ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Nieuwe Bonnenlijst De ongekende sensatie k/cu&ccUM STADSNIEUWS NUMMER 213 SPORTNIEUWS DISTRIBUTIE-NIEUWS UIT DEN OMTREK Pfdactie: L. J. A. v. d. Steenhoven Red Mr A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Verzijl, Gouda „IK BEN ZEVENTIEN JAAR" De Tooneelgroep „Comedia" bracht gisterenavond voor de Sociëteit >>Ons Genoegen" de comedïe in 4 bedrijven „Ik ben'zeventien jaar" van Paul Van- denberghe voor het voetlicht. In dit blijspel wodt het probleem belicht van een zeventienjarigen jongeman die n ware vereering voor zijn moeder koes tert Hij maakt kennis met den veel ouderen schrijver Maurice Fleurville en rtusschen deze beiden groeit hechte vriendschap. De groote reactie komt echter aan het eind van het derde be drijf, als blijkt, dat tusschen Mau rice en Suzanne, de door Bob Dalcourt zoo vereerde Moeder, een verhouding is ontstaan, die meer dan. gewone vriendschap is. Op Bob's zeventien jarig gemoed heeft dit een funeste uit werking en hij vertrouwt niemand meer, hij is van plan voortaan alleen voor zichzelf te leven, alleen zichzelf ie vertrouwen. Het vierde bedrijf brengt ons tenslotte zoover, dat Bob weer gevoel voor de normale Verhoudingen krijgt en aan het eind Maurice gaarne naast vriend, ook als toekomstig vader zal beschouwen. Een stuk dps zonder diepgaande problemen, dat echter voor de drie hoofdpersonen dankbare gelegenheid biedt tot uitstekend spel, dat wij dan ook volop te genieten hebben gekre- gen. Vooral de wijze waarop Guus ster de rol van den zeventienjarigen Bob Dalcourt op de planken brengt, is vlot, frisch en spontaan, daarbij zeer goed aangevuld door Cruys Voor- bergh als zijn vriend Maurice Fleur» ville. De rol van Suzanne Dalcourt, de 15 jaar geleden gescheiden Moeder van Bob,-,werd aannemelijk gespeeld door Joekie Broedelet. In de bijrollen treffen we dan nog aan Jack Dixon, die een dubbelrol te vertolken hqd, als een schoolvriend René Chaury en de ober Albert, waar bij de eerstgenoetnde rol beduidend beter was dan de laatste. Voorts nog Henriette.van Kuyk en Aimée Beretty. Ondanks het prima spel en de frissche indruk die dit stuk ongetwijfeld heb ben achtergelaten komt duidelijk naar voren, dat de tekstschrijver niet overal even gelukkig geslaagd is. Na een wat zwakke inzet .wordt vooral het derde bedrijf met alleen een dialoog tusschen Maurice en Bob wat langdradig, ter wijl het slot wat simpel aandoet en wat .geforceerd komt. De aankleeding VRTTnAfl 76 APRIL 1946 Administratie; M. J. van Loon Bur.: Markt 67, Gouda. Telefoon 3008 Abonn. p. w. 27 c. Losse nunun. 10 et was goed verzorgd en vooral de cos tumes van Joekie Broedelet zijn een vermelding waard. „'0 Wespennest." Gisteravond voerde het Goudsch Too- neclgezelschap „Tot Ons Genoegen" voor 'n goed bezochte Concordia-zaal het blijspel ,,'n Wespennest" (van J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker) op veel vuldig verzoek 'n 3e maal ten tooneele. De regisseur, dhr. C. P. Th. v. Eek, opende den avond,den wensch uitspreken de dat de aanwezigen zich goed zouden amuseeren. Het Goudsch Tooneelgezel- schap „Tot Ons Genoegen" is daar zeer wel in geslaagd, voolral door het voor treffelijke spel van Kristien, de vrouw van den A'damschen grossier In aardap pelen (mevr. v. Waas), verder traden op den voorgrond de jeugdige spelers me). R. v. Kaatshoven, me) L. Veenstra en dhr. P. V. Waas resp. in hun rol van Petronella, Alida en Flip (kinderen van bovengenoemden grossier). Het stuk be handelt het thema 1 hoe door 'n klein leugentje om bestwil twee personen ver wisseld worden en wel eea getrouwde en (n ongetrouwde man, zoodat op t laatst de vreemdste vermoeden» en bedenkingen ouder een A'damsche familie ontstaan, welke eigenlijk bij den getrouwden man plu» vrouw in pension was. Wat de it>ÏVastheid betreft: dit liet ia'tlebedrijf wat te wenschên over, maar dat ver béterde naarmate er meer actie in het d®k kwam. De avond werd besloten met *jj' geanimeerd bal, waarbij,, The Rhythm Wayers" hun, wat vaak(I), non-actieve medewerking vereenden. Advocaten-handel In Gouda en Waddinxveen is de Politie een flinken advocatenhandel op het spoor gekomen. Het flinkst van 't geheel waren de prijzen. Het drama begon bij K. te W'veen die 30 fles- schen verkocht aan J. te W'veen a 12.50 per stuk, die ze op zijn beurt weer verkocht aan zijn plaatsgenoot B. voor f' 15. 7 flesschen gingen ver volgens a 20 over in handen, van D. en B. uit Gouda, terwijl ook S. uit Boskoop er wel zin had in een paar. Bij L. te Gouda werden enkele fles schen gedeponeerd, hij ging echter niet tot koop over. De heeren kregen allen 'n procesverbaal, terwijl 15 fles schen in handen van de politie over gingen, 8 fleschen bleken spoorloos verdwenen, terwijl er 7 reeds gecon sumeerd zijn. Diefstallen Mej. V. heeft uit een wasscherij te dezer stede waschgoed gestolen ter waarde van 10. Op 't Pretoriaplein is een onbeheerd staand rijwiel gestolen. Prijsopdrijving De polite heeft procesverbaal opge maakt tegen een marktkoopman, die zak- én stofkammen te koop aanbood voor prijzen varieerend tusschen 1 en 2, terwijl de vastgestelde prij zen 15 en 25 ct. en 1.35 zijn. Zangver. „Gouda". De heer Theo Bodenstaff, die volgens een onlangs gepubliceerd bericht tot dirigent van de Gemengde Zangvereenl- ging „Gouda'* zou zijn benoemd, verr zoekt, ons mede te deel en, dat hem van eea dergelijke benoeming niets bekendis Wel is hij in onderhandeling geweest met het bestnur van bedoelde zangver- eenlging, doch een benoeming al» dirigent is door hem niet aangenomen. Decaschc dank. Een stadgenoot ontving van het Deen- sche Comité „Red Barnet" (Redt hét kind) het volgende schrijven: Met groote dankbaarheid voor deze schitterende gave met de inscriptie „Denk niet dat Holland vergeet Danmark Dank' deelen wij U mede, dat alle pleegoudera van da betrokken kinderen deze gave buitengewoon waardeeren en dat Dene marken al die lieve kinderen? nooit zal vergeten en het beate voor hen hoopt in de toekomst. C.J.B.-agenda. Voor de Trekvogels v Zaterdag 27 April, 3 uur, spoorzoek- tocht: verzamelen school no. 1. Voor de Roode Wachten Zaterdag 27 April, 7.30 uur, school no. 1, verzamelen. Zondag 28 April, 3 uur, volksdans- middag. Kader. Dinsdag 30 April. 7.30 uur Kader- vergadering bij Han. Informatie-adressen i Han Sanders, 2e H. v. Alphenstr. 7 en Rie van Anraat, Koningin Wllhelmlnawcg 254. Partij van den Arbeid Van de zijde van de P. v. d. A. verzoekt men ons mede te deelen: De verspreiders ingedeeld bi) de ver schillende wijkhoofden, worden erop attent gemaakt dat a.«. Dinsdag 30 April des avonds 7 uur, een bijzonder manifest verspreid moet worden. De instructies vaal de wijkhoofden volgen, men houdt zich dezen avond vrij. Zitting tribunaal Gouda In ons bericht van gisterén over de eerste zitting van het Tribunaal stond vermeld, dat de boerenleider, J. Rijlaars dam Maandag a.s. voor het Tribunaal zal verschijnen. Het betreft hier echter niet den boerenleider doch J. Rijlaarsdam alt Reeuwljk, eerst gewoon N.S.B.-er, later W.A.-man, waarom hij zich bij de Waffen SS liet.inlijven. De zitting van a.s. Maandag begint niet, zooals wij gisteren vermeldden om half twee, doch om 2 uur. Humanistisch Verbond A.s. Zondagmorgen is er in „Ter Gouw" een bijeenkomst van het Hu manistisch Verbond. De spreker van dezen ochtend is de heer Ir. P. Schut, die het ontwerp „Oost en West" zal behandelen. Hij zal een beeld geven van de Oostersche en Westersche cul tuur en daarbij nagaan wat deze van elkaar kunnen leeren. Mede in verband met de verhouding Nederland-lndo- nesië, belooft het voor de bezoekers een leerzamen ochtend te worden. Jodun Boys-nieuws Voor a.s. Zaterdag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld i Jodun Boys' 1-Zwervers 1, 3 uur, Jodan Boys 2-Zwaluwen 2, 5 uur. HOCKEY Wedstrijdprogramma G.M.H.C Heeren: Zaterdag 27 April: GMHC 2—Ervea 2 (R'dam), 3.30 uur Gouda- veld. Zondag 28 April: GMHC 1— Victoria 5 (R'dam), 2 u. Goudaveld. Dames: Zondag 28 April: uitwed strijd tegen Leonidas 5 (R'dam). De wedstrijd v. h. le heerenelftal is voor haar zeer belangrijk. Winnen zij dezen match, dan heeft GMHC 1 nog alle kans op het kampoenschap, daar de wedstrijd tusschen de concurrenten Leonidas 4 en NOAD 2 in een, gelijk spel is geëindigd, zoodat GMHC en Leonidas dan in punten gelijk zouden staan. Een beslissingswedstrijd is hier dan noodzakelijk. We houden het a.s. Zondag op een zege van GJjfHC. I De bon d 41 reserve voor 2 kg. aard- appelen, zooals gemeld in de lijst, welke wij aisteren publiceerden, moet vervallen en hiervoor in de plaats komt b 42 reserve vopr 2 kg. aardappelen. Bilj «rtvereen ifling N.H.S De Biljarfvereeniging N.S.H. heeft eea roosterweditrijd gehouden. Den heer L. Eikenboom heeft 't kampioenschap be- haald. ges. gew. gel. vl. pnt. L. Eikenboom 18 14 1 3 29 L. Lakerveld 18 13 0 5 26 K. Voordehaak 18 11 1 6 23 P. v. Asten 18 11 1 6 23 W. de Haag 18 11 0 7 22 H. Appel - 18 11 0 9 22 Th. v. Willigen 18 10 0 8 20 C. van Kooten 18 9 2 7 20 F. Wésseling 18 9 1 8 19 H. Hortenslus 18 9 0 9 18 J. Verkade 18 9 0 9 18 J.deBoom 18 9 0 9 18 W. v. d. Laak 18 7 1 10 15 W. Hopperbrours 18 6 1 11 13 G. Wlltenburg 18 6 1 11 13 A. Zeverboom 18 5 3 10 13 A. Piershil 18 5 0 13 10 W. van Leeuwen 18 3 2 13 8 Demonstratie bokavereeniging „Gouda". Het is na de demonstraties van de beide Goudsche boksvereenigingen wel een voldongen feit dat ook in onze stad de belangstelling voor de bokssport, gezien het aantal actieve beoefenaars en toeschouwers levendig is. De demonstra ties welke gisterenavond met medewer king van de boksscholen v. Oorschot en Jo de Groot, door de boksvereenlglng „Gouda" gehouden zijn, hadden een vlot verloop. Alvorens men tot de partijen overging, wees de heer Kuit er op. dat de propa ganda de hoofdrol zou spelen, zoodat er geen winnaars bekend gemaakt zouden worden. Het is ondoenlijk om alle par tijen apart te beoordeelen, al worden enkele hiervan toch onder de loupe geno- men. W. Breen (Jo de Groot) viel in zijn parti) tegen M. v. Pommeren op door zijn goede volgen, maar wist dit niet volledig uit te buiten, terwijl T. Broer (B G.) wanneer hij zich vlugger ver plaatst, hiervan zeker voordeel had kun nen plukken. Ook vielen Marchel (lichter) en C. Verkleij (B. v. G.) op door het goede volgen en de haijje rech«e stoten^ Als hoofdpartij werd aangekondigd J. v. d. Tak (B. v. G.) tegen J. Mulder (v. Oorschot) en deze boksers die beide over de noodige techniek em routine beschikken, werden na afloop hiervan dan ook met een verdiend aplaus beloond Vandaag een jaar geleden liepen alle Gouwenaars druk pratende heen en weer. De Engelschen zouden voedsel uit gaan werpen. Dit was over de radio be kend gemaakt. De geallieerden lagen toen bij Amersfoort Rbenen, en werd in Voorthuizen aan Suys Inquart een door de geallieerden genomen besluit gedicteerd, dat voor hongerend Westelijk Nederland van het grootste belang was. De Nederlanders die den toestand steeds somberder in gingen zien, die dagelijks hun buikriem wat meer aanhaalden, die als vast rantsoen hadden 2 sneedjes brood en 1 aardappel per dag. gelukkig nltge breid met Roode Kruis-zendingen. aten verder wat suikerbiet, ofschoon dit ook al schaars begon te worden, en bloem' bollen. Het eerste teéken van opleving toonden de Hollanders bij 't vernemen van het dictaat aan den Dnitschen sate- liet, die behalve dit dictaat in Voorthui zen, nog. een pil te slikken kreeg, die waarschijnlijk niet makkelijk in dezen Dultscben hoogmoedswaanzinkop zal zijn doorgedrongen. De gevolgen van het dictaat merkten we al spoedig. De Utrechtenaren zagen dagelijks colonnes true's binnenrijden, die ons groote hoeveelheden voedsel, heteenige waar een Hollander nog naar keek, brach ten. De Westelijke provincies waren ge tuigen van „voedselbombardementen". Groote aantallen zware bommenwer pers, die voor het front al lang niet meer noodlg waren, gingen weer door delncht, maar hoe geheel anders dan in de daar aan voorafgaande jaren. De bommenrek- ken waren nu gevuld met zakken met meel, chocolade, spek, eieren enz. Hoe anders werden ie toen ontvangen, dan in de voorafgaande jaren. Nu kwam leder naar bniten, juichte brulde, lachte, huilde, sprong In de lucht, en spoedig werd het zoo hoog noodige voedsel on der de Hollanders verdeeld.. Het was het begin van het naderende einde: een week later waren we bevrijd van het Duitsche veldgrljs. dat toen plaats moest maken voor het geallieerde khaki Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond Wordt verwacht i Heldere nacht en ochtend, n.m., tijd. toen. bewolking m. plaatsel. enkele buien, zacht weer. Mat. Z.O. tot N.O. wind. PREDIKBEURTEN Kerkdiensten op Zondag 28 April Nederl. Hervormde Kerk (St. Janskerk.) 10 uur voorm. Ds. Elzenga, H. Avondm. 5 u. Ds. H. C. Koole, Dankzegging H. Avondmaal en bediening H. Doop. Westerkerk v.m. 10 uur Ds. Gerh. Huls, bediening H. Avondmaal. 5 uur Ds. Vollenweider van Nieuwerkerk Dank zegging H. Avondmaal en bediening H. Doop. Vereenlglng van Vrijz. Hervormden Kleine Kerk, Peperstr. 128,10.30 uur v.m. Ds. Mr. H. v. Ewijck van Stolwijk. Rcmonstr. Geref. Gemeente, 10.30 uur Ds. van Vreumingen van Bussum. Evang. Luthersche Kerk 10 uur v.m. Ds. H. Johannes van Zeist. Oud-Katholieke Kerk 10 uur en 4 uur Pastoor Giskes Gereform- Kerk 10 en 5 uur De. Dragt van Nieuwer Amstel. Geref. Zondagschool „Jozef, Groen van Prlnstererschool, Groenendaal en vervolgkl. 12—16 jaar. Van kwart voor 3 tot kwart voor 4. Gereform. Kerk, (art. 31.) 8.30 en 4 uur Rem. Kerk, Ds. G. Koenekoöp (H. Avondmaal). Geref. Gem. Stationsweg 10 en 5 uur. Leesdienst Maandag 29 April, 7.30 uur Ds. J. v.d. Berg van Utrecht. Vrijdag 3 Mei, 7.30 uur Ds. Steenblok v. Rotterdam. Christelijk Gereform. Kerk 10 en 5 uur Ds. A. Dubois. Nederl. Gereform. Gem., Turfmarkt 54, 10 en 5 uur Ds. Joh. van Weizen. Vrij# Evang. gem. geb. Zeugestr. 38. 9. 10.30 en 5 uur, Ds. Verhey van Den Haag. Leger des Hells 10 u. v.m. Heilgingsdienst (tevens altaardienst). 3.30 u. Openlucht samenkomst. N. Markt, 7.30 u. Open bare samenkomst. Leiders Brigadier en Mevr. M. Huyg. Dinsdag 7i30 u. Leden vergadering. Donderdag 7,30 u. Openbare Samenkomst. Ned. Herv. Ver. Calvijn 5 uur, de heer de Pater van Haastrecht. Wat is er In Gouda it doent Schouwburg Bioscoop, Vrijdag tot en met Woensdag „Zet 'm op George 11" (Voor lederen leeftijd). Thalla-Theateri Vrijdag t./m. Woenedi „De twee zusters Kleh" (Boven 18 jaar) Rcnnie, Vrijdag t/m Donderdag i Regenboog" (Boven 18 Jaar) Vrijdag 26 April, Concordia 8 our, Henri de Greeve voert op „Het Vierde Beest." Zaterdag 27 April, Veemarkt Rest. 8 uur, Feestavond Gem. Zang ver een tg tog Euterpe „Wat zeg je daar van". Idem, Concordia, 8 uur,Tooneelavond Arti et Amicitia. Dokters- en Apothekersdienat. De Zondagdienst wordt op 28 April waargenomen door de artsen A. J. Kettler, Gouwe 166, Tel. 3358 (b.g.g 3368) en H. Reedijk, Crabethstraat 45, Tel. 3132. Men gelieve boodschappen af te geven des morgens voor 10 uur. Apothekersdlenst Apotheek P. Weyer, Gouwe 131. Zondagsdienst voor Haastrecht, Polsbroek en Oudewater Van Zaterdag 27 April, 's middags om 12 uur, tot Maandag 29 April, des .morgens om 8 uur," zal de dokters- dienst waargenomen worden door Dr. T. Bonga, te Haastrecht; tel. K 1821- 303. Bestuur P. v. d. V. In de op 17 April j.l. gehouden ledenvergadering van de „Partij van de Vrijheid" te Gouda, werd besloten tot oprichting van een afd. Gouda van de Partij van de Vrijheid. De talrijke aarfwezigen kozen uit hun midden het volgende bestuur: De heer Arn. Boer, voorz.; de heer J. C. Jonker, secr.; de heer N. Bruyn- jé, penn.; mevr. H. Duym—Vuurman en de heeren A. C. Cosijn, mr. J. W. Rutgers en E. G. Stijkel tot leden. Tevens werd een verkiezingsraad en een financieele commissie ingesteld ter voorbereiding van de verkiezingsactie voor de komende 3 verkiezingen. REEUWIJK Predikbeurten voor Zondag 28 April 1946 Ned. Herv. Kerk te Reeuwijk-dorp: v.m. 9.30 en n.m. 7 uur Ds. H. Roe- lofsen. Ned. Herv. Kerk te Sluipwijk: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. E. S. de Lint ('s ochtends bed. v. d. H. Doop). Aangifte der doopouders op Vrijdagavond 8 uur 26 April aan de pastorie. Geref. Kerk a. d. Brug v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. .War- menhoven. Bed. v. h. H.A. en Dank zegging H.A. Afscheidsavond Op 2 Mei a.s. zal de Zangvereeni- ging „Solo Deo Gloria" en de Jeugd verenigingen te Reeuwijk-dorp, hun medewerking verleenen bij den af scheidsavond van Ds. H. Roelofsen, wegens vertrek naar Bodegraven. Uitslag Verkiezing Bij de gehouden stemming ter ver kiezing van een Ouderling en een Dia ken bij de Ned. Herv, Kerk te Reeu wijk-dorp, werd gekozen de heer L. Z wijnenburg en tot Diaken de heer A. Olieman, die ook tevens president- I Kerkvoogd is.

Groot Gouda | 1946 | | pagina 1