Versluis Tweewielers VOORHEEN 'HET DRAAIENDE WIEL' 15 I Het dorp Waddinxveer^jjfaf Versluis Tweewielers vandaag de dag. Bron: D.J. Thuis Ron Versluis Versluis Tweewielers is binnenkort een van de twee overgebleven rijwielzaken in Waddinxveen. Vakmanschap, ondernemersgeest, respect voor klanten en gevoel voor marketing, hebben dit tot stand gebracht. Ron Versluis doet zijn verhaal. L.W. (Leen) Versluis werd op 17 april 1910 geboren aan de Kerkweg 134. Je kunt met recht spreken van een full house. Het gezin van Frans Versluis zou uiteindelijk naast hem en zijn vrouw nog tien jongens en een meisje kennen. Het huisje stond aan het deel van de Kerkweg tussen de oude be graafplaats en, zeg maar de spoorwegovergang. Vanuit de Dorpstraat gezien links. De huizen waren begin vorige eeuw gebouwd om plaats te kunnen bieden aan de toenemende bevolking. De Kerkweg had een voor die tijd bekend profiel. Gerekend van noord naar zuid kwam er eerst een rij huizen (onder meer nummer 134), dan liep er een sloot, dan kwam de weg en tenslotte weer een rij huizen. Die laatste rij grensde aan de Petteplas1. Na de lagere school verhuurde Leen zich als huisknecht aan familie Van der Breggen aan de Piasweg, een welgestelde agrarische familie met veel bezit in Waddinxveen. Maar hij vond dat 'ste- keltrekken'2 voor hem niet de juiste keus en ging Als u vanaf de Dorpstraat de Jan Dorrekenskade West in gaat dan ziet u links, na ca 100 meter nog een paar oude huisjes achter een sloot. Die geven een aardig beeld van de oude situatie aan de Kerkweg. 2 Vroeger moest het onkruid met de hand verwijderd worden

HDW | 2014 | | pagina 15