hit VERENIGINGSNIEUWS de Bataafsche Republiek Van de voorzitter Voor u ligt de eerste editie van Het Dorp Wad- dinxveen in full color en in een ander formaat. Het is even wennen maar ik hoop dat u het met het bestuur eens bent dat de nieuwe redactie erin is geslaagd het blad een frisse uitstraling te geven. Maar het gaat natuurlijk echt om de inhoud. Een aantal potentiële schrijvers heeft zich gelukkig ge committeerd om de redactie regelmatig van kopij te voorzien. Zijn er onder u die ook aan het blad willen bijdra gen of kent u mensen die dat zouden willen: de redactie stelt uw inbreng zeer op prijs. De gemeente Waddinxveen wil een inventarisa tie maken van karakteristieke panden in onze gemeente. Daarom heeft ze een monumenten commissie in het leven geroepen. Het gaat om gebouwen die beeldbepalend zijn en te bijzonder om te verliezen aan verval of sloop. Het Historisch Genootschap wil in die commissie participeren en zoekt een persoon die interesse heeft in en affiniteit met bouwkundige zaken en onze vereniging in die commissie wil vertegenwoordigen. Toelichting agenda De stukken voor de algemene ledenvergadering vindt u apart toegevoegd aan het blad. Tijdens de middagexcursie naar de eendenkooi Bakkerswaal te Lekkerkerk kunt u kennismaken met het eeuwenoude beroep van kooikers en boven dien genieten van de natuurlijke ambiance van het kooigebied. Er is slechts ruimte voor veertig personen. Meld u dus snel aan bij het secretariaat, bij voorkeur via e-mail: secretaris@hgwaddinxven.nl. Een theepot rechaud, ontvangen van een ano nieme gever Een schilderij van de Alpherwetering met zicht op de Victorkerk, van Piet Sliedrecht. Het schilderij werd overhandigd in het Historisch Centrum van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle door de heer A. van den Haak aan uw voorzitter. Aanwinsten Krantenknipsels, foto's en voorwerpen over Wad dinxveen, ontvangen van de heer Benders Nieuwe leden G. Siemons M.P Smallegange C. Torn F. Versluis PK. Smit K. de Jong Oproep De Stichting Veteraan Autobussen (www.sva-museumbussen.nl/) is eigenaar gewor den van een Kromhout Verheul (zie afbeelding). Die bus is aan restauratie toe. Daarom is de stich ting begonnen met een wervingsactie 157 x 157. 157 (het nummer van de bus). Als zij 157 x 157 euro inzamelt, kan zij de bus restaureren en toe voegen aan de collectie. U kunt uw bijdrage storten op rekeningnummer NL31INGB0000007319 ten name van de SVA te Apeldoorn onder vermelding 157x 157. In het gebouw van de voormalige Kohnstammavo aan de Mauritslaan, tegenwoordig bekend als de Wijde Wereld, werkt een klein groepje leden van het genootschap aan het archiveren van beeld materiaal en het opslaan van spulletjes verkregen door ons Genootschap. Joke Radstaat heeft jarenlang deel uitgemaakt van die groep. Zij heeft echter een nieuwe functie aanvaard en daarom zoeken wij een opvolg(st)er voor haar. Wellicht iets voor u? Informeer eens bij ons secretariaat. Joke, wij als bestuur wensen je veel succes in je nieuwe functie en bedanken je heel hartelijk voor je loyale betrokkenheid en steun! De departementale indeling van in 1799 De heer A. van der Haak overhandigt het schilderij aan uw voorzitter. Bron: Jet Brinks

HDW | 2014 | | pagina 22