slagerij I3uijs TIMMERMAN SCHOONMAKER/STER de StreLnd$dPcf OPRUIMING 2 HALEN 1 BETALEN 30% korting KEURMEESTERS m/v Stichting Voedselhulp Varna -Bulgarije De Kring H. Slooijer J. Wismeyer Nieuwsbrief Gastouderproject Januari-expositie 1992 bibliotheek Zevenhuizen Qcstmrant Adverteren in hart van holland? Vraag de prijslijst aan: 01802 - v 2289 Gevraagd: voor de ochtenddienst. Goede verdienste. pagina 12 Hart van Holland/15 januari 1992 Schnitzels, gepaneerd en ongepaneerd 100 gram nu j Verse worst per kilo 1,59 8,95 2,38 1,45 0,99 100 gram gebraden rosbief 100 gram tongeworst 100 gram rauwkostsalade aanbiedingen geldig van do. 16t/mza. 18 jan. Dorpsstraat 76 - Benthuizen - tel. 079-313773 Coöperatieve groenten- en fruitveiling "De Kring" b.a. vraagt: voor verbouwingen, onderhoud, nieuwbouw en machinale houtbewerking. Herenweg 47 - 2751 DC Moerkapelle Tel. 01793-1689 Strandweg 1 - Zevenhuizen Tel. 010-4212025 - Fax 010-4213593 Adverteren In den krant heeft zin Dit was een advertentie Damesrokken, blouses, pantalons en truien (per stuk) Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen - tel. 01802 -1213 Groentenveiling De Kring is een moderne en dynamische afzetorganisatie die ligt midden in het snel groeiende tuinbouwgebied De Kring. De coöperatie, met vestigingen in Bleiswijk en Waddinxveen, behaalde met zo'n 1.100 leden in 1991 een omzet van 600 miljoen gulden. De belangrijkste produkten zijn ronde tomaten, komkommers, paprika's, vleestomaten, aubergines, spruiten en witlof. De groep keurmeesters binnen de veiling is belast met het beoordelen van de kwaliteit van de aangevoerde produkten. Door uitbreiding van de aanvoer zoeken wij voor onze vestiging in Bleiswijk OF KANDIDATEN DIE DAARTOE OPGELEID WILLEN WORDEN. Het takenpakket: - het keuren van aangevoerde produkten - het begeleiden van telers bij kwaliteitsproblemen - het uitvoeren van houdbaarheidscontroles Gevraagd wordt: - opleiding Middelbare Agrarische School of een gelijkwaardige opleiding of ruime praktijkervaring in de teelt van glasgroenten - goede communicatieve vaardigheden - een klantgerichte instelling - ervaring met de keur van glasgroenten is een pré Geboden wordt: Groentenveiling De Kring biedt u een zelfstandige en afwisselende functie met ruimte u zelf te ontwikkelen en een goed salaris met goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. P. M. Koot, be drijfsleider. Uw schriftelijke sollicitaties kunt u binnen veertien dagen na het verschijnen van deze uitgave zenden t.a.v. de directie in Bleiswijk. Waddinxveen/Moerhuizen -"Sinds september (1991) is het voor bedrijven en instellingen mogelijk kinderop vang te regelen via het Gastouderproject. Het bedrijf kan een opvangplaats bij het Gastouder project huren en betaalt hiervoor dan per kind f 25000,per jaar (per opvangplaats dus f 6225,een opvangplaats is 2.5 koppeling). Per opvangplaats ontvangt het bedrijf of de instelling van de gemeente een premie van f 2000,per jaar als vóór juni 1992 word gereageerd. Bovendien zijn de kosten van kinderopvang voor het bedrijf fiscaal aftrekbaar. Daarnaast betalen de vraagouders aan de gastouders de opvangkosten etc. volgende de bij het Gastouderpro ject gebruikelijke tarieven. Het voordeel voor bedrijven en dus ook voor werkne mers is de gegarandeerde opvangplaats. Men kan er van op aan dat een bedrijfsplaats bij het Gastouderproject voorrang geniet en dat de werknemer zijn werk niet hoeft te onderbreken wegens gebrek aan kinderopvang. Zeker in Waddinxveen, waar op dit moment een wacht lijst wordt gehanteerd voor particuliere aanvragen heeft bedrijfsopvang belangrijke voordelen. Het Gastouderproject heeft deze procedure ingesteld om tegemoet te komen aan de eisen met betrekking tot bedrijfsopvang die in de Stimuleringsmaatregele var het Ministerie van WVC gesteld worden". Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met de coördinator die dit behartigt: Annemieke Bonthuis. Ook kan men bij de administratie van het Gastouderproject te Waddinxveen, een raamovereenkomst opvragen waarin voorwaarden, garanties, kosten, looptijd, aan sprakelijkheid etc. beschreven zijn. (01828 -19591 elke morgen tussen 9.00 en 11.00 uur). Rijneveld - De stichting Voedselhulp Varna- Bulgarije, gaat in de toekomst meer gerichte hulp verlenen, dit is één van de resultaten van het bezoek dat drie leden van het bestuur begin deze maand brachten aan de Bulgaarse plaatsen Varna en Stara Zagora. Hier werden de voedselpakketten afgeleverd, die in november waren beschikbaar gesteld door de bevol king van Rijneveld, alsmede andere hulpgoederen als medicijnen, medische apparatuur, zeepartikelen en kaarsen. Ook werd het bezoek benut om ter plaatse een comité op te richten, dat in de toekomst toe te sturen hulpgoe deren, gaat beheren. Verder zal deze groep mensen gaan zorgen voor douaneformaliteiten en proberen voor vervoer te zor gen. het transport van december, per vrachtwagen, verliep niet zonder problemen. Daarom zal gezocht worden naar andere middelen van vervoer. Omdat tijdens het verblijf in Bulgarije bleek, dat er grote behoefte is aan meer gespecialiseerde artikelen, als medische apparatuur en medicijnen, zal het stich tingsbestuur naar andere wegen gaan zoeken om het ziekenhuis in Stara Zagora en twee kindertehuizen: in Stara Zagora en Varna, te kunnen voorzien. Gedacht wordt o.a. aan sponsoring door bedrijven, ook overweegt de stichting het organiseren van stages voor medisch personeel van de ziekenhuizen en kinder tehuizen. Dia-avond Op dinsdag 4 februari a.s. zal de stichting een dia-avond organiseren voor belangstellenden. hier zullen beelden te zien zijn van de tehuizen, maar ook van de moeilijkheden tijdens de reis. Zo werd er tegenslag ondervonden door materiaalpech en tegenwerking van ambtenaren. O.a. de Bulgaarse douane bezorgde het transport een vertraging van dagen. Daar staat tegenover de hulp die werd ondervonden van vrachtwagenchauffeurs. De hulpgoederen werden voor het grootste deel afgele verd in Stara Zagora: in een ziekenhuis en een tehuis voor moeder en kind. Van het brengen van een flink gewicht aan goederen naar een tehuis in Varna moest worden afgezien. Er was geen reservemateriaal meer aanwezig voor de vrachtwagen, zodat er teveel risico verbonden zou zijn aan een nog lange tocht met zware lading. Wel werden zo veel mogelijk van de meest benodigde 'j zaken per trein naar Varna gebracht. Een tehuis in Stara Zagora kreeg de rest van de spullen die ook hier goed gebruikt konden worden. Voor meer informatie: Theo Wesselingh tel. 01714 12917, Stichting Voedselhulp Varna- Bulgarije. Kinderportretten van Diet Alblas Zevenhuizen - De eerste maand van 1992 wordt een heel bijzondere tentoonstellingsmaand in de openbare bi bliotheek Zevenhuizen. De 34-jarige Diet Alblas uit Zevenhuizen, zal voor het eerst een keuze uit haar werkstukken tonen. Diet Alblas wordt geïnspireerd door haar drie kinderen (Sanne, Bram en Margriet). Zij tekent en schildert hen in allerlei dagelijkse situaties, waarbij ze ernaar streeft haar kinderen vast te leggen zoals ze zijn. Iedere tekening is dan ook zeer realistisch. Diet Alblas werkt vooral met pastelpapier en pastelkrijt, of met aquarelverf en soms ook met gewoon potlood op schetspapier. De eerste aanzet om dit te gaan doen vormde een boekje van Hans Bouma en Otto Dicke. Het leek Diet Alblas leuk om haar oudste dochter Sanne na te gaan tekenen, voor later. Toen later Bram en Margriet geboren werden, kwamen er van hen ook portretten bij. Diet Alblas werkt twee avonden tot een volle week aan één werkstuk. Ze heeft geen specifieke kunstopleiding gevolgd, maar is van huis uit wel bekend met schilderen (haar familie j in Hindeloopen heeft een atelier met Hindelooper schilderwerk) en tijdens haar opleiding tot bezigheidü- therapeute leerde ze met allerlei verschillende materi alen en technieken te werken. Voor deze expositie in de openbare bibliotheek te Ze venhuizen voorzag ze zelf alle 28 tekeningen van passé partouts. "Het is zeer beslist de moeite waard om in dc maand januari een kijkje te komen nemen. D e expositie van Diet Alblas 'kinderportretten is tot zater dag 1 februari te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek", aldus Karin de Roode, bibliotheek medewerkster. 0 Bleiswijk Klappolder 1 Postbus 220, 2665 ZL Bleiswijk Telefoon 01892 - 41200 Fax 01892 - 13065 bouwbedrijf t.k gasboiler 1201 wegens verbouwing, in goede staat 01802- 2564. te koop: hotsticks van babyliss nieuwprijs 100,00 nu voor 50.00 tel. 01802- 3751 na 18.00 uur. Vriendje volhouden hoor!!! Succes!!! muis. ook een gratis kleintje plaatsen???? Vul de bon in en stuur hem op in een open envelop!! Te koop: witte box met lade en kleed 75,00 tel. 01802 -3671. Entree-menu onze neus voorbij, maar eind van het jaar lachen wij!! snel weer spekken!!! Waddinxveen Bredeweg 23 Postbus 21, 2740 AA Waddinxveen Telefoon 01802 - 1544 Fax 01802 - 3473

Hart van Holland | 1992 | | pagina 12