Middelkamp wint de 6e ronde v. Gouda AjaxNEC en NAG kampioen Zeilfestijn op de Reeuwijksche plassen BINNENLAND LSC, PEC en RBC moeten degradatie-wedstrijden spelen Met uitzondering van den hekkesluiter afd. I zijn, na de wedstrijden die op de beide Pinkaterdagen gespeeld zijn, alle kampioenen en hekkesluiters bekend. In West I behaalde Ajax het kampioen schap door een niet verwachte fiksche 8-3 •verwinning op ADO en dat nog wel op het ADO-terreio. Wel een prestatie een kampioen waardig. De voor de onderste plaats van belang zijnde wedstrijd RFC-VSV eindigde in een 3-3 gelijk spel. VSV is practisch buiten schot geraakt, terwijl 't Gooi 10 en RFC 11 punten heeft, beide met nog één te spelen wedstrijd. 'tGooi zal het tegen Xerxes wel iets eenvoudiger hebben dan VSV, dat tegen Ajax moet, of 't Gooi het echter zal redden, betwijfelen we nog. In afd. II zija de bovenste en onderste plaats reeds bezet door Haa-lem en VUC. De gespeelde wedstrijden veranderen daardoor hoogstens de volgorde. Toch hebben de Pinksterdagen eenlge verras singen opgeleverd. Nadat Neptunus eerst Blauw Wit de voet leelijk had dwars gezet en Woensdagavond DHC met 2-0 geslagen had heeft ze gisteren- tegen DWS een 2-2 gelijkspel uit het vuur gesleept. Voorwaar een prestatie voor een club, die voor het eerste jaar in de eersteklasse uitkomt. Naast deze Neptunus snccessen heeft gisteren ook Stormvogels het goede pad, waar ze de laatste weken op is, niet verlaten. Ze stuurde een' volledig Haarlem met een 3-1 nederlaag naar huis. Het Nijmeegsche NBC heeft gisteren op een wel erg eenvoudige manier het kampioenschap verkregen. Doordat haar concurrente Go Ahead zoo vriendelijk was in Almelo met 3rl van Heracles te verliezen, werd NEC, ofschoon ze zelf niet speelde, kampioen in afd. II!. De onderste plaats wordt door PEC inge nomen, die gisteren met 5-3 doorEnsch. Boys geslagen werd. De groote strijd tusschen N AC en BW is geëindigd in een benauwde 1-0 over winning voor NAC, die hiermee voorde eerste maal de kamploensvlag in de eerste klasse hijscht evenals NEC in afd. III. De race tusschen NAC en BW, die bij het begin der competitie reeds begon en waarvoor BW aanvankelijk favoriet was, is dus tenslotte in een overwinning voor NAC geëindigd. Zooals te verwach ten was kon RBC het tegen Eindhoven niet bolwerken. Met 4-0 moest ze het onderspit delven, terwijl ze door deze nederlaag tevens de onderste plaats in haar schoenen kreeg geschoven. Helmond heeft het gisteren NOAD. gezien haar kleine 2-1 nederlaag, schijnbaar niet erg gemakkelijk gemaakt. Vlissingen had met RKTVV, zooals de uitslag 6-2 wel aantoont, aanmerkelijk mipder moeite. In district V is de roode lantaarn LSC in de handen gedrukt, zooals wel te verwachten was, kon LSC het tegen Be Quick niet bolwerken, met een 3-0 nederlaag werd ze naar huis gestuurd. Velocitas kreeg thuis met 2-0 vanSneek klop. terwijl HSC, die Heerenveen ontving nogal flink van zich heeft afgebeten en slechts met 1-0 in Heerenveen haar meerdere moest erkennen. Achilles heeft te^en Frisia haar tanden nog eens op elkaar gezet, een 2-1 overwinning was de belooning voor de Assenaren. De beslissingswedstrijd SV W-SHedrscht ls, zooals wel min of riteer te voorzien was geëindigd in een Sliedrecht-overwin- nlng (3-1), zoodat SVW haar plaats in de tweede klas nog zal moeten verdedi gen o.m. tegen Scheveningen.dat aisteren de promotie-competitie meteen 1-0neder laag tegen VDL inzette. Roermond maakt door haar 4-1 over winning op Miranda nog kans haar plaats in de eerste klas te behouden. De Goudsche 4e klascer Donk heeft gisteren in Rotterdam tegen VND met niet minder dan 5-1 het onderspit moeten delven. Gouda 2-UVS 2 3-3 Deze belangrijke wedstrijd voor het kampioenschap, werd door een groot aantal toefchouwers bijgewoond. Al direct bij den aftrap blijkt dat Gouda meer last van zenuwen heeft dan de Leidenaars. Dezen zetten al direct door snel en fraai openspel een stevig offensief in. Zij maakten al spoedig 0-1. Bij Gouda laat de Waal zich vervangen wat een geduchte verzwakking beteekende al heeft de invaller-midhalf ook hard gewerkt. Door een handsgeval van Noor- tender, krijgt UVS een .penalty toege wezen, welke wordt benut 0-2. Steeds komt UVS door goed spel voor het Gouda doel, wat haar dan ook nog een darde doelpunt oplevert. Vanaf dit moment gaat Gouda de zaken beter aan' pakken, speciaal de rechtervleugel Schoon derwoerd-Koster ging zich meer weren, doch voorioopla nog zonder succes. Eindelijk krijgt IJsselstetn den bal buiten het strafschopgebied te pakken, passeert handig eenige tegenstanders en scoort 1-3, waarna de rust ingaat, met den stand die de juiste verhouding weergaf. Na de rust, toen Gouda den wind mee kreeg, kwam er een geheel ander elftal in het veld, dat bezield was om den achterstand zooveel mogelijk weg te werken, zoo mogelijk nog te winnen Van den aftrap werd UVS op eigen helft teruggedrongen. Corner op corner werd genomen, uit één daarvan, welke door Koster goed voor doel geplaatst werd, Verkleinde I)sselstein, met een keurigen kopbal, den achterstand 2-3. Sporadisch kwamen de bezoekers voor het Gouda doel en dan wiat de achter- hoedc en de halflinie, welke er nu goed in was, er wel raad mede. Een kwartter voor het einde gaf linksbuiten v. Veen keurig door_naar Schoonderwoerd, die goed in schoot, doch de bal ketst van den staander weer het veld in waar hij opgevangen werd door IJsselstein, die opnieuw doelpuntte 3-3. Na dit moment is het spel weer even verdeeld, doch spoedig tracht Gouda nog een doelpunt te fabriceerea wat hun bijna gelukt was als niet de paal een goed schot van v. Veen gekeerd had. Onder groote span ning verstrijken de laatste minuten van deze sensationeele 2e helft. Gouda 2- moet uit haar resteerende 2 wedstrijden nog 1 punt behalen om van het kampioenschap zeker te zijn, een opgave die niet al te zwaar zal zijn. Mej. Both wint een hoofdprijs Voor het eerst sedert de bevrijding werd gedurende de Pinksterdagen op de Reeuwijksche plassen de Goudsche zeil- week gehouden, waaraan zeilers uit ge heel West Nederland, van Alkmaar tot Dordrecht en van Hoek van Holland tot Loosdrecht aan deelnemen. Door de on verwachte windhoos van Zaterdagmiddag sloegen een zestigtal scheepjes om. Geluk kig was de aangerichte schade gering en voor den avand Viel lagen alle gezonken en omgeslagenzeilbooten weeraan de"wal. Van de 170 deelnemers, die aaln de wedstrijden deelnamen, kwam het meeren- deel van „buiten". Vijf sleepbooten >rachten in den loop van Zaterdag de deelnemers door de Kattensingel en Kar- nemelksloot haar het Reeuwijksche sluisje. nemelksioot naar hetKeeuwijxscnesiuisie, g (Gouda) met „Snelwiek", een dat voor het schutten van een dergelijk» Vloot veel te klein bleek, misschien kan de gemeenteraad van Reeuwijk eens in overweging nemen de kolk te verbreeden en te verdiepen. Ongetwijfeld zai dit aan de gemeente ten goede komen.- Het wedstrijdprogramma In totaal namen 14 klassen aan de VND—DONK 5-1 Donk, dat met 5 invallers uitkomt, wint den toss en speelt met den wind ia den rug. Er wordt vlot gespeeld, doch door een misverstand in de achterhoede kon de r.binnen van VND doorbreken, de toesnellende keeper redt keurig, zij het ten koste van een blessure. Hij probeert het nog, doch dit wordt Donk echter noodlottig, want in een aanval op het Donk-doel lost de midvoor een goed houd baar schot, doch de Keeper kon zich niet meer voldoende bewegen 1-0. Nadat de keeper is vervangen door de r.buiten de Boer komt Donk fel opzytten en na een keurig opgezetten aanval mahkt Slootjes den stand gelijk 1-1. Na de rust neemt VND de touwtjes in handen en er volgen 3 doelpunten binnen 10 min. 4-1. Donk weert zich dapper, doch kan niet voorkomen dat uit een on houdbaar schot van den m.voor VND's 5e doelpunt ontstaat. Donk verdedigt uit alle macht en de stand bltjft onveranderd. "Een verdiende overwinning voor VND. District I, Xerxes-'t Gooi afg., RFC- VSV 3-3, A DO-Ajax 3-8 (Ajax kamp.), EDO-DOS 2-4. District II. Neptunus-DWS 2-2,Storm vogels-Haarlem 3-1. District III. PEC-Ensch. Boys 3-5, (PEC degr.w.sp), Heracles-Go Ahead 3-1, District IV. NAC BW 1-0. Etndho- ven-RBC 4-0, (RBCdegr.w sp.l, RKTVV- Vllsslngen 2-6, Helmond-NOAD 1-2. District V. Velocitas-Sneek, Be Quick- LSC 3-0 (LSC degr.w.sp.), Achilles- Frisia 2-1, HSC-Heerenveen 0-1. 2e Overwinning van Feijenoord op Curasao Het Feyenoord elftal, dat momenteel op Curasao vertoeft, heeft len Pinkster dag haar tweede overwinning behaald. Nadat de eerste keer Aruba in Feyenoord de meerdere moest erkennen, was het deze keer Columbia dat met 3-2 het onderspit moest delven. Ruststand was 2-0 voor de Rotterdammers. Ondanks buien van «zwaar weer« uitstekend geslaagd wedstrijden deel. Mej. A. Both was de eenigste die mei haar 12 voetsjol een ïoofdprijs wist te bemachtigen. In alle andere klassen kwamen de hoofdprijs winnaars van bulten. Een hoofdprijs werd gewonnen wanneer men in .3 wed strijden het hoogst aantal punten behaal de. De prijzen bestonden uit plateelen wandborden en medailles. In tegenstelling met vorige malen wer den de wedstrijden zoowel op de Elf- ïoevenpias als op de 's Gravenbroekscbe plas gehouden, hetgeen ongetwijfeld de de zeilers meer in den smaak gevallen zal zijn dan de toeschouwers, die nu geen compleet beeld kregen. Op elke plas zeilden nu 7 klassen in plaats van vroeger 14. De prijswinnaars Klasse A: VLAKJACHTEN: S. M. v. d. Meer (Alkmaar) met „Trewens", drie 1ste prijzen tevens hoofdprijs. W. Ritman (de Kaag) met „Goesting", twee 2e prijzen, een 3e en een 4e pr. Cbr. A. Balder (de Koenen, A'dam) met „Merlin", twee 3e en een 4e pr. T. Brinks (de Kaag) met „Pierewiet", een 2e en een 4e prijs. A. de Man (Aegier, H'berg) met „Valk", een 2e prijs en C. G. Vink (Loosdrecht) met JRoy" een 5e prijs. Klase B: KLEINE B.M.'s: J. C. van _eeuwen (Noord-Zuid) met „Kromme Aar", hoofdprijs. J. Struijk (Elfhoe ven) met „Wahe", een le, 2e en 3e prijs. L. Sieverts (de.Leede, Kaag) met „Vennemeer", een 2e en twee 3e prijzen. Klasse C: VERGROOTE B.M.'s: J. Brunt (Witte Huis, Loosdrecht) met „Roerdomp III", hoofdprijs. A. de Hoog <R'dam) met „Stern", een le en een 3e prijs. M. H. van Tok (Elfhoeven) met „Aqua Birda", een 2e, twee 3e en een 5e prijs. N. J. van Schelven Jr. (Gouda) met „Hilda V", een 2e, een 3e en twee 4e prijzen. J. van Dijk (de Kaag) met „Symon de Danser", een 2e en een 5e prijs. H. van Hees (Gouda)' met „Marjolijn V" een 4e en een 5e prijs. R. Pels (Gouda) met ;,Daphnia", een 4e prijs en W. idsen- ga (Elfhoeven) met „Rising Hope", een 5e prijs. Klasse D: OLYMPIA-JOLLEN: J. H. H. J. de Jong (Aegir, H'berg) met „Zonneweelde"hoofdprijs. B. Markus (de Koenen A'dam) met „Bulle Bre- ga", twee le, een 3e en een 5e prijs J. W. Uylenbroek (Aegir, H'berg) met „Arabella" een 2e, 3e en 4e prijs. W. van Noordt (Gouda) met „Daisy" een 2e en een 4e prijs. A. Hofkamp (Gouda) met „Blacky", een 3e en een 4e prijs. A. J. Cram (de Koenen) met „Arand", een 3e prijs. J. Verkuijlen (Aegir) met „Musstafa", prijs. P. H. W. Velthuijs (de Kaag) met „Bo- roer" en Jac. F. Stap (A'dam) met „Paraat", beiden een 5e prijs. Klasse E: VERGROOTE B.M.'s: (Toerklasse) Mej. H. Brunt (Witte Huis), Loosdrecht) met „Roerdomp II", hoofdprijs. W. J. C. Steenland (Gouda)* met „Zomerdroom", een le en drie 2e prijzen. J. W. Schmidt (Alkmaar) met „Watergeest", een le, een 2e en tweè 3e prijzen. L. van Gemeenschappelijke lijst voor den Gemeenteraad* Naar wij vernemen zullen voor de ko mende Gemeenteraadsverkiezing in Gouda de Anti-Re v. PariiJ, de Chr. Hlst. Uuie en de Staatk. Ger. Partij uitkomen mtt een gemeenschappelijke candldatenlijst. pnjs. VI Klasse T: REGENBOOG KLASSE: J. Hofland ^egir) met „Benëven- tum II, hoofdprijs. J. Bos (Hollandia) met „Leede III", twee 2e prijzen. Roo- denburg met „Buizerd", twee 3e pr. Klasse G: 12-VOETSJOLLEN: F. Daniels (Aegir) met „Mistal", hoofd prijs. J. v. Dijk (de Kaag) met „Riet voorn", een 1ste en éen 2e prijs. J. B. Wielingg (de Koenen) met „Tippel- tje", een 1st en een 3e prijs. Klasse H: KLEINE B.M.'s: T. H. S. Scheffers (de Koenen) met „Mah- {ongg", hoofdprijs. F. Laagwater (de [oenen) met „Piasjager", twee 1ste, een 3e en een 4e prijs. B. E. Ott (A'dam) met ,,'t Geusje", een 2e, 3e en 4e prijs. Klasse J: VERGROOTE B.M.'s: J. v. d. Smit Jr. (Witte Hein) met „Snip Snip II", hoofdprijs x). F.-JPy^an Dijk Jr: (de Koenen) met „Thomas de Gauwdeif", een le, een 2e en. een 4e )rijs. E. J. Both (Gouda) met „An nie II", een 3e prijs. x) Met gelijk aantal prijzen: O. de ?oos. .Klase K: OLYMPIA-JOLLEN (wed strijden met minimale verschillen) P. Schipper Jr. (Witte Huis), A. Hoek water (Elfhoeven) met „Holl. Glorie I", wtee 2e en twee 3e prijzen. A. L. J. v. d. .Veer (Elfhoeven) met .„Anita" een 3e prijs. '\m Klasse I: VERGROOTE B.M.'s: P. G. Prins (Witte Huis) met „Jax II", ïoofdprijs. K. van Dijk (Aegir) met „Pax", een le en twee 2e prijzen. J. C. v. d. Post (Elfhoeven) met „Oron- e", twee 4e prijzen. G. R. Kreulen (Gouda) met „Secona", een 4e en twee 5e prijzen. Klasse M: KLEINE B.M.'s: Mevr. van Dokcum (K.Z.C.) met „Tegen- vlaag", hoofdprijs. C. Schoonderwoerd (Elfhoeven) met „Mick", een 2e en een 3e prijs. J. J. van Wijngaarden (Elfhoeven) met „Njord", een 3e pr. H. C. Polman (Elfhoeven) met „Har- ton II", een 2e en een 5e prijs. A. v. .eeuwen (Elthoeven) met „Robin Hood II", 4e prijs. Klasse O: PAMPUSKLASSE: A. de Groot Jr. (Aegir) met „Fusie", hoofd prijs. B. Ouwerkerk (de Kadg) met „Eider", twee le en een 3e prijs. J. H. C. Sieverts (Leede) met „Windekind" (drie 3e prijzen). Klasse P: 12 VOETSJOLLEN: Mej. Annie Both (Gouda) met „Najade II" (hoofdprijs). H. J. de Ruijter (Nieuwe Meer) met „Lucky Strike", een 1ste, een 2e en twee 3e prijzen. J. W. Oster (Aegir) met „Duimelot", een 1ste en e.en 2e prijs. Mevr. C. C. v. Tienhoven (Gouda) met „Robbertje II", een 4e en een 5e prijs. Mej. van Noordt (Gouda) met- „Alvertje", een 4e prijs. Kunst de beste amateur - Gisterenmiddag ls voor de zesde maal de ronde van Gouda véhreden. Goed 1 uur startten de amateurs om In 49 ronden, dat is circa 55 km. hun krachten te me ten. Reeds direct na den start liep J. Kunst uit Amsterdam uit en vergrootte in den loop van den strijd zijn oor sprong steeds meer, om na 30 ronden een ronde voorsprong te nemen op alle overige renners^ Doordat hij enkele malen van fiets moest verwisselen kregen Ket- tenls en Verbroekx (beiden uit Den Haag), die een behoorlijken wedstrijd reden, ge legenheid een gedeelte in te toopen waar door zij tenslotte bijaa een ronde ach ter lagen, zoodat Kunst wel op over tuigende wijze de overwinning behaalde. Hij legde de* 55 km af in den fraalen tijd van 1 uur 28 min. 20 sec. De hoofdschotel van dezen middag was de wedstrijd voor de profs en onafhan- kelijken, die 110 ronden moesten afleggen overeenkomend npt een afstand van ca. 120 km. De renners A. Vooren, J. Lam- brichs en H. Seyen verschenen niet aan den start, de eerste twee daar ze mee reden in de ronde van Luxemburg, de laatste doordat hij zijn sleutelbeen gebro ken had. Echter verscheen wel Lakeman en de Ruiter (beiden uit R'dam). Pracht prestatie van G. Bijl Zooals gewoonlijk zagen in het begin de diverse „craks" om beurten de leiding nemen. Na een 20-tal ronden kwam er eenlge teekening in den strijd. Middelkamp liep tezamen met de Korver, Lakeman en nog enkele renners uit. Toen er nog 58 ronden te verrijden waren lag Middel kamp ca. 100 meter voor op Lakeman en v. d. Star terwijl de overigen verder van den leider aflagen. Van de beide Goudsche renners die mee reden gaf Hofstede, nadat hij een premie in de wacht had gesleept, spoedig op, v. Vliet was echter geregeld in de kopgroep te vinden. Na een 60 km veJreden te heb ben moest hij echter opgeven. Wel een droevig einde na een zoo goed begin. Enkele jachten vanuit het peleton geleld door C„ Pellenaars hadden aanhankelijk wel eenig succes, maar liepen al spoedig weer op niets uit, alleen Bijl en Matena, de laatste moest echter opgeven in den loop van den strijd, hielden de achter volging vol. Toen er nog een 20-tal ronden te verrijden waren, waren de leiders nog steeds dezelfde en hadden zelfs kans gezien om op alle renners, met uitzonde ring van Bijl, die nog in de baan waren een ronde voorsprong te nemen. Bijl had toen een ronde voorsprong te nemen Bijl had toen een achterstand van ca. 1 minuut op de kopgroep, in een 10-tal ronden zag hij echter kaas deze achter stand in te loopen en zich daardoor aan te sluiten, waar ook de achterblijvers steeds bi) bleven. Tijden de laasteronden gingen Pellenaars en Schoutema er nog van door waarbij de eerste kans zag een halve, de tweeda een vierde ronde in te loopen. Na een spannende eind sprint werd Middelkamp tenslotte winnaar De uitslagen luiden: Profs, h Th. Middelkamp (Kieldrecht) 3 uur 12 min. 23 sec: op halve wlell. Lakeman (R'dam), 3. G. Bill (Den Haag), 4. C. v. d. Star (Den Haag), 5. C. Pelle naars (Ter Helde), 6. A. Schoutema; op één of meer ronden. 7. K. Dietvorst (A'dam). 8. C. Wijdenes (Eindhoven), 9. B. Daenen (Den Haag), 10. A. C. Kuipers (Den Haag). De uitslag bij de amateurs luidt: 1. J. H. Kunst (A'dam) in 1 uur 2? min. 20 sec Op één of meer ronde, 2. J. Kettenis (Den Haag), 3. E. Verbroekx (Den Haag), 4. J. H. Duys (Den Haag), 5. Geerlof (Den Haag), 6. W. Wiersma (A'dam), 7. P. v. Eikelen (R'dam), 8. K. A. de Vries (R'dam), 9. Férdar (Den Haag), 10. T. Rademaker (Bilthoven). De haringprijzen Zooals de minister van landbouw, vis- scherij en voedselvoorziening op een pers conferentie bekend maakte, zal de prijs vaa de haring van 200 tot 400 gulden per kantje worden teruggebracht tot 35 gulden per kantje. Dit is de reedersprijs. De con sumentenprijzen zijn Voor gezouten haring per stuk f 0,08, gestoomde of gerookte haring per stuk f 0,10, gemarineerde haring of rolmops per stuk f 0,10. Deze maximum prijzen worden Woensdag 12 Juni van kracht. Scherper toezicht op Jutefuit Reeds meermalen is bekendgemaakt dat jutezakken tegen bepaalde prijzen (minstens viermaal de vervanglng«waarde) door de fabrikanten, grossiers, e.d. aan bun afnemers op rekening dienen te worden gesteld, en dat deze zakken te allen tqde het eigendom van de leveranciers blijven. Nogmaals worden belanghebbenden er op gewezen, dat de door het Rijksbureau voor Textiel voorgeschreven staangeld regeling nog onverminderd van kracht Is. Door een aantal leveranciers worden echter bepaalde producten inclusief em ballage verkocht. Dit euvel doet zich vooral voor bij de veevoederfabrikanten, die veevoeder in katoenen fust afleveren. Het gevolg van deze handelwijze is, dat afgezien van oneerlijke concurrentie de zakken niet bij de leverancier^ terug komen, waardoor deze telkens niennre aanvragen voor een toewijzing jutefhst Indienen, waardoor de distributie van - zakken in de war dreigt te loopen. Momenteel wordt door de Centrale- Textiel Inspectie (C.T.I.) scherp toezicht gehouden op het naleven van de betref fende voorschriften. Bij geconstateerde overtredingen zijn sanctiemaatregelen te verwachten, s" Toewijzingen voor suiker voor detaillisten Het Centraal Distributiekantoor deelt medé, dat de detaillisten zich in de week van 9 t/m, 15 Juni bij de plaatselijke distributiediensten moeten vervoegen ter verkrijging van toewijzingen voor suiker A Ó15. De toewijzingen A 015 worden uitgereikt op basis van een achste maal het aantal in de week van 26 Mei tot l Juni ingeleverde rantsoenen en zl|n on middellijk geldig voor het koopen van suiker. Een vroegere gevangene van Digoel keert terug naar N.-Indië De Melbourne Herald schrijft: „Over eenige dagen vertrekt de 52- -jarige Muchtar Luthfi, die elf jaren in een concentratekamp op Nieuw- Guinea heeft doorgebracht, omdafchtj zich niet wilde onderwerpen aan het Nederlandsche gezag, als Ned. be stuursambtenaar naar Ned.-Indië. Luthfi gaat samenwèrken met de Nederlanders, omdat naar zijn mee ning een democratische Indonesische Republiek, representatief voor alle deelen van den Archipel, alleen tot stand kan komen door bemiddeling van de Nederlanders en door de in lossing van hun beloften. „Indien de Nederlanders hun beloften betreffende de Indonesische onafhankelijkhed hou den, dan wil ik met hen meewerken zoo verklaarde Luthfi. Luthfi zal optreden als ac*via^r voor Islamietische zaken van den Ned. Resident te Makassar. Politiek wetenschappelijk is Luthfi een der vooraanstaande Moslims geweest van Indonesië. Hij heeft zes jaar g#stu- deerd aan de eerste Islamietische Universiteit, El Azhar, te Cairo, zeven maal is hij als pelgrim naar Mekka gereisd. Doordat hij aan de Universiteit te Cairo éen mede-student van den kroonprins van Saoedi-Arabia was heeft Luthfi gedurende het^grootste deel van 1929 te Mekka gewerkt ais politiek adviseur van koning I&" Saoed. t Voor zijn activiteit van de thans niet actief optredende P.M.I. (Indo nesische Mohammedaansche L'?3' heeft Luthfi tot aan zijn bevrijding door de Australiërs, 11 jaar doorge bracht in hét concentratiekamp va" Tanah Merah (Digoel). Hij is van meening, dat een war Republiek Indonesia alleen gevestig" kan worden door tusschenkomst va het Nederlandsche RegeeringsapP3" raat "en in een sfeer van orde discipline". r i

Groot Gouda | 1946 | | pagina 2