren en leu- lenigen. Een andere B. had bij de sloo ping geholpen en ook hout opgekocht zelfs triplex van dé muurbekleeding. De huiseigenaar B. uit Haastrecht kon een en ander echter niet bar waardeeren en deed aangifte bij de politie. dat U Maandag Uw nieuwe dis- ributiekaart moet halen, als Uw naam ligt tusschen KOCH en LOUWS U behoeft aHeen Uw tweede distributie- starakaart en het inlegvel mede te nemen. U kunt aan de loketten 4. 6 en 8 van het Gymnastieklokaal in de ?c rstraat terecht tusschen 9.30 en 1 uur en tusschen 2.— en 3.30 uur G.S.V. Nieuws De aandacht van de G.S.V -eis wordt er op gevestigd, dat vanaf heden kaarten ver krijgbaar zijn voor het op 12 Februari a.s. in Kunstmin te bouden bal-masque. onder leiding van den heer H. J. Mul. Deze avond zal duren van 8 tot 3 uur. terwij) een intro ducé is toegestaan. Voor de costuums worden prijzen uitge loofd. Kaarten zijn verkrijgbaar a f 1.20 op vertoon van diploma bij: W. IJsselstein, R. v. Catsweg 164, K. v.d. Klis, liteKade 13, J. Groeneweg, v. Perseijnstraat 3 en Café „De Sport", L. Tiendeweg 83. Hedenavond zal om 8 uur voor de spelers van het 1ste elftal en de reserves daarvoor concentratieavond worden gehouden bi) den heer IJsselstein. Zondagavond wordt van 6.30 tot 10 uur een dansavond gehouden in „De Beursklok" gevolgd door een uurtje cabaret van de ont- spamingsgroep. De «thktiektraining voorde dames* is van 7.30 tot 10 uur op Dinsdag avond. Aller aanwezigheid gewenscht in verband met de aansluiting bij de G A.C. Dames- en Heerenleden kunnen bovendien dezen avond zwemmen in het Spaardersbad van 8.45 tot 10 uur. Woensdagavond van 7 8 uur tenslotte is er indoertraining voor juniores en van 8-10 uur voor seniores. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond. Wordt verwacht i Vrij krachtige wind tusschen Zuidwes en Zuid. Zwaar bewolkt met tijdelijken regen vrij zacht. Aanvragen extra Textielgoederen. Antwoord op de ingediende aanvragen kan worden gehaald aan den Distributie- dienst, loket 11Peperstraat, door hen wier bewijs van aanvrage het nummer draagt tnsBcben 21833 en 22325 op Maandag 4 Februari tusschen 9.30 en 12.uur en 2.— en 3.30 uur. Brandmelding Donderdag omstreeks -12 uur werd een begin van brand genield in het percee' Oosthaven 72. Het bleek, dat de brand die ontstaan was tusschen het plafond en de eerste etage, te wijten is aan een con- stuctiefout. De schoorsteen is n.l. niet vol doende afgeschermd, zoodat het houtwerk van het plafond te heet Werd. De gezinsweek van Volksherstel In verband met de Gezinsweek zal op Zondag a.s. in alle kerken het gezin tot onderwerp van de preek gemaakt worden. Dit geschiedt op verzoek van Ned. Volks herstel. - Voor alle niet-kerkelijken verdient het sterke aanbeveling Zondag a.s. een dezer preeken te gaan beluisteren. Het zal vee bijdragen tot het herstel van normale ge zinsverhoudingen, waaraan momenteel, mede in verband met de vernielzucht en losbandigheid van de jeugd, groote be hoefte bestaat. BOUWMATERIALEN VOOR OORLOGSSCHADE Het volgende wordt ter kennis gebracht van belanghebbenden: Zij, die nog materialen noodig hebben gevallen, moeten hiervan vóór 6 Februari a.s., via hun aannemer, aangifte doen ten kantore van den gemeentearchitect. Hetzelfde dient te geschieden voor de zwaar beschadigde, doch herstelbare ob jecten. Voor deze laatste groep moet de op gave zijn gesplitst naar: a. woningen kleine bedrijfsruim te). b. openbare gebouwen. c. Civiel technische werken. Voor industrieele objecten behoeft voor- loopig geen aangifte te worden gedaan. Wanneer van deze groep nog geen vol ledige opgave is te doen, moet dit even eens worden medegedeeld. Materialen, welke vrij zijn van distri butie behoeven niet te worden opgegeven. WADDINXVEEN Contröle Bevolkingsregister en tweede Distributie-Stamkaarten Nogmaals wordt de aandacht gevestigd op de publicaties betreffende de contróle op het bevolkingsregister en de tweede distributiestamkaarten. Voor a.s. Maandag zijn opgeroepen de inwoners wier geslachtsnaam begint met een van de letters P, Q, R en S. Voor a.s. Dinsdag de letters T, U en V Voor a.s. Woensdag de letters W, X, IJ en Z. De zittingen worden gehouden in de wachtkamer van het Raadhuis van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Gehuwde vrouwen en weduwen dienen op de voor haar meisjesnaam aangewezen dag te verschijnen. Zij die door ziekte of anderzins ver hinderd zijn of zijn geweest persoonlijk te verschijnen worden daartoe alsnog in de gelegenheid gesteld op Donderdag 7 Februari a.s. op dezelfde uren. Zij die nalaten zich aan te melden zul len bij de eerstvolgende uitreiking van distributiebescheiden geen bonnen ontvan gen- <i i Zij die blijvend door ziekte in de vol strekte onmogelijkhed verkeeren zich per soonlijk aan te melden dienen? daarvan schriftelijk kennis te geven aan de afd. Bevolking ter Gemeentesecretarie. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: 1 boodschappentasch, inh. 1 bril, 1 grijze want. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. REEUWIJK Hooilevering De verplichte hooilevering zal voor de veehouders die. deelnamen aan <den vee aankoop voor het zoo zwaar, getroffen Ammerzoden worden verminderd. De ge deeltelijke vrijstelling komt neer op een ontheffing van levering van 40 ton hooi door de gemeente Reeuwijk en de aan grenzende buurtschappen van anderg ge meenten Iedere veehouder, die deelnan aan de actie, krijgt een aandeel in de vrij stelling naar evenredigheid van het door hem geschonken bedrag waardoor een gift van 100 recht zal geven op vrij stelling van levering van 250 kg hooi. Deze regeling werd getroffen door der. Prov. Voedselcommissaris te Den Haag, in overleg met de plaatselijke landbouw organisaties en de afd. Reeuwijk van Volksherstel. Versperriirgsmuur Door het gemeentebestuur van Reeuwijk worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot slooping van de hinderlijke versperringsmuur, die door de Duitschers is aangebracht op de Burgemeester Lu- casselaan aan den, plas Elfhoeven. Wal is er In Gouda Ie doen I Reünie i Vrijdag t./m. Woensdag i [Dorps Detective. Thalia-Theater i Vrijdag t./m. Woensdag „Ik beschuldig" Schouwburg Bioscoop: De wereld beeft Zaterdag 2 Febr. 7.15 oor, Veemarktres. Jaarvergadering Ned. Herv. Knapenver. ,op G.G, „Obada". Zondag 3 Febr. Rest. Ter Gouw, Biljard- wedstrijden. II uur vm. Haastrecht - De Pianco, 3 uur vm. Rembandt - Thalia's Vrienden. Dinsdag 5 Februari, 7.30 uur, Restaurant Ter Gouw, Biljartwedstrijd: „De Tunnel— K. O. T.". Gouda. 1dcm 8 uur, Concordia, Goudsche Too- neelkring met „Lastige vrouwtjes" door de A'damsche Tooneelver. Idem 8 uur, De Beursklok. Ned. Reisver „Lichtende kleuren in het zonnige Zuiden", lezing met lichtbeelden door L. P. Dupree. Woensdag 6 Febr., 8 uur. De Beursklok, Oudheidkundige kring „Die Goude", spreker P. v. Balen over de bloettl|d van Gouda". Idem 7 uur. Reünie, bovenzaal: Ds. J. Borger over „De toestand en het behoud van Europa". Idem 7.30 uur. Ned. Geref. Gemeente. Turfmarkt 54. D* Joh. van Weizen. I Idem 8 uur Nieuwen Schouwburg, Krodato- Expresse ten Bate van het Mgr. Mutsaers- oord te Venlo. - - - - Benoemd Tot adjunctcommies ter gemeentesecre tarie te Zwammerdam is benoemd de heer G. F. L. Pieket, vorig leider van het Dis tributieagentschap Reeuwijk en vroeger volontair ter gemeentesecretarie te Reeu wijk. 4 MEDBDBBLINGEN PLAATSELIJKB - DISTRIBUTIEDIBNST GOUDA. Mededeelingen voor den handel. Seheerzeep voor kappers. Tei verkrijging van coupures en rantsoen bonnen voor scheerzeep voor de 2e. 3e en 4e periode 1946 dienen heerenkappers zich onder overlegging van het bewijs van lid maatschap van de vakgroep kappersbedrijven cn de loonlijst te vervoegen aan loket 1 van den dlstributicdienst Westhaven op Dinsdag 5 Febr. 1946. De aandacht wordt er op gévestigd, dat de uit te reiken coupures hun geldigheid na 14 dagen verliezen. TEXTIEL. De komende week kan antwoord gehaald worden op ingediende aanvragen voor extra textielpunten aan loket 11 van den distributie- dienst Peperstr. volgens onderstaand schema» Maandag 4 Februari No's 21833 - 22325 Dinsdag 5 Februari No's 22326 - 22805 Woensdag 6 Febr. No s 25223 - 25614 Donderdag 7 Febr. No's 1C824 - 11162 Vrijdag 8 Februari No's 29800 - 30199 Telkens van 9.30—12 en van 2 3.30 uur. Ajfnvragen voor Rijwielen. Aan loket 14 van den distributiedienit Peperstraat kan op Donderdag 7 Februari door belanghebbenden een formulier voor het aanvragen van rijwielen worden afge haald. In aanmerking komen alleen zij, die belang rijke werkzaamheden verrichten ten behoeve van de economische wederopbouw of de voedselvoorziening en die niet van een openbaar vervoermiddel, auto of motor gebruik kunnen maken. Aan hen, die reeds aanvragen voor rijwielbanden hebben inge diend, wordt feen formulier verstrekt. Textiel. Of Donderdag 7 Februari worden aan loket 14 van den dlstrlbutledlenst Peperstraat geen aanvragen voor textlelgoederen in be handeling genomen. GROOT GOUDA 0

Groot Gouda | 1946 | | pagina 1