Nieuws uit de Regio Politieberichten Zevenhuizen/ Moerkapelle drukkerij elgersma Bazar Tropica I Feike Grit I lid Academie Optometristen Onderwijsmarkt Gouda Film in de Schuilplaats Inleveren pakketten voor Polen Koffieochtend Gastouder bureau "America, America" Voor het plakboek? van 16 december 1991 tot en met 4 januari 1992 Aanrijdingen Diefstallen Jager bekeurd Verloren/gevonden: Zevenhuizen Moerkapelle De nieuwste Intercard kollektie geboortekaartjes is uit! Stap eens bij ons binnen. Wij tonen u graag vrijblijvend de uitgebreide kollektie. Ook de tekst kunnen wij met u samenstellen. i iiitcrcsiril Hart van Holland/8 januari 1992 pagina 19 I Op de Bredeweg reed een zoekende I bestuurder erg langzaam. Een ach- 1 terop komende bestuurder had dit te 1 laat in de gaten en reed tegen de achterzijde van die auto aan. Er ont- j stond geringe schade. I Op een parkeerplaats gelegen langs a de Burgemeester Klinkhamerweg 8 werd een geparkeerde auto ge- 8 schampt door een voorbij rijdende 8 vrachtauto. Tijdens het slechte weer ontstonden I op de Rijksweg A12 vijf aanrijdingen 8 met in totaal 19 betrokkenen. Er wa ren twee gewonden en de materiële 8 schade was groot. De aanrijdingen 8 ontstonden ook nu weer door het I onvoldoende afstand houden tijdens 1 slecht zicht. Op de Goudsbloemstraat reed een bestuurder met zijn auto tegen een garagedeur. Hij reed na de aanrijding echter weg zonder iemand hiervan in kennis te stellen. 8 Op het Noordeinde vond een aanrij- I ding plaats tussen twee elkaar tege- 8 moetkomende bestuurders, waarbij B alleen twee buitenspiegels werden i vernield. Beide bestuurders beweer den dat de ander niet voldoende 8 rechts hield. Op de Groeneweg kwam een be- j stuurder van een bromfiets uit een 8 uitrit, waarna hij werd aangereden •J door een automobilist.Na behande- B ling van zijn verwondingen werd die 8 bestuurder overgedragen aan de ge- 8 meentepolitie te Rotterdam, omdat 8 hij illegaal in Nederland verbleef en in die plaats woonachtig was. Op de Bredeweg reed de bestuurder 8 van een personenauto achterop een 8 langzaam rijdende auto, die hij te laat had gezien. 8 Flinke schade was het gevolg. 8 Bij een bedrijf op de Industriestraat 8 te Moerkapelle vond een insluiping B plaats.Tijdens een onbewaakt ogen- 8 blik verdween een doos met een 8 groot aantal floppy's met gegevens. 8 Bij een bedrijf aan de Bredeweg te 8 Moerkapelle werd getracht in te B breken. Een ruit werd ingeslagen B maar er werd niets ontvreemd. Vanuit drie auto's geparkeerd staan de aan de Wollefoppenweg werd ge luidsapparatuur ontvreemd. Vanaf een bedrijf aan de Knibbelweg werd assimilatieapparatuur ont vreemd. Eén en ander gebeurde in de nachtelijke uren. Bij een aan de Bredeweg gelegen benzine station werd een portefeuil le met inhoud ontvreemd. Vanuit een garage aan het Noordeinde werd in de nachtelijke uren een lichtgroene Opel Ascona ontvreemd. De garagedeur bleek niet afgesloten. Vanaf de Wilgenlaan werd een rode Fiat Uno ontvreemd. De auto had op een parkeerplaats gestaan en de wij ze waarop de auto werd ontvreemd is niet bekend. Door de jachtopzichter werd een ja ger betrapt die niet gerechtigd was te jagen op het land waarop hij werd aangetroffen. Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt. gevonden: wit/rode kinderwant groen-blauwe capuchon van dames- jas. een rechterhandschoen met rits. verloren: OV jaarkaart 10 sleutels aan een bos lange donkerblauwe herensjaal roodkleurige langwerpige porte- monnaie met zwart leren portemonnaie stoffen portemonnaie weggelopen: grijze kater gevonden: blauwe kinderhandschoen verloren: blauwe kinderwant. weggelopen: zwarte poedel De politie wenst alle inwoners van Moerhuizen en per februari 1992 alle inwoners van Zevenhuizen/Moerka- pelle een goed 1992 toe. "Ik houd van sjoelen Moerkapelle -Of het weer de grote spelbreker was, of dat de inwoners het druk hadden op zaterdag 21 de cember, is niet duidelijk, zeker is wel dat er die zaterdagmiddag niet zo veel bezoekers naar het clubgebouw van "Tropica" in Moerkapelle kwa men. Degenen die kwamen brachten een dikke portemonnee mee en ver maakte zich met sjoelen, rad van avontuur of zomaar gezellig samen zijn met een kopje koffie of een ver frissing. De opbrengst van de bazar is niet doorgegeven, maar bestemd voor de eigen vereniging. 8 Een in het Engels opgesteld persbericht vermeldt de toelating van de Goudse 8 (in Moordrecht woonachtige) opticien Feike Grit als lid van de American 8 Academy of Optometry. Deze volgde na een diepgaande beoordeling van zijn klinische vaardigheden en wetenschappelijke benadering van het oog en de I oogmetingen. De heer Grit behoort als nederlander tot de 10 procent van de I praktizerende optometristen in de USA en Canada, die lid zijn geworden van de optometristen-academie in Anaheim, Californië. Het besluit is genomen op de jaarvergadering van de AAO in Anaheim. De AAO richt zich specifiek op (vergroting van) de kennis op het gebied van de oogmetingen. v De paarlemoervlinder wordt bedreigd. Evenals vele honderden andere plante- en diersoorten. Het Zuidhollands Landschap beschermt hun bestaan. Zodat u de paarlemoer vlinder straks niet alleen van een plaatje kent. Dat kunnen wij niet zonder uw financiële hulp. NATUURLIJK DOEN. Knip de bon uit en stuur hem ongefran- keerd naar: Het Zuidhollands Landschap Antwoordnummer 646, 3000 WB Rotterdam. Voor info of aanmelding bel 010-4135045. JA, ik steun het Zuid hollands Landschap (min. contributie f 30,- p.j.; ik wacht uw acceptgiro af). Ik ontvang een GRATIS welkomstpakket plus 4x per jaar het fraaie tijdschrift "Zuidhollands Landschap". Naam S'/aat Regio -Dit jaar wordt op 24 en 25 januari a.s. voor de 12e maal in Gou da de "Onderwijsmarkt" gehouden, na het succes van vorig jaar is deze markt weer in de Agnietenkapel. De Onderwijsmarkt wordt georgani seerd voor alle leerlingen die dit jaar de basisschool verlaten en trekt daarom jaarlijks vele honderden be zoekers. Ouders en leerlingen laten zich op de Onderwijsmarkt op de hoogte stellen van alle vormen van openbaar en algemeen bijzonder voortgezet onderwijs in de gemeente Gouda en hen zo helpen een juiste schoolkeuze te maken. Dit jaar richt de aandacht zich speciaal op de Goudse Scholengemeenschap, een school voor MAVO -HAVO en VWO die vanaf 1 augustus een voortzetting is van de Regionale Scholengemeen schap gouda voor HAVO en Athene um, de Prof. J.H. Gunning MAVO en de Willem de Zwijger MAVO. Naast deze scholengemeenschap zijn er stands van het Coornhertgym- nasium, het Delta College Gouda en de Slalom, school voor voortgezet speciaal onderwijs. Samen geven deze scholen een beeld van gedegen en eigentijdse oplei dingsmogelijkheden in het voortge zet onderwijs. Naast docenten zijn ook ouders en leerlingen op de Onderwijsmarkt aanwezig om bezoekers over hun school te informeren. De afdeling 'onderwijs' van de ge meente Gouda en de vereniging' openbaar onderwijs' zijn ook met een informatiestand aanwezig. Om ook de ouders in de gelegenheid te stellen met hun zoon of dochter deze markt te bezoeken zijn de ope ningstijden op vrijdag 24 januari van 16.30 tot 18.00 uur en op zaterdag 25 januari van 11.00 tot 15.00 uur. De officiële opening zal verricht wor den door de heer Ph. den Hertog, rector van de Regionale Scholenge meenschap Gouda en per 1 augustus rector van de nieuwe Goudse Scho lengemeenschap. Benthuizen -Zaterdag 11 januari draait koffiebar "De Schuilplaats" de film "For Pete's Sake". Op deze filma vond is iedereen hartelijk welkom vanaf 20.00 uur in gebouw "De Bron", Dorpsstraat 42. Aanvang film 20.30 uur. Benthuizen- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: fam. Kruger, Pr. Clausstraat 12, Benthuizen. Op: woensdag 15 januari van 18.00 tot 22.00 uur. Voor informatie kan men de fam. Kruger bellen: tel. 079 -313 237. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw er omheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk lees baar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen nu óók brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. 1 Postcode Plaats Telefoon J Zevenhuizen -Gastouderbureau Moerhuizen, houdt a.s. maandag morgen 13 januari in het Groene kruisgebouw aan de Dorpsstraat 51 een "Koffieochtend" voor Gastou ders. Het thema van de ochtend is "24 uur met peuters en kleuters". De ochtend (uitsluitend voor gastouders) wordt van9.15tot 11.15 uur gehouden. Zevenhuizen -Zaterdagavond 25 ja nuari zorgt "De Kleine Trompetter" ervoor dat iedereen die de jaarlijkse uitvoering bijwoont in dorpshuis "Swanla" en musical-minded is, het naar de zin heeft. Met vereende krachten studeert men momenteel de musical "America, America" in, hetgeen zal resulteren in een knappe muzikale prestatie... Vast in de (nieuwe) agenda noteren dus... (wordt vervolgd) dorpsstraat 62a - 2761 ag zevenhuizen - tel. 01802-2289

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19