Waddinxveen (Gowda) r tyuoneel nobicp. $UaU eem een a in het Onderzoek naar mogelijkheden heropening fusie-overleg Raadhuis Waddinxveen nieuwe eigenaar Voorgenomen sneldiensten 241 en 242 niet op 6 januari 1992 van start Kaarten en nieuwjaarsbal Nieuwsbrief Gastouderproject Nissan steunt Olympisch initiatief Anton Geesink Ondernemersprijs Waddinxveen Wachtlijst voor nieuwe vraagouders Gastouderproject Besluiten B. en W. Waddinxveen Vooijaarsprogramma Kunst historische leergangen in Gouda V Agenda De Paddestoel Architectuurgeschiedenis van China en Japan Iconografie en symboliek Geschiedenis van de moderne kunst deel 1 Op toernee langs scholen en sportverenigingen ooor informatie: telefoon 01861-1169 Moerhuizen Hart van Holland/8 januari 1992 pagina 13 Waddinxveen - Het bestuur van der christelijke scholengemeenschap voor MAVO - LTO- LHNO "De Wad- de", heeft de uitnodiging van de ge meente Waddinxveen, verwoord in de brief van 10 oktober 1991, aan vaard om te onderzoeken of er moge lijkheden zijn om tot heropening van het fusie-overleg met deze school te komen. Dit fusie-overleg wordt thans gevoerd tussen een drietal scholen voor voortgezet onderwijs in Wad dinxveen en Boskoop, te weten: de Samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum, de prof. Kohnstamm- MAVO en de Don Bosco -MAVO. Het bestuur van "De Wadde" heeft dit kenbaar gemaakt in een brief aan het college van burgemeester en wet houders, die op maandag 16 decem ber jl. door een bestuursdelegatie is overhandigd en toegelicht tijdens een onderhoud met de wethouder Waddinxveen -Van Auto Baas uit Waddinxveen ontving onze redactie het navolgende persbericht: "Nissan Motor Nederland B.V. on dersteunt Anton Geesink als initia tiefnemer van het pilot-project "Mo biele Olympische Academie" met een Nissan Patrol GR Wagon. Daar mee voorziet Nissan adequaat in het mobiele aspect van Geesinks Olym pische Academie. De bedoeling van dit project is het uitdragen van de Olympische Ge- Met de nu in het leven geroepen Mo biele Olympische Academie wil hij op toernee langs scholen en sport verenigingen. Via lezingen, die onder meer gehou den zullen worden door jonge (Olym pische) sportmensen, moet de Olympische Gedachte overgebracht worden op zoveel mogelijk jonge sportieve mensen. Nissan Motor Nederland B.V. onder steunt dit prijzenswaardige initiatief uiteraard met veel plezier. Bij de Olympische Spelen staat immers de Waddinxveen -De Waddinxveense Ondernemersprijs wordt ook dit jaar uitgereikt. Het is de tweede maal dat deze prijs door het gemeentebestuur beschikbaar wordt gesteld. Een jury van acht personen zal de Moerhuizen/Waddinxveen - Vanaf 1 november 1991 is er in Waddinxveen een wachtlijst voor nieuwe vraagouders bij het Gastouderpro ject Waddinxveen. De reden hiervoor heeft te maken met de enorme groei die het Gastou derproject de afgelopen jaren heeft doorgemaakt (van 15 koppelingen in 1986 naar 119 koppelingen op dit moment). Er is binnen het project bewust de keuze gemaakt om naast de kwanti teit vooral de 'kwaliteit' aandacht te geven. Van kwantiteit naar kwaliteit luidde dan ook het uitgangspunt voor 1991. Dit betekent o.m. dat individuele en groepsgerichte activiteiten zij opge zet en/of zijn uitgebreid. Koffieoch tenden, vervolggesprekken, thema avonden etc. zijn hiervan voorbeel den. Het Gastouderbureau Moerhuizen, dependance van het project in Wad dinxveen, verwacht nog een duidelij ke groei in het aantal koppelingen. In zowel Zevenhuizen als in Moerkapel- le, waar gastouderopvang een rela- van onderwijs, de heer Van Soest. Hiermee is een belangrijke stap gezet in het streven, om in het kader van het rijksbeleid betreffende basisvor ming en schaalvergroting in de regio Waddinxveen- Boskoop, een brede scholengemeenschap voor LBO/ MAVO/HAVO/VWO te realiseren. In de brief en het gesprek is duidelijk naar voren gekomen de zorg die het bestuur van "De Wadde", heeft voor het behoud van de protestants-chris telijke identiteit. Men heeft echter het vertrouwen dat in het overleg dat met de andere schoolbesturen zal worden gevoerd, een oplossing kan worden gevonden voor een- zoals het bestuur van "De Wadde" het formu leert 'herkenbare en toetsbare ver ankering van de identiteiten' binnen de te vormen nieuwe scholenge meenschap. dachte onder jongeren, zowel op na tionaal als internationaal niveau. "Nissan Motor Nederland onttrekt zich niet aan haar sociale verant woordelijkheden, door naast top sport (o.a. FC Utrecht) ook de basis- sport in ons land te ondersteunen", aldus Anton geesink, die voorzitter is van de Bestuurscommissie Olympi sche Beweging en lid van het IOC (Internationaal Olympisch Comité). Hetgeen naadloos aansluit bij de door Geesink nagestreefde 'bottom- up' -strategie. internationale verbroedering cen traal. De zilvergrijze Patrol GR voor de Mobiele Olympische Academie belichaamt Nissans betrokkenheid daarbij. Bovendien is deze auto - die gedecoreerd is met het logo van de Internationale Olympische Acade mie - al even indrukwekkend en her kenbaar als de initiator van de Mo biele Olympische Academie zelfEen betere combinatie was daarom nauwelijks denkbaar aldus het persbericht. kandidaatbedrijven beoordelen op grond van diverse criteria. Een oorkonde en een trofee zijn de stoffelijke blijken van erkenning van de Ondernemersprijs welke de aan staande zomer zal worden uitgereikt. Deze en ook andere activiteiten ma ken dat de beschikbare coördinatie uren zo zijn gevuld. Verdere uitbreiding van uren is ge zien de subsidie helaas niet mogelijk. De wachtlijst geldt alleen voor nieu we vraagouders. Wanneer er om wat voor reden dan ook een koppeling beëindigd wordt, komt er een plaats vrij voor een vraagouder die op de wachtlijst staat. Gast- en vraagouders die reeds voor 1 november 1991 ij het GOP waren ingeschreven kunnen steeds een be roep op het Gastouderproject blij ven doen. Nieuwe gastouders blijven bij het GOP welkom. De kans echter dat er binnen korte tijd een beroep op hen wordt gedaan, is waarschijnlijk niet mee zo groot als voorheen. tief jonge vorm van kinderopvang is, is geen wachtlijst ingesteld. Bij het Gastouderbureau Moerhui zen blijven nieuwe gast en ook vraagouders dus welkom!. Waddinxveen -Het voormalige raad huis van Waddinxveen is officieel overgedragen aan Noorlander Bouw BV uit Leiderdorp. Noorlander en de gemeente Waddinxveen hadden eer der in 1991 al overeenstemming be reikt over de verkoop aan de aanne mer die voor het monumentale pand slechts 60.000 gulden behoeft te be talen. Wel verplichtte Noorlander zich om het totale pand te restaure ren. Waddinxveen/M oer kapel le/Den Haag -N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland zal op 6 januari 1992 niet van start gaan met de geplande sneldiensten 241 en 242 van Boskoop via Waddinxveen naar Moerkapelle en Den Haag. Het besluit om met de nieuwe snel diensten van start te gaan, is geno men naar aanleiding van een enquête onder alle huishoudens in Waddinx veen. De enquête peilde de behoefte naar een sneldienst tussen Wad dinxveen en Den Haag. Ondanks inhoudelijke en financiële goedkeuring door het ministerie van Verkeer en Waterstaat, bleek het niet mogelijk te zijn de ambtelijke voor bereiding tijdig af te ronden. Naar verwachting zullen de nieuwe snel diensten in het eerste kwartaal 1992 van start gaan. Waddinxveen -Op vrijdag 10 januari is er kaarten in wedstrijdverband bij wijk-en speeltuinvereniging "De Paddestoel" te Waddinxveen. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 11 januari is er nieuwjaarsbal aanvang 20.00 uur. Zoals gebruikelijk dient men een en treeprijs te betalen. Op deze avond is de begeleiding 'live'. Inl. tel. 01828-12276. Regio -Sinds een jaar organiseren de Kunsthistorische leergangen - in sa menwerking met het Stedelijk Mu seum Het Catharinagasthuis - cur sussen 'kunstgeschiedenis' in Gou da. Kwaliteit staat daarbij hoog in het vaandel. Deze wordt gewaarborgd door een individuele benadering en een gedegen kunsthistorische aan pak. Per cursusgroep worden maxi maal 17 personen toegelaten. Voor het komende voorjaars staan drie cursussen op het programma, die net zoals het vorige jaar in het Goudse stadhuis plaatsvinden. De natuur is in het Verre Oosten vanouds een zeer belangrijke inspi ratiebron voor de architect en de kunstenaar., Nog steeds tracht de moderne Japanner zoveel mogelijk in harmonie met de natuur te leven, ook in China is déze band met de natuur nog steeds van groot belang. Wan neer men Oostaziatische architec tuur met de traditionele westerse architectuur vergelijkt, is dit na tuurelement een belangrijk verschil. Maar in de 20 ste eeuw liet een aantal vooraanstaande westerse architec ten, zoals Gropius, zich juist door deze natuurgerichtheid inspireren. Deze cursus biedt inzicht in de [oor sprong en de ontwikkeling van de architectuur van China en Japan. Niet alleen oude tradities komen ter sprake, maar ook de moderne archi tectuur van beide landen, met name is er veel aandacht voor de archi tectuur van Hongkong en Tokio, die momenteel een voorbeeldfunctie voor westerse architecten vervult. Deze cursus wordt gegeven op zeven Waddinxveen/Moerhuizen -"Sinds september (1991) is het voor bedrij ven en instellingen mogelijk kinder opvang te regelen via het Gastouder project. Het bedrijf kan een opvangplaats bij het Gastouderproject huren en be taalt hiervoor dan per kind f 25000, per jaar (per opvangplaats dus f 6225,een opvangplaats is 2.5 kop peling). Per opvangplaats ontvangt het bedrijf of de instelling van de gemeente een premie van f 2000, per jaar als vóór juni 1992 word ge reageerd. Bovendien zijn de kosten van kinder opvang voor het bedrijf fiscaal af trekbaar. Daarnaast betalen de vraagouders aan de gastouders de opvangkosten etc. volgende de bij het Gastouder project gebruikelijke tarieven. Het voordeel voor bedrijven en dus ook voor werknemers is de gegarandeer de opvangplaats. Men kan er van op aan dat een bedrijfsplaats bij het Waddinxveen -In de vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen in de maand december, is het volgende be sloten: -akkoord te gaan met een nieuwe op zet van het personeelsblad. Dit ter vervanging van het door de perso neelsvereniging uitgebrachte blad "De Mozaïek". In het nieuwe blad zul len naast de in de vorige uitvoering opgenomen onderwerpen, ook meer algemene en rechtspositionele za ken worden vermeld, het personeels blad zal elke twee maanden verschij nen. -de heer J. Graveland te Bodegraven is per 1 maart 1992 benoemd tot me dewerker bouw- en woningtoezicht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven. -de heer P.G. Dukker. in tijdelijke dienst werkzaam bij de sectie onder houd van de afdeling Weg en Werken, si in vaste dienst benoemd. -in het gemeentehuis zal een ideëen bus worden geïnstalleerd. Het regle ment hiervoor is door het college vastgesteld. -omdat geconstateerd wordt dat het steeds vaker voorkomt dat bij de stoplichten nabij de hefbrug door rood licht wordt gereden, hetgeen tot zeer gevaarlijke verkeerssituaties leidt, zal aan provinciale waterstaat worden verzocht enkele zgn. 'roodlichtcamera's' te plaatsen, waardoor overtreders worden gere gistreerd en een fikse boete tege moet kunnen zien. dinsdagochtenden van 10.00 tot 12.00 uur van 4 februari tot en met 24 maart. Docent is drs. Dave van Eins- berghen. Deze cursus werd in Utrecht, de thuisbasis van de Kunsthistorische Leergangen, al vele malen met groot succes gegeven. In de cursus gaat alle aandacht uit naar de inhoudelij ke betekenis van kunstwerken. In de loop van de eeuwen is deze vaak verloren gegaan. Door een meer es thetische benadering van kunst heeft men vanaf de 19e eeuw vooral be langstelling voor stijl, compositie en kleur; kwaliteiten die voor de icono- graaf alleen van belang zijn als deze een symbolische betekenis dragen, in deze cursus gaat alle aandacht uit naar de inhoudelijke kant van beel dende kunst. In 8 lessen leert men 'het verhaal in een kunstwerk' ont dekken. Men maakt kennis met sym boliek in de christelijke kunst en met mythen uit de klassieke oudheid, die in de renaissance een symbolische betekenis kregen. Ook de verborgen betekenissen in het Nederlandse genreschilderij van de 17e eeuw ko men aan bod. De cursus wordt afge sloten met een excursie naar het Ca- tharijneconvent, dat een schat aan voorbeelden van christelijke icono grafie en symboliek herbergt. Deze cursus wordt gegeven op acht dinsdagmiddagen van 14.00 tot 16.00 uur, van 28 januari tot en met 24 maart m.u.v. 3 maart. Docent is drs. Paul Broker. Een totaal overzicht van de moderne Gastouderproject voorrang geniet en dat de werknemer zijn werk niet hoeft te onderbreken wegens gebrek aan kinderopvang. Zeker in Waddinxveen, waar op dit moment een wachtlijst wordt gehan teerd voor particuliere aanvragen, heeft bedrijfsopvang belangrijke voordelen. Het Gastouderproject heeft deze procedure ingesteld om tegemoet te komen aan de eisen met betrekking tot bedrijfsopvang die in de Stimule- ringsmaatregele van het Ministerie van WVC gesteld worden". Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met de coördinator die dit behartigt: Annemieke Bonthuis. Ook kan men bij de administratie van het Gastouderproject te Waddinxveen, een raamovereenkomst opvragen waarin voorwaarden, garanties, kos ten, looptijd, aansprakelijkheid etc. beschreven zijn. (01828 -19591 elke morgen tussen 9.00 en 11.00 uur). -aan het gemeentebestuur is door de Werkgroep Westerbork 102.000 een certificaat uitgereikt als dank voor de financiële bijdrage, waarvoor 100 stenen kunnen worden geplaatst. Deze stenen, in totaal zullen het er 102.0000 zijn, worden geplaatst op de voormalige appèlplaats van het kamp Westerbork, vanwaar in de Tweede Wereldoorlog 102.000 per sonen zijn weggevoerd naar de con centratiekampen en nooit meer zijn teruggekeerd. -uit het door het college behandelde overzicht van de door verenigingen en instellingen ingezamelde hoeveel heden oud papier blijkt dat in de eerste 9 maanden van 1991 564.287 kilo is ingezameld. De vergelijkbare periode over 1990 leverde 257.710 kilo op, dit jaar dus een stijging van maar liefst 306.577 kilo. Omdat de gemeente een subsidie verleent van zes cent per kilo wordt verwacht dat er ook in het vierde kwartaal de schouders er flink zullen worden ondergezet zodat een totaal- hoeveelheid van ca. 750.000 kilo over 1991 kan worden bereikt. Omgere kend komt dit neer op een subsidie bedrag van f 45.000, De'koplopers' hierbij zijn de voetbal vereniging Be Fair (102.695 kilo), Waddinxveen (31.905 kilo) en de Eben Haëzerschool (49.148 kilo), -met ingang van 27 december is aan mevrouw J.C. van Wijk-Pennings eer vol ontslag verleend als lerares mu ziek aan de Prof Kohnstammschool. kunst is gecompliceerd, het beeld wordt begrijpelijker als men de mo derne kunst in nauwe samenhang met haar historische achtergronden beschouwt. De wisselwerking tussen de kunst en politiek-maatschappelij- ke en sociaal-economische situatie in een bepaalde periode, vormt de lei draad vaan deze cursus. Aan de hand van de 'tijdgeest' van zo'n periode kan men het beste zien waarom een bepaalde stroming zich ontwikkelde. Voor een goed begrip wordt het ont staan van de moderne kunst vanaf de wortels: vanaf het neo- classicisme aan het einde van de 18e eeuw ge volgd. Via een aantal 'ismen' (o.m. realisme, impressionisme, symbolis me, expressionisme, cubisme en fu turisme) ziet men de ontwikkeling van de modernen tot aan de ab stracte kunst van Mondriaan en Ma- levich. De cursus bestaat uit 9 lessen en een excursie naar het Teylersmu- seum in Haarlem. Op deze cursus volgt een deel 11, waarin aandacht voor de periode 1916-1970. Deze cursus wordt gegeven op 9 dinsdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur en 1 zaterdagochtend van 11.00 tot 13.00 uur van 28 januari tot en met 31 maart m.u.v. 3 maart. De excursie vindt plaats op 4 april. Docente is drs. Marjo van Loon. Voor toezending van het programma en meer informatie kan men bellen naar het secretariaat van de Kunst historische Leergangen: 030-769 187 (10.00 tot 14.00 uur). Men kan zich tevens schriftelijk richten aan het secretariaat, het adres is Hooghiem- straplein 122, 3514 AZ Utrecht.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13