t STADSNIEUWS SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK bürgerlijke stand. BINNENLAND van eenige correcties van ondergeschikt belang op de Engelsche vertaling van de Nedérlandsche regeeringsverklaring. Na dat hij vervolgens Miet heldere vastbera' den stent die punten der verklaring had opgelezen^ Zeide hij, dat hij erop wensdhte te wijzen, dat deze regeeringsverklaring 'n volledig antwoord bevatte c$> de punten,: Kleinkunst in Kunstmin La Kunstmin voerde het Maan's Variété gezelschap Zaterdagavond een zeer goed ■welke tet U.N.O.-vergadering waren gebracht. Aan tiet-Slot van de conferèntie werd slechts een enkele "vraag gesteld en wel, of: Df. v. Mookikon zeggen, hoe lang de overgangsperiode, waarover het document spreekt, was gedacht. Dr. v. Mook gaf ten antwoord, dat dit een zaak .was, wadr over de betrokken partijen zouden hebben te beslissen. Hij stond vervolgens op, al dus te kennen gevende, dat hij verder geen vragen wenschte te beantwoorden. Russisch ballet te Gouda. Het departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor den 4en Nutsavond geëngageerd het Ballet Studio 1945 dat onder leiding staat van Sonia Gaskel. Sonla Gaskel, leidstér en choreografe van de ballettegroep Studio 1945 is uit Kiev ge' boortigzij werd opgeleid te Charkov. Later vestigde zij zich te Parijs, het toenmalige centrum der balletcultuur, gedirigeerd door Diaghilev; hij, zoowel als Madame Egorova, de vroegere ballerina van het Marynski- theater te Leningrad hebben een belangrijk aandeel gehad aan de voltooiing van haar opleiding. Gedurende enkele jaren maakte zij deel uit van het Dlaghilev-batlet. Later richtte Sonla Gaskel een eigen ballet-groep op „Les Ballets de Paris", waarin o.a. Colette Salomen, de prima-ballerina van de „Optra Comique", medewerkte. Ook zette zij verscheidene malen chrosografleën voor de film. In 1939 kwam zij naar Nederlandzi] opende te Amsterdam opnieuw een eigen school, waar zl) tijdens de bezetting clandestien lessen heeft gegeven. Kort na de bevrijding ging Sonia Gaskel over tot'oprichting yan de balletgroep studio 1945, welke, dank uti het initiatief van het Goud- sche Nut thans binnenkort te Gouda voor het voetlicht zal treden. De pers is eenparig in haar lof en spreekt van een balletgroep, die In Nederland haar gelijke nog niet vindt. Het programma bestaat uit losse nummers en twee balletten (une nutt sur le sont chauve, en Russische boerenbruiloft) op muziek van Arensky, Cul, Lindow, Houssorgsky, Pio- kofieff, Rachmaninoff, Rubinstein, Tschai kokwsky, terwijl de pauze bovendien twee pianosoll van Rachmaninoff ten gehoore zullen worden gebracht, Deze bijijondere avond zal plaats vinden op Donderdag 28 Maart a.s. in den Nieuwen Schouwburg en zal, behalve voor de Nuts leden, ook voor andere belangstellenden toegankelijk zijn. T.z-t. zie men de adverten ties en affiches. Op 28 Februari 1946 treedt Albert Vogel Jr declamator te 'sGravenhage in de groote zaal van „de Reünie" voor het Nut op Ook deze avond is voor niet-leden toegankelijk G. S.V. Feestavond. Het bestuur van G.S.V, verzoekt ons mede te deelen, dat het bal op morgenavond wél doorgaat, doch NIET gemaskerd. Kaarten zijn nog aan de bekende adressen verkrijgbaar. programma op, dat zeer zeker grootere be langstelling verdiend had. Van het programma waren de Gerto's, twee zingende accordeon- nisteu. Wlm en Bram Scholte met hun heldere in* debat j stemmen en de Walklki Hawaians onge twijfeld het beste. Minder goed vonden wij den conférencier, die wel met veel bombast en poeah de verschillende nummers aankondigde, maar tocb niet op de juiste manier het publiek wist te pakken. Zijn moppen waren overis gens ook al heel oud. Als sneldichter war hij echter beter. Little Willy bracht een paa- aardtge tapdansjes. Henk van de Pol, een imitator was in uitstekenden vormfen bootste op een geestige manier eenige persoonlijk heden na. De finale waaraan het heele gezelschap meewerkte was het einde van deze in veler opzicht geslaagde klein-kunstavond. linie, de voorhoede speelt evenwel te veel in de breedte en ziet men zoodoende te weinig schoten. Alleen Stoppelenburg, die de weg gebleven Rozenboom vervangt, probeert nu en dan een schot, maar keeper Rousse laat zich hierdoor niet verontrusten. Unitas be trekt bij haar aanvallen de buitenspelers in het spel, maar F- Wel» noch Van Zuidam hebben het gemakkelijk tegen de Goudsche verdedigers, d'e herhaaldelijk goed ingrijpen. Een paar schoten worden door Gerritsen hervatting raakt de Jong speelt verder. F. Wels Revue ,,'40-'45" De 5e en laatste opvoering van bovenge noemde Revne zal op Donderdag 21 Febr. a.s. in den Nieuwen Schouwburg plaatsvin den. De kaarten zijn van heden af verkrijg baar bij Mevr. Hagedorn-Beijderwellen, van Swletenstraat 16, Gouda. De heer De Ruwe gaat heen De heer J. Th. de Ruwe, bureauchef bij den P. O. D. hier ter stede, is benoemd tot lyjgfdcommies, chef van de afdeellng Juri dische zaken aan de gemeente-secretarie te Nijmegen. Op 19 Febr. zal hij Gouda ver laten. Als zijn opvolger zal de heer J. P. Wepster optreden. Bakmeel in beslag genomen Hier ter stede zijn 3000 pakken zelfrijzend bakmeel van het merk „De Banier" in beslag genomen. Zi) bevatten fluwlne, dat zeer scha delijk is voor de gezondheid. i' een Lach je zorgen weg De buurtvereenlgtng „Ons genoegen" wees Zaterdagavond het nut van een derge lijke instelling om de bewoners nader tot elkander te brengen. De groote zaal van Concordia was geheel gevuld, toen Ferry zijn cabaretgezelschap aankondigde. Hij bewees opnieuw een prima tekstdichter te zijn, vooral in zijn, door hemzelf gebracht gedichtOpbouw. Als conferencier voldeed, hij echter minder. De ster van het gezelschap was Tini Lavell, die haar liedjes met gebaar en dans gord ondersteunde en met Ferry eenige humoris tische schetsen speelde, jammer, dat zi) in het tweede gedeelte eenige terechtwijzing meende te moeten uitdeden. De tweede ster was John Charley, die op geraffineerde wijze in korten tijd zijn carri caturen op papier bracht. John Hagoort vertoonde eenige goochel trucs en liet staaltjes van zijn frappant ge heugen zien. Zijn toeren zijn echter, vooral door de vele medewerking van personen uit het publiek, wat langdradig. Wim Bos bracht accordeonsoli, waarin hij het met de maat niet al te nauw nam. maar waarbij hij een goede techniek toonde. Als begeleider was hij op de piano een hechten steun voor de artisten vooral als we in aanmerking nemen op wat voor piano bij' veroordeeld was te moeten spelen. Van het geheel kunnen we zeggen, dat het bestuur een goede greep gedaan heeft.- De voorzitter, den heer Kloos, heette de aanwezigen welkom en sprak de medewer kenden toe, waarbij hij hun siroopwafelen aanbood, waarna een bal de avond besloot. Schrijf machine gestolen In het bureau voor Roerende goederen van I N.B.S.-ers en landverraders, dat gevestigd is bij de Fa. Interlapin aak de Karnemelksloot, is door verbreking van eèn triplexruitje, in gebroken. Een schrijfmachine werd meege-1 nomea. .Staking opgeheven De heer A.v. Rijswijk, grondwerker bi) de Gemeente, alhier, die sinds 17 Mei gestaakt was, is in zijn functie hersteld met ingang 5 Febr. jl. Een berisping, die in de Staatscourant openbaar gemaakt is, werd hem toegediend. Schoorsteenbrand Bi) F. In de P.C. Bothstraat is ten gevol ge van een foutieve balkconstructie een schoorsteenbrand ontstaan, die door den zoon des huizes gebluscht kon worden. De uitge rukte brandweer behoede geen hulp te ver leenen. Er werd waterschade aangericht. Auto-ongeluk met doodelijke afloop Hedennacht is er een ernstig auto-ongeluk gebeurd onder de gemeente Wassenaar, da' aan een inwoonster van Gouda het leven heeft gekost. Mej. van L. kraamverpleegster wonende aan den Kleiweg was bij haar familie te Heemstede op bezoek geweest en keerde be-1 liftende via Wassenaar naar haar woonplaats terug. De D.K.W.-personenauto waarin nog twee personen gezeten waren, kwam in botsing met een vrachtauto waardoor de personenwagen totaal vernield werd. Mej. van L, was vrijwel op slag dood en de overige inzittenden liepenzware verwondingen op. Omtrent de oorzaak van het ongeval is uog niets naders bekend. Kaderavond N.V.B. paar subliem gekeerd- Spoedig ca de geblesseerd, maar geeft een lage voorzet en G. Wels weet met een schot net oader de deklat zijn clnb de leiding te geven. Aan den anderen kant grijpt Rousse met veel bravour in wanneer alleen Stoppelenburg voor hem komt. Even later schiet dezelfde speler Lard naast. Wanneer Ottevanger een vrije trap veroorzaakt plaatst Frank Wels deze met een hooge boog voor het doel, de Goudsche keeper beoordeelt deze situatie verkeerd 2-0. Uit een scrimmage wordt het door den midvoor 3 0. He» spel verplaatst zich geheel naar de Uaitas-hclft, Walthie mist wanneer de keeper uitloopt, ook Ottevanger en Multem brengen ieder een opgelegde kans om zeep. Tenslotte een doorbraak van de thuisclub, waarbij Prinssen voorzet van links benut 4-0. De wedstrijd werd in goede verstandhou ding gespeeld en door Scheidsrechter Van Doorn correct geleid. Damkampioenschap van Gouda e. o. De wedstrijden om het damkampioenschap van Gouda en omgeving, uitgeschreven door de Goudsche Districts Dambond, worden a.s. Woensdagavond om half acht voortge zet in restaurant Duynstee, Markt, alhier. Voor de tweede ronde wordt dan ge- speeld le klasse A, W. Anker - C. Terlouw P. Steenland - F. Terlouw P. Hoogerbrug vrij le klasse B, G. v. Egmond - J.Goudriaan F. Jacobi - A. Blok M. Zijlstra vrij 2e klasse A, A.v, Multon - P. op d. Camp J. Bol - A. van Ardenne J. Hoogerbrug vrij 2e klasse B, C. Blonk - J. v. d. Horst J. -Stout - P. Potuit N. Anker vrij 3e klasse A, M. v. d. Flier - P. Palsgraafl A. Compear - A. Mesker T. Koolstra vrij 3e klasse B, N. Duits - A. Rodenbach D. v. d. Star - T. Lammens A- van Setten vri] Wat de, verleden week Woensdag ver speelde, eerste ronde betreft zij nog opge merkt, dat van de 12 partijen slechts 3 met remise eindigden, nl. 3 van de 4 partijen om het tweede klasse kampioenschap. Van de 9 andere partijen wonnen de met wit spe lenden slechts 2 partijen, tegen 7 met zwart. Competitie P. van Dam C. de Pater A. Boer M. Zijlstra N. Gerhards A. v. Beuzekom A. Rodenbach S-. J. Schrooder J. Backer «Damlnst' - P. Verboom 2-0 - M. Vermeulen 0-2 - P. van Dam 1-1 - A. Kooy 2-0 - P. Verboom 0-2 - P. Slieker 2-0 - P. Versloot 0-2 - J. L. Bol afgebr. - H. v. Eijk 1-1 In verband met de belangrijke radio-uit zending betreffende de stichting van de Partij van den Arbeid gaat de kaderbespre king van de N.V.B. hedenavond niet door. Unitas-Gouda 4-0 De uitslag zou doen vermoeden, dat Gouda tegen Unitas weinig had in te brengen, niets is echter minder waar, want de röod-witten demonstreerden op het gladde maar overigens goede Unitas-terrein vlot combineerend spel en waren vooral in de eerste helft zelfs toonaangevend. In de tweede helft kreeg Unitas door foutjes in de Gouda-verdediglng een paar doelpunten meer dan haar toekwam. Gouda moet opnieuw een nederlaag noteeren en zal wel alles in het werk moeten stellen om de gevaarlijke zone op de ranglijst te ontloopen. Direct na het begin zien we Gouda het meest in het offensief, waarbij zij prachtig wordt gesteund door de goed spelende half- MOORDRECHT Gouden Jubileum ADVENDO Donderdagavond vond de herdenking plaats van het gouden jubileum van de ge mengde zangvereeniglng Advendo in hotel het Posthuis, alhier. Voor Advendo is deze avond zeer zeker een jubileumavond gewor den. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burgem. Brandt, weth. de Jong, de op richter der vereen, de heer P. W. Vrijlandt en de oud dirigenten de heeren de Nooy« en Gustaaf de Vries uit Rotterdam. In zijn openingswoord gaf de Voorzitter een over zicht van het wel en wee in de afgeloopen 50 jaren. De heer Gustaaf de Vries uit Rotterdam trad 19 jaren als dirigent voor Advendo op. Thans staat de vereen, onder leiding van den heer Pascal Janssen uit Gouda. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, hetwelk voor de pauze uit zang en muzieknummers bestond. Aan den voorzitter der jubileerende vereen, de heer der Gaag werd door de leden een fraai uitgevoerd wandbord aangeboden. Hierna voerde het woord burgem. Brandt, namens het Huldigingscomité Aan het eind van zijn rede droeg de burgem. namens de burgerij een enveloppe over, inhoudende f 715 voor versterking van de kas. Na deze plechtigheid werd een tableau gevormd door een I2-tal damesleden van Advendo. Het geheel was zeer effectvol gearrangeerd. Tenslotte had de opvoering plaats van het zangspel „De schoone in het sl apende Bosch" van Hendrika van Tusschenbroek. WADDir Aangiften van 31 Januari t/m. 6 Febr. 1946* Geboren: Leonardus Marinus, zn. van C. A. Blonk en G. M. Binken. Ondertrouwd: J. de Redelijkheid en M. de Knikker. Gehuwd: A. van Prooyen en N. H. van Leeuwen. Overleden:, Zwaante Marck, wed. v. Jtö. van Bergen, 68 j. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden1 schoudertasch, 1 pr. grijze wanten, 1 witte want; Verloren: 1 Nooriche want, 1 muts, 1 bruinleeren portemonnaie, 1 bruine hoed, I wollen want (schapenwol). Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Waddinxveen 2—VEP 1. Vep 1 wint den toss en speelt voor den wind. Vep heeft 2 id W'veen 3 invallers. Het spel gaat gelijk op met Vep Iets gevaar- lijker. Toch maakt W'veen het eerste doel punt als de Joode goed doorgeeft aan van Wijngaarden, die onhoudbaar doelpunt 1—0. Vep valt nu keurig combineer end aan en de midvoor doelpunt onhoudbaar 1 - 1Het spel golft snel op en neer. doch verdere doel punten blijven uit. Na de thee hetzelfde spel- beeld, maar de invallar-links-buiten blijkt on voldoende en werkt remmend op de voor hoede. Vep is steeds in de meerderheid, er wordt lustig op losgeschoten, doch de backs met de invaller-keeper weten het gevaar te keeren. Toeh neemt Vep de leiding bij een snellen aanval van rechts 1-2. Het blijft spannen en bi) een algemeenen aanval van Vep weet de linksbinnen met een daverend schot de' overwinning te stellen 1-3. Er is dan nog zeven minuten te spelen, maar ge doelpunt wordt cr niet meer. Waddinxveen 4 speelde een vlot partijtje tegen Vep 4 en won met 4-3. Serenade. Zaterdagmiddag bracht de Arb. Muziek vereniging „Voorwaarts" een serenade aan den Heer en Mevr. S. Pille ann de Hene- gouwerweg alhier. Op den terugweg werdén eenige marachen gegeven, wat altijd op prijs wordt gesteld. De onregelmatigheden te Schoorl Personeel van het kamp in zijn functie hersteld Van de zijde vanjhet Directoraat-Ge neraal voor de Bijzondere Rechtspleging wordt medegedeeld: Op last van den Directeur-Generaal voor de Bijzondere Rechtspleging is in het kamp Schoorl een uitgebreid onder zoek ingesteld naar aanleiding van ern stige aanwijzingen, als zouden binnen het kamp voor gedetineerden wapens worden binnengesmokkeld, en als zou de kamp leiding dit oogluikend toelaten. In ver band daarmede heeft in samenwerking met de politie-reserve een bverval op het kamp plaats gehad, teneinde een onder zoek te kunnen instellen. Nadat bij latere ontruiming van het kamp diverse klachten diepgaand zijn onderzocht, is komen vast te staan, dat van een oogluikend toelaten door het personeel geen sprake is. De kampleiding had zelf reeds het plan op gevat het kamp grondig te onderzoeken. Ook de wapensmokkel bleek niet zoo ern stig te zijn, als de aanwijzingen oorspron kelijk deden vermoeden, ki verband hier mede moet dus verklaard worden, da1 het personeel geen enkele blaam trett. Het wordt derhalve volledig gerehabi liteerd, doordat het in zijn oude functies wordt hersteld. Dichting dijkgat bij Rantmekens vordert naar wensch De dichting van het gat bij; Rammekens, dat op 24 januari werd geblokkeerd, vor dert ondanks het ongunstige weer der laatste dagen naar wensch. De nog res- e erende lekken zijn van slechts ond®[' eschikte beteekenis, zoodat men reeds met het leegmaien van den polder kon beginnen. Terwijl het waterpeil langzaam zakt, blijft men den nog zeer lichten dijk ver sterken en wij hopen dan ook spoedig te kunnen melden, dat geheel Walcheren weer door een betrouwbare waterkeering wordt beschermd. Aanvragen extra Textielgoederen. Antwoord op de ingediende aanvragen kauworden gehaaid aan den Distributie- dienst, loket 11Peperstraat, door hen wier bewijs van aanvrage het nummer draag tnsschen 20941 en 21399 op Dinsdag 12 Februari tnsschen 9.30 en 12.— uur en 2.— en 3.30 uur.

Groot Gouda | 1946 | | pagina 2