let op de aanbiedingscheques die u hebt ontvangen! Benthiiizen Stichting Voedselhulp Varna -Bulgarije BSC'68 Klaveijassen Taptoetoernooi Tabé Ook voor Benthuizen, heel veel nieuws in Hart van Holland!'.» Graper b.v. Koninklijke Onderscheiding Fusie bloemenveilingen Disco in Benthuizen Kerkdiensten Benthuizen Mijn Merk afwasmiddel Bruine bonen of kapucijners 3 literblikken Holland Patat kilo J. VERHEUL aannemingsbedrijf Dorpsstraat 77 2731 AM Benthuizen Tel. 079-313962 BENTHUIZEN Dia-avond I Zondag 12 januari Medische diensten pagina 6 -.v.- IMS Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden v:r" Ildi L Val 1 I iuiicuiu/o januui i Benthuizen-De heer W.J. Groeneweg te Zoetermeer, ontving, vanwege zijn 40-jarig dienstverband als timmer man bij de Aannemingsfirma Groen en Bregman te Benthuizen, een Ko ninklijke onderscheiding. De ver sierselen: de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, werden hem door de burge meester van Rijneveld, de heer mr. M.J.J.M. Boelen, uitgereikt. Deze ge beurtenis vond plaats op vrijdag 20 december in gebouw "De Tas te Benthuizen. Regio - dinsdag 31 december werd de akte gepasseerd waarbij Bloemen veiling Westland en Bloemenveiling Berkel een fusie aangaan tot een nieuwe coöperatie onder de naam Bloemenveiling Holland. Voorzitter A.J. van Marrewijk van Bloemenveiling Westland en waar nemend voorzitter W. van Kampen van Bloemenveiling Berkel zetten hun handtekening onder de akte. Bloemenveiling Westland heet in het vervolg "Veilcentrum Naaldwijk" en Bloemenveiling Berkel gaat verder onder de naam "Veilcentrum Bleiswijk". Hoofddoel van de fusie is versterking van de nationale en internationale marktpositie. Als een grote afzetor ganisatie zal Bloemenveiling Holland sterker in de markt staan, hetgeen zowel in het belang van de leden, als in het belang van de kopers is. De fusie brengt ook voordelen op het gebied van efficiency en kostenbe sparing met zich mee. Met een omzet van 2,1 miljard gulden in 1991 is Bloemenveiling Holland de op één na grootste bloemenveiling ter wereld, met 4.300 leden, 1.800 medewerkers en 2.500 kopers neemt zij een centrale plaats in, in de we reldmarkt varr bloemen en planten. Rijneveld - De stichting Voedselhulp Varna- Bulgarije, gaat in de toekomst meer gerichte hulp verlenen, dit is één van de resultaten van het bezoek dat dries leden van het be stuur begin deze maand brachten aan de Bulgaarse plaatsen Varna en Stara Zagora. Hier werden de voedselpakketten afgeleverd, die in november waren beschikbaar gesteld door de bevol king van Rijneveld, alsmede andere hulpgoederen als medicijnen, medi sche apparatuur, zeepartikelen en kaarsen. Ook werd het bezoek benut om ter plaatse een comité op te richten, dat in de toekomst toe te sturen hulp goederen, gaat beheren. Verder zal deze groep mensen gaan zorgen voor douaneformaliteiten en proberen voor vervoer te zorgen, het transport van december, per vrachtwagen, verliep niet zonder problemen. Daarom zal gezocht worden naar an dere middelen van vervoer. Omdat tijdens het verblijf in Bulga rije bleek, dat er grote behoefte is aan meer gespecialiseerde artikelen, als medische apparatuur en medicijnen, zal het stichtingsbestuur naar ande re wegen gaan zoeken om het zie kenhuis in Stara Zagora en twee kin dertehuizen: in Stara Zagora en Var na, te kunnen voorzien. Gedacht wordt o.a. aan sponsoring door bedrijven, ook overweegt de stichting het organiseren van stages voor medisch personeel van de zie kenhuizen en kindertehuizen. Op dinsdag 4 februari a.s. zal de stichting een dia-avond organiseren voor belangstellenden, hier zullen beelden te zien zijn van de tehuizen, maar ook van de moeilijkheden tij dens de reis. Zo werd er tegenslag ondervonden door materiaalpech en tegenwerking van ambtenaren. O.a. de Bulgaarse douane bezorgde het transport een vertraging van da gen. Daar staat tegenover de hulp die werd ondervonden van vrachtwa genchauffeurs. De hulpgoederen werden voor het grootste deel afgeleverd in Stara Zag ora: in een ziekenhuis en een tehuis voor moeder en kind. Van het brengen van een flink ge wicht aan goederen naar een tehuis in Varna moest worden afgezien. Er was geen reservemateriaal meer aanwezig voor de vrachtwagen, zo dat er teveel risico verbonden zou zijn aan een nog lange tocht met zware lading. Wel werden zo veel mogelijk van de meest benodigde zaken per trein naar Varna gebracht. Een tehuis in Stara Zagora kreeg de rest van de spullen, die ook hier goed gebruikt konden worden. Voor meer informatie: Theo Wesse- lingh tel. 01714 -12917, Stichting Voedselhulp Varna- Bulgarije. Benthuizen -Vrijdagavond 3 januari jl. werd in de kantine van BSC'68 flink gestreden om de punten. J. Legerstee werd winnaar met 5460 punten met op de tweede plaats T. Hogebrug die 5280 punten behaalde. Op de derde plaats eindigde de or ganisator van de kaartavonden Wim Hoogendorp met 5245 punten. De poedelprijs ging naar B. Boogaard. Vrijdagavond 17 januari a.s. wordt de 9e ronde gespeeld. ledereen is welkom. Het kaarten in de kantine begint om 20.15 uur. Benthuizen - Zaterdag 28 december werd in sporthal "De Hil" voor de vierde maar het 'Tabé Taptoe-tafel- tennis-toernooi' gehouden. Dit toernooi dat door de NTTB in de Kerstvakantie wordt georganiseerd, is bedoeld voor de kinderen van de basisscholen in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. Ondanks toezegging van Doing en Taverzo uit Zoetermeer dat de ba sisscholen uit de wijk Noordhove zich mochten aanmelden bij Tabé, bleef het op een paar na, een Benthui- zense aangelegenheid. Voor Noordhove is Benthuizen blijkbaar te ver. Een twintigtal kinderen van de open bare basisschool Arnoldus van Os en de School met de Bijbel, schreven zich in om gratis kennis te leren ma ken met de tafeltennissport, na een kort welkomstwoord van de heer Nieuwstad, ging het toernooi van start. Kinderen die nog weinig ervaring hadden met deze sport, werden door een ervaren Tabé-speler begeleid. De jongsten speelden eerst een spel 'rond om de tafel' en later een paar wedstrijden onder begeleiding om de sfeer te proeven. De meer ervaren kinderen speelden eerst een plaatsingsronde en daarna een finaleronde. Het werd een sportieve en gezellige middag, waarbij sommige kinderen blijk gaven tafeltennistalent in zich te hebben en dat duidelijk lieten blij ken. Na afloop van dit toernooi ontvangen alle kinderen een mooi gecalligra- feerde oorkonde uitgereikt. Tabé kan terugzien op een zeer ge slaagde middag die onder goede lei ding van de heer en mevrouw Van Dorp stond. Benthuizen - Zaterdag 11 januari or ganiseert het Benthuizer Ontmoe tingscentrum weer een 'disco avond', voor alle leeftijden. Er worden alle soorten muziek ge draaid voor jong en oud. De muziek wordt net als altijd ver zorgd door drive-in disco Fireball... Aanvang 21.00 uur. Het BOC ligt tussen de sportvelden en dorpshuis "De Tas". Herv.S.O.W. gemeente De Hoeksteen 10.00 uur dr. C. Klapwijk Den Haag 11 en 12 januari dokter R H. Leeu- wenburgh Zuideinde 339 Boskoop tel. 01727 -15700.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 6