Gouda I Met verve urn Kerkdiensten Vakantiemarkt Rabobank Optreden Zanglust met kinderkoor Oecumenische Gebedsdienst Uitslag verloting kerstbomen ^etttxteel Hobiql ttOLLAU Candlelight- avond in De Koornmolen Politieberichten Hart van Holland/15 januari 1992 pagina 11 Uit... ook goed voor de jeugd Spanje, Italië, Turkije.. Steelband Boeken., doe het nu! Vliegtickets Tentoonstelling in Catharina Gasthuis zaterdag 18 januari 10.00-15.30 uur Aruba en Curasao Uit... met de bus Zevenhuizen - Moerkapelle -19 januari Zevenhuizen Hervormde kerk: 10.00 uur ds. W. Radstake 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud-Verlaat Moerkapelle Uitnodiging ptaatf een advertentie in ket die uohdt gelezen! Zevenhuizen-Moerkapelle 5-12 januari 1992 rijverbod auto-inbraken Fietser botst tegen auto Auto's op fietspad Inbraak Fietsendief Gevonden: Verloren: a Voor de bank staat tijdens de markt, een schitterende 'vakantiebus' waar in belangstellenden veel informatie zullen aantreffen over busvakantie reizen en korte Stedentrips. Een ie- Onder dit motto is een speciale stand ingericht waar de jongeren reizen kunnen uitzoeken die speciaal voor hen zijn samengesteld. Voox jonge- De bank geeft ook over traditionele bestemmingen als Spanje, italië en b.v. Turkije, informatie op de vakan tiemarkt. Al denken velen dat het nog lang duurt voordat de zomer begint, voor reizen geldt dit allerminst. Va kantiereizen, ook naar de alom be- I Tijdens de Reizenmarkt op 18 januari la.s^tr^fdt een Steelband op die met [zijtje tropische klanken de markt zal Iveifevendigen. Tezamen met de wel- Ibeffende feestelijke aankleding van de bankhal is het voor een ieder, onder het genot van een kopje koffie of een drankje, goed toeven op de markt die geopend zal zijn tussen 10.00 en 15.30 uur. iWat voor de bekende vakantie-oor- Iden geldt, kan ook van toepassing ■zijn voor vakanties naar de minder |bekende bestemmingen. Zo ge waagd, stellen de reizenmedewerk- sters van de bank, dat ook na zater dag geldt, dat het bepalen van het reisdoel en het boeken op korte ter mijn aan te bevelen is, want vol is vol. Graag zijn de reisadviseurs van de bank, a.s. zaterdag en verder tijdens de kantooruren, bereid om iedereen te informeren. Een nog wat onbekende faciliteit die Ide reisafdeling van de Rabobank 'biedt, is het verzorgen van vlieg tickets. Gaat men op familiebezoek, af heeft iemand het verblijf zelf gere geld maar moet de reis nog worden geboekt, dan kan de bank dit 'maat werk' verzorgen, zonodig zelfs bin nen 24 uur. ouda -Van 18 januari tot 22 maart ■992 is in het Catharina Gasthuis in ■ouda de tentoonstelling "met Ver- e te zien. in de expositie wordt verk getoond van Charley Toorop, -izzy Ansingh, Jacoba van leemskerck, Lou Loeber, Sorella en ^dya van Rees -Dutilh: zes kunste- ïaressen die aan het begin van deze ieuw 'met verve' leefden, leze tentoonstelling is zo bijzonder loordat naast schilderijen, tekenin- "en en grafiek, ook brieven, foto's en tndere documenten van de kunste naressen gepresenteerd worden. Het padplegen van persoonlijke docu menten is een manier om de ge- chiedenis te reconstrueren. Dit eldt in het bijzonder voor vrouwen. Historisch gezien hebben vrouwen levens zich voornamelijk in de privé- feer afgespeeld, in tegenstelling tot |et openbare leven dat mannen [eidden. e expositie "met verve" sluit goed an op het beleid van de Goudse lusea, waarbij een nadruk ligt op het erzamelen en presenteren van werk an kunstenaressen, ook sluit de ex- 'sitie mooi aan op de collectie pitzenius, bestaande uit werken van de Haagsche School en de School van Barbizon. Deze collectie houdt op waar het werk van de zes kunstenaressen begint, namelijk rond 1930. Het museum heeft enkele jaren ge leden een schilderij aangekocht van Charley Toorop, 'Arbeidersvrouw met twee kinderen' (1918). Deze zal op de tentoonstelling te zien zijn. Na afloop van de tentoonstelling in Gouda zal "Met Verve" elders te zien zijn, o.a. in Heerenveen en in het Stedelijk Museum te Zutphen. "Met verve" is samengesteld door de Stichting "Amazone". Bij de tentoon stelling verschijnt een bundel waar in biografische artikelen over de zes kunstenaressen zijn opgenomen. Zij worden middels citaten uit bewaard gebleven brieven, interviews en dergelijke, zoveel mogelijk zelf aan het woord gelaten. Adres: Catharina Gasthuis; Oostha ven 9; 2801 PB Gouda, tel. 01820 - 88440. Openingstijden: maandag t/m zater dag van 10.00 tot 17.00 uur; zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. "Gaat het nog sneeuwen?.... Komt er een Elfsteden tocht?" Twee onbeantwoorde vragen die de Ra bobank er niet van weerhouden om alvast naar de zomer te kijken. A.s. zaterdag 18 januari wordt de traditionele (tweejaarlijkse) Vakantiemarkt ge houden. op deze markt vindt men informatie over vele vakantiebestemmingen. Bovengenoemde vakantiebestemmingen zijn op het ogenblik zeer populair. Daarom is er op de vakantiemarkt in de bank, ook een speciale stand ingericht met informatie over de mogelijkheden aan die kant van onze wereldbol. der kan zich in de bus vergewissen van de hoge kwaliteit die tegenwoor dig wordt geboden wanneer de va kantiereis wordt gemaakt met een bus. ren van 18 t/m 21 jaar is er een com puterprijsvraag met als hoofdprijs een dagvlucht binnen Europa van de KLM. kende oorden, zijn nu veelal nog be schikbaar, doch, zo stellen de reisad viseurs van de Rabobank, geldt ook hier dat de bekende, succesvolle bestemmingen algauw volgeboekt zijn. Enige haast is dus geboden! Zevenhuizen -Afgelopen zaterdaga vond 11 januari, heerste buiten de kou, maar in dorpshuis "Swanla" was het prettig vertoeven. Ruim 100 belangstellenden, waaron der de huidige burgemeester de heer A.W. Lips, wethouder B. van Yperen met echtgenote en de oud-burge meester de heer A.H. van Gent met echtgenote, hadden niet voor de t.v., maar voor de gemengde zangvereni ging "Zanglust" en het plaatselijke kinderkoor gekozen. Zowel bij binnenkomst als in de pau ze vulde het koorlid, de heer K. v.d. Berg de zaal met gezellige orgelmu ziek. De voorzitster, mevrouw V.d. Lely heette allen hartelijk welkom. Om kwart voor acht opende het kin derkoor o.l.v. Margré van Gestel de avond met "Kom je strakjes buiten spelen". Hun enthousiasme deed de belangstellenden niet hun jassen aantrekken, maar geanimeerd het vervolg van hun optreden afwach ten. "Zanglust" o.l.v. Anneke de Vlieger en met piano-begeleiding van mevrouw Tiny Becqué, kwam hierna aan de beurt. Vele nummers, waaronder "Morning has broken", "You '11 never walk alone". "Singing in the rain" en het subliem gezongen "Frieden" vormden hoogtepunten van hun ei gen optreden. Het enthousiasme van de jeugd en 'Zanglust" was ook hoorbaar in het gezamenlijk gezongen lied "Edel weiss" uit de Sound of Music. Het kinderkoor had hiermede het slot bereikt van hun fijne aandeel. Voor het kinderkoor betekende dit het slot van hun bijdrage aan de avond, dat bijzonder fijn was. De kinderen mochten met een kleine attentie en een gerust hart naar huis gaan. Ge lukkig bleef 90% van de belangstel lenden naar het resterende program ma van "Zanglust" genieten. Dat het een geslaagde avond was, bleek uit het feit dat velen bleven voor een dansje o.l.v. "Double 'R". "Zanglust:" zou best versterking kun nen gebruiken. Vooral de bassen en tenoren zouden dat enorm toejui chen. Natuurlijk zijn dames ook van harte welkom. De repetities zijn iedere dinsdaga vond van 20,00 tot 22.00 uur in dorps huis 'Swanla:" van 20.00 tot22.00 uur. Op 21 januari is er een optreden buiten Zevenhuizen en is het koor dus niet aanwezig. Vervolgens weer iedere dinsdag. T. de Vlieger. 10.00 uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse H.A. Vrijz.Hervormden: 19.00 uur dr. J. Buitkamp Hervormde kerk: 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem.: 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk Ingezonden Zevenhuizen -In het kader van de jaarlijkse "Week van Gebed voor de Christelijke eenheid", die wereldwijd wordt gehouden hebben wij als plaatselijke werkgroep oecumene ook dit jaar een gebedsdienst. Wat ons bindt, willen wij naar voren brengen in deze dienst, die tot stand kon komen door de positieve con tacten met de kerkgenootschappen en hun voorgangers, rondom het thema "Ik met U - gaat op weg", hebben wij ter voorbereiding enige gesprekken gevoerd en de li turgie samengesteld. Wij nodigen u van harte uit voor deze dienst op: vrijdag 24 januari 1992, aanvang 19.30 uur in de Gereformeerde kerk te Zevenhuizen. Voorganger pastor A. Bosman, m.m.v. Zanggroep Ze venhuizen. organist 1. van Zanten. Na de dienst is er gelegenheid om koffie te drinken. Namens de werkgroep: Gr. Beunder. Moerkapelle -De prijzen van door de vrijwillige brandweer afd. Moerka pelle, gehouden verloting tijdens de kerstboomverbranding zijn op de volgende nummers gevallen: 862: Alexander de Graaff, Hollevoeterlaan 14 een Walkman; 631 een waardebon van f 35,op nummer 631 voor Eric Knijff Akkerweg 89; een waardebon van f 25,op nummer 472 voor Leen Weerheim Van Hasseltweg 3; een waardebon van f 15,op nummer 766 voor Dirk-Jan Uittenbroek Ak kerweg 63; 1 uur kegelen plus zes consumpties op nummer 896 voor Karlo Wessels Akkerweg 69; 1 uur kegelen op nummer 723 voor Mar- loes Elleswijk Hollevoeterlaan 11. De prijzen zijn bij de fa. Kadiks af te halen. Het totaal aantal ingeleverde bedraagt 469 bomen. Zevenhuizen-Zaterdag 18 januari a.s. is er een gezellige 'candle-light-zwe- mavond' in zwembad "De Koornmo len" in Zevenhuizen. Deze begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Het festijn wordt in de vooravond ge houden, zodat ouders met kinderen van de partij kunnen zijn. Er is een hapje en een drankje. Voor de kin deren is er limonade, de toegang is 'gratis'. De medewerkers hopen deze avond veel trouwe zwemgasten te ontmoe ten. Op 5 januari werd een bestuurder van een auto aangehouden op de Zuidplasweg te Zevenhuizen. Deze Zevenhuizenaar, die teveel alcohol had genuttigd, kreeg een proces verbaal en een rijverbod. In de nacht van 7 op 8 januari werden een drietal auto's in Zevenhuizen opengebroken van waaruit de radio's e.d. werden gestolen. De politie ver zoekt een ieder die iets verdachts ziet bij geparkeerde voertuigen on middellijk contact op te nemen. OP 8 januari reed een 9-jarig jongetje met de fiets nabij de Burg. Klinkha- merweg. Doordat hij tijdens het remmen van de trappers gleed kwam hij op de rijbaan terecht alwaar hij met zijn fiets tegen een passerende auto aanreed. Materiële schade was het gevolg. Enkele bestuurders liepen deze week tegen een proces-verbaal op van 100 gulden omdat zij meenden de och tendspits via het fietspad te kunnen omzeilen. Op de avond van 10 januari werd er ingebroken in een woning te Zeven huizen. Men wist de achterdeur te forceren waarna men uit de woning geld, een magnetron en stereo-ap- paratuur kon wegnemen. In de nacht van 10 op 11 januari werd op het Noordeinde een 20-jarige Ze venhuizenaar aangehouden die op een gestolen fiets naar huis reed. Bij het eerste verhoor gaf deze fietsen dief te kennen hier min of meer een gewoonte van te maken om op deze manier tussen Zoetermeer en Ze venhuizen heen en weer te rijden. Voor verder onderzoek is de man overgedragen aan de politie va« Zoetermeer. Gouden ring met inscriptie; 3 sleutels aan koord; zwarte beugelknip met inhoud; paarse kinderzwembroek. sprekende pop; PTT pieper; oranje nylon portemonnaie met inhoud.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11