Dt sfioctuiistaQ&i Er is wel Bondelftal~ Royal Navy 10*1 Goede dag voor de GoudscHe clubs DONK-OVV 2-0 BINNENLAND S.VW^GOUDA 1-2 Bondselftal-Royal Navy 10-1. Ie Klasse West R.F.C.-ADO 0-5, De Volewijckers-Het Gool 3-1, Emma-VSV 0-2. West 2 Stormvogels-Haarlem afg-, Blauw Wit- HBS 0-2, DHC-Spaita 3 1, VUC-Feije- noord 4-2. Oosten 3 Ensch. Boys-PEC 1-5, Quick-NEC 1-1, AGOVV-Enschede 2-2, G* Ahead-He- racles 3-3, Tubantia-Wagenlngen 2-0. Zuid 4 BVV-RBC 6-0. Baronie-Willem 2 3 3 Noad-RKTVV 1-0. Vlisslngen-Longa •-2. Noord 5 GVAV-Frisia 3 0, Be Quick-Leeuwarden 0-1, Heerenveen-Achilles 7-0, HSC-LSC 1-0, Veendam-Velocitas 2-0. Zuid 6 MVV-Sportcl. Emma 3-4, Roermond- Limburgia 1-8, Brabantia-W V 3-2 (on der protest van VVV), Spechten-Bleijer heide 0-2. Juliana-PSV 3-2. 2e klasse B West 2 Hllversum-UVV 3-4, Heracles-Uoitas 1- 4. S VW-Gouda 1-2, Sliedrecbt-HVC 1-2 3e klasse GSV-Tonegido 1-1, Olympia-RVC 3-0, Cromvliet-Ona 5-3. Het Bondselftal heeft Zaterdagmid dag in het Olympisch Stadion te Am- Sterdam de ploeg van de Royal Navy een ongedacht groote nederlaag toe gebracht. Van alle oefenwedstrijden, die tot dusverre in dit seizoen door Nederlandsche Bondsploegen werden gespeeld, was dez^ verreweg de aan trekkelijkste Eindelijk werden duidelijke beloften voor de toekomst gedaan. In het bij zonder de voorhoede, tot dusverre het zorgenkind van de Ketizencommissie, speelde snel, resoluut, doortastend en met veel fantasie. De rechtervleugel Draeger-Wilkes combineerde dat het een lieve lust was en sneed keer op keer door de Britsche achterhoede heen. Roozen heeft de nieuwe kans hem geboden, met beide handen en boenen aangegrepen. Hij was actief als steeds, maar ditmaal ook produc tief; Rijvers heeft zich van eert vaste plaats in het Nederlandsch elftal ver zekerd; hij zwierf weer over het ge- heele veld, dook overal op waar wat te doen was, stichtte keer op keer ver warring in de achterhoede' der Navy, toonde zich herhaaldelijk een duivels kunstenaar met den bal, gaf prima passes en smaakte de voldoening het tiende Nederlandsche doelpunt te sco ren. Bergman was van de voorhoede de minste en zijn spel tem eigenlijk niet als voldoes-de worden gekwalifi ceerd. De middenlinie van de Bonds- ploeg was minder goed op dreef, De Vroet speelde zeer voorzichtig, Van der Veen, die kort voor het einde ge blesseerd van het veld werd gedragen, was als gewoonlijk nuttig, maar niet grootsch en van Buytenen was te langzaam. De achterhoede, waarin Caldenhove rechtsback speelde, had 't niet moeilijk, althans niet moeilijk ge noeg om een gefundeerd oordeel te kunnen vellen over haar prestaties. De D.W.S.-e'r is niet snel meer, doch Als er 20 min. gespeeld is. krijgt Ona 'n Vrije trap op den rand van het strafschop gebied. Biesheuvel plaatst tegbn den staan der en Cromvliet weet verder gevaar te keeren. Vlak hierop breekt v. Willigen door en weet op schitterende wijze te doelpunten (0-2). Na een half uur spelen lost Ona's mldhalf een goed schot, dat Ctomvliet's keeper te machtig blijkt (0-3). Als er nog enkele min. gespeeld moet worden breekt de r.buiten vanCromvliet door en zet keurig voor, Flier kan den bal niet bemachtigen en de m.voor is er als de kippen bi) en maakt er 1-3 van, waarmee de rust aanbreekt. Na de rust krijgt Cromvliet den straffen wind in den rug en is nu direct in den aanval en het duurt niet lang of hun m.voor benut een bal, die door Flier ver keerd beoordeeld werd (2-3). Even later foordeelt Flier wederom ren bal verleerd en nu is het de r. binnen van Cromvliet, die hiervan gebruikt (3-3). Ona komt nu ook diverse malen voor het CromvUet-doel, maar tot doélpunten komen zij niet. Ook Cromvliet zit niet stil, keer op keer komen zij voor Ona's doel. maar Flier weet enkele go.d ge plaatste schoten te stoppen, maar jiij kan toch niet verhinderen, dat een goed ge plaatste vrije trap door de r.binnen wordt ingekopt (4-3). 5 min. later, er is dus 35 min. gespeeld na de rust, passeert Crom- vliet's r.binnen Flier met een hard schpt (5-3). Eenige tijd golft het spel nu heen en weer, Ona valt nog enkele malen goed aan, maar gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat Cromvliet 2 kostbare punten ver zijn plaats zeker nog waard. Van der Linden stelde evenmin teleur, hoewel men in hem eigenlijk nog geen inter nationale kracht heeft. Kraak tyas in puiken vorm. Hij werd eenmaal niet kansloos gepasseerd. Men moet zich vooral niet blind staren öp dezen fan- tastischen uitslag. Zeker, de voorhoede speelde uitstekend, maar de Navy en vooral haar achterhoede was bijzonder zwak. Alleen de keeper Spahin bleek zooun[ v van behoorlijke klasse en ook het spel i rd heeft Qna had drle van haar stopperspil Flewin kwam boven middelmaat uit. Opvallend was i r<c\7 TAnonïrlo 1 1 het aarzelen der Britsche backs, met lib V - 1 OüCgiuO 1 I als gevolg, dat de Bondsvoorhoede Als beide partijen zich opstellen heeft heel wat meer kansen kreeg, dan noo- GSV 3 invallers namelijk H. Brem, dig was. Zeker vijf van de tien doel- H. v. Harten en A. Lakerveld punten ontstonden door te laat of niet Het spel van de Groen-Witten is ingrijpen der Navy-backs. De voor- tegengevallen, tegen het op de ranglijst hode der gasten speelde kort en voer-|zeer slecht geklasseerde Tonegido. De de bovendien dit korte spel primitief opeen golvende aanvallen der GSV-ers uit. waren wel snel en overrompelend, maar Alleen linksbirthen Taylór was een bij de afwerking kwamen de technische speler van behoorlijk formaat, die tekortkomingen al te zeer aan den dag bovendien een schot durfde lossen. Hij zeker tegen de zeer goede verdediging was de maker van het eenige Engel-1 der Hagenaars. GSV was het eerst inde sche doelpunt. - aanval en al snel volgen eenige goed Over het spelverloop nog dit: voor opgelefde kansen waarbij Stouthard en de rust werd het 40 door Roozen Vermeer den bal naast schieten. Ook (tweemaal) en Wilkens (2 maal): Het Tonegido probeert het, maar F. Laker vierde doelpunt, door Roozen ineens veld en W. Slaman geven niet thuis, ingeschoten na een voorzet van Berg- Tot de rust golft heen en weer, maar tot man, Was een juweel. Na de rust doelpunten komt het niet. maakte Bergman het vijfde Neder-Na de rust was het GSV dat den toon landsche doelpunt, toen hij Spahin 1 aangeeft, eenige goed opgezette aanvallen met den bal in het doel werkte. Hetlvia de goedspelende H. Lakerveld loopen zesde was voor Roozen, het zevende echter op niets uit. Bij een doelworsteltng weer voor Wilkes. Daarna kwam het hebben de Groen-Witten succes als de tegenpunt dpr Navy. Toen Taylor een bal via den voet vBn een der spelers van ver schot loste, dat Kraak blijkbaar de tegenpartij bij P. Nuvelstein belandt verraste. Draeger werkte een aanval van Roozen goed af en maakte num mer acht voor de Bondsploeg. Roozen kopte het negende in en Rijvers! zorgde dat de tien op het scoringsbord] kwam met een verren boogbal. en deze doelverdedif er J. Pul het nakijken geeft 1-0. Ali F. Lakerveld en M. Kerk even voor de rand van het strafschop gebied eenige overtredingen begaan krijgen de gasten enkele vrije schoppen te nemen welke door de rechts-back tot driemaal toe worden genomen en steeds naast gekogeld werden. GSV krijgt voor een overtreding in het beruchte gebied een penalty te nemen welke door C. Brem onbenut gelgten wordt. Eenige hoekschop pen worden door Vermee^ en D. Stout hard genomen waarvan eerstgenoemde speler te hard voorzet en geen rekening hield met den wind, ook die van Stout hard leveren geen goede re:uitaten op. Hoe de Groen-Witten ook het vijandelijke doel onder vuur nemen niémand treft de roos. Een snelle aanval van de Hagenaars volgt waarbij het Jeder van den midhalf D. Lucas naar rechtsbinnen G. Kors wordt gespeeld, welke speler met een schitterend schot Th. Kinè geen schijn van kans gaf. Hoe ook gewerkt wordt in de stand komt geen verandering, zoodat Tenegldo een kostbaar punt mee naar huis nam. In een zeer slap gespeelden wedstrijd heeft Donk gisteren den vollen buit binnen weten te halen. Slechts heel zelden konden we „voetbal" zien, maar laten we hopen dat het de oorzaak hiervan lag in het feit dat Donk twee en OVV vier-invallers telde. Van het begin af konden we zien dat Donk de beste papieren had en na een kwartter spelen weet H. v. d. Bos dan ook den stand op 1-0 te brengen. Iets later krijgt W. v. d. Bos een vrije trap te nemen die prachtig voor den doelmond belandt, Donk's midvoor aarzelt niet en schiet laag ia 2-0. Na de rust was even een kleine ople ving waar te nemen, maar weldra ver vielen beide partijen weer tot het Oude spelletje. Donk noch OVV wist den doelmond nog te vinden, zoodat het einde kwam met onveranderden stand. W'veen-Oudewater, 2-0 Waddinxveen is direct na den aftrap in den aanval, het schot van Gers mist echter doel. Nu komt Oudewater aan de beurt, haar Voorhoede heeft echter bij de AV. verdediging geen schijn van kans. Het spel galft nu een tijd heen en weer, de W. aanvallen zijn echter gevaarlijker dan die van O., tot doelpunten komt het echter pas als van Hofwegen een voorzet van Kant direct opvangt en de O. keeper geen schijn van kans geeft 1-0. Met dezen stand gaat de rust in. t de rust is JAL het'meest in den >oK no Na aanval, terwijl ook nog enkele aanvallen van O. genoteerd kunnen wordfen, de keeper en backs toonen échter hun plaats waard te zijn. Wanneer een doelschop vanaf het O. doel door Kant1 wordt opgevangen, plaatst deze den bal direct naar v. Hofwegen, die een goede soelo- ren met een onhoudbaar schot besluit 2-0. O. zet nu alles op aljes om de eer te redden, het geluk is evenwel niet met haar, zoodat deze sportieve kamp geein- digd is in een 2-0 overwinning voor W. Jodan Boys 2-Ijr, I. K» 2 6-0. Het tweede elftal van de Boys zet haar overwinningsreeks voort en stuur- den de Rotterdammers met een flinke nederlaag huiswaarts. Vriendschappelijk. Jodan Boys 3-Comb. Overschotje* 7-2. Jodan Boys A-Ovérschotje A ^-0. Handbalnieuwa van Vires et Celeritas Wedstrijden van Zondag 7 April 1946 Het le elftal der dames speelde tegen Krachtsport 1 en won gedecideerd mét 8-0. Over alle linies was de eenigszins gewijzigde Vires-ploeg de sterkste en kan dan oak opjeen uitstekenden wedstrijd terugzien. Met de rust was dé stand 5-0 door 5 uitstekende doelpunten van de zeer goed op dreef zijnde Mej. G.v. Vliet. Na de rust werden no{j doelpunten gescoord door mej. Endenburg 2 en mej. Kioef I. Het 2e elftal der dames speelde tegen Stolwijk II en moest met een gelijk sptl genoegen nemen, wat de verhouding in het veld zeer goed weergaf. Met de sust was de stand 1-0 voor Stolwijk, terwijl na de rust mevr. v. Zevenhoven de partijen op gelijken voet wist te brengen. Het 2e elftal der heeren speelde te Rotterdam tegen de leiders der afdeeling, Meeuwen II en moest met 4 Invallers spelende mét 4-2 de meerderheid der gastheeren erkennen. Achillessucces te Amersfoort Zondagmiddag vonden te Amersfoort de wegkampioenschappen plaats die door A.V.V. georganiseend waren, waaraan 734 loopers deelnamen. Slijkhuis (Holland) wist in goeden stijl en met mooien voorsprong het kampioen schap over 5 K.M. te behalen. Bij de unioren zag Japsen, die in den Goudschen parkploeg de tweede plaats bezette, Kans, de winnaar van dezen wedstrijd, Verhoeks te verslaan en zoodoende Junioren-kam pioen- te worden e Onze stadgenoot B. Vreeswijk (Achilles) leverde een goede p'estatie door dezen wedstrijd als C-klasser in goeden stijl uit te loopen en een behoorlijke plaats te bezetten.- Op 12 April besprekingen tusschen minister Schermerhorn en Attlee Het Britsche Ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft Zaterdagavond Al hebben niet alle elftallen aan onze verwachtingen voldaan, toch|deJ^n^ee ^^"^"tSen^de was de afgeloopen Zondag geen slechten dag. Gouda, (Jlympia en Britsche en Nederlandsche eerste mi- Donk zijn met den vollen buit gaan strijken. GSV heeft de punten nisters op 27 December te Chequers, met Tonegido gedeeld, terwijl Ona het er in Voorburg bij Crom- hehben tusschen de Nederlandsche en i I..» i y. I o t Indonesische vertegenwoordigers te vliet leelijk bij heeft laten zitten en een mooie 3-1 voorsprong, die nn,in<4;n<r^n ninnte orp- ze bij de rust bezat, in een 5-3 nederlaag zag veranderen. Prachtig voetbal weer, een droog terrein en hierdoor wat men noemt een leven dige» bal. De manier was dus om zon der te stoppen den bal te spelen, wat voor Gouda aanvankelijk niet meeviel en nu men gedwongen was het toch te doen het plaatsen hierdoor minder zuiver was. Bovendien speelde SVW met groote energie en volharding, waardoor zij de wel betere techniek van Gouda wist te bestrijden. Zoo SVW deien middag speelde, is het geen elftal voor de onderste plaats en is het van Gouda toch nog een pres tatie om dezen wedstrijd tenslotte nie onverdiend te winnen. Direct na den aftrap zit de thuisclub vinnig op den bal en lost al spoedig diverse schoten op de Goudsche veste, zoodat Gerritsen bij herhaling handelend moet optreden. Wanneer hij na tien mi nuten spelen weliswaar tijdig uitloopt om een ver naar voren gespeelden bal bul ten zijn doelgebied weg te trappen, mist f h(j deze, wat den toesnellenden SVW- linksbinnen Hooikaas gelegenheid geeft te doelpunten. 1-0. Het gelukt Gouda ondanks tegenwind, het spel te verplaat sen, zoodat de SV W-defensie eveneens op proef wordt gesteld. Er is ongeveer 20 minuten gespeeld, wanneer de druk op het doel van de gastheeren een oogen zwaar is. Van rechts en links komt bal voor het doel en het gevolg is hij vla een in het nauw gedreven Jgef over de lijn gaat. 1-1. Tot de rust blijft het een snel op ea met aaa beide zijden net c spannende momenten, doch deverdedi gingen blijven de baas. In de tweede helft is het tenipo minder vooral Gouda gaat weer vervallen in Batavia onderhandelingen plaats ge had om tot een overeenkomst inzake de tusschen de beide partijen bestaan de geschillen te komen. Deze onder handelingen zijn tijdelijk geschorst, om den luit-gouv.-gen. van Neder- landsch-Indië, dr. Van Mook, in de ge- wat kort spel en geen van belde binnen- j festellen met eenige Indo spelers waagt zich naar voren. Bovendien 1 n(?sische ,eiders naaf Nederiand te ver staat van t Hul bij een Goudsche aanval om verslag aan zlijn regeering nogal eens buitenspel. SVW gooit er u}t te 5rengen> ook Lord Inverchapel ten schepje op en weet Gouda een poosje l}eas d| diensten yoor beide geheel terug te dringen, door goed werk tijdens de onderhandelingen be- van spelers en keeperL voorkomt Gouda s^.hikb^r zijn gewee8t, zal Sir Archi- verdere doelpunten. Wanneer Eoef een een verre pass geeft aan Multem, snelt deze. speler naar binnen en passeert hierbij den uitloopenden keeper De Jong 1-2. Verscheidene malen komt Gouda nu weer met open spel terug, goede voor zetten van Walthie en Multem, doch Van 't Hul schiet een goede kans naast en kopt even later juist over de lat Scheidsrechter Lizé leidde rustig, zijn beslissingen waren positief, maar niet altijd juist. Er is forsch doch volkomen fair gevoetbald. Cromvliet-Ona 5-3 Het is Ona niet mogen gelukken Crom vliet een nederlaag toe te brengen, al zag het er met de rust, toen Ona met 3-1 voorstond, niet naar uit. Ona wint den toss en verkiest met den straffen wind mee te spelen. Ona is di rect in den aanval en al spoedig krijgt zij een corner te nemen, welke niets op levert. Vlak hierop weer een corner, maar ook deze levert niets op. Ala er 5 min. bald Clark Kerr aan zijn regeering verslag uitbrengen. De. Britsche regeering heeft besloten van deze gelegenheid gebruik te ma ken, om den Nederlandschen eersten minister uit te noodigen naar Londen jte komen voor een gedachtenwisseling over de Nederlandsch-Indische kwes- tie. De Nederlandsche- eerste minister heeft deze uitnoodiging aanvaard en zal op 12 April door den Britschen eersten minister ontvangen w,orden. Twee Nederlanders ontvangen ,Croix de Guerre" Schoonhoven was Zaterdagmorgen in vlaggetooi ter eere van twee moe dige landgenooten, den sergeant majoor Renze Huizinga en den dienst- ders, die, beiden deel uitmakende van de toenmalige brigade „Prinses Ire ne", zich bij den veldtocht in Frank rijk in Augustus 1944 hebben onder- gespeeld is, zet v. d. Broek keurig voor scheiden door het ten uitvoer brengen en v. Willigen dpelpunt (0-1). One blijft van bijzonder moeilijke en gevaarlijke.' aanvallen, maar door den wind wordt de I opdrachten. bal te hard gespeeld om succes te hebben. De onderscheiding werd hen op de borst gespeld door den Franschen militairen attaché, - Colonel Jourdier, voor het front der op het Doelenplein opgestelde troepen van het eerste bataljon van het Koninklijke ragiment „Prinses Irene' onder bevel Tyn den commandant, majoor Scherpenberg. De plechtigheid werd voprafgegaan door een inspectie der troepen, waar aan behalve Colonel Jourdier, als gas ten deelnamen de majoor Forbes Wels, als vertegenwoordiger van generaal Kruis, kolonel Henning, bevelhebber van de tweede militaire afdeeling, kolonel - De Ruyter van Steveninck, destijds commandant van de brigade „Irene", luitenant-kolonel Loringh van Beeck van die brigade, thans com mandant van het eerste bataljon gre nadiers en verder eenige genopdigden, onder wie de burgem. van Schoon hoven, de heer A. M. Nieuwenhuisen en de eerste wethouder, de heer A. C.: A. Deerenberg. Het publiek toonde groote belangstelling voor dit militaire schouwspel. De distributiefraude te Arnhem In den loop van de vorige week is door ambtenaren van de C.C.D. een onderzoek ingesteld naar aanleiding van het vermoeden, dat door ambte naren van het distributiekantoor te Arnhem, frauduleuze handelingen zou den zijn of worden gepleegd. In ver band met dit onderzoek zijn tot nu toe 11 ambtenaren vdïi dit distributie kantoor gearresteerd. Effectenregistratie Onder de aandacht vdp alle effec tenbezitters wordt gebracht, dat aan de verplichting tot inlevering van vrij wel alle courante effecten moet zijn voldaan vóór 14 April a.s. Voor dien datum kan ook aangifte worden ge daan, indien men effecten op onrecht- van oen vqana, oorlogsgeweld, dief stal of brand verloren heeft. Belanghebbenden wordt in hun eigen belang met klem* aangeraden zich zoo spoedig mogelijk, doch in iedqp geval vóór 14 April a.s. tot een Bank of Commissionnair in effeqten te wenden. Bedrijfszuivering in het Gooi begonnen Zaterdag kwam voor de eerste maal de Gooische Kamer van den Zuive ringsraad voor het Bedrijfsleven,, af deeling detailhandel en ambacht, onder presidium van mr. G. F. Haase, in zitting bijeen.. De beschuldigde in de eerste zaak, was C. K. te Bussunv, wieti ten laste was gelegd, dat hij een z.g. ^vérwalterschap had aanvaard in een zaak van lompen en afval, pro ducten-van de joodsche firma K. te Hilversum.- Post voor repartieerenden a.b. „Nieuw Amsterdam" De gerepatrieerden a.b. van het s.s. „Nieuw Amste'rdarn", dat in den loop van de volgendq week te Rot terdam verwacht wordt, zullen gedu rende de periode van debarkeering, door tusschenkomst van den repatn- eeringsdient telegrammen en post kun nen ontvangen. De „Klipfontein" met repatrieerenden vertrokken Het motorschip „Klipfontejjn" is gistermorgen met totaal 1091 repatri eerenden uit Tandjong Priok naar Ne derland vertrokken. Het schip wordt 18 April te Suez verwacht. Maizana fabrikaat Duryea, maar gemakkalijk te krijgen is za nog niet. De vraag is ook zoo groot en ijs aanvoer van grondstof Wil. ij. doen ons uiterste best nog beperkt vermaards

Groot Gouda | 1946 | | pagina 2