RECLAME GIOOT GOUDA INDIË «gWELIJK GOUDA Kapitein Ktakkebos op de Leeuwenjacht radioprogramma BUITENLAND VOOR UW IN EN OMGEVING ~t /L' RADIOPROGRAMMA y n voOR DONDERDAG HILVERSUM 1 301 m. •-•AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Weer- A«pr7icht. 18.18 Gramofoonmuz. 18.30 pr0oT voor de Ned. Strijdkrachten. W05 Sportpraatje. 19.20 Gram.muz. 1935 On chante a Paris. 20.00 Mipuws. 20.05 Comm. Partij Nederland De Waarheid": Toespraak. 20.25 De 'vereeniging „Pro Juventute". 21.35 Dameskoor „Bel Canto". 21.55 The i Romancers. 22.30 Ouderen en jonge» ren 22.40 Pierre Palla, concertorgel. 23 00 Nieuws. 23.15 The red, white and blue stars. 23.45 Nocturne. 24.00 Sluiting. HILVERSUM 11 415 m. NCRV: 18.15 Gram.pl. 18.30 Chr. nationaal vakverbond. 18.45 Gr.pl. 1900 Nieuws. 19.20 Fritz Kreisler, viool 19.30 Katholieke Volkspartij: Toespraak. 19.50 Orkestwerken. 20.00 Nieuws. 20.05 Reportage. 20.20 Klein Vrouwenkoor „Vox Jubilans". 21.00 De Bijbel in de opvoeding. 21.20 Kerk- concert 22.00 Nieuws. 22.15 Na het nieuws 22.30 Apollo. 23115 Gram.muz. 23.50 Schriftlezing. 24.00 Sluiting. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I 301 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Werken van Mozart 8.00 Nieuws. 8.20 Gram.muz. 8.50 Wat verwacht de huisvrouw van de overheid?" 9.00 Gram.muz. VPRO: 10.00 Morgenwijding door Ds. J. A. v. Nieuwenhuyzen, Rem. Pred. te Hilver sum. 10.20 Een programma voor de zieken. 10.45 Fluit en piano. .15 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muz. 11.45 Berichten over bevrijde krijgsgevan genen uit het Verre Oosten. AVRO: 12.00 Ensemble Lajos Veres 12.30 Pianoduo Schutte en De Raaff. 13.00 Nieuws. 13.15 De Vagebonden m.m.v. Cora May, zang. 14.00 Kpokkunst 14.20 Het Omroeporkest. 15.30 Viool en piano. 16.00 Muzikaal babbeltje. 16.30 De school is uit! 17.00 Het Hollandsch Trio.. 17.30 Nederland helpt Indië. 17.35 Orgelspel door Joh. ■Jong. HILVERSUM II -4- 415 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Het Jeugddienstkerk koor. 7.45 Een woord voor den dag. 8.00 Nieuws. 8.20 Morgenconcert. 9.00 Volksliederen. 9.30 Waterstanden en politieberichten. 9.45 Viool-recital door Boris Lensky. 10.15 Gram.muz. 10.30 Morgendienst, te leiden door Ds. J. F. Roth, Ned. Herv. Pred. te 's-Grave- land. 11.00 Hobo-kwartet. 11.15 Zang recital. 12.00 Gooilanders. d3.00 Nieuws. 13.20 Mandolinata. 14.00 Gra- mofoonmuzi'ék. 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 14.40' Utrachtsch Strijkkwartet. 15.30 Boston Sympho- nie-orkest. 16.00 Nachtvorstverwach ting. 16.02 Declamatie door Marinus van Hulshorst. 16.20 Gramofoonpla- tenconcert. 17.00 Celesta-ensemble. 17.45'Rijk over zee. Bloembollen en Bloesembericht De vroege tulpen staan overal in vollen bloei. De hyacinthen zijn vrij wel uitgebloeid, behalve bij Hillegom. In de Krimpenerwaard komen de pereiv, pruimen- en kersenboomen reeds in bloei. In de Alblas.serwaard bloeien deze ook reeds, doch de groo.te bloei der appelboomen moet nog ko men, A:p. besprekingen tusschen Spaak en Be vin. De Belgische minister van buitenland sche zaken en voorzitter van de alge meene vergadering der V.N., Spaak, die vandaag te Londen verwacht wordt voor besprekingen met den Britschen minister van buiteniandsche zaken, Bevin, zal, naar verluidt, ,erop aandringen, dat België vertegenwoordigd zal zijn bij de con- "ferentle van de ministers van buiteniand sche zaken der. groote vier te Parijs, indien Duitschland eventueel besproken zal worden. Ook zal Spaak, aldus meent men te weten, met Bevin de kwestie van de Belgische en Neder.landsche bezettings zones van Duitschland bespreken. Mogelijk is^Eet, dat Spaak het standpunt van de Nederlandsche regeering, waarmede hij verleden week besprekingen heeft ge voerd, ook ter sprake zal brengen. Staking te Charleroi Hedenmorgen is het personeel van de ®|'ttrtiche constructiewerkplaatsen van "arleroi, dat vijf zesduizend man telt jn staking gegaan. De arbeiders elschen 'oonsverhoogia^en varieerend van 4 tot 43 procent. Ilya Ehrenbnrg «preekt voor AmerikaSftsckfc redacteuren Ilya Ehrenbnrg, redacteur van het Russische blad Izvestia, verklaarde voor de vereeniging van Ametikaansche redac teuren „Ik ben er zeker van dat hoe meer Amerikanen naar de Sowjet-Uaie komen, des te beter het voor hen en voor ons zal zijn. Wat courantenmenschen betreft, iedereen kan komen, en zien wat hij noodig oordeelt". Toen er op gewezen werd, dat er te Moskou slechts tien correspondenten van andere landen waren, antwoordde Ehren- burg dat hij onbekend was met de voor- 'chriften betreffende dë toelating van correspondenten. Hij zeide, dat hij bij zijn terugkeer in Rusland de aangelegen heid betreffende de uitwisseling van correspondenten op groote schaal aan hangig zou maken. Syrische regeering treedt af De Syrische Min.-Pres. heeft tijdens de eerstc zitting van het Syrische Parle ment na het terugtrekken van vreemde troepen uit Syrië bekend gemaakt. d*t het kabinet zijn ontslag heeft aangeboden. En neemt aan dat dit aftreden een sym bolische beteekenis heeft en het begin van een nieuw tijdperk wil markeeren. De béste Britsche film Ongeveer 600.000 schouwburgbezoekers hebben hun stem uitgebracht om te be- slissen aan welke Britsche film de eerste nationale filmprijs ^al worden toegekend. De resultaten die gisteren werden bekend gemaakt, waren als volgt: 1. Beste Britsche film (1939-1945), „The way to the stars". 2. Beste acteur in Britsche films, James Mason. 3. Beste actrice, Margaret Lockwood. Beiden zullen een afgietsel in zilver ontvangen van de nieuwe trophee, het beeldje van de „Zilverster". Nog, steeds 30.000, Belgen vermist Uit officieele gegevens blijkt, dat van de tijdens den oorlog In Duitschland vertoevende Belgen, ongeveer 30.000 worden vermist. Daaronder zijn 16.000 politieke geven j genen, 3.500 krijgsgevangenen, 4 000 weggevoerde arbeiders, 3.000 vrijwillige I arbeiders en 4.500 personen behoorende tot andere categorieën Van de 32.500 politieke gevangenen I waaronder vermoedelijk 6.500 vrouwen, werden 9000 uit Duitschland gerepatrieerd i terwijl 4.000 uit gevangenissen in België verlost werden. 9.000 politieke gevange- nen zijn overleden en 46.000 worden vermif t. DAGBLAD h door G. Th. Rotman 55. Langzaam maar zeker steeg het water, tot het eindelijk aan z'n hals stond.Toch was de regen z'n ge luk, want de leeuwen waren er voor op den loop gegaan en nu kwam ook de hulp opdagen! Onder toezicht van z'n neven trokken twee negers hem aan z'n mouwen omhoog. Maar dé man was zoo mager geworden, dat hij uit z'n jasje schoot en met z'n hoofd op z'n buikriem bleef hangen. 56. Na veel moeité en krachtsinspan ning gelukte het eindelijk, den druip- natten Klakkebos op het droge te krijgen. Intusschen was ook de regen bui weggetrokken en 't was haast-j"e, rep-je om weg te komen vóór de leeuwen terugkwamen. Er werd dus n flinke boomtak tusschen de bretels van den kapitein gestoken en zoo, zwaai end en zwiepend, werd de half be- wustelooze leeuwenjager naar huis ge dragen...... De Grootmogendheden Conferentie te Parijs Vanmiddag begint te Parijs de'4 mogend heden conferentie. De ministers zullen zelf I morgen pas in Parijs met de conferentie beginnen. De Britsche delegatie bestaat nit 80, de Russische uit 200 personen. De Ameri- I kaan«che delegatie is heel groot. De Franschen hebben geen recht bi) de con ferentie aanwezig te zijn. Bidault is echter wel oanwezig, maar als gast. Geen brooddistributie in Engeland ln Engeland zal het broo<niet worden gedistribueerd. Op andere manleren zal men trachten meel te besparen. De volgende maatregelen worden over wogen 1. kleiner afmeting van het broody om versoilling tegen te gaan. 2. brood van donkerder kleur, 3. koek en gebak van soberder soort, 4. minder gerst voor bierbereiding. Proces tegen Brigadier- Generaal Lister Het Canadeesche Militaire Hoofd kwartier te Londen heeft Woehsdag- middag meegedeeld, dat ingevolge een besluit, dat genomen is na het jongste onderzoek inzake de administratie van de Canadeesche Strijdkrachten m Ne derland, brigadier-generaal J. F. A. Lister, voormalig stafchef en kwartier meester-generaal van 't hoofdkwartier der Canadeesche Strijdkrachten irv Nederland, voor een Militair Gerechts hof is gedaagd. Generaal-Majoor G. R. Turner, C.B., M.C., D.Cm., zal als président fungeeren. Het proces zal begin Mei te Amster dam plaats vinden. De repatrieering van brigadier" Lister is hangende den „uitslag van het onderzoek" uitgesteld, maar hij wordt niet in arrest gehou den. De beschuldigingen houden ver band met een aanklacht wegens ge bruik van gevorderde eigendommen. DE TOESTAND IN CHINA EN MANDSJOERIJE De bijzondere afgevaardigde van President Truman der V.S., generaa I George C. Marshall, heeft op 2o April geconfereerd met generalissimus Tsangkaisjek en den Chineeschen communistischen generaal Tsjoeenlai. Generaal Marshall was gedurende zes weken naar de V.S. en in dien tijd is de verhouding tusschen de Cen- trale Chirieesche regeering en de com munisten zoodanig verslechterd, dat Marshall vermoedelijk opnieuw za' moeten beginnen te bemiddelen ten einde nogmaals een wapenstilstanc te verkrijgen. De Chineesche regeeringstroepen in Mandsjoerije zijn onvoldoende toe gerust en worden in aantal door de communisten overtroffen. Zij zijn e.ch- ter van plan te trachten Tsjangtjoen Mandsjoerije's hoofdstad, te heroveren Wanneer zij de Soegari bereiken (een zijrivier van de Amóer), zal het voor hen,nog moeilijker worden, daa> de communisten ten Noorden van Charbin niet onder bevel staan van het Chineesche hoofdkwartier in Jenan, jnaar onder commando van het Sow- jet leger. 7W. Dë pas opgeroepen lichting 1945, is reeds druk aan het oefenen stellen, of hij een obstakel nadert. Kort gezegd is dit hetzelfde principe als radar. De kwestie van de Doitsche tegoeden in Zwitserland. Naar te Washington uit gezaghebbende bron verluidt heeft men de pogingen, de kloof tusschen het standpunt van de westeliike geallieerden en dat van Zwit serland "en aanzien van het vraagstuk van de Duitsche tegoeden in Zwitserland te overbruggen, opaegeven. De onder handelingen zijn volkomen mislukt. De gearresteerde journalisten i De arrestatie van de vijf journalis ten die thans op het eiland Onrust zijn gedetineerd, luidt het officieele optre den tegen de Nederlanders in Neder- landsch-Indië, die verdacht worden tij dens de Japansche bezetting met den vijand te hebben gecollaboreerd, in. 11 Onder- de openbare meenitig onder |de Nederlanders in Nederlandsch-Indie had reeds lang de gedachte geheerscht dat deze journalisten ten behoeve van de Japansche propaganda waren werk zaam geweest. Het is ook algemeen bekend, dat men hun de toestemming, om Nederlandsch-Indië te verlaten, had geweigerd, hoawel zij tot nog toe I op vrije voeten A^ren gebleven. De Nazi's in Beieren De Duitsche Nieuwsdienst in de Britsche zone meldt: ongeveer 100.000 voormalige nationaal-socialistep moe ten, op grond van de nieuwe wet in zake de politieke zuivering, geïnter neerd worden. De Beiersche regeering heeft den militairen autoriteiten ver zócht haar interneeringskampen ter beschikking te stellen, waarin natio- naal-socialisten ondergebracht zullen worden. De grootste kampen wil men in de buurt van de groote steden op richten, opdat de geïnterneerden bij de puinruiming, of in het algemeen bij den wederopbouw tewerk gesteld kun nen worden; de voormalige gevange nis van Meisach is reeds door de mili taire regeering voor dit doel vrijge geven. De vleermuis vliegt met radar Vier jaar geleden werd door dr. K. Galambos en dr. D. R. Griffin van de Harvard Universiteit vastgesteld dat 'n vleermuis een hooge geluidstoon uit zendt die door den muur wordt weer kaatst en door de vleermuis gehoord. Dit stelt den vleermuis in staat vast te Overzicht politieke situatie 1 op Sumatra De jongste -jut Sumatra ontvangen inlichtingen wijjfcn erop, dat de Indo nesische politieke stroomingen aldaar thans de neiging "hebben om zich op te Jossen in twee hoofdgroepen: 1 De aanhangers van de Indonesi sche fpublikeinsche regfeering, die ge groepeerd zijn in hetNationale Co mité, zijn het er over eens, dat Su matra moet worden ingelijfd bij de republiek als autonome provincie en ondergeschikt aan Java. 2. Volgens betrouwbare Britsche inlichtingen is aan den anderen kant een „Raad van .extremisten" gevormd, die zijn hoofdkwartier heeft te Pema- tang Siantar (ten Zuid-Oostn van Medan), die wordt beschouwd als een nadere aanwijzing, dat de extre misten op Sumatra hoe langer hoe meer hun gevoelens tegenover de ge matigden tot uitdrukking gaan bren gen. Eerste geïnterneerden uit Oost-Java naar Batavia De eerste trein met geïnterneerden heeft gisterenavond om 20.00 uur plaatselijken tijd Cheribon verlaten. Mierin worden ongeveer 700 geïnter neerden, waarvan het meerendeel Indo-Europeanen zijn, vervoerd. Deze trein werd hedenochtend om 8 uur te Batavia verwacht. Interview met Saradjogloe Volgens een correspondent van de Columbia Broadcasting System, Ed wards, die een interview- heeft gehad met Saradjogloe, den Turk'schen eer sten minister, heeft deze verklaard, dat Turkije geen duimbreeds grond zal afstaan aan vriend noch vijand. Wel vroeg, of Turkije verwacht, dat de Conventie van Montreux, die voorziet in het vrije gebruik van de Dardanel- len voor de scheepvaart van alle lan den, zoowel in oorlogs- als in vredes tijd. De-zee-engte, aldus Saradjogloe, moet echter onder Turksch toezicht blijven. Toen Erwards Saradjogloe vroeg ,of Turkije verwacht, dat de Sowjet-Unie inzake het Oostelijk Turksch grondgebied of eenige andere kwestie druk zal uitoefenen, nu Perzië niet meer geheel in het brandpunt der wereldbelangstelling staat, antwoord- de Saradjogloe: „Neen, ik verwacht geen ernstige drukuitoefening van wel ken kant^dan ook, omdat het algemeen bekend is, dat wij dit soort grappen niet kunnen4 waardeeren." OFFICIEELE PUBLICATIE BON 08 VOOR SCHOENREPARATIE Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat Bon 08 der lederkaart is aangewezen voor het doen repa- reeren van schoenen met leder en/of rubberzolenmateriaal. Het aantal voor elke reparatie benoodigde bonnen is aangegeven op een bij den schoen hersteller aanwezige lijst. Afgifte van dezen bon aan den schoenhersteller mag eerst plaats vinden, wanneer hij in staat is de reparatie binnen- circa veertien dagen te verrichten. Bon „08 leder" blijft geldig en kan in combinatie met de reeda aangewe zen en nog aan te wijzen bonnen wor den gebruikt. Correspondentie betreffende deze regeling richte men tot 'het Rijksbu reau voor huiden en leder te Amster dam of tot de Vakgroep. Haarlem Voor Zuid-Holland GOUDA. Gouwe 90^ 's-Gravenhage, Woudenberger. 50 Leiden. Verdamstraat 36 Rotterdam, Wolphaertsboctf? 209b Geopend van 2-5 u. ook Zondags 's-Maandags gesloten VS Eenzame! Blijf toch niet langer door- 1 leven met Uw stil verlangen naar een levenskamqraad I Door mijn bemidde ling kunt U toch in contact komen met iemand, die evenals U zelf oprecht verlangt naar een ernstige, oprechte kennismaking. Ik heb immers massa's ingeschrevenen uit alle plaatsen en dorpen ln geheel Nederland, ook uit Uw trovinde en eveneens uit de plaats Iwer inwoning en de omgeving daarvan. Mijn bemiddeling is voor Jong en oud, voor werkenden, gegoeden, midden- en boerenstand. Ik heb een speciale, pret tige bemiddeling voor longelui en kan hecren. die in een moederloos ge zin (met huwelijk uls doel) een serieuze huishoudster zoeken of Dames die als zoodanig geplaatst wenschen te wor den, ook van dienst zijn. Kom eens rustig met mij praten Dat is de beste methode om ook voor U succesvol aan het wei te ga. n. Mocht U beslist niet in de gelegenheid zijn persoonlijk te komen, vraag dan schriftelijk inlich tingen btt de Hoofd-adrainistratie in Vereeulgde Nederiandscb Huwelijks- Bemlddelingskantoren EXCELSIOR» Kampersingel 48 rood, Haarlem, Dagelijks geopend van 2—5 uur (pok Zaterdags) Zondags gesloten. r-val

Groot Gouda | 1946 | | pagina 5