Avond" vitcdaoty&tki Ufrecht-Willesden 5*2 UIT DEN OMTREK (Van een speciale» A.N.P.-verslaggever) In een wedstrijd, waarin zij vele psychologische nadeelen hadden spelen op vreemd terrein, ten aanschouwe van een publiek, dat zjjn favo rieten uiteraard fanatiek aanmoedigde, tegen een Belgisch elftal, dat de nederlaag van Amsterdam als een smaad voelde, dien het tot eiken prijs wilde uitwisschen hebben de Nederlandsche voetballers een alleszins bevredigend en .eervol resultaat behaald door een gelijk spel te bevechten. Het Belgische team was ongetwijfeld beter en speelde veel sterker dan op 12 Mei in het Olympisch Stadion, en dat de onzen na de Amsterdamsche overwinning zich tegen zulk een ploeg hebben kunnen hand haven, levert het bewijs, dat in een zoo korten tijd van „voetbal- herbouw" reeds verheugende resultaten zijn bereikt. nieuw, maar ditmaal achter de doel' lijn (2—2). Zoo hadden de Belgen, vijf minuten na hun eerste doelpunt, gelijk ge maakt. En nu stond ons Oranje-elftal voor een uiterst moeilijke taak. Het ha<( zich te verdedigen tegen een uit zichzelf reeds vurig spelenden tegen stander, die bovendien werd aange moedigd door de laaiende geestdrift van het Belgische publiek, dat de zoo zeer begeerde revanche in zicht zag komen. Dat onze spelers de physieke en geestelijke kracht hebben gehad, tegen dezen dubbelen stormloop stand te houden, strekt hun tot eer. 'Er kwam na deze eerste periode weer een tijd, waarin het spel meer gelijk op ging. Voor beide doelen kwam het tot spannende momenten. Holleman kreeg na. een kwartier een fraaie kans uit een voorzet van Drae- ger^ maar zijn kopbal miste. Kraak moest weer ingrijpen en verwerkte een Belgisch schot tot corner. Meert greep bijna mis bij een kalnl schot van Wilkes. En kort daarna bedierf Roozen, toen Wilkes hem op kleinen stand van het doel de bal voor de voe ten legde, 'n prachtige kans door zacht in te schieten, zoodat Meert vallende nog kon redden. Twintig minuten voor het einde kwamen de Belgen weer duidelijk in de meerderheid. De druk- op het Ne derlandsche doel werd nu en dan be nauwend en het leek zelfs, of er een Belgisch doelpunt in dé lucht hing. Dat het zoo ver niet is gekomen, is voor een groot deel de verdienste van Kraak, die eenige malen op voortref felijke wijze redding bracht. Voor een ander deel was het gebrek aan schot vaardigheid, oorzaak, -dat de Belgen hun overwicht niet in doelpunten kon den uitdrukken. Zoo verstreek de tijd onder groote spanning. Nu en dan brachten Nederlandsche aanvallen lucht, maar daarna moest onze ach terhoede weer alle zeilen bijzetten. Een hard schot ging rakeling langs het Nederlandsche doel, Kraak dook eenige keeren uit een kluwen van speler^ op, den bal veilig in de armen, en een paar nu^jerceerden de Bel gen nog een hnrcschop. Maar zij had den daarbij geen succes en, toen het eindsignaal klonk, had ons elftal in een zwaren wedstrijd een gelijk spel (22) bevochten. DE EERSTE HELFT In de eerste helft golfde het spel op en neer en een overwicht aan een van beide zijde viel niet op te merken. De eerste kans, en een goede, kreeg Draeger, toen Wilkes" in de vierde mi nuut den bal prachtig opbracht en voorzette aan Draeger, die echter miste. De Belgen antwoordden met een gevaarlijken aanval van Lembe- rechts en De Cleyn, die evenmin iets opleverde. Geleidelijk werd het Nederlandsch elftal iets sterker. Meert moest ver schillende malen ingrijpen en tipte een schot van Kuppen over de lat. Het kleine Nederlandsche overwicht be teekende allerminst, dat gevaarlijke situaties zich alleen voor het Belgische j doel voordeden, integendeel, eens moest Kraak, hoog opspringend, den bal op een critiek moment boven de toestormende Belgen wegstompen en vlak daarop was De Cleyn zoo vriende lijk, van korten afstand den bal in zijn handen te schieten. Even later bracht Van der Linden redding dóór het leer over de achterlijn te trappen, toen Kraak uit zijn doel gespeeld was. De Nederlandsche voorhoede liet 'zich overigens niet onbetuigd. Herhaal delijk bedreigde zij het Belgische doel en vooral de linkerhelft van de Bel gische verdediging moest alle krach ten inspannen om den vleugel Holle manWilkes in bedwang te houden Eenmaal kon Meert slechts ten koste van een hoekschop redden. Het snel op- en neergaande spel gaf den wedstrijd een spannend karakter; het is zeker, dat er iet of wat ner veus, onrustig, gespeeld werd en steeds weer leidde dit tot botsingen en vrije schoppen. Maar van unfair spel was gelukkig geen sprake. Zoo verstreek de eerste helft en men kon reeds gaan denken, dat de rust met blanken stand Zou ingaan, toen er iets gebeurde, dat men een „Hol- landsch kwartiertje", maar dan een heel kort, zou kunnen noemen. Drie minuten voor de rust kreeg Wilkes den bal goed^door Roozen aangegeven en met een voortreffelijk schot, laag in den hoek, passeerde hij Meert tot groote vreugde van de Nederlandsche „kolonie" (01). En de geestdrift nam nog toe, Joen nauwelijks ander halve minuut later volgens hetzelfde recept het tweede Nederlandsche doel punt tot stand'kwam. Roozen kreeg ditmaal den bal van Holleman, gaf wederom door naar Wilkes, die op nieuw met een hard en scherp-ge- plaatst schot scoorde (02). NA DE» RUST Onmiddellijk na derust bleek de zoo verkregen voorsprong van twee doelpunten geen weelde voor het Oranje-team te zijn, maar een voor sprong, dien het hard noodig had om tegen den Belgischen druk een eervol resultaat te bevechten. Want in deze tweede helft waren de Belgen eens zoo gevaarlijk nis voor de rust. Zij. speelden vuriger, sneller, zetten feller door en hadden ongetwijfeld het beste van het spel. Hun volharding werd beloond, en al zeer spoedig. Want reeds bij één hunner eerste aanvallen na de hervat ting loste Lemberechts een prachtig scbot, zoo hard en snel, dat Kraak al gepasseerd was voor hij het besefte (12). Door dit succes geprikkeld, kwamen de roodhemden krachtig op zetten. Kraak moest, om erger te voor komen, een hoekschop veroorzaken en even later, leek hij in een moeilijke situatie de kluts even kwijt te zijn. Uit een kopbal van Van Vaerenbergh ving hij den bal wel, maar niet klem- vast: wel bemachtigde hij het leer op- DE SPELERS Bij de Nederlanders heeft Kraak, ondanks zijn „ongelukje" weer gedaan wat van hem verwacht werd, hij was goed zonder meer. In de achterhoede boterde het vanmiddag niet al te best, Potharst heeft een goede partij ge speeld. Van der Linden was minder, waarschijnlijk ondervond hij hinder van een blessure, die hij even voor den rust had opgeloopen. Paauwe en De Vroet deden weinig voor elkaar onder, terwijl de niet minder zwoe gende Kuppen iets beneden de ver wachtingen bleef. Ze stonden in het „magische vierkant", dat ditmaal wel wilde kloppen, en hadden hierdoor handen vol werk. In de Nederlandsche voorhoede moet weer Wilkes het eerst genoemd worden. Op zijn spel viel, evenmin als in Amsterdam, iets aan te merken, een prachtig voetballer, zoowel technisch als tactisch, snel en met een verrassend hard schot. Hol leman heeft goede dingen gedaan, zijn snelheid vergoedt enkele technische tekortkomingen. De bal, die hij geen drie meter voor doel hoog over kopte, had zeker een doelpunt moeten wor den. Zijn voorzetten waren meeren- deels zeer goed. Draeger deed zijn bést, bevredigen deed hij echter niet. De oranje-benjamin Rijvers zwierf weer over het veld met een onver moeid enthousiasme. We zagen hem bijspingn in de achterhoede om een oogenblik later weer in de buurt van de Belg. cornervlag op te duiken. Hij heeft een zeer nuttige partij gespeeld, vooral nuttig tegen het stugge stop- perspil-systeem der Belgen. Roozen voldeed niet. Natuurlijk, hij wertj be waakt en zwaar bewaakt, maar als hij eens aan zijn bewaking ontsnapte, bracht hij er ipet bar veel van terecht. Bij de beoordeeling der Nederlan ders over de geheele linie moet echter in aanmerking worden genomen, dat hier tegen een ploeg werd gespeeld, die veel en veel beter partij gaf dan in Amsterdam, en het gezegde: „Een elftal speelt zoo sterk als de tegen partij het toelaat" is hier zeker van toepassing. Bij de Belgen was de rechterzijde weer de sterkste zijde. De vijf wijzi gingen hebben het geheel gemaakt tot een goed combineerende ploeg met 'n technische „welopgevoedheid". Keeper Meert was goed, schpld aan de Ne derlandsche doelpunten had hij niet. Pannaye liet zien, dat zijn spel in Amsterdam waarschijnlijk slechts -een tijdelijke inzinking was. Paverick, de Belgische aanvoerder, speelde een rus tige stoere partij voetbal. Vermeulen kweet zich uitstekend van zijn taak. We hebben hem niet uit het doelge bied weg gezien. Vporal zijn kopwerk was uitstekend. Van de beide kant- halves was Puftaert de beste, hoewel Devos ook op een goede partij kan terugzien. In de Belgische voorhoede kwam steeds het grootste gevaar van den rechtsbuiten Lemberechts, den besten man van het vijftal. Ook Van Vaerenbergh kan op een goeden wedstrijd trugzien, terwijl De Cleyn dezelfde levendige, gevaarlijke mid denvoor van Amsterdam is gebleven. Van den Audenaerde toonde zich tech nisch een knap voetballer met „zwer- ver"-allures. Het ontbreekt hem aan een goed schot op het juiste moment. De linksbuiten Melis viel weinig op er werd ook weinig op hem gespeeld. Grootsche dingen heeft hij niet ge daan. De wedstrijd droeg een forsch, doeh fair karakter en was voor den Zweed- schen scheidsréchter Eklind moeilijk te leiden,. Een enkele beslissing uitge zonderd kan men het met zijn streng beleid volkomen eens zijn. MEENINGEN De C 1 e y n: De Belgische midden voor: De uitslag is wat geflatteerd voor de Hollanders. Wilkes was uw beste man. De 2 Nederlandsche doel punten waren fouten in het stopper- spil-systeem. Wilkes: De uislag is zeer juist. Ik vond v. d. Audenaerde den besten Belg. Paauwe: De Belgen hadden wat meer verdiend. Lemberechts en v. d. Audenaerde waren de beste Belgen. Herberts (voorz. Keuze-comm. en lid Techn. Comm.): Wij zijn tevre den, omdat wij, na zulk een moeilijk seizoen in onze beide wedstrijden tegegi de toch sterke Belgen ongesla gen zijn gebleven. Hanse (lid Belg. Keuze-comm.): De Belgen hadden wat meer verdiend, want het Belgische overwicht in de tweede helft was sprekender dan het Nederlandsche in de eerste helft. Wilkes^en Rijvers zijn zeer goede speler/. Eklind (scheidsrechter): De uit slag.geeft de krachtsverhouding goed weer. V oetbaluitslagen Eerste klasse. Distriet I. RFC-Emma 2-i, EDO- DOS afg. District II. Neptunus-DHC uitgesteld tot 5 Juni. District III. Enschede-AGOVV 4-3. District IV. NOAD-Longa 2-2. RBC- De Baronie 3-2, Eind hoven-R KT VV 5-1, Vlissingen-Helmond 0-0. District V. Leeuwarden-Achtlles 2-3. District VI. Maurits-Brabantla 3-1, Bleyerheide-PSV 4-6. 2e klasse B. Hercules-Ellnckwijk 3-2. 4e klasse F. Waddinxveen-Lekkerkerk uitgest. tot 1 Juni. Moordrecht-Stolwijk 1-0, Oude water-Amm. SV 5-3, Haastrecht-Schoon hoven 2-4. 4e klasse H. Hillogersberg-HeHevoetAluts 2-3, GVR AJO-NHS 2-4, OVV-Florissant afg. DONK-VND T-3, VOETBAL Donk-VND 2-3 VND trapt af en komt direct voor het Donk-doel, doch Sevenhoven bezweert het gevaar. Hierna ontwikkelt zich een gelljkopgaanden strijd met wisselende kansen. Na'25 minuten spelen breekt B de Boer door en weet mereen onhoud baar schot den keeper der gasten te passecren 1-0. VND zet nu gevaarlijk op en menigmaal moet doelman v. Vliet zijn talenten toonen. Even voor de rust weet C Bakker na goed doorzetten den voorsprong te vergrooten -2-0. Met dezen stand gaat (je rust in. Na de ruit pakf VND energiek aan. Donk verdedigt met man en macht, maar kan toch niet verhinderen, dat de-rechts- binnen der gasten ia buitenspelpositie doelpunt. 2-1 Dit werkt als een domper op Donk en even later breekt de links binnen van VND door en brengt den stand op 2-2. Nog geen vijf min later weet de mldvoor der gasten uit een corner met een fraalen kopbal zijn club de leiding te geven 2-3. Dit wordt Donk te bar en zij werpt zich met veel elan in den strijd, die gaandeweg ruwer wordt. Na ongeoorloofd aanvallen in het doel gebied--krijgt VND een penalty .toege wezen, die doelman v. Vliet echter weet te keeren. Aanval op aanval op de VND-veste volgt, de Donk voorhoede is echter niet bi) machte den gelijkmaker te scoren. te Gouda Onder auspiciën van de Nederlandsche .Wandelsport Bond organiseert de Sport en Ontspanningsvereeniging K.B.O. te Gouda een Avond-vierdaagsche, die ge houden Zal worden op Woensdag 19, Donderdag 20, Vrijdag 21 en Zaterdag 22 Juni a.s. over de afstanden v. 3 x 15 Km. en Zaterdags 20 Km. in de omstreken van Gouda. Deze Avond-vierdaagsche wordt in geheel Nederland gehouden en is bedoeld als propaganda voor de wan delsport. Sportvrienden en- vriendinnen, laat het ook sen goede propaganda zijn in en om Gouda. Deelgenomen kan worden door bur gers (zoowel vrouwelijk als mannelijk) minimum leeftijd 14 jaar, Militaren en Semt-Militlaren (Roode Kruis,Politie enz.) zij wandelen individueel, daa wel - een vereeniging of korps vertegenwoordi gende - in groepen van minstens lOpers. waaronder één leider. Deelnemers(sters) die de Avond-vier daagsche voor de eerste maal volbrengen, ontvangen het N.W.B.-Avondvierdaag- sche Kruis. Zij, die voor de 2e of 3e maal deelnemen en de tochten met succes vol brengen, ontvangen een cijfer 2 of 3. De vereeniging, groep of korps, waarvan de deelnemers(sters) in groepsverband hebben deelgenomen en zonder uitvallsrs(sters) de avond-vierdaagsche hebben volbracht, ontvangt een groeps- of korpsprijs. Aan veeniginaen groepen of korpsen, bestaande uit minstens 15 personen leider Inbegrepen) ia 10 pCt uitvallers (sters), naar beneden afgerond, toegestaan. Deelnemers (sters) aan een avondtocht ontvangen een spe ciaal ontworpen herinnering. Voor hulpverleening bi) eventueele on gevallen zal worden zorggedragen, door de leden der E.H.B.O.-vereëniging Af- deeling Gouda. De start zal plaats vinden bi) Gebouw "Amicitia" aan de Singelstraat, alhier en wel Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 7 uur en 's Zaterdags onl half drie Voor inschrijvingenen inlichtingen kan men zich wenden tot den heer J. W. Jansen, J. Philipsweg 16, Gouda. Na 10 Juni worden de inschrijfkosten voor deelneming aan de Avond-Vier daagsche en aan de Avondtochten ver hoogd Inschrijfkosten worden niet terug betaald. Wandelaars, verzuimt deze toch ten niet, maar laat het een groot succes worden voor Gouda en Omstreken. Et wordt alle zorg aan besteed. De uitslag van den 'gisteravond te Utrecht in het Stadion aldaar gespeelden voetbalwedstrijd tussehen een Utrechtsch a elftal en een elftal uit Willesden (Enge land), luidt 5-2 in het voordeel va/S het Utrechtsche elftal. Ruststand was 2-2. Slijkhuis verbetert record op 1500 meter Bij de gisteren gehouden atletiek wedstrijden te Amsterdam heeft onze nationale kampioen Slijkhuis het op zijn naam staande record op de 1500 meter hardloopen met 2.4 sec. verbeterd en gebracht op 3 min. 53.6 sec Bi) de 100 meter voor dames werd onze stadgenoote S. v.d. Meer 3e inden fraaien tijd van 12.9 sec. Eerste was mei G. Koudijs in 12.4 sec. Schutte wint de ronde van Alphen aan den Rijn Onder zeer groote belangstelling en bijzonder gunstige .weersomstandig heden is gistermiddag de zesde ronde van Alphen a. d. Rijn gereden. Dank zij de voortreffelijke organi satie had de wedstrijd een vlot ver loop. Jammer was het, dat in het hoofdnummer 100 km (133 ronden) waarvoor 47 profs, onder wie de beide Èngelschen Wally en Summers, hadden ingeschreven, betrekkelijk weinig strijd te zien gaf, doordat Ger- rit Schulte, de Korver en Arie Vooren al spoedig een ronde uitliepen en dezen voorsprong, ondanks hardnek kige pogingen van Pellenaers, Boeyen, Verhaak en Reuter, niet meer afston den. Schulte wist tenslotte nog een ronde uit te loopen en won onbe dreigd in den tijd van 2 uur, 26 min. 25 sec., als tweede arriveerde de Kor ver, die de achter hem komende groep van 5 renners eveneens met een ronde achter zich liet. Bij de nieuwelingen, die 30 km .af legden, werd winnaar H. Brinkman (Maasland) in den tijd van 50 min. 14 seconden. De 60 km voor amateurs werd ge wonnen door C. Kleefstra (Amster dam) in 1 uur, 31 min. 27 sec. Profs en onafhankelijken legden 100 km af. De uitslag luidt: 1. G. Schulte 2 uur, 26 min. 25 sec.; op één ronde: 2. A. de Korvér; op twee ronden: 3. A. Vooren; 4. W. Reuter; 5. F. Vethaak; 6. C. Boeyen; 7. W. Kuypiers; op drie ronden: 8. Pelle naers en 9. Heslinga. Buitengewone prestatie van Lambrichts De jury van de ronde van Spanje heeft een buitengewone premie van 200 peseta's toegekend aan den Ne- derlandschen wielrenner Lambrichts, die tijdens de 23e etappe het stoute stukje heeft uitgevoerd om na een rit van 40 km., die hij tengevolge van een ongeluk alleen moest rijden, de kopgroep weer in te halen Lam brichts is er zoodoende in geslaagd zijn klassement, na het volbrengen van deze etappe, te behouden HAASTRECHT Uitreikhig Schoenenbonnen. De distribntledienst Haastrecht maakt bekend, dat zi) van wie bet T.D. No. eindigt op het cijfer 6, in aanmerking kun nen komen voor een achoenenbon. Aan kinderen, geboren na 31 Dec. 1944, doen voor. 7 Aug. 1945, zal, ook al is het laat ste cijfer van hun T,D. niet aangewezen, onmiddellijk een achoenenbon worden verstrekt. Er dient rekening mede te worden ge houden, dat aan hen, die na 31 Dec. 1944, een bon voor gewone of beroepsschoenen hebben ontvangen, thana geen schoenen- bon zal worden uitgereikt. Door het publiek dient te worden mee gebracht de 2e dlstributiestamkaarten ia- legvel ga, gb, gc, gd of ge 605. De uitreiking zal plaats vindfcn te: Bérkenwoude op Maandag 3 Juni 1946 van 9—11 uur; Vllst op Maandag 3 Juni 1946 van 2 3 uur; Stolwijk op Dinsdag 4 Juni 1946 van 9-12 en 2-3.30 uur; Haastrecht op Woensdag 5 Juni 194o van 9-12 en 2-3.30 uur; Gouderak op Donderdag 6 Juni 1946 van 9—12 en 2—3.30 uur. Na uitreiking zal niet plaats kunne# vinden. Vergunning verleend De minister van Handel en Nijverheid heeft aan J. J. Hollaar te Reeuwijk ver gunning verleend tot het vestigen van een reparatiebedrijf van roei-en zeiljachten ia •hetperceel Platteweg H 249. Bevolking Reeuwijk Het Centraal bureau voor de statistiek heeft het bevolkingscijfer per 1 Janua 1946 vastgesteld op 5011 personen. BELG IE -NEDERLAND 2-2

Groot Gouda | 1946 | | pagina 2