RECLAME 4 G100T BIÜDI i Bioscopen GOUDA Kapitein Klakkebos op de Leeuwenjacht Onze parken en plantsoenen VOOR UW IN OMGEVING EN BINNENLAND RADIOPROGRAMMA VOOR ZATERDAG y fflLVERSUM I 301 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Weer- overzicht. 18.18 Lezing door M. A. Reinalda. 18.30 Radioprogramma v. d. Ned. Strijdkrachten. 19.00 Piano-reci tal. VPRO: 19.30 Bijbelvertelling door Ds. B. J. Aris, Amsterdam. 20.00 Nieuws. 20.05 En nuOké, m.m.v. Corjw Vonk en Wim Kan. 21.15 Binn. Pol Weekoverzicht. 21.30 Novelty Serenaders. 21.50 Dat gebeurde hier! 22.20 Het gesprek van de week. 22.30 Dansorkest „The Ramblers". 23.00 Nieuws. 23.15 De Speellieden. 23.35 populaire Avondklanken. 24.00 Slui ting. HILVERSUM II 415 m. KRO: 18.00 Dinermuziek. 18.30 Het Rijk Overzee. 18.45 Dinermuz. 19.00 Nieuws. 19.20 Gram.muz. 1,9-30 Partij van den Arbeid: Toespraak. 19.50 journalistiek Weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichtbaken door Henri de Oreeve. 20.30 Muzikale potpourri. 21.30 Churchill. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.30 Selecta. 22.45 Toe spraak namens de Kath. Volkspartij. 23.00 Selecta. 23.15 Gram.muz. 24.00 Sluiting. RADIOPROGRAMMA VOOR ZONDAG HILVERSUM I 301 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.15 Uitzen ding voor het platteland. 8.35 Gram. muziek. 9.15 Voor Moeder een speciale uitzending. 10,00 Zondagshalfuur 10.30 Prot. Kerkdienst uit de Ooster- parkkerk te Amsterdam. AVRO 12.00 Progr. v. d. Ned. Strijdkr. 12.30 Moederdag. 12.50 Onder vier oogen met de mannen. 1.00 Nieuws. 1.15 Metropole-orkest. 1.35 Filmpraatje I.50 De Spoorwegen spreken. 2.00 Lit teraire beschouwing.. 2.15 Ooggetuige- verslag voetbalwedstrijd Nederland België. 4.30 Marschen van Willy Schootemeyer. 4.45 Gram.pl. VPRO 5.00 Gesprekken met luisteraars, door Dr. E. D. Spelberg. VARA: 5.30 Oome Keesje. 6.00 Nieuws. 6.15 Lezing. 6.30 Programma v. d. Ned. Strijdkrachten 7.00 Bravour en Charme. 7.40 Wi waren er bij. 8.00 Nieuws. 8.05 Rubr van den Wederopbouw. AVRO: 8.12 Het Renova-Septet. 8.45 Volk in boeien. TO.OO The Kentucky Minstrels 10.15 Radio-Cabaret-revue. 11.00 Nieuws. 11.15 Actualiteiten. 11.30 Radio-Dansorkest. 12.00 Sluiting. HILVERSUM II 415 m. NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Van man tot man. 8.30 Protestantsche Studio- dienst. 9.30 Nieuws. KRO: 9.45 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. II.30 Gr.pl. 11.40 Leve Moeder. 12.00 Gr.pl. 12.15 In 't Boeckhuys. 12.40 Het biddende leger. 12.50 Orgelcon eert. 1.00 Nieuws. 1.20 Ensemble Nina Dolce. 2.00 De Rustenburger Koor knapen. 2.30 Viool en piano. 3.00 Prof. Kors beantwoordt vragen. 3.20 Gr.pl. 3.30 Moeder. 4.30 Nachtvorstverwach ting. 4.31 Ziekenlof. NCRV: 5.00 Gewijde muziek. 5.30 Prot. Kerkdienst. 6.45 Gewijde muziek. 7.15 Kent gij Uw Bijbel? 7.30 Nieuws. KRO: 7.45 Kath. - Volkspartij. 8.00 Hartvelt Kwartet. 8.40 Prof. Sof's Problemen. 8.00 Zang en orgel. 9.15 Doornroosje. 10.00 Nieuws. 10.15 Avondgebed. 10.30 Klanken uit Spanje. 11.00 Een tocht langs wereldsteden. 11.45 Gram. muziek. 12.00 Sluiting. Uitslag verloting be vrij dings j apoa Hedenmorgen is onder toezicht van den plv. commissaris van politie W. Beekman trekking verricht van de verloting der hevrijdicgsjapon t b.v. de Stichting 1940 15. Op nummer lit is de prijs gevallen, ^yp-fn. Bahlman, eigenaar Th. Frenk, "ftrt. gezien het zeer groote succes deze Week met de bevrijdlngtjapoo behaald, besloten volgende week nog 4 japonnen «r beschikking van de Stichting 1940- te stellen, die dan op dezelfdem anier *erloot zullen worden. De stemming voor de Tweede Kamer. •De burgemeester van Gouda maakt «wnd. dat op Vrijdag 17 Mei ,*946' ®"17 uur de,, stemming zal plaats ben voor de verkiezing van de leden Va.° ,^e Tweede Kamer. die bevoegd tot kiezen is, is 7®"P"cht zich op den voor de stemming ^Walden tijd aan 4e melden bij het J^wezen stembureau. Hieraan niet doen wordt met geldboete gestraft, "j»> «ie zich zelf opzettelijk uitgeeft voor Wo nt^er en bo* de verkiezing deelneemt, t gestraft, met gevangenisstraf van hoogste een jaar. Uitoefening Kiesrecht door personen ia dienstbetrekking. De burgemeester van Gouda herinnert allen die personen van 23 jaar in dienst betrekking hebben, eraan, dat zij ver plicht zijn, deze personen gelegenheid tot stemmen te geven. De personen in dienstbetrekking moeten tusschea 8-17 uur minstens 2 uur in de gelegenheid tot stemmen zijn. Op een lijst in het grootste arbeidslokaal moeten, minstens 2 dagen van tevoren de twee, voor het stemmen bestemde uren aangegeven staan. Overtreding wordt gestraft. Lijstea zijn ter secretarie verkrijgbaar. Dan s ver gunningen Door den burgemeester is voor het op 1 Mei 1.1. ingegane zomerseizoen de rege ling op het stuk van openbaar dansen getroffen, dat de vergunningen voor het openbaar dansen op Zaterdag- en Zon dagavond in de enkele daarvoor in aanmerking komende inrichtingen voor hands worden bestendigd, doch dat de overige loopen vergunningen worden in getrokken. Gedurende het zomerseizoen zullen vergunningen voor openbare bals slechts in zeer bijzondere gevallen worden ver leend. Bijtijds zal publiciteit worden gegeven aan de regeling voor het winterseizoen. Samenwerking ook bij de conferenciers De neiging die er momenteel is waar te nemen tot samenwerking, was aanlei ding voor de Goudsche conferenciersom te komen tot een gezamenlijke cabaret avond in den Nieuwen Schouwburg, In zijn openingswoord vroeg P. Kolster de uiterste clementie voor alle medewer kenden, daar deze slechts dilettanten zijn. Van het uitgebreide liedjes-menu wat ons opgediend werd, met als toespijs enkele schetsjes en xylofoon-solo's van den heer Stolk, die ons het meeste kon bekoren De onontbeerlijke voordracht „Ik zal op )e waehten" van P. Hak en „Ode aan de sigaret" van A. Schoonderwoerd, lie nogal eens te wenschen over. Jhonny Rooy met het actueele liedje „Zuivering" tipte vele rake dingen aan. Ook de traditioneele man met de guitaar ontbrak niet op het appèl. Op deze avond was het tappen van moppea de sterkste zijde van L. Barneveld. Mevr. de Mink boekte met eenlge levensliedjes veel succes. Ter afwisseling trad de Hawaiian band „Djalak Wajang" op, die op rustige wijze hun nummers ten gehoore brachten. Na de finale met een loflied op onze pilpensfad kwam het einde van deze avond. De begeleiding van het Van Berkel-ensemble was ia goede handen. Wat de DAGBLAD door G. Th. Rotman 81. Sinjeur was dus gevangen. Even later lag hij, netjes gebonden, naast den luipaard, dien de negers al ge bonden hadden, vóór hij weer bij kwam. En daarop trokken de inboor lingen vlug aan 't werk, om ook voor de nieuwe gevangenen een rollend hok te maken. Maar opeens riep de kapitein, op een naderende stofwolk wijzend: „Wat is dèt?" 82. Het was Kookmebotje, door snelvoetige dragers'-gldragen, achterna kwam. „Kookmebotje kies pijn! Kookmebotje kiespijn, kiespijn 1" schreeuwde hij; „blanke man helpen!" „Het watje zal uitgewerkt wezen!" zei de kapitein en, met 'n gezicht alsof hij z'n leven lang tandarts geweest was, zei hij: „Tja dan moet de kwaje kies er maar uit!" menschen. Ook wordt, behalve natuur lijk door Boris Karloff zelf, opmerkelijk goed spel geleverd door lady Cliffton, de jongste echtgenoote van den mil- lionair. Een film vol spanning en actie, die tot het einde tbe bezienswaardig blijft, met natuurlijk het grandiooze slot, waarin dokter Sartorius zichzelf uitschakelt. Is de hoofdfilm reeds een gang naar het Réunie-tehater ten volle waard, niet minder is dit het geval bij het zeer goede voorprogramma. O.m. ver schijnen de ons bekende sympathieke figuren op het doek als de Rotterdam mer, de Londenaar en andgren uit den tijd van het klandestiene luisteren naar de B.B.C. Voorts het gedicht „de achttien dooden" van Jan Campert, gedeclameerd, begeleid door uitste kende muziek en voorzien van zeer suggestieve opnamen, benevens een in dit kader passend filmpje over „weerbare democratie". Dit alles wordt nog aantrekkelijk omlijst door een origineeje humoris tische één-acter en een weergalooze kleuren teekenfilm. De gemaskerde ruiters Onder dezen titel draait in het Thalla Theater een film, waarin de drie muske tiers als cow-boys hun goede daden ver richten. Na een overstrooming wordt aan de door het water verdreven menschen nieuw land aangeboden om te bewerken door een maatschappij. De leider hiervan blijkt een gewetenloos mensch rn aldra ziet men hem en zijn kornuiten in een vuistgevecht gewikkeld met de drie mus ketiers. Nadat het nieuwe land bewerkt 1», blijkt de ondernemer den grond aan den staat te willen verkoopen, die het land Amerikaansche zakenman Barclay, voor onder water wll zetten. De drle muike. wien de zaak boven alles gaat en daarLjer, dwingen den ondernemer aan hen ook alleen aan denkt en zelfs zijn huis- h,et |and te verkoopen en nu volgt Wij dacht men, brengen Zij trouwde haar baas. Claudette Colbert en Meivin Douglas spelen de hoofdrol In de film, die deze week onder den naam „Zij trouwde haar baas", in de Schouwburg Bioscoop draait. Melvin Douglas speelt de rol van de houding er aan opoffert. Zijn secretaresse, miss Scoth (Claudette Colbert) bleek be-1 ïalve een goed secretaresse ook een goede hulsvrouw te zijn, toen ze echter I met Barclay getrouwd was, wenschte hij dat zij ook in de zaak bleef, waardoor er aanvankelijk een ernstig conflict ont staat, dat tenslotte, na eenlge komische' scenes toch weer in het reine komt. Uit deze film ademt de echte, in Hol-1 landsche oogen overdreven, Amerikaan- schc zakenmansgeest. In het voorprogramma, wordea de dooden herdacht, waarbij het bekende I gedicht van Jan Campert „Achttien doo den" voorgedrngen wordt. Daarnaast draait er behalve het gebruikelijke bin nen- en bultenlandsche nieuws een buiten- gewoon aardig teekenfilmpje in „techni color". Alles en alles bi) elkaar een| program dat het bekijken waard is. Misdaad aan de Rivièra In „de Réunie"-bioscoop verschijnt I deze week een oude bekende op het witte doek: Boris Karloff. De man, wiens naam den ouden ervaren bios coopbezoeker onmiddellijk visioenen oproept van geheimzinnige uitvindin gen, onderzoekingen, proefnerirmgen. Ook hier hantg weer een sinistre vaas over het geheimzinnig gebeuren, oris Karloff, delmafi met de cante gelaatstrekken van een fana- :iek onderzoeker, heeft als dokter Sartorius een middel tegen verlam ming uitgevonden en experimenteert liermede op een millionair.Hierbij comt zijn waanzinnige gedachte naar voren, dat in het belang der weten schap het opofferen van een paar menschenlevens niet belangrijk is. Del iim is rijk aan actueele momenten en opnamen van de hartstochten des| een strijd om de koopacte, die na verschil lende gevechten met veel „vuur"werk in het bezit komt van de musketiers. Vooraf Hotlandsch nieuws met een aanbeveling voor de tentoonstelling Weer bare democratie" in Rotterdam en een film, getiteld „Nu of nooit", waarin men genieten kan van de eene spannende achter volging na de andere, over treinen en daken en in auto's, waarbij men zijn hart vasthoudt. Voor liefhebbers die graag schiet- en vechtpartijen zien, een aardig programma. vragen weer opnieuw de aan- voor enkele heesters en boo- waarop thans bijzonder het oog valt, want bijna iederen dag is er weer iets bijzonders te zien en op te merken in onze parken en plant soenen. Allereest willen we nog even de aandacht vestigen op de mooie Wilde Kastanjes die bij het spuithuis in het plantsoen, Klein Ame- ka staan; wat geven deze een prach- tigen aanblik vanaf de brug aan de Bleekerssingel. Nog een paar dagen en dit moois is weer verdwenen! De Spiraea Vanhoutti, een ongeveer 1 */2 meter hoog wordende struik, met ovérhangende takken bezet met trosjes witte bloemen, komt nu overal in bloei. Bij de meelmolen 't Slot aan de Punt bloeien hiervan meerdere groepen. Ook in de plantsoenen aan de N Haven, bij de tunnel, bij de wielrij- dersbank en langs de Graaf Floris- weg staan er veel van deze soort aangeplant en bloeien thans zeer rijk. Dit is één van de mooiste bloemstrui ken, die ook in particuliere tuinen veel voldoening geeft. In het Van Bergen IJzendoornpark, aan het binnenpad bij het rustieke bruggetje, bloeien nu de Bruin- bladerige Berberissen (Ber beris Vulgaris Atropurpurea). Bij deze ongeveer 1 f2 meter hoog groeiende heester vinden we een prachtige kleu rencombinatie van de bruine blaadjes met de fijne gele, hangende bloem- trosjes. Vóór de villa „de Klaproos" valt ons oog op een mooie groep zilver- bontbladerige struiken. Dit is de z i 1- verbonte Cornus (Cornus alba argenteomarg); Deze ongeveer \/2 meter hooge heesters maken met hun jonge bonte bladeren een mooi ef fect. Op dé eilandjes, welke jammerlijk met den Septemberstorm*1944 zooveel geleden hebben, komen nu ook enkele boompjes in bloei; het zijn de Ge wone Lij sterbes (Sorbus aucu- paria) met witte bloemtrossen en de rood- en witbloeiende Meidoorn. Op een heel mooi punt in onze stad, waar men op heden een bijzon der fraaien aanblik heeft, willen we nog even de aandacht vestigen. Wanneer we staan bij het nieuwe sluisje, even voorbij de molen van den heer v. Schelven aan de Goejan- verwelledijk en kijken dan in de rich ting van het Houtmansplantsoen, dan aanschouwen we hier een prachtige combinatie van andere boomen. In volgorde zien we hier eerst de gewone Eik (Quercus robur) met frisch voorjaarsgroen; daarnaast een bruine Beuk (Fagus silvatica pur purea) die pas begint te ontluiken; dan op den voorgrond een gewone T reurbeuk (Fagus silvatica pen- dula)hierachter een witbloeien de Kastanje (Aeculus Hippocas- tanum) en dan geheel rechts de goudbontbladerige Esch- doorn (Acer Leopoldii). Een volgende keer zullen we iets vertellen over de „bewoners" van het Van Bergen IJzendoornpark. F.^Barmentloo. DE VERKIEZINGEN NADEREN Hoe zal de uitslag zijn? Over eenige weken zal het Ne- derlandsche volk, voor het eerst na den oorlog, ter stembus gaan en weer de mannen kunnen kiezen, die in dezen moeilijken tijd het vader land moeten besturen. Hoe do uitslag zal zijn weten wij niet. De keus is groot en voor velen mis schien moeilijk. Op het gebied van ons dagelijksch voedsel is het de huisvrouw, die kiezen moet. Onze flinke Neder- landsche huisvrouwen horven niet lang te wikken te wegen. Zij hebber^ hun keus al bepaaldDe Gruyter voor betere waar. Eigen fabrieken met de meest moderne installaties en geroutineerde Vak- menschen hebben het mogelijk ge maakt, dat de Gruyter bovendien 10 pCt. korting geeft. Voor iedere tien gulden cassabons een .gulden contant terug. Dat zijn dingen waar men wat aan heeft! Moeder heeft de goede keus gedaan. Tót vor deel van het heele huisgezin De Amsterdamsche Politie wachtte tevergeefs Na zijn eere-promotie te Leiden be zocht Churchill den Britschen Ambas sadeur te Den Haag, waar een diner gegeven werd. Mevrouw Churchill en Miss Mary Churchill dineerden bij Mevrouw v. Royen. Behalve den Britschen oud premier zaten aan het diner op de Britsche Ambassade aan o.a. Prof. Ir. W. Schermerhorn, de Britsche Am bassadeur Sir Nevile Bland, de Cana- deesche Gezant Mr. P. Dupuy, de Min. van Buitenl. Zaken Mr. J. H. v. Royen, de Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid-Holland Mr. L. A. Kesper, de Burgemeester van Den Haag Mr. S. J. R. de Monchy, Prof. R. P. Cle- veringa, Promotor van Churchill, de Rectof-Magnificus van de Leidsche Universiteit, Prof. B.. G. Escher, Prof. Mr. P. S. Gerbrandy en Jhr. Mr. F. E. M. H. Michiels van Verduynen, de Ned. Ambassadeur te Londen. Tegen middernacht verliet Churchill met zijn familie Den Haag. Het gezelschap be gaf zich naar Amsterdam, maar volgde daarbij niet de voorgeschreven route'. Men reed via Haarlem en de Haar lemmerweg naar A'dam. Om ruim half twee arriveerde Winston Chur chill op het Paleis op den Dam. Daar de route gewijzigd was konden de op post staande agenten niet tijdig ge waarschuwd worden, waardoor een groot deel van de Amsterdamsche Politiemacht tevergeefs op den Brit- scheq oud-premier heeft staan wach ten. De Nederlandsche Regeering veroodeelt de Zeeliedenstakingen De Regeeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: gedurende bijkans een maand is in de Nederlandsche havens een staking gaande, die het uitvaren van schepen belemmert en den laat- sten tijd ook het laden en lossen van zeeschepen vertraagt en bemoeilijkt. De ontwripbttn^ die aldus teweeg wordt gewacht i^onze overzeesche verbindingen, die hë^na een vijf-jarige afsluiting eindelijk weer mogelijk maakten te voorzien in de dringende behoefte aan voedingsmiddelen, grond stoffen en andere goederen, waaraan hier te lande een groot gebrek be stond en de gelegenheid verschafte het personenvervoer met onze over zeesche gebiedsdeelen te hervatten, bedreigt onze.geheele bevolking met zeer ernstige gevolgen. Amerikaansche Senaat keurt leening aan Engeland goed De Senaat van de Vereenigde Sta ten heeft gisteravond met 46 tegen 34 stemmen het wetsvoorstel tot het verstrekken van een leening van 3748 millioen dollar aan Gfoot-Brittannië goedgekeurd. Bruinkoolmijhen in Amerika Maandag weer o|pi De onderhandelingscommissie van de eigenaren der Amerikaansche bruinkoolmijnen) heeft het voorstel tot het hervatten véaJiet werk gedurende de volgende 14 dïgen aanvaard. Com missieleden zeiden, dat de mijnen Maandag weer zullen worden geopend. P

Groot Gouda | 1946 | | pagina 3