ALGEMEEN-DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN r 3 rj k/tcctedM EENDRACHT MAAKT MACHT en STADSNIEUWS NUMMER 236 VRIJDAG 24 MEI 1946 reeuwijk scht> VVV iSTctic: L. J. A. v. d. Steekhoven R Mr. A. A. J. Rijksen Ontleken Drukkerij Verzijl, Qouda pacdagogisch Concert. Guteravond woonden wij een gedeelte van het door het Mannenkoor Goudp's Ltedertafel gegeven concert bi}, dat ge geven werd in de zaal „Concordia" alhier. In tegenstelling met verreweg de meeste koren mag Gouda's Liedertafel ileh verheugen in een kwalitatief en kwantitatief uitstekend stel tenoren. De eustt bassen waren somtijds wat raw, maar overigens telt dit koor heel goede krachten. De uitspraak is beschaafd, terwijl de intenties van den dirigent "nauwkeurig werden gevolgd. Bijzonder te loven viel o.m. „Beatl mortui" van Mendelssohn, en „Populus Sion" van isr. J. Olman. Het concert werd geopend door Cor van Heusden, die een 3-tal aonaten voor Piano van Scarlatti op zeer te loven wijze ten gehoore bracht. Jam mer dat hij uiet een beter Instrument tot zijn beschikking had. Voorts werd door Mevr. Elisabeth te Boekhorst-Kolkmeijer door Moss Wolff bewerkt oud Redactie en administratie Bur.: Markt 67, Qouda. Telefoon 3088 Abonn. p. w. 27 c. Losse ntanm. 10 Aanvragen kleeding enz. Ned* Volkherstel-HA.R.K. In verband met de vele aanvragen, die nog dagelijks binnenkomen op het Bureau van Ned. Volkherstel-H.A.R.K.worden de ingezetenen er op gewezen, dat deze aanvraag thans geheel stopstaat.Nogeen groot aantal ligt op afdoening te wachten, maar de voorraad kleeding is geheel uit geput. Wel wordt nog een kleine zending goederen verwacht, maar de nog ter af doening aanwezige aanvragen overtreffen verre de te verwachten voorraad. Men kan zich dus de moeite sparen met schrijven of automatisch bericht. Men neme hiervan dus goede nota. Afstandmarschen op 29 Jnnia.s* n c.is.» ORP, /VVV een Engelsch geestelijk lied gezongen, met begeleiding van plano en altviool. Deze sopraanzangeres beschikt over een goede stem, uitstekende techniek, goede articu latie en voordracht en dus oogstte zij hiermede verdiend succes. Het spel van den altviolist kon ons hierbij minder be- koren. Het programma was met een 20-tal nummers overladen. Voeg daarbij een voorafgaande uitvoerige explicatie van alle nummers, benevens het afzonderlijk voorspelen van de belangrijkste motieven, dan is het begrijpelijk dat we van het goede wel wat te veel kregen. Echter is Atln ieder geval het doeli muzikalepaeda- gogle, bereikt, en kan de Heer Moss Wolff, die zich tevens als een uitmun tend koorleider liet kennen, over het behaalde succes tevreden zijn. Vechtpartij Op den hoek van den Ridder van Cats- weg en de Paralelweg raakten gistefen 2 personen slaags. J. H. S„ kantoorbe diende uit W'veen reed aan de verkeerde zijde van den tunnel op het voetpad en kwam in aaarljding met J. C. B., koetsier uit de Lange Dwarsstraat. Een woorden- Wisseling en een handgemeen ontstond waarbij B. een flinke buil op het voor hoofd kreeg en S. in de Wijkverpleging een aan het achterhoofd bekomen hoofd- woade moest laten verbinden. Sociaal Adviesbureau Aangezien het herhaalde malen voor komt, dat op andere, daa de vastgestelde uren en plaats ingezetenen zich vervoegen om advies, worden zij er op attent ge maakt, dat de zittingen van het Soc. Adviesbureau van Ned. Volksherstel te Gouda, worden gehouden in het Kantoor Oostbaven 59 en wel de eerste 5 werk dagen n.m. van 2-4 uur en 's Woendags- avonds van 7-9 nur: Inlichtingen en adviezen en eventueele medewerking op allerlei gebied worden hier verstrekt, zoodat men niet de kans beloopt van het „Kastje naar den muur" gezonden te worden. Afhalen prijzen Loterij „Nederland helpt Indië" Zaterdagmiddag van 4-6 uur kunnen de prijswinnaars in de loterij „Nederland helpt IndiC" hun prijzen komen afhalen ■an het bureau van „Groot Gouda". Loterij Stichting 1940- 45 Wie heeft nog geen lot voor die leuke damesjaponnetjes ten bate van de Stichting 1940-45? Er zijn nog enkele loten verkrijgbaar 8 f 1.bij de Fa. Bahlmann, Markt 9 en bij Groot Gouda, Markt 67. Haast U1Deze kans zal U wellicht slet meer geboden worden De trekking van deze loterij is vast- Qeateld op Zaterdag 1 Juni 1946. Ned. Ver. voor Lichamelijk Gebrekkigen. De Ned. Ver. voor Lich. Gebrekkigen ®jd. Gouda, hield gistermiddag in ..Ons Huis" aan de Turfmarkt een vergadering, »aarop de heer R. v. d. Zee uit Rotter- Hum over het werk van de vereeniging •Wak. Na afloop van do vergadering iaden nog twee nieuwe leden toe. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K H. Prins Bernhard op 29 Juni a.s. wordt in de omgeving van Gouda een afstandsmarsch van ongeveer 20 km. gehouden,georganiseerd door de Geudsche Jeugdraad. Deze is alleen voor Goudsche vereenigingen, zooals Jeugdorganisaties, sportvereenlgingen, schoolorganisaties, enz- met een minimum leeftijdsgrens van 12 jaar. In dezen marsch worden 2 contröle- posten opgesteld, waarbij 15 min. gerust moet worden, zoodat er door ieder aan deelgenomen kan worden. Aan't eind van de tocht worden aan de deelnemers, die met goed gevolg de afstand hebben afgelegd, een diploma als herinnering uitgereikt. Opgaven moeten voor 2 Juni ingestuurd worden bij mej. A. Fijn, Krugerlaan 108. Bi) de opgaven moet vermeld worden in de eerste plaats de groepsleider met adres, in de tweede plaats de deelnemers met Jnlste naam per groep. Voor de organisatorische wekzaamhe den, zooals controle-posten zijn eakele vrijwilligers noodlg.Wl) verzoeken hun dit bij de opgave te vermelden. Het deelnemcrsgeld moet bij de aan melding worden voldaan. Na 2 Juni kunnen geen opgaven meer worden aangenomen. De deelnemers worden zoo spoedig mogelijk daarna aan de groepsleiders toe gezonden, die eveneens een omschrijving van de route ontvangen. Wandelaars laat dit evenement niet voorbijgaan, geeft U op. Het kan een goede propaganda voor de wandelsport worden De Goudsche Jeugdraad* Op 16 April 1946 is te Gouda opge richt „De Goudsche Jeugdraad", welke bestaat uit vertegenwoordiger» van i C. J. B., Geref. Jeugdcentra!*, Luth. Jeugdorg., N. J. V., Ned. Herv. Jeugd raad. N.J. H.C., N. P. G., N. P.. Oud Kath. Jeugdbew., Vrijz. Chr. Jeugdcentr. Deze Goudsche Jeugdraad omvat onge veer 3000 jongeren. De Goudsche Jeugdraad zal de prac tische samenwerking tnsschen de aange sloten Jeugdorganisaties bevorderen, met behoud van ieders beginsel. In de Goudsche Jeugdraad hebben twee afgevaardigden uit iedere Jeugdorganisatie zitting. Het ligt in de bedoeling van de Goud sche Jeugdraad om in de toekomst Jeugd- concerten, volkszaagcursusscn, lezingen enz. te organiseeren. Ook op Nationale feestdagen zal er samengewerkt worden, o.a. bijv. met den verjaardag van Prins Bernhard, op welken dag een afstandsmarsch georganiseerd Is. Inlichtingen kunnen worden ingewon nen bij Anneke Bennk, Cronjéstraat 13. Het bestuur van de Goudsche Jeugd raad is als volgt samengesteld Dr. G. J. Swart, v. Bevernlnghlaan 15, voorzitter Anneke Beuak, Cronjéstr. 13, secretaresse en C. J. Smit, Gouwe 40, penningmeester. INGEZONDEN Batten verantwoordelijkheid der redactie Geen brood zonder boni Daar het broodrantsoen verlaagd is en velen nu met een tekort aan dagelijksch brood te kampen hebben, wordt van bakkerszijde medegedeeld, dat noch het klein- noch het grootbakkersbedrijf brood mogen afgeven zonder daarvoor direct bonnen te ontvangen daardoor zichzelf en den consument bloot stelt aan straf rechtelijke vervolging. Zi) doen derhalve een beroep op alle consumenten geen bonnen vooruit te geven, doch dagelijks, en de bedienden niet lastig te vallen om brood zonder bon. Wordt Bit wel gedaan dan bestaat er groote kans, dat men nogmaals een verlaging van Ijet rantsoen krijgt, daar men gebonden is" aan het landelijk toege stane verbruik van 2200 gram. Een ieder werk mee aan een eerlijke verdeeling. Namens de Goudsche bakkerij C. Brokking Weersverwachting door het K.N.M.I. tot Wordt verwacht i Vrij warm. Zonnig weer met matige Noord- Oostelijke wind. C.J.B.-Agenda Voor de Trekvogels t Zaterdag 25 Mei vrije middag. Zondag 26 Mei Dagwan deling, 9 nur verzamelen bi) school no. 1, brood, zwempak, regenkleeding, enz meenemen. Voor de Roode Wachten, Zaterdag 25 Mei, 7.30 uur gecombineerde kernavond in fschool no. 1. Zondag 26 Mei n.m. 3 uur volksdansen voor beginners, 4 uur voor gevorderden. Donderdag 30 Mei, 7,30 uur, school no. I, Gezellige avond. Maandagavond 27 Mei, na de nieuws berichten van 7 uur een praatje door Han op Hilversum II (Radiodistributie) in de serie gezinsherstel brengt volks- herstel. De Jonge Bouwers Aan alle leden wordt bekend gemaakt dat a.s. Zaterdagmiddag precies kwart over twee de bijeenkomst zal aanvangen. Op het programma staat o.m. het kiezen van groepleiders en het bespreken van zomerplannen en vacantie-ultstapjes. Een ieder zij dus present In Ons Huis, Turfmarkt 59, terwijl nieuwe leden jongens en meisjes van 9-15 jaar, hartelijk welkom zijn. Biljnrtvereenlging „Per Asper» «d Astra De Goudsche Biljartclub „Per Aspera ad Astra" maakt op uitnoodiging van d« Biljartvereen. „De Maasstad" a.s. Maan dag een toer naar Rotterdam, alwaar een massakamp gespeeld wordt, tusschen beide vereefliglngen. Woensdag 29 Mei komen de Rotter dammers naar Gouda. Het zal voor onze stadgenooten een zware opgave zijn, daar in „De Maasstad de prominenten uit de biljartwereld spelen Spelers als Smith, Boerdam. Borrekamp Roos. enz. komen In deze massakamp uit, men zal echter van mooi biljartspel kunnen genieten. Wij wenschen onze stadgenooten succes. Marktberichten van Donderdag 23 Mei 1946. Aangevoerd i 23 biggen, prijs f 16-35, 20 runderen, prijs f 450-600. 53 nuchtere kalveren, overgenomen doorbedrljfsschap van vee, 420 lammeren, ooien, prijs f20 -24. rammen, prijs f 16-20, 16 bokken en gelten, prijs f 20-35, handel matig. Kaas. Aangevoerd 85 partijen kaas. Ie kwaliteit met rijksmerk f 67-68, 2e kwal. m. rijksmerk 62'/r<63, exclusief omslag. Handel matig. Voorjaars-paardenmarkt Aanvoer 112 paarden. Luxe paarden 1000-1500, Werkp, 350- 400. 2'/s Jarige p. 600-800. 1'/j Jarige p. 400-700. Slachtp. 200-400. Hitten 800- 1000. Veulens 200-500. Handel matig. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Aanwinsten ROMANS: C 101 Cain, J. M. Niemand ontkomt zijn noodlot. G 373 v Gide, A. Vrouwenschool, waarin opgenomen: „Robert en Geneviève". P 79 oor Pothuis-Smit, C. Oorlogs- 1 dagboek van een Hollands meisje. |W 48 ve Werfel, F. De verduisterde hemel. 823 Q 6 r Queen, E. The roman hat mystery. 823 S 18 Saroyan, W. The human comedy. 823 S 84 c Steinbeck, J. Cup of gold. 823 T 41 Trumbull, R. The raft. PREDIKBEURTEN Kerkdiensten op Zondag 26 Mei STUDIEWERKEN: 130 B 26 Baschwitz, K. Denkend mensch en menigte; bijdrage tot een exacte massapsychologie. 230 B 20 Banning, W. De evange lische boodschap. 289 K 69 Kok, A. B. W. M. Waar heid en dwaling; enkele secten en bewegingen. 390 W 14 Wael, W. de. Tusschen twee rivieren; Maas en Waal. 550 B 75 Bos, L. B. Geologie voor natuurvrienden. 620 V 80 Voorschriften, Algemeene, voor Werken onder beheer van waterstaat; en reglement van open bare aanbestedingen 710 R 39 Resurgam; Bntsche archi- tectuur en plannen voor de weder opbouw. 810.4 G 78 Greshoff, J. Het spel der spelen; causerieën over het boek. 810.8 H 54 Herrijzenis; een keur van nationale gedichten. 81 I J 13 b Jacobse, M. Bijbelse ge dichten. 941.7 D 30(br) Delft, A. J. A. C. van. Zwarte handel. 942 C 24 Churchill, W. Oorlogs redevoeringen. 970 R 70 Roosevelt, F. D. De oor iogsredevoeringen van Franklin D. I Roosevelt. Nederl. Hervormde Kerk (St. Janskerk.) 10 uur v.m. Prof. Dr. S. T. H. J. Ber- kelbach v.d. Sprenkel, bevestiging Ds.J. J. Koning. 4 uur intrede Ds.J.J.Koning. Westerkerk geen dienst. Vereeniging van Vrijz. Hervormden. Kleine Kerk, Peperstr. 128,10.30 nur v.m. Dr. H. Faber van Schiedam. Remonstr. Geref. Gemeente, 10.30 nnr Prof. Dr. G. J. Heering van Oegstgeest. Evang. Luthersche Kerk li uur v.m. Ds. J. Simon Oud-Katholieke Kerk 10.30 n. en 6 uur Pastoor Giskes Gereform. Kerk 10 en 5 uur Ds. ten Brink. Geref. Zondagschool „Jozef. Groen van Prlnsterer,school, Groenendaal en vervolgkl. 12—16 Jaat. Van kwart voor 3 tot kwart voor 4. Gereform. Kerk, (art. 31.) 8.30 o. en 5.30 uur in de Remonstr. Kerk Ds. G. Koenekoop. Geref. Gem. Stationsweg 10 en 5 uur. Ds. C. Steenblok. n Christelijk Gereform. Kerk 10 en 5 uur Ds. A. Dubois. Nederl. Gereform. Gem., Turfmarkt 54, 10 en 5 nur Ds. Joh. van Weizen. Vrijt Evang. gem. geb. Zeugestr. 38. 9 uur dienst, 10.30 uur Br. H. Dorp, 5 uur dienst. Voorganger Ds.H.C. Leep. Ned. Herv. Ver. Colijn, 10 en 5 uur Ds J. C. Stilwagen van Giesendam. Leger des Hells. 10 uur Heiligingsdienst 3.30 uur Openluchtsamenkomst (N. markt) 7.30 uur Openbare Samenkomst. Leiders Majoor en Mevr. van Wels. Dokters- en Apothekersdienst. De Zondagdienst wordt op 19 Mei waargenomen door de artsen H. Reedijk, Crabethstraat 45, Tel. 3132 en A. J. Kettler, Gouwe 166, Tel. 3358 (b.g.g. 3368). Men gelieve boodschappen af te geven des morgens voor 10 uur. Apothekersdienst 1 P. Weyer, Gouwe 131. Wat Is ar In Gouda ta doanf Rennie, Vrijdag t/m Donderdag „Contra bande". (Toegang boven 14 Jaar) Schouwburg-Bioscoop Vrijdag t/m Don derdag „Monte Carlo" (Toegang boven 18 Jaar) Thalia-Theater, Vrijdag t/m Donderdag „De roode aarde". (Toegang boven 18 Jaar) Van Vrijdag t/m Donderdag voorstel lingen door het drens Van Bever. Vrijdag 24 Mei, Concordia, 8 nur, Goudsche Tooneelkring, Tooneelgroep Comedia, „Professor Klenow". Idem, Ter Gouw, 8 uur, Henk Schaer draagt voor „Elkerlyck". Idem Blauwe Kruis, 8 uur, Evangeli satie-bijeenkomst. Idem, Central 8 nur, P. v. d. Hoek ,Wat is spiritualisme". Zaterdag 25 Mei, Kuntmln 14.30 uur, openbare vergadering P. v.d. V. Idem, Geref. Gem. 3.30 uur, vergadering Staatk. Geref. Partij. Idem, Bleekerssingel 2 uur, Brandweet- wedstrijden. Idem. Concordia 8 uur. Tooneelgroep „Comedia" voert op voor de Goudsche Tooneelkring „Professor Klenow". Leger des Heils 7 uur, Bidstond. 7.30 uur straatzang. Sociaal Adviesbureau N.V.H., zitting Maandag t/m Vrijdag 2-4 uur en Woens dagavond 7-9 uur. Predikbeurten voor Zondag 26 Mei. Ned. Herv. Kerk Reenwijk-dorp 9.30 uur v.m. Ds. L. Vroeglndewey van W'veen, bev. van Ouderling L. Zwijnen- burg en diaken A. Olieman. 7 nor n.m de heer Van der Hoeven van W'veen. Ned. Herv. Kerk te Sluipwijk 10.30 en 6.30 uur Ds. E. S. de Lint. Geref Kerk a.d. Brog 10 en 5 uorDs. P. Warmenhoven. Predikbeurten voor Donderdag 30 Mei, (Hemelvaartsdag). Ned Herv. Kerk Reeuwi)k-dorp 9.30 uur v.m. Ds. de Leeuw van Boskoop. Ned. Herv. Kerk te Slulpwftk 10.30 uur v.m. Ds. E. S. de Lint. Geref Kerk a.d. Brug 10 uur v.m. Ds. P, Warmenhoven. 5 Juni 3 uur n.m. Ds. P. Warmenhoven, huwelijksinzege ning tnsschen C. A. v. d. Wolf en R. van Otterlo. HAASTRECHT OUDEWATER EN POLSBROEK Ned. Herv. Kerk 10 uur v.m. Ds. W. de Voogd van der Straaten. Ned. Herv. Geref. Ev. 9.30 uur Evan gelist Oosterling. 6.30 uur Evangelist G. de Pater. Geref. Kerk 9.30 en 6.30 nnr Ds. G. Visser. Doktersdienst I Van Zaterdég 25 Mei des middags 12 u. af tot Maandag 27 Mei 's morgens 8 u. zal de doktersdienst worden waargenomen [door Dr. J. J. Hoving te Oudewater, Telef. 57 doorverbinding. HAASTRECHT Distributiedienst Haastrecht. Aanvraagformulieren voor zeep voor „vuilen arbeid" vóór de 7e, 8e en 9e periode 1946 (9 Juni-31 Augkunnen worden afgeiaald te Gouderak op Maandag 27 Mei 1946, van 9-11.30 uur. Berkenwoude op Maandag 27 Mei 1946, van 2-3.30 uur. Stolwijk op Dinsdag 28 Mei 1946, van 9-11.30 uur. Vlist op Dinsdag 28 Mei 1946, van 2.30-3.30 uur. Haastrecht op Woensdag 29 Mei 1946, van 9-12 nur. Na volledige invulling en onderteeke- ning kan indiening geschieden te: Gonderak op Maandag 3 Juni 1946, va» 9-1130 uur. Berkenwoude op Maandag 3 Juni 1946, van 2-2.30 uur. Stolwijk op Dinsdag 4 Juni 1946, van 9-11.30 uur. Vlist, op Dinsdag 4 Juni 1946, v. 2.30- 3.30 uur. Haastrecht op Woensdag 5 Juni 1946, van 9-12 uur. Bedrijven, die reeds in het bezit zijn gesteld van rants oenbonnen voor zeep voor „vuilen arbeid" kunnen volstaan met indien Mig der in hun bezit zijnde naamlijsten. Oproepen tot het afhalen van de extra bonnen zullen den werkgevers worden toegezonden. GOUDA jouda

Groot Gouda | 1946 | | pagina 1