Bi&scopeti P RECLAME I GROOT GOUDA 5 INDIE GOUDA Kapitein Klakkebos op de Leeuwenjacht VOOR UW IN EN OMGEVING BUITENLAND ROGRAMMA Wat de VOOR ZATERDAG HILVERSUM I 301 m. KRO: 18.00 Jos Carpay, orgel. 18.25 imirn weekoverzicht door Paul de Waart 18.45 Vervolg concert. 19.00 Nieuws. 19.15 Gram.muziek. RNIO: 19.30 Programma van de Ned Strijdkrachten. 20.00 Nieuws. KRO: 20.05 Lichtbaken door Pater Henri de Greeve. 20.30 Drs. L. de long Oorlogsdocumentatie. 20.35 Ned. Radio Kwintet o.l.v. Ernst Pauka. 9055 Ondergrondsche kerk in Buchen- wald. 21.15 Cantabile Septet. 21.45 firam.itiuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 firam muz. 22.20 Volkshoogeschool- werk door J. C. Beerends. 22.35 Avondgebed. 23.00 Ens. Erica Helen. 23.30 Gram.muziek. 24.00 Sluiting. HILVERSUM 11 415 m. VARA: 18.00 Nieuws? 18.15 Friesche liederen door Akke de Vries m. Isja Rossican, piano. 18.30 Rijk over zee. 1845 Eddy Walis speelt. 19.15 „Wij zuilen bouwen", door J. W. Rengelink. VPRO: 19.30 Bijbelvertelling door Ds. B. J. Aris. 20.00 Nieuws. VARA: 20.05 En nuOké. 21.15 Doodenhuis, hoorspel. 21.45 KI. Om- roep-Dameskoor o.l.v. Fred. Boshart. 22.00 Buitenl. overzicht door A. Vos kuil. 22.15 Promenade concert o.l.v. Piet Tiggers. 23.00 Nieuws. 23.15 Sweetness and Rhythm. 23.35 Gram. muziek. 24.00 Sluiting. RADIOPROGRAMMA VOOR ZONDAG HILVERSUM 1: NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 van man tot man. 8.30 Prot. Stud.dienst, voorg. Ds. J. C. J. Kuiper. 9.30 Nieuws. KRO: 9.45 Gram.muziek. 10.00 Mis- uitzending. 11.15 Gram.muziek. 11.45 De Heilige van den dag. 11.55 Gram. muziek. 12.15 In 't Boeckhuys. 12.30 Trio Claire Hegedus. 13.00 Nieuws, 13.15 Gram.muziek. 14.00 Piano-duo. 14.30 „Het eiland Gods in de bran ding. 14.50 Gram.muziek. 15.00 Apo logie door Prof. Kors O.P. 15.20 Stichtsch blaaskwintet. 15.55 Causerie door Mr. Diepenbrock, pr. 16.00 Zie- kenlof. 16.30 Jan Corduwener. NCRV: 17.00 Gewijde muziek. 1KOR: 17.30 Prot. Kerkdienst. NCRV: 18.45 Orgelcomposities 19.15 Kent gij Uw Bijbel. RNIO: 19.30 Progr. voor de Ned Strijdkrachten. 20.00 Nieuws. 20.10 Rubriek van den wederopbouw. KRO: 20.17 Gram. muziek. 2p.20 De levende God. 21.10 Hartvelt Kwartet. 21.45 Kampvuren langs de evenaar. 22.00 Nieuws. 22.15 Sylvestre Trio. 22.35 Avondgebed. 23.00 Gram.muz. 24.00 Sluiting. HILVERSUM 11: VARA: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. ^.00 Natuurontluiking in April. 9.15 Johan Jong, orgel. 9.45 Geestelijk leven. VPRO: 10.00 Zondagshalfuur.. IKOR: 10.30 Prot. Kerkdienst. AVRO: 12.00 De Romancers. 12.30 Wat vrouwen op het hart hebben 12.40 Pierre Palla, orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Les Gars de Paris. 13.50 De Spoorwegen spreken. 14.00 Marion Anderson zingt uit Samson et Dalila". 14.05 Boekbespreking. 14.30 Concertgebouworkest. 16.30 De zeven klapper. 16.50 Sportflitsen. VPRO: 17.00 Gesprekken met luis teraars. VARA: 17.30 De Avonturen van Oome Keesje. 18.00 Nieuws en Sport. 18.15 Bravour en Charme. 18.50 Van alle kanten bekeken. 19.10 The Ram blers. 19.40 Koos Vorrink. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Viool muziek. 20.15 Lente Radio-Potpourri. 21.10 Haal P. Vlaanderen er weer bij. 21.45 Harpkwartet. 22.15 Actualiteiten. 22.30 Dolf v. d. Linden en zijn orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Kris-kras door Discoland. 24.00 Sluiting brengen „De geest van de Zwarte Piraat' nieuwsgierigheid uit: wat zou Bram Brandtze deze keer op zijn hart heb ben? Verschillende lezers hebben ons verzekerd, dat ze twee dingen uit „Groot Gouda" nooit oversloegen: Brammetje Flapoor en Bram Brandtze. We mogen het wel eerlijk zeggen, dat Uw bijdragen niet hebben uitgemunt door philosophische diepte of mar kan- Ie stijl. Maar, beste Bram, je schree zooals je was. Je liet je nooit knollen voor citroenen verkoopen. In je arge- looze gewoonheid en goedmoedigheid, stak ook een stuk nuchtere kritische zin met een dosis scepticisme; je hebt geen oproervurcn aangestoken en toch kon er telkens wel eens even wat branden. Nog eens, van harte beterschap en hartelijke groeten, ook aan Gezina van de redactie van „Groot Gouda". Het vervolg van de verleden week begonnen film ia toch een op zich zelf staand geheel, zoodat het geen bezwaar is als men verleden week de Rëunie- bioscoop niet bezocht. Bovendien wordt er een kort resumé van het voorafgaande gegeven. Het water, dat verleden week reeds tot de oogen van onzen geketenden held kwam, blijkt deze week reeds gezakt te zijn, zoodat v geen bezwaar is, dat hij vrijkomt en den strijd voortzet. Het is verwonderlijk om te zien, hoe er enorme klappen worden uitgedeeld en iedereen toch onbeschadigd en nttjesgekleed blijft. Af en, toe worden degens en andere attributen uit de vorige eeuwen verwis seld voor instrumenten uit de meer be schaafde wereld, als twee-c.m. geschut, vliegtuig enz. Dit alles wordt verfrisschend qeassisteerd door geraamten, valluikenen kijkgaten, dus liefhebbers van sensatie'.... smullen. In het voorprogramma Hollandsch nieuws, met als actueelste aller gebeur tenissen het huwelijk van doelman Kraak en een film van een heel ander genre, die onze viervoetige huisvrienden op het doek brengt. De Kroegzangeres» In de Pransche film, .La Goualeuse" die deze week in Thalia Theater draait, zien we de bekende Chansonniere Lys Gauty in de hoofdrol. Zij wordt bijgestaan door Constant Remy en Dorviile. Bij een vroolijk begin, een bruiloft, voert deze rolprent ons tenslotte tot een tragedie. Een Caféhouder oefent chantage uit op een bankier in verband met een diefstal en* een zoon van dien bankier, door den caféhouder destijds t^ vondeling gelegd. Dienzelfden avond wordt de café houder vermoord en bestolen door een vagebond, iemand zonder afkomst, levend aan den rand van het leven. De verden king valt zwaar op den bankier en deze wordt gearresteerd. Intusschen blijkt de moordenaar zijn zoon te zijn, zonder dat deze laatste zich de relatie bewust is. De Vader doet het uiterste om zijn zoon te redden. De ver dediging zit echter niet stil en via La Goualeuse, de Kroegzangeres, die een vriendin van den moordenaar is, blijkt tenslotte diens schuld. In een dramatische rechtsscene, die vooral goed spel van Lys Gauty te zien geeft, komt de ont knooping en de ware moordenaar wordt in arrest genomen. In de gevangenis pleegt hij zelfmoord en met het doorschrappen van zijn onechten naam en het plaatsen van zijn waren naam* Lautier in het ge- vangenenboek, eindigt dit filmwerk. Sterk is dit werk ongetwijfeld niet en het tempo laat vaak te wenschen over. Veel wordt echter vergoed als Lys Gauty haar chan sons brengt, n.l. „Dïtes moi pourqoui* en „Le bonheur est entré dans mon coeur" Vooraf zien we een filmisch buitengewoon aoed verzorgde film over Venlo, een der films uit de opbouwserle, opgenomen door de ciniasten Allan Penning en jan Hln. De suggestieve muziek is van Koos v. d. Griend. De manier waarop de materie in dit filmpje behandeld is, doet ons ver langend uitzien naar andere producten van deze Werkgemeenschap. Vooral voor Gouda is dit filmpje be langwekkend, opdat we nog eens duidelijk kunnen zien, hoe groot de nood, die hier gelenigd moet worden. Gebiedsuitbreidings film» Zoowel in de Schouwburg-Bioscoop, als in Thalia Theater zien we deze week in het voorprogramma een kort propa gandafilmpje, vervaardigd door Polygoon Haarlem, waarin oud minister Ir. J. v. d Broek het woord voert over het onder werp „Annexatie, ons recht en onze red ding. Tijdens het spreken met allerlei pakkende beelden toegelicht, wordt hierin duidelijk het standpunt van het Nederl Comité voor Gebiedsuitbreiding uiteen gezet. DAGBLAD '1 door G. Th. Rotman 15. Tien minuten later werd de pi loot binnengebracht; ze hadden hem op 't dak gevonden. Hij wgrd in., het bed naast den kapitein gelegd. „Wel kom! Welkom!" rieR *de kapitein, en drukte zijn vriend hartelijk de hand. De kwetsuren waren gelukkig nog al onbeduidend'en genazen spoedig. 16. Na zijn genezing besloot kapi tein Klakkebos dadelijk werk van de reis te maken. Hij sloeg een complete jagers-uitrusting in, waarmede hij in het dorp groot succes oogstte. Op weg naar huis kwam hij z'n neefjes tegen, 'n paar flinke jongens. „Hè, oom, mogen we mee?" riepen ze verrast. van diens broer niet eenvoudiger op. De dood van Sing maakt tenslotte als een deus ex machine een élnd aan alle moeilijkheden. Vooliefhebbers van derge lijke films, is deze zeer zeker het bekijken waard. In het voorprogramma draait behalve het gebruikelijke binnen- en buitenland- sche nieuws een pro-annexatie filmpje en een door dierenliefhebbers zeer zeker gewaardeerde film over den Londenschen dierentuin. Schouwburg-Bioscoop» Bij de Schouwburg bioscoop draait deze week als hoofdfilm „Het Chineesche Landhuis". Een rijke Chineesche plantagehouder Sing genaamd, trouwt te Singapore met een Engelsch meisje. Er is echter nog een Engelschman, die, hoe kan het ook anders, op weg naar de plantage van den Chinees, waarop hij is aangesteld, zijn hart verliest aan de vrouw van Sing. Wanneer Sing dan ook naar Singa pore gaat om zijn schoonzuster te halen, beginnen de verwikkelingen, die elkaar nu in een snel tempo opvolgen. Door enkele komische momenten worden de ernstige onderbroken. Nadat Sing zijn mededinger door ver giftiging om het leven heeft gebracht, wordt de situatie er door het verschijnen CHURCHILL EN HOOVER NAAR NEDERLAND Naar het A.N.P. verneemt, zal het bezoek van Churchill aan H. M. de Koningin plaats hebben in de tweede helft van Mei. Ook de oud-president van de Ver- eenigde Staten, Hoover, die momen teel voor het UNRRA-werk in Europa vertoeft, zal Nederland bezoeken. Hij kan in de tweede week van April hier verwacht worden. Geen fraude bij het Roode Kruis te Nijmegen Fn verband met berichten volgens welke 22.000 Engelsche cigaretten bij een Roode Kruisfunctionaris te Nij megen in beslag zouden zijn genomen, vernemen wij van de zijde waar het onderzoek van uitging, dat het hier betrof een overschot van indertijd onder de Nijmeegsche bevolking ver deelde cigaretten. Dit overschot werd in voorraad gehouden voor eventu- eele nieuwe distributie. Van fraude was hier dus geen sprake. Pierre Reinards gearresteerd De recherche van de P.R.A. heeft den vroegeren dirigent van het Sym- phonisch orkest van den Nederland- schen omroep, Pierre Reinards, gear resteerd. Hem wordt hulpverleening aan den vijand ten laste gelegd. DE SUIKERPOSITIE VAN NEDERLAND Uit industriekringen in Brabant ver neemt één onzer medewerkers, dat door den aantrekkelijken richtprijs voor de suikerbieten de uitzaai dit jaar een succes belooft te worden. Hierdoor zou de opbrengst voor de komende campagne aanmerkelijk groo- ter worden dan die van het vorige seizoen, hoewel nog geenszins het vooroorlogsche peil bereikt zal wor den. CONTACT MET BELGIË EN DENEMARKEN INZAKE ANNEXATIE In Den Haag heeft het werkcomité van het Nederlandsche comité voor gebiedsuitbreiding vergaderd onder leiding van den voorzitter ir. J. van den Broek, die onlangs van zijn reis naar Amerika, is teruggekeerd. Besloten werd o.a. de verhouding tot en de mogelijkheid van gezamen lijk optreden met het Belgisch comité du Rhip te regelen, terwijl kennis ge nomen werd van de werkzaamheid van het Deensche comité van actie voor de aansluiting van Zuid-Sleeswijk bij Denemarken. Ten einde de bespre kingen, door oud-minister ir. O. C. A. van Lidth de Jeude te Brussel met het comité du Rhin ingeleid, voort te zet ten, vertrok dr. A. Kessen nog dien zelfden avond naar België. Dr. ir. F. Bakker Schut gaat in den loop van de week naar Brussel. Registratie van alle Bouwvakarbeiders In de tweede helft van April Minister Drees heeft besloten om in de tweede helft van April een registratie van alle Nederlandsche bouwvakarbeiders te doen plaats vin den. Teneinde nu het registreeren van alle bouwvakarbeiders zoo doelmatig en efficient mogelijk te doen geschie den, heeft minister Drees een kleine commissie van voorbereiding in het leven geroepen. ONRUSTBAREND GRAANTEKORT IN BELGIË Minister Krouacker verklaarde gis teren aan een vertegenwoordiger van Associated Press te Londen, dat het tekort aan graan in België onrustba rende afmetingen aanneemt. Minister Kronacker bevindt zich in Londen om graangewassen aan te koopen en voegde er aan toe, dat de voorraden in België amper voor anderhalve maand voldoende zijn. REEDS GESLAAGD Van Acker heeft gisterenavond laat medegedeeld, dat zijn nieuwe Kabinet zal zijn samengesteld uit Socialisten, Liberalen, Communisten en Extra Par lementairen, na de categorische wei gering van de C.C.P. om aan de vier partijen-regeering deel te nemen. Hij verklaarde, dat Zaterdag de samen stelling van de nieuwe Regeering zal worden" gepubliceerd. daar hij demonstraties van extremis ten, kort voor de geallieerde landin gen niet heeft onderdrukt. De alge- meene toestand op het eiland is goed. Slechts in Selong kan onrust verwacht worden. Nieuwe Nederlandsche troepen te Tandjong-Priok gearriveerd De NederlandscH-lndische regee- ringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat eenige Nederlandsche bataljons, ingedeeld bij de 10de Britsche bri gade, te Tandjong-Priok zijn gearri- veêra en onmiddellijk naar Soerabaja zijn doorgezonden. Een bataljon Friezen, onderdeel van de 5de Britsche brigade, dat te Bta- via is gearriveerd, verblijft momenteel in een doorgangskamp te Priok. Interview niet Indonesische leiders op Sumatra De Indonesische „Vice-Gouverneur" van Sumatra, Amir, heeft tezamen met den commandant van de T.R.I. te Medan een onderhoud gehad. Tahir zegde de volledige medewerking van de T.R.I. toe en beloofde eveneens zorg te dragen voor de handhaving van recht en orde aan de Oostkust en in het geheele gebied. Hij was het er mede eens, dat het niet noodig zou zijn, om de T.R.I. in Medan te houden. Verder beloofde hij alle bijzonderhe den over het optreden van de T.R.I. in dit gebied te verschaffen. Hij gaf toe, dat de wapenen van de T.R.I. in het hoofdkwartier te Medan waren opgeslagen, waarvoor hij excuus aan bood. Het Javaansche politiehoofd te Fort de Koek (W.-Sumatra), schijnt door leden van het „Volksfront" ontvoerd te zijn. Andere Javaansche inwoners van deze stad hebben bij den chef van den generalen staf van de T.R.I. voor geheel Sumatra, generaal-majoor Soe- diardjo, klachten ingediend. N.R.C. 28 Maart 1946. De toestand op Bali en Lombok Volgens berichten uit betrouwbare bron wordt de toestand op Bali over het geheel genomen beter. Te Singapore neemt de boycot ge leidelijk af, hoewel de bevolking daar nog bang is. De bevolking van Taba- nan keert naar haar kampongs terug De Japansche bevelhebber op Lom bok, Kolonel Takujoro, is gearresteerd, NIEUWS IN HET KORT de Moskousche bladen bevatten gis teren voor het eerst het bericht, dat Gromyko tijdens de bijeenkomst van den veiligheidsraad op Woensdag de vergadering verlaten heeft. Er is tot dusver geen commentaar op het inci dent geleverd. Volgens Radio-Parijs verschijnen er vandaag te Marseille geen kranten wegens een staking van de drukkers. Tusschen Noorwegen en de Sov jet-Unie is een overeenkomst bereikt betreffende den ruil van 70.000 vaten Noorsche haring tegen 12.000 tQn Russische haver. 5 gewapende mannen hebben in de Fransche zone van Berlijn op klaar lichten dag 2 voorbijgangers aange houden, van wie zij, nadat de slacht offers zich uitgekleed hadden, de kleeren- meenamen. Later op den dag hielden zij een tram aan, schoten den bestuurder dood en gingen er van door met het geld en de kleeren van vele passagiers. In den Sovjet-Russischen sector van Berlijn zijn eenige dagen geleden 2 Russische politieagenten doodgescho ten. Het vatten van'gewapende ban dieten wordt in Berlijn bijna onmo gelijk gemaakt door de reusachtige woestenij van ruines, waarin de mis dadigers geheime schuilplaatsen heb ben. OFFICIEELE PUBLICATIE Toewijzingen tabak Het C.D.K.- deelt mede, dat detail listen in tabak van 31 Maart t.m. 6 April a.s. toewijzingen no. 788 zullen ontvang,n voor een aantal rantsoenen gelijk aan 30% van het in de week van 23 t.m. 29 December j.1. ingele verde aantal rantsoenen van* de bon nen t 03, t 04 en x 03. Zij moeten deze toewijzingen zoo spoedig moge lijk bij hun grossiers inleveren, die hun daarop import-sigaretten zal leveren. Grossiers kunnen deze toewijzingen niet tegen grossierstoewijzingen inwis selen, doch alleen tegen coupures no. 788 van een grooter waarde. Zij moe ten op deze toewijzingen import-siga retten van een depot betrekken. Bonnen toiletzeep Het C.D.K. deelt mede, dat de de taillisten in toiletzeep de bonnen e 32 voor 90 gram toiletzeep geplakt op opplakvellen moeten doorzenden aan hun grossier of fabrikant. Grossiers moeten de .van^de detaillisten ontvan gen opplakvellen met deze bonnen doorzenden aan hun fabrikant. De af levering der toiletzeep moet zoo spoe dig mogelijk plaats vinden. l

Groot Gouda | 1946 | | pagina 3