Gemeente Moerhuizen IO Zevenhuizen Moerkapelle O Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur Moerhuizen Bert Koster en Fred van Soest dominant in tweede Crossloop camping "Zevenhuizen" Januari-expositie 1992 bibliotheek Zevenhuizen BROUWER DE KONING Ontwerp - beschikking Hinderwet Route vervoer gevaarlijke stoffen Geslaagd ZTTC scholierentoernooi De bakker bakt het brood... UITVAARTVERZORGING Waar waren de Zevenhuizenaren? Moerkapelle sterk in de meerderheid Kinderportretten van Diet Alblas Naam: Adres: Plaats: pagina 4 Hart van Holland/8 januari 1992 Burgemeester en wethouders van Moerhuizen; gelet op artikel 24,tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van C van der Kr|aaP Zn. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en werkinq hebben van een verkooppunt van vloeibare en motorbrandstoffen, een wasplaats en spuitplaats aan het adres Groeneweg 3 te Zev^h"^®"' !?e te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijne stukken liqqen ter secretarie van de gemeente Moerhuizen, bureau A.J.B.Z.. Dorps straat 89 te Zevenhuizen, ter inzage van woensdag 8 januari 1992 tot dinsdag 21 januari 1992, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzaqe van de stukken buiten werktijden mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Zevenhuizen, 3 december 1991. Burgemeester en wethouders van Moerhuizen, De secretaris, De burgemeester, Moerhuizen - In het Zevenhuizense gemeentehuis werd donderdaga vond 2 januari een geanimeerde Nieuwjaarsreceptie gehouden. Een gelegenheid om burgemeester A.W. Lips, wethouders (wethouder A. Visser A.W. Lips. A. Visser A.W. Lips nu toe een ongebruikelijke happe ning die helaas nauwelijks respons had uit Zevenhuizen. Slechts vertegenwoordigers van het Brandweercorps,de Middenstands vereniging, de Rabobankdirecteur, politiek-betrokkenen, vertegenwoor diger van woningbouwvereniging SSW, medewerkster "Beter Wonen", stichting Oud-Zevenhuizen/Moerka- pelle en enkele particulieren kwa- Zijderhand was afwezig) en gemeen teraadsleden, persoonlijk te ontmoe ten, maar ook om andere plaatsgeno ten een 'gelukkig nieuwjaar' te wen sen. Deze Nieuwjaarsrecetie was een tot men burgemeester en wethouders, gemeenteraadsleden en anderen 'het goede' voor 1992 toewensen. Uiteraard waren de gemeentesecre taris alsmede de afdelingshoofden van Moerhuizen aanwezig, al dan niet vergezeld van hun partner. Opvallend was de grote vertegen woordiging uit de kern Moerkapelle. Dat heeft ongetwijfeld te maken met het feit dat de Nieuwjaarsreceptie, aldaar in het witte raadhuis, tot een goede gewoonte behoorde, tal van verenigingsvertegenwoordi gers waren ook nu aanwezig o.a. Plat telandsvrouwen, Rode Kruis, brand weer, voetbalvereniging e.a. In ieder geval was één schooldirec teur uit die kern aanwezig, terwijl de ander door zijn vrouw vertegen woordigd was. Aanwezig-^varen voorts enkele Moer- kapelse middenstanders, de predi kant van de Gereformeerde Gemeen te, de directeur van "De Eersteling", en personen (die al dan niet 'iets vertegenwoordigden) die op eigen initiatief aan de uitnodiging, gedaan in de vorige Dorpskrant, gehoor ga ven. Sommigen stonden er met twee 'petten' op zoals b.v. de beheerder van dorpshuis "Op Moer". Onder het genot van een hapje en een drankje werden wetenswaardighe den uitgewisseld. Dat 1992 voor de gemeente Moer huizen, die na 1 februari Zevenhui- zen/Moerkapelle heet, een goed jaar mag zijn is ook de wens van de Dorpskrant, die een nieuwe naam, nl. "Hart van Holland" gaat dragen. Redactie. Burqemeester en wethouders van de gemeente Moerhuizen maken bekenddat is besloten de route waarvan krachtens de "Wet gevaarlijke stoffen aangewe zen transporteenheden met gevaarlijke stoffen gebruik dienen te maken is uitgebreid. De route loopt thans vanaf de Middelweg in de gemeente Moordrecht via de Bredeweg tot en met het industrieterrein te Moerkapelle, een en ander met inachtneming van tijdelijke verkeersomleggingen. De inwerkingtreding van dit besluit is bepaald op 1 januari 1992. Zevenhuizen, 23 december 1991 Burgemeester en wethouders van Moerhuizen, De secretaris, De burgemeester Zevenhuizen -De eerste maand van 1992 wordt een heel bijzondere ten- toonstellingsmaand in de openbare bibliotheek Zevenhuizen. De 34-jari- ge Diet Alblas uit Zevenhuizen, zal voor het eerst een keuze uit haar werkstukken tonen. Diet Alblas wordt geïnspireerd door haar drie kinderen (Sanne, Bram en Margriet). Zij tekent en schildert hen in allerlei dagelijkse situaties, waar bij ze ernaar streeft haar kinderen vast te leggen zoals ze zijn. Iedere tekening is dan ook zeer realis tisch. Diet Alblas werkt vooral met pastel papier en pastelkrijt, of met aquarel verf en soms ook met gewoon pot lood op schetspapier. De eerste aanzet om dit te gaan doen vormde een boekje van Hans Bouma en Otto Dicke. Het leek Diet Alblas leuk om haar oudste dochter Sanne na te gaan tekenen, voor later. Toen later Bram en Margriet geboren werden, kwamen er van hen ook portretten bij. Diet Alblas werkt twee avonden tot een volle week aan één werkstuk. Ze heeft geen specifieke kunstopleiding gevolgd, maar is van huis uit wel be kend met schilderen (haar familie in Hindeloopen heeft een atelier met Hindelooper schilderwerk) en tij dens haar opleiding tot bezigheids- ze zelf alle 28 tekeningen van passe partouts. "Het is zeer beslist de moeite waard om in de maand januari een kijkje te komen nemen. De expositie van Diet therapeute leerde ze met allerlei ver schillende materialen en technieken te werken. Voor deze expositie in de openbare bibliotheek te Zevenhuizen voorzag Alblas 'kinderportretten is tot zater dag 1 februari te bezichtigen tijdens de openingsuren van de biblio theek", aldus Karin de Roode, biblio theekmedewerkster. Zevenhuizen - Net voor de jaarwis seling, op zaterdag 28 december, is onder goede weersomstandigheden, de tweede 'camping crossloop' in Zevenhuizen gehouden in de omge ving van het 'Koornmolengat'. Om half drie stonden 114 deelne mers, waar onder een aantal dames, aan de start voor de 4, 8 of 12 kilo meter. Cees Molenaar, één van de organisatoren, loste het startschot en weldra ontstond er een levendig en boeiend schouwspel, waarvan het in ruime mate aanwezige publiek, met volle teugen genoot. Ruim drie kilometer tartte Zeven- huizenaar Piet Eikelenboom de con currentie, door een voorsprong te nemen van maximaal 50 meter. Het duo Van Soest en Koster, vond de uitloop van Eikelenboom zo al lang genoeg en zette de achtervolging in. De voorsprong werd snel minder en bij het ingaan van de tweede ronde (op 4 km) streek het duo op Eikelen boom neer. Weldra bouwden de twee hun voor sprong uit, de samenwerking was prima. Bij het ingaan van de derde ronde (laatste ronde) gaf Bert Koster ook Van Soest het nakijken en bouwde zijn voorsprong uit tot bijna een mi nuut aan de finish. Uitslag 12 km.; 1. Bert Koster uit Boskoop 43.12 min.; 2. Fred van Soest Boskoop 44.06 min.; 3. Erik Gonzalez Ridderkerk45.00 min.; 4. Piet Eikelen boom Zevenhuizen 45.40 min. Uitslag 12 km. dames: 1. Mirjam Brugman Boskoop 54.57 min.; 2. Thea v.d. Berg Bleiswijk 57.20 min.; 3. Marja Schlappi Krimpen a.d. IJssel 62.57 min. Uitslag 8 km.: 1. Maarten van Erkel Nieuwerkerk a.d. IJssel; 2. T. Ridder hof Rotterdam 31.41 min.; 3. Rien van Vliet Nieuwerkerk a.d. IJssel 31.57 min. Ie dames 8 km; Dineke Kool Zoeter- meer 35.48 min. Uitslag 4 km. 1Jack 't Hoen Berkel en Rodenrijs 15.35 min.; 2. Norbert Dolle Bleiswijk 17.33 min.; 3. Adje Hooge- boom Oudewater 17.56 min. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Gratmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Het in de Kerstvakan tie door ZTTC georganiseerde Scho lierentoernooi, had een deelname aantal van 40 basisschoolleerlingen. Inzet van de strijd was een trofee. De deelnemende scholen waren 't Reigerbos en De Eendragt. Het werd een sportieve en enerve rende happening onder deskundige begeleiding, met een zinderende fi nale tussen twee groepsgenoten van De Eendragt, Peter Hoogendoorn en Jorik Kouwenhoven. Peter bleek over iets meer talent te beschikken en legde beslag op de eerste plaats. Tijdens het toernooi verzorgden ZTTC-trainer Hans Linge en eerste team-speler Robert Beenes voor een leerzame demonstratie, waarbij alle aspecten van het tafeltennis werden gedemonstreerd. Hans Linge bood de toernooideelne- mers tevens de kans een kort partij tje mee te spelen, terwijl ook (mees ter) Gert Jansen- voormalig ge aar- deerd ZTTC-speler- er aan mot ge loven. Alle deelnemers werden en pas ;ant gewezen op de mogelijkheid om vanaf januari slechts voor één tien tje, drie maanden lid te worden van ZTTC. Deze zeer aantrekkelijke aanbieding geldt overigens voor iedereen die eens kennis wil maken met de tafel tennissport. Moerkapelle -De afdeling Moerka pelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 15 januari a.s. haar maan delijkse bijeenkomst in dorpshuis "Op Moer", aanvang 19.30 uur. Op deze avond wordt eerst de jaarver gadering gehouden, na het huishou delijk gedeelte komt bakker Gerrit sen, in samenwerking met het 'Bak- kersgilde' om de aanwezigen alles over brood te vertellen. Er worden over het onderwerp 'brood' ook dia's vertoond. Inleveren bijof opsturen naar: DORPSKRANT Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Kleintjes voor maandagmorgen binnen... ...woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te treiteren. eSve7OP^ËtS^TP^KKENA.IJ.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent) *<- W^. W. - -

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4