Zevenhuizen Moerkapelle Meubelcentrum Voorbrood breidde uit hart van holland, voor veel nieuws uit de regio Artsen zonder Triviantmarathon voor Kinderhulp Roemenië Kerkdiensten Wandeling Zevenhuizerplas Rooster oud- papierinzamelen Oud-Verlaat Zuidhollandse kampioenschappen marathonschaatsen r grenzen Koffiebar I 't Praathuis Zevenhuizen/ Moerkapelle Twee Zevenhuizenaren in de prijzen Verslag van Joost Witte UUR i Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden 700 m2 meubeltoonzaal erbij Voor elk wat wils Magazijn werd toonzaal De nieuwe afdeling f? Korting Hart van Holland/8 januari 1992 pagina 11 Zevenhuizen - Zaterdag 21 december jl. waren de Zuidhollandse schaats- marathonwedstrijden op de "Uithof" te Den Haag. Er waren wedstrijden voor dames, heren senioren en heren veteranen. Bij de heren junioren deed Piet Eike lenboom mee. Hij behaalde een verdienstelijke 11e plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Jan Dik Corts, een landelijk A-rijder. Bij de veteranen deed Jan Ottevanger mee. Hij behaalde ook een goede klasse ring en werd in een spannende finale 7e. Deze wedstrijd werd gewonnen door oud-kortebaanrijder Cees Borst. Bij de dames won Petra Grim bergen voor Kitty Snel. Zevenhuizen -Koffiebar 't Praathuis hield op vrijdagavond 20 december een Triviantmarathon. "Vrijdagavond was het om 20.30 uur al een drukte van belang in het Her vormd Centrum, want er stond im- bedankte de koffiebar dat zij de stich ting Kinderhulp Roemenië tot spon sor doel had gekozen. Als iedereen aan deze happening zou volhouden zou er f 1700,door de koffiebar aan de stichting kunnen I Zevenhuizen -De Kerstcollecte ten behoeve van Artsen zonder Grenzen heeft in de Kerstdienst van de Vrij- zinnig Hervormden f 471,70 opge- I bracht. Het bestuur zegt iedereen die I hieraan bijdroeg, hartelijk dank voor het resultaat I Zevenhuizen-Vrijdagavond lOjanua- I ri is het "Music-time" I in koffiebar 't Praathuis in Zevenhui- I zen. Theo van Teijlingen komt naar I het Hervormd Centrum in Zevenhui- I zen met liedjes en grappen de avond I verzorgen. Hij is zanger, muzikant en I cabaretier tegelijk en hij heeft altijd I een thema met een Bijbelse achter- I grond. Wie zin heeft in een gezellig I avondje moet zeker niet schromen I om een bezoek te brengen aan het I Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen. ledereen vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. mers een uniek 'iets' te gebeuren, nl. een 24 uurs Triviantmarathon. al het nodige om de inwendige mens. tijdens deze marathon te versterken, stond al klaar. Dit was keurig verzorgd door de cate ring, die bestond uit een paar char mante dames nl: Margareth Drost, Hannah de Grooth, Sandra Neleman en Sonja Hoogendoorn. Na een hartelijk welkom en een inlei dend praatje van ondergetekende, namens de organisatie, werd het woord gegeven aan Bram Noordam, de voorzitter van de Stichting Kin derhulp Roemenië. Hij vertelde wat over de stichting en worden overgedragen. Het totale sponsorbedrag was overi gens f 3200, (En werd nog veel meer! red.) Klokslag negen sloeg Bram Noordam op een soort bekken en gaf daarmee het startsein voor de marathon. De deelnemers, bestaande uit: Cori- ne van Vliet, Janine Groenveld, Ma rieke Klumper, Selma van Wijngaar den, Jan-Peter Molenaar, Timmo Gaasbeek, Arthur v.d. Berg (Mkp), Hans Uittenboogaard, Joost Witte, Arend Oenema, A. v. Hof, Ad Over- voorde, Leo Hagenstein en Aad van Sprang begonnen aan het zware kar wei. Bram Noordam nam foto's van de deelnemers, om die later, als een her innering, vergroot uit te reiken.*, Het verloop van de marathon was voorspoedig en tijdens de rondewis selingen rende menige deelnemer .direct naar de w.c. Ook werden de kreten 'rondje om de boom', 'rondje om de kerk', 'jij bent 'm' veel buiten gehoord., Dit alles natuurlijk op de spieren soe pel te houden. Zaterdagmorgen om zeven uur kre gen de deelnemers een overheerlijk ontbijt opgediend met allerhande broodsoorten en 's middags kregen de deelnemers weer een lunch van een plaatselijke bakker. Zaterdagavond tegen 21.00 uur liep het centrum weer vol met ouders, vrienden en grootouders en ande ren, om de laatste minuten van de marathon te aanschouwen. Om negen uur kwam het verlossende sein: de 24 uren waren voorbij. Moe maar voldaan namen alle deel nemer - iedereen had het volgehou den - een oorkonde van de organisa tie in ontvangst. De organisatie kon tevens melden aan een verbaasde Bram Noordam, dat het bedrag f 2500,was gewor den, door enthousiaste bezoekers, die ook een sponsorbijdrage schon ken. Tevens werd de uitslag van het Tri- vianten medegedeeld, weliswaar al leen voor een eervolle vermelding. Ie. Aad van Sprang; 2e. Hans Uittenboogaard; 3e Joost Witte. De organisatie bedankt iedereen die meehielp om deze Triviantmarathon te doen slagen. Het was een grandioos evenement en is zeker voor herhaling vatbaar! Joost Witte. Zevenhuizen -Natuur- en vogelwacht "Rotta" stelt iedereen in de gelegen heid om op zaterdag 11 januari mee te wandelen rond de Zevenhuizer plas. Start om 14.00 uur bij restaurant "De Strandgaper" (voorheen "De Ot ter"). De Zevenhuizerplas is een zandwin- plas, die plaatselijk 28 meter diep is. Naar de randen toe is dit veel minder, met ondiepten tussen een stenen rand en de oever. Langs de oever groeien op meerdere plaatsen, rietvegetaties, waarin in het broedseizoen diverse rietvogels broeden. In de winterperiode vertoeven meerdere soorten eenden en andere watervogels op de plas. Dat kan erg lang doorgaan, daar de plas door z'n grote diepte pas laat dichtvriest. Daar er nu echter geheel geen sprake is van vorst, zal ook de aanwezige vogelbevolking niet overeenkomen met die tijdens een stevige vorstpe riode. Echter onverwachte ontmoe tingen zijn nooit te voorspellen. De diverse eendensoorten zijn et in deze tijd altijd wel en wie weet? Misschien juist deze middag voor ons een speciale verrassing. Laarzen of ander waterdicht schoei sel wordt stevig aanbevolen. Zevenhuizen - Het imago van het Zevenhuizense Meubelcentrum Voorbrood is met de ingebruikname van de bovenverdie ping van deze, voor dorpse begrip pen, grote meubelzaak, aanzienlijk gewijzigd. Met maar liefst 700 m2 toonzaalop pervlak en een nieuwe afdeling, met een fraaie collectie moderne meube len, in een excellente diversiteit aan lederen bankstellen, is Voorbrood up to date'op meubelgebied. Was dit tot in alle delen van Zuid- Holland vermaarde 'woon'-meubel- centrum toonaangevend in (donker) eiken, thans is er geen sprake meer van accenten, maar van een veelheid aan 'woonvariatie', met aandacht voor het decoratieve. Voorbrood is weer volop in de schijnwerpers van het publiek, dat hoge eisen stelt aan een mooi ver zorgd interieur, door deze uitbrei ding met de afdeling moderne meu belen van uitermate goede kwaliteit, de zgn. 'look-line'. Hieraan hangt, zoals bij alle Voor brood-meubelen, bovendien een prijskaartje dat voor deze kwali teitsklasse alleszins acceptabel is. Een miskoop wordt er bij Voorbrood niet gedaan, temeer daar deze zaak lid is van het Interieur Waarborg fonds en dientengevolge drie jaar garantie geeft op de afgeleverde meubels. Tweede Kerstdag stroomden de be zoekers, aangelokt door de adverten ties, toe, om kennis te maken met de nieuwe 'woon-afdeling'. Dat er en passant al zaken gedaan werden en de orderportefeuille de eerste dagen van januari aanzienlijk toenam, heeft ongetwijfeld te maken met het juiste moment waarop voor de toonzaal-uitbreiding gekozen is. Met alleen is de winter het seizoen bij uitstek om (nieuwe) meubelen aan te schaffen, maar tevens is het de ver- anderde smaak van het koperspu- I bliek, niet alleen van jongeren doch ook van de wat ouderen, tot middel bare leeftijd, om in plaats van eiken, modern te kiezen. Had Voorbrood al veel donker eiken, licht (honing) eiken in huis, (het laat ste ook zeer gewild) met de grote moderne collectie meubelen doet men een goede gooi naar verbreding van het koperspubliek. Men heeft nu voor 'elk wat wils' in huis.... Op de begane grond treft de bezoe ker nog een afdeling donker eiken aan in het klassieke genre, terwijl er tevens een aparte af deling licht-eiken is, de zgn. 'farm-line'. Wie een beperkt be stedingsbudget heeft kan toch meedoen aan 'modern' en 'tren dy' wonen, want Voorbrood heeft ook een afdeling met goedkopere moderne meubelen, terwijl het slaapgebeuren op een aparte bovenver dieping te vinden is: ook voor elk wat wils. De moderne collectie is gecreëerd op een nieuwe bovenverdie ping, die voorheen als magazijn dienst deed. Door de aankoop van een boerderij met opstallen aan het Noordeinde is de magazijnruimte verhuisd en be hoort het probleem van lossen en laden in de Dorpsstraat, tot de verle den tijd. Menigeen die de trap naar de nieuwe woonmeubel-afdeling beklimt en bo ven om zich heen kijkt, toont verwon dering en uit deze in complimenten aan de familie Voorbrood. Spiegels verhogen het ruimte-effect van deze afdeling die bijzonder smaakvol ingericht is. Dat decoratie in het woongebeuren, een belangrijke rol speelt is hier dui delijk waarneembaar. Deze details van zijden boeketten, planten en accessoires zoals lampen en schilderijen, completeren het ge heel en zijn eveneens te koop. Voortreffelijk gegroepeerd staan prachtige lederen bankstellen in alle gewenste mode-tinten, afgestemd op de smaak van het publiek. Het fraaie zalmkleurige lederen bank stel, komt toevallig uit Italië, net als nog enkele andere, maar de meeste zijn overwegend van Duitse of Neder landse makelij en alle zijn van gede gen makelij. Het aubergine-kleurige bankstel is voor de bezoeker de eerste blikvan ger op de bovenverdieping, maar ook het staalblauwe oogt goed, evenals de grote roze-zithoekcombintatie en andere variërend van gebroken wit, donkerrood, donkergroen tot don kergrijs We zien dressoirs, vitrinekasten en wandmeubels in 'hooglak'- zwart en wit. Mooie eethoeken al dan niet met ta fels met kunststof blad, soms van marmer, salontafels in marmer, 'hard'-glas en andere uitgevoerd in hoogglanslak; fauteuils in lederen uitvoering of met een stoffen bekle ding. Piet Voorbrood jr.: "De bankstellen die met stof bekleed zijn, zijn voorde liger in prijs dan de lederen. De lederen bank stellen zijn van een hoogwaardi ge kwaliteit le der. Misschien zegt het de ingewij den iets als ik de naam "Koinor" noem". Hij somt vervol gens een lijst merknamen op, van Hükla, Willi Schillig, AVA (Hollands), Bree's New World, Himmola, Hummel, Sit De sign, Vosman, Rompeau enz... Bijzonder (raai zijn b.v. de eet hoeken van "A la carte", uitgevoerd in kersenhout met zwart of hoog glans wit. De bezoeker die even bij wil komen kan plaats nemen aan de fraaie bar waar koffie, thee, chocolademelk en andere dranken geserveerd kunnen worden. Pas dan zal men het kantoor gewaar worden dat zich achter grijs rookglas bevindt en 'een aanwinst' genoemd zondag 12 januari Zevenhuizen Hervormde kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek 19.00 uur ds. J.W. Kirpenstein Gouda Oud Verlaat Herv.kapel 10.00 uur ds. T.O. van Soest Rotter dam 19.00 uur ds. H. Gaasbeek, gem.catechese Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mw.drs. E.A. Halsema Bleiswijk Ver.voor Vrijzinnig Hervormden 19.00 uur ds. R. Thieme -Tiesing R.K. Gemeenschap 10.15 uur Communieviering in dorps huis Swanla Moerkapelle Hervormde kerk 9.30 uur drs. J.W. van Estrik 18.30 uur ds. W. Vroegindeweij Voorthuizen Geref.Gem 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Zevenhuizen - In Oud-Verlaat wordt door de christelijke basisschool "De Nessevliet" eenmaal per maand een inzameling van oudpapier gehou den. Voor het komende jaar zijn de vol gende data gepland: 10 en 11 janua ri: 14 en 15 februari; 13 en 14 maart; lOen 11 april; 8 en 9 mei; 12en 13juni; 10 en 11 juli; 11 en 12 september; 9 en 10 oktober; 13 en 14 november en 11 en 12 december. wordt. De familie Voorbrood: Piet en Henny Voorbrood en zoons Piet en Johan, bijgestaan door een enthousiast team medewerkers, hebben nu, na de ingebruikneming van de bovenver dieping, een totaal van 3500 m2 toon zaal. De nieuwe toonzaal mag er zijn, met een vernuftig aangebracht plafond tussen de balken, die helemaal weg gewerkt zijn en waardoor er door het hoogteverschil, als het ware compar timenten ontstonden. Verder is er op details gelet bij de verbouwing die altijd meer hoofd brekens kost dan wanneer het nieuwbouw betreft. Zodoende is er geen standaard-toon zaal ontstaan. "Alles is in zelfwerkzaamheid uitge voerd", zegt Piet Voorbrood jr. die al 15 jaar meedraait in de zaak. Hij kent het klappen van de zweep bijzonder goed enhoudtde voorraad alsmede bestellingen correct bij met gebruikmaking van computerappa ratuur. waardoor administratieve verwerking van orders e.d. snel ge beurt. Wel wordt de klant erop gewezen dat er op meubelen een levertijd van ca. 10 weken is. Hoewel broer Johan ook de nodige know how heeft op verkoopgebied, en zeker al 10 jaar bij de zaak be trokken is, zorgt hij doorgaans sa men met enkele andere medewer kers. voor de aflevering van de meu belen. Meubelcentrum Voorbrood hanteert een kortingsysteem, variërend van 10 tot 30% en uiteraard is het hier. net als overal: contante betaling.... Wie benieuwd is naar hetgeen Voor brood 'in huis' heeft hoeft niet te schromen om daar binnen te stap pen en de nieuwe afdeling eens te gaan bekijken. Daar zal men zeker geen spijt van krijgen

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11