Van de redactie 5 I Het dorp Waddinxveen P.K. Smit Namens de redactie Piet Smit Waddinxveense geschiedenis in een nieuw jasje. Voor u ligt het eerste num mer dat onder de verantwoordelijkheid van de nieuwe redactie tot stand is gekomen. We hopen uiteraard dat het u bevalt. Wie vormen de nieuwe redactie? In willekeurige volgorde zijn dat Dick-Jan Thuis, Luit Bloem en Piet Smit. Dick-Jan Thuis is de enige 'autochtone' Waddinxvener onder ons en ook de enige die nog moet werken voor zijn dagelijks brood. Hij is monteur bij Mokveld Valves in Gouda. Zijn wieg stond aan de Kleikade. Met Dick-Jan hebben wij iemand in huis die van Waddinxveense afbeeldingen zijn hobby heeft gemaakt. Hij is de man achter de Facebookpagina 'Waddinxveen Parel aan de Gouwe', en was daarmee in 2013 genomineerd voor de Waddinxveense Kunst- en Cultuurprijs. Hij heeft inmiddels ca 1700 afbeeldingen en roept iedereen op die dit leest om zijn verzameling te helpen uitbreiden. Hij maakt overigens zelf ook mooie foto's van ons dorp. Luit bloem heeft gewerkt bij het Ministerie van Landbouw, waar hij mede de redactie voerde over tijdschrif ten, vlugschriften en boekwerken op het gebied van landbouwkundig onderzoek. Hij is zijn werkzame leven geëindigd als hoofd in- en externe betrekkingen bij het Proefstation voor Bloemisterij en Glasgroente. Uw nieuwe redactie heeft dus nog een inhaalslag te maken en zal afhankelijk blijven van de inbreng van auteurs die bereid zijn u als lezer het resultaat van hun onderzoek te presenteren. Gelukkig heeft een aan tal mensen al toegezegd om bijdragen te leveren. Wat kunt u dan wel van ons verwachten. We hopen u een plezierig leesbaar en toegankelijk blad te blijven presenteren, over de geschiedenis van Waddinxveen, indien relevant geplaatst tegen de achtergrond van wat ik maar voor het gemak de 'grote' geschiedenis noem. Dat doen we niet voor ons zelf. Wij denken dat als u weet hoe het allemaal zo gekomen is en waarom de dingen zijn zoals ze zijn, die kennis uw gevoel van thuis zijn in de gemeenschap van Waddinxveen versterkt en zo bijdraagt aan uw woongenot. Tot slot nog enige toelichting bij de nieuwe opzet van het blad. Nieuw zijn de advertenties. Die zijn nodig om het blad tegen een betaalbaar lidmaatschap te kunnen blijven aanbieden, ook al is de nieuwe opzet goedkoper dan de oude. Verder vindt u op bladzijde 2 logo's van een aantal vrienden van het Historisch Genootschap. We dachten dat een full color blad een mooie gelegenheid bood om die bedrijven die vriend zijn van het genootschap, zich met hun logo te laten presenteren. De redactie wenst u veel leesplezier, roept u op om uw inzichten met ons te delen (redactie@hgwaddinx- veen.nl) en doet u de suggestie om het blad ook eens te laten lezen door iemand uit uw familie of kennis senkring. Ondergetekende heeft bijna 38 jaar bij de landmacht gediend en is na zijn functioneel leeftijdsontslag ruim vijf jaar als vrijwilliger hoofdredacteur geweest van het onafhankelijk defensiemagazine ARMEX. U mist dus nog aantoonbare, historische kennis en ervaring. Op dat gebied kunnen wij niet in de schaduw staan van onze voorgangers: Dhr. C.J. van Veen (voorzitter), mw. H.C. Bostelaar-Geluk, dhr. M.W de Jong en dhr. T. de Kruijf. Ik maak op deze plaats graag van de gelegenheid gebruik om mijn waardering uit te spreken voor de kwaliteit van hun werk, of het nu hun eigen inbreng was in de vorm van de vele artikelen die zij schreven of de wijze waarop zij er telkens weer in slaagden om een inhoudelijk voortreffelijk blad te produceren.

HDW | 2014 | | pagina 5