astc^ ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN MMCTV$£HT k/cu&uute DE ROODE HAAN NUMMER 258 VRIJDAG 21 JUNI 1946 STADSNIEUWS Kleiwegbrug voor scheepvaart gesloten Waarschuwing REEUWIJK AANBESTEDING „Dag..»Keesje V ïttbctie: L. J. A. d. stekhoven Mr. A. A. J. Rijteen gutter: Drukkerij Verzjjl, Gouda Redactie es administratie Bur.: Markt 67, Oouda. Telefoon Abonn. p. w. 27 c. Lowe nam». 16 «L De brandweer vereen Iging „Steeds Pa raat" organiseerde Woensdagavond ter igelegenheid van haar 1 O-Jarig bestaan, een cabaretavond, die verzorgd werd door het gezelschap „De Roode Haan". De mannelijke leden van dit gezelschap zlja allen leden van de beroepsbrandweer t* 's Gravenhage, de vrouwelijke hun vrouwen of verloofden, zoodat het eigen lijk „maar" amateurs zijn. We kunnen t echter niet anders zeggen, dan dat het programma, op een enkele hapering na, goed werd afgewerkt. Het gehalte van de nummers was goed en ofschoon niet alles origineel was, konden het brandweer personeel en de gehoodigden dezen avond zeker hun zorgen voor een poosje op zij zetten. Er werd dan ook hartelijk gelachen en geapplaudiseerd, wat de leden van bet gezelschap zeer zeker verdienden. Namen noemen is zoo goed als on mogelijk, toch zouden we een uitzonde ring willen maken voor den regisseur en leider Jan v. d. Pauw, Gouwenaar van geboorte, die de diverse nummers met 'n toepasselijke tekst verbond en enkele aar dige liedjes ten gehoore bracht, al of niet met assistentie van Stien v. Maastricht, die over een behoorlijke stem beschikt. Daarnaast zouden we willen noemen Wal- ly v, d. Meulen, de man aan den vleugel, in casu de piano, die de zangers en de zangeressen zeer verdiensteli|k begeleidde. Het meeste succes boekte Jan v. d. Hoek met „Schoolmeester", waarbij de leerlin gen de leden van de Goudjche brandweer waren en J. v. d. Pauw met „Canadeesche koorts", waarbij het refrein uit alle macht door de aanwezigen werd meegezongen, Tot slot zouden wehog willen noemen de „Twee meisjes met een, guitaar". den GouwieuBars welbekend van het kront Jong-gezels«hap „Tahiti". Voor den aanvang had de voorzitter van „Steeds Paraat", de heer Wiezer, de aanwezigen welkom geheeten. waarna de opperbrandmeesters van der Meer en Overste Roos van de beroepsbrandweer nog enkele toepasselijke woorden spraken. In de. pauze dankte de heer v. Schelven de heer Wiezer voor het vele werk in het belang van de brandweer gedaan. Na afloop werden de leden van het gezelschap door den heer Wiezer bedankt en werden hen, als blijk van waardeering, enkele specifiek Goudsche artikelen over handlgd. Na afloop van de revue bleef het ge zelschap nog tot diep In den nacht, of desgewenscht vroeg in den moraen, bi) elkaar om m.m.v. „The Rhythm Players" enkele dansjes te maken. Een waardige viering van het 10-jarig bestaan van „Steeds Paraat". Besluit van Olympia-jubileum Voor de tweede maal werd gisteren voor een goedgevulde Schouwburgzaal, opgevoerd het jubileumspel der G. C. en F. C. „Olympia" „Het gaat goed Ter Gouw". Thans was de netto opbrengst voor de Goudsche Gczondheidskoloniën. De opvoering is één groot succes geweest. Stuk voor stuk waren alle medewerken den voor hun taak berekend. De schetsjes werden uitmuntend gespeeld an wi) brengen gaarne hulde voor de wijze, waarop èn Mevr. Sla, èn v. Hulzen èn Spek en in het bijzonder Questro bun rollen hebben vertolkt. Over de geheele Unie waren de pres taties, vergeleken, bi) de eerste opvoering, ges(egener was zelfvertrouwen en be- heersching. Jammer'genoeg ontbrak L. Duys, de solozanger by het mooie tafereel „Mijn Holland". Mej. Sjaautje Binnendijk heeft hem echter op buitengewone wijze vervangen. Wij zullen thans niet in extenso het heele stuk weergeven, omdat wi) dit bij de eerste opvoering hebben gedaan. Nog meer dan de eerste keer hebben we echter genoten van het fleurige ballet, de uit stekende muzikale illustratie en de artis tieke décors. Alleen daarom al zou het zonde geweest zijn, wanneer dit spel slechts één keer was opgevoerd. De dienaressen van Terpsichoré hebben laten zien, dat dansen een schoone kunst is, welke niet moet worden opgediend als jazz en wat dies meer zij. Hoe strelend voor het oog was het décor van Koning Voetbal en hoe grootsch het imposante Olympia-Stadion. Commère en compères hadden contact met de zaal. wat het spel van dat drietal ook ten goede kwam. Olympia sluit hiermede haar feest programma op waardige wijze af ea kan op dit feest met voldoening terugzien. Na de pauze hield de Heer Scharloo, in plaats van de voorzitster Mevrouw James een kleine toespraak, waarbij hij het werk van de Goudsche vereeniging voor Gezondheidskoloniën uiteenzette en vooral aandrong op financieele mede werking van de ingezeten. Onze zwakke kinderen moeten naar de Bijsterbosch en daarvoor is veel geld noodig. De finale werd door de geheele zaai meegezongen, waarna Mevrouw Mulder onder applaus bloemen werden aange boden. Een gezellig bal, dat tot twee uur duurde, besloot dezen uitstekend geslaag den avond. tuigen. Daarbij doen zijn hoekige gebaren eenigszina vreemd aan, zij wekken den indruk, dat hij niet gewend is veel voor orkest te staan, Mede dank zij den good will der musici, het zeer juiste en duide lijke aangeven van den dirigent, kan men toch allerminst van een slechte uitvoering spreken. Het was een gelukkige gedachte Beethoven's eerste symphonic met klein orkest te spelen. Daardoor werd het ge heel yeel lichter en soepeler van klank, wat de uitvoeriag zeer ten goede kwam. Moge mevr. v. Wickevoort-Cromme- lin's stem al niet bij uitstek geschikt zijn om de Egmont-liedcren te vertolken, waar door haar zang het stralende miste, dat een sopraan zoo aantrekkelijk kan maken, haar weergave was artistiek zuiver ver antwoord. In het „Freudvoll und leldvol" kwam dit het beste tot uiting. Van Méver besloot het concert met de zevende. Vooral het laatste deel kreeg, dank zij het frisache tempo waarin het gespeeld werd, een goede vertolking. Het laatste concert van 27 Juni a.s. wordt uitgesteld. De abonnementen be houden hun geldigheid. De voor dit con cert eventueel reeds gekochte losse kaarten worden door boekhandel d> Ven terug genomen. Nadere mededeeliagen worden t.z.t. gepubliceerd. G. J. SI. Öhgeluk met doodelijken afloop in de St. Janskerk Gisterenmorgen te ca. 11 uur is de 47- jarige opperman J. J. dej. uit de Chr. de Wetstraat, die in de St Janskerk werk zaam was aan de herplaatsing van de gebrandschilderde ramen, van een hoogte van 13 m gevallen. De ongelukkige kwam [terecht op een kerkbank en was onmid- delijk dood. Het slachtoffer verrichtte werkzaam heden in ean zgn. werkbak, die met be hulp vaa twee katrollen óp verschillende hoogten wordt gehangen. De balk, die dwars voor een dakvenster geplaatst isen waaraan een der katrollen is bevestigd, is op onverklaarbare wijze gaan verschui ven, met het noodlottig gevolg, dat op een gegeven moment de werkbak klepte en het ongeluk plaate vond. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. PREDIKBÉURTEN Kerkdiensten op Zondag 23 Jnni Nederl. Hervormde Kerk (St. Janskerk.) 10 uur v.m. Ds. Ger. Huls, 5 uur n.m.| Ds. M. C. Koole. Westerkerk 10 uur v.m. Ds. M. C. I Koole, Jeugddienst, 5 uur n.m. Ds. C.A. Korevaar. Vereen, van Vrijz. Ned. Hervormden. Kleine Kerk, Peperstr. 128, 10.30 uur v.m. ds. C. de Jongh, Gorinchem. Remonstr. Geref. Gemeente, 10.30 uur Ds. H. W. Meihuizen, Doopsgezind pre dikant, 's Gravenhage. Evang. Luthersche Kerk, 10 uur, Ds. J. Simon. Oud-Katholieke Kerk 10.30 u. en 6 uur Pastoor Glskes. Gereform. Kerk 10 uur v.m. en 5 uur Ds. M. A. Boukema van Zaandam. Geref. Zondagschool „Jozef, Groen van Prinstertrschool, Groenendaal en vervolgkl. 12-16 jaat. Van kwart voor 3 tot kwart voor 4. Gereform. Kerk, (art, 31.) indeRemon- strantsche Kerk 8.30 u. vm. en 5.30 n.m. Ds. G. Koenekoop. Geref. Gem„ Stationsweg, 10 uur v.m. cn 5 uur n.m. leesdlenst. Christelijk Gereform. Kerk 10 uur v.m. en 5 uur n.m; Ds. A. Dubois. Nederl. Gereform. Gem., Turfmarkt 54, 10 en 5 uur Ds. Joh. van Weizen. Vrije Evang. Gem. geb. Zeugestr. 38, 9, 10.30 en 5 uur Ds. H. C. Leep. Woensdag 26 Juni, 3 uur Gebedsuur. Leger des Heils. Zaterdag 7 uur n.m. Bidstond, 7.30 u. straatzang. Zondag 10 unr Helligingsdlenst, 3.30 n. Openluchtsamenkomst (N. markt) 7.30 u. Openbare Samenkomst, leiders Majoor en Mevr. H. Wels. Woensdag 7.30 uur n.m. Afscheids- Samenkomst, v. Majoor en Mevr. H. Wels. Donderdag 7.30 uur n.m. Openbare Welkomst Samenkomst van Majoor «n Mevr. G. S. Jouweneer. Weersverwachting, mede gedeald door bet K.N.M.I. tot morgenavond. Heldere nacht. Overdag vrij zonnig weer. Overwegend droog. Veranderlijke wind. Iets warmer. 22 Juni Zon op 4.19, onder 21.03 Maan op 1.05 onder 12.21 Zwarte handel in textiel opge helderd Een uitgebreide handel in textiel was de politie reeds geruimen tijd op 't spoor en deze zwarte praktijken kwamen dezer dagen aan het daglicht bi) de ontmaske ring van de samenzweerders. H. L. v. Z. te Reeuwijk kocht de costuum- en man- telstoffen van verschillende textielhande laren te Reeuwijk. Rotterdam en Breda. M, uit Breda betrok op zijn beurt de goederen weer aan K. J. K. te R'dam, welke laatste in België met zwarte francs de stoffen ging tnkoopen. K. reisde regelmatig naar België en kocht daar voor gemiddeld ongeveer f 1000.- per weck. Nadat de goederen over de grens waren gesmokkeld, kwamen zè hier in den zwarten handel» lu totaal werden 88 coupons in beslag genomen, welke reeds allen hun bestem ming hadden gekregen en betaald waren door diverse afnemers. In totaal een 300 meter stof. De Japomtoffen werden ver handeld voor 45 tot 60 gld. per coupon, costuumstoffen 70 tot 160 gld.. mantel stoffen 85 tot 125 en heerenstoffen voor 125 tot 135 gld. Vanaf a.s. Dinsdag 18 Juni zal de Kleiwegbrug voor scheepvaartverkeer gesloten zijn. De werkzaamheden aan de brug zullen waarachijnlijjc 5 dagen in beslag nemen. Vertrek en intrede Leger des Heils» Men deelt ons mede, dat Majoor en Mevr. H. Well orde hebben ontvangen om van aanstelling te veranderen, zij zijn nu aangesteld voor het korps Leiden. A.s. Woensdag half acht n.m. zal,, de afscheid-samenkomst plaats hebben. Dt Majoors danken allen met wien zij zoo prettig hebben samengewerkt, ook van !>uiten af. f Donderdag d.o.v. zullen Majoor en Mevr. G. S. Jouwenaar van Haarlem hun welkom in Gouda geven. Vis de kinderaifzending nasr Engeland Donderdagmiddag vertrokken vanaf het Veemarktterrein een aantal Goudsche kinderen naar Engeland. Per autobus ging het transport tot Hoek van Holland en verder per boot naar Engeland. De kinderen verblijven eerst zes weken in een kamp te Wakefield en daarna nog 2 maanden bij particulieren. Beethoven-cyclus 3e Concert Het bericht, dat Bando niet meer mocht dlrigeereu, zal velen ^'PBPK Vlheeft zing vervuld hebben. Het R Ph ^"f wel met tegenilagen te kampen. Al is een dirigent als Flipse moeilijk te vervangen, Bando toonde ondanks zijn geringe kestervaring een talentvol musicus te z«n, die op den duur het orkest, zoowel als het repertoire volledig zou beheerschen Ondertusschen stond Plet v.n Meve voor de ongemakkelijke taak Band0 functie te moeten overnemen Mever b«» ongetwijfeld grooten «uzikalen aanleg; Hij mist evenwel de onontbeerlijke leid «ave waardoor hij de orkestledrn niet lolóUndt van zijn intenties kan over- Dokters- en Apothekersdienst. ,0a* I Bi) afwezigheid van den huisarts wordt Plannen Comité Vacantie lvio»!^ van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 12 uur waargenomen door de artsen H. Reedijk, Crabethstraat 45, tel. 3132 en H. A. M. Eikman. West haven 63, tel. 2582. Men gelieve boodschappen af te geven des morgens voor 10 uur. Ia de Woensdagavond gehouden ver gadering van het Werkcomité Vacantle 1946 met de diverse subcommissies [is in groote trekken een programma vastgesteld. Op het gebied van Klein toerisme wer den o.m. vastgesteld diverse tochten door de stad met daaraan verbonden excursies naar Musseum, Pijpenmuseum, Goudsche glazen enz. Groot toerisme (recreatie buiten de stad)Boottochten naar Dordrecht en Rotterdam met bezoek aan Bli)dorptocht per boot naar Oudewater met bezoek aan Heksenwaag enz., verder per trekschuit door Linschoten bosichen, terug per trein of bus van Woerden; tocht naar Schoon hoven, zoo mogelijk per boot via Rotter dam terug bustochten naar Voiendam en Marken. Arnhem en Apeldoorn. Bovendien zal het Comité medewerking verleenen om de reisveretnigingen behulp zaam te zijn bi) het organiseeren van hun bustochten. - Daarnaast zullen ter plaatse met mede werking van onderscheidene vereenigingen diverse ontspanningsdagen en -avonden georganiseerd worden o.a. door concertrc (muziek en zang) gymnastiek en sport- demonstratles, terwijl nog eenige andere plannen In voorbereiding zijn. - Openluchtspel. Getracht wordt op een avond een opvoering te verkrijgen, door een beroepsgezelschap van het openlucht spel „Marijcke van Nlmwegen Dit plan. dat een zeer goede kans van slagen biedt, zal dnlzenden in de gelegenheid stellen tegen een voor dit prachtig schouw spel zeer geringe entreéprijs van iets schoons te genieten. Ten slotte werd besloten in een groote onlang een uitgebreid programma uit te neven, waarin op nitgebreide wijze een en ander zal nader worden opgenomen. Voor de diverse boot- en bustochten alsmede voor de excursies heeft men be reids de medewerking verkregen van deskundige lelders(sters). In de commissie Klein toerisme heeft naast de reeds genoemde heereh o.a. nog zitting genomen de heer J. Taal. Apothekersdienst: Weijer, Gouwe 131, telefoon 3337. Haastrecht, Oudewater en Polsbroek. Doktersdienst Van Zaterdag 22 Juni des middags 12 n. af tot Maandag 24 Juni 's morgens 8 u. zal de doktersdienst worden waargenomen door Dr. W. Pasmooy te Polsbtoek, Tel. K 1822-203. Mat li ar In Gouda ta Reünie, Vrijdag t/m Woensdag DeParel- vUschers van Macazzar. (Toegang boven '4 Jaar) Schouwburg-Bioscoop V rijdag t,nW oens dag De laatste kus. (Tocg. boven 14 Jr.) Thalia-Theater, Vrijdag t/m Woensdag I'll be your Sweetheart. (Toeg.ulle leeft-J Sociaal Adviesbureau NVH Maandag t/m Vrijdag zitting van 2-4 uur en tevena Woensdagavond van 7-9 nar. Vrijdag 21 Juni, Chr. Lag. Landbouw school, 8 uur, Verg. Ned. Herv. Man- nenvereeniging. Idem. Concordia, 7.30 unr, Vergadering Coöp. Boerenleenbank „Gouda en Om streken". Vrijdag 21 Juni Pretoriaplein, 8 uur Concert van „Per Aspera ad Astra". Vrijdag 21 Juni Kunstmin, 8 uur Ca- beretavond voor gerepatrieerden, te ver zorgen door „De kouwe Potatoes" en bnurtver. Krugerlaan, Bekendmaking De Burgemeester van Gouda brengt ten vervolge op zijn publicatie dd. 27 Mfij.L ter openbare kennis, dat in verband met da weersgesteldheid de cinddatnm van de periode, waarin de eerste verplichte be spuiting van het aardappelgewas met een oplossing van den coloradokever, uitge voerd diende te worden, is uitgesteld van 15 Juni 1946 tot 26 Juni 1946. De Hoofd Commissaris v. Politie te Amsterdam vestigt de aandacht op Ver mei), Laurens Frederik Wilhelm, geb. te Amsterdam 11-9-1885, kraandrijver, wo nende aldaar, Havikslaan 38 boven, die beweert voor een zeer groot bedrag deel- gerechtigd te zijn, in de erfenis van een gravin, wier leven hij destijds gered sou hebben. Zijn aandeel 'zou ingebracht zijn in de „Zwitsersch-Nederlandsch N. F. Stichting van Geslacht op Geslacht". De ze Stichting, gegrondvest door Vermey, spiegelt het publiek voor, dat het tegen betaling *>t de Stichting willen toetreden vaste betrekkingen Vermeij wenscht geen [inlichtingen over zijn erflaatster en zijn stichting te geven en uit geen enkele om standigheid is de juistheid van zijn bewe- ringen kunnen blijken. Door den Eersteanwezend-Ingenieur der Genie te 's Gravenhage is aanbesteed Bestek no. 47/1946 betrtfiende het onder- boud aan militaire gebouwen en werken te Gouda en Schoonhoven- Onderstaande aannemers schreven als volgt in: G Plomp, Schoonhoven f 9.810.00 W BokhovenGouda f 10.400.60 Fa" Gebr. Overkamp, Gouda f 10.533.00 A den Ouden. Gouda f 11.200 00 P, Bokhoven, Gouda f 11.443.00 Fa. NieuwveldfiCo,Gouda f J2.171-0 1. C. Peltenburg, Scoonhoven f 12.281.OU Fa. Stijland, Uithoorn f 13.200.00 Fa.C,v.Leeuwea.^erkerk f nm QQ Noordelijk, Dordrecht f 14.100.00 De biljetten van Plomp, Peltenburg en !v. Leeuwen waren van onwaarden. De biljetten van W. Bokhoyen.Over kamp en Fa. Nieuwveld zijn voorwaar- delllk goedgekeurd. I De gunning is aangehouden. Eenige dagen geleden werd bi) een in woner in de afd. Middelburg te Reeuwijk doorCCDambtenaren een varken in be slag genomen en weggevoerd, hetwelk zonder vergunning werd gehouden. In het plaatselijk blaadje verscheen ter afscheid de navolgende ndvertentlet Volstrekt eenige kennisgeving Tot onze groote spijt ontnam de regeering heden ons: KEBS]B in den jeugdigen en mageren leef tijd van bijna 4 mnd. Zijn heengaan is voor ons een groote strop. Nog lang zal hij in onze gedach ten blijven. Uit aller naam: Zijn oppassers Geen bezoek, zeer gaarne bloemen Uit medeleven van een groot aantal inwoners verschenen prompt een 18 tal bloemstukken ter nagedachtenis aan „Kees je" bi) de betrokken familie. Er was zelfs een bloemstuk bij hetwelk zoodanig was opgemaakt, dat een volledige varkensstal was nagebootst, met varkensbak en kunst matig nagemaakte kleine varkentjes. Maar met dat al „Keesje" is weg en komt niet weer terug. De betrokken familie denkt et ook niet aan een ander „Keesje" nan te schaffen uit vrees dat de regeering het weer in beslag neemt.

Groot Gouda | 1946 | | pagina 1