Waddinxveen Nieuws uit de regio Kerkdiensten Christelijke Scholengemeenschap "De Wadde" houdt open huis Meesterwerken voor klarinet, cello en piano Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Zevenhuizen RTL studio Eerste Nederlandse komkommers geveild Keurploeg TOOS-dames 2 een le plaats in Reeuwijk Toos turners succesvol Robbert van Brummen le plaats bij Regionaal Turnkampioenschap Maskerade viert eerste lustrum Kruiswerk sluit overeenkomst met patiënten platform Midden-Holland Recreatie Verweij in beeld Voorlichtingsprogramma Waddinxveen Geref.Vrijgem. Kruiskerk MAVO/LBO Basisscholen en ouders Trio Dan te in raadzaal Waddinxveen Kitty Snel Nederlands snelste marathonvrouw Hart van Holland/15 januari 1992 pagina 13 Waddinxveen -De christelijke scho lengemeenschap "De Wadde" voor MAVO/VBO aan de Sniepweg 57 te Waddinxveen, houdt op woensdag 22 januari en donderdag 23 januari a.s. 'open huis'. Dit jaarlijks terugke rend evenement wil een indruk geven over het werken op de scholenge meenschap, met name de aanpak in de brugklas zal worden belicht als ook het doel en de didactiek van MAVO en Voorbereidend Beroeps onderwijs. De voorlichting is be stemd voor de leerlingen van groep 8 van alle basisscholen in Waddinx veen en omgeving en hun ouders. Ouders en leerlingen zullen een ruim anderhalt uur durend voorlichtings- programa kunnen meemaken, waar in opgenomen een diapresentatie over "De Wadde", een rondleiding door de school, o.l.v. de docenten en speciaal bedoeld voor de kinderen, demonstratielessen in theorie-en praktijklokalen. Voor de ouders zullen kleine ten toonstellinkjes de aard van de vak ken verhelderen. 19 januari 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Opnieuw zet de oudste MAVO van Waddinxveen zijn deuren open voor alle belangstellenden. Vakken en mogelijkheden van dit schooltype komen aan de orde. Nieuw is de naam VBO voor het schooltype dat tot nu toe LBO heette. Doordat de be roepsgerichte vakken in de boven bouw in de loop van de tijd meer uren hebben gekregen, kan men vanaf au gustus '92 terecht spreken van 'voor bereidend beroepsonderwijs' in plaats van 'lager beroepsonderwijs;. De zogenaamde 'verharding' van de specifieke - op het beroepgerichte vakken -maakt dat aan de "De Wad de" verbonden afdelingen: Bouw techniek, mechanische Techniek, In stallatietechniek, Verzorging en Ver koop voor praktisch ingestelde kin deren uitstekende opleidingen zijn. lil Alle leerlingen van groep 8 van de basisscholen in Waddinxveen en omgeving zijn uitgenodigd om met hun ouders "De Wadde" te bezoeken. Samen met hun leerkracht - in klass- everband- kan dat op donderdag morgen en -middag. Op woensdag 22 januari staat "De Wadde" open voor leerlingen van groep 8, die niet met hun klassedo- cent komen. Voor hen begint het programma om half twee. De ouders van de basisscholieren zijn met hun kind - en andere belangstellenden - welkom op donderdagavond 23 ja nuari om 20.00 uur. In groepen zullen zij door de school worden rondgeleid, de dia's kunnen zien en met de directie en de docen ten kunnen spreken. Om ca. 21.30 uur zal het voorlichtingsprogramma ein digen. De chr. scholengemeenschap "De Wadde" voor MAVO/VBO staat on der directie van de heer J. Willem- stein, bij wie nieuwe leerlingen ook kunnen worden opgegeven (01828- 18744). Waddinxveen -Op donderdag 16 ja nuari a.s. vindt vanaf 20.30 uur in de raadzaal van het Waddinxveense ge meentehuis een concert plaats in het kader van de Waddinxveense Ka mermuziekserie. Het trios "Dante" speelt dan werken van Mozart, Rap hael, Tajcevic en Brahms. Zevenhuizen -Op 27 januari wordt in hotel Vos de 'jaarvergadering' van de afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ge houden, aanvang 20.00 uur. Er dient een bestuursverkiezing plaats te vin den. Aftredend en niet herkiesbaar is mevrouw B. van Vliet, mevrouw A. Dekker is aftredend en herkiesbaar. Voor de vrijgekomen bestuursfunc tie stellen zich verkiesbaar de da mes: W. van Holst, M. de Wit en F. van Dijk. Tegenkandidaten kunnen zich voor 20 januari a.s. opgeven bij mevrouw A. Dekker tel. 01803- 12656. Na de pauze komt het eendagsbe- stuur in actie die mevrouw B. van Vuuren astroloog heeft uitgenodigd. Zevenhuizen -Tweemaal over wor den de dames van de afdeling Ze venhuizen van de Vereniging van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeven huizen, in staat gesteld een bezoek te brengen aan de RTL-4 studio's. Het reisje op 20 januari is volgeboekt, maar er wordt er nog eentje gehou den op maandag 24 februari. Be langstellenden kunnen zich bij Y. Hesseling aanmelden, tel. 01802- 3346. Inkoper E. Koelewijn (links) heeft de eerste komkommers van de nieuwe oogst gekocht van teler J. Treurniet Bleiswijk - Terwijl het jaar 1992 nog maar net uit de startblokken is ge komen, zijn de eerste komkommers van de nieuwe oogst al weer te koop. Groentenveiling de Kring veilde dinsdag 7 januari 1992 de eerste komkommers, die werden aange voerd door de firma F. Treurniet en zoon. De eerst twee dozen werden gekocht door inkoper Ed Koelewijn van commissiehandel M.L.S. van Geest voor het handelsbedrijf van Geest International. Hij betaalde 14,50 per stuk voor deze landelijke primeur. De komkommerteelt is een belangrij ke poot van de Nederlandse tuin bouw, die jaarlijks goed is voor een omzet van ruim een half miljard gul den. Het is tevens één van de belang rijkste produkten van veiling De Kring, waar een kwart van de Neder landse komkommers wordt verhan deld. De afzet van komkommers wordt sinds enkele jaren gekenmerkt door stijgende prijzen. Dit is met name een gevolg van een verbetering van de kwaliteit van de komkommer, het geen resulteerde in een grote vraag. Reeuwijk/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag begon de Regionale Turn- competitie voor T.O.O.S.-2 in Reeu wijk zeer goed. Met een bijna hele nieuwe ploeg moesten de dames 'strijden' tegen D.O.S. uit Schoonho ven en de thuisploeg Reeuwijk uit Reeuwijk. Chantal Koele, Krista Brug man, Marlies Asscheman, Marielle Peters, Claudia Sleeuwenhoek en Isabelle vd Nieuwendijk marcheer den op in het zwart, paars, gele TOOS-trainingspak in de aardig ge vulde gymzaal. De zenuwen waren duidelijk af te lezen op de gezichten van de turnsters. Dat de TOOS-da- mes ook onder een hoge druk kunnen werken werd duidelijk bij de eindsco- re. Met ruim 5 punten meer behaal den de dames o.l.v. Ingrid Hoogen doorn en Linda Gorissen een le plaats met 142,60 punten. Tweede plaats door een matig optreden, DOS met 137,40 punten en als derde Reeu wijk met 135,50 punten. Aanstaande zaterdag turnen de da mes van TOOS in Bleiswijk in de sporthal Rijrt&veen om de hoogste plaatsen in de Regionale Kampioen schappen C/D-lijn. Boskoop/Waddinxveen-Zaterdag 11 januari werden in Boskoop de regio kampioenschappen voor jongens en heren georganiseerd. De wedstrijd verliep vlot, ondanks het grote aantal deelnemers (75) en de hoeveelheid verschillende categorieën waarin de deelnemers uitkwamen (18). De gym nastiekvereniging T.O.O.S. was met vijttien deelnemers sterk vertegen woordigd. De T.O.O.S. heren hebben over het algemeen goed gepresteerd en toen aan het einde van de wed strijd de balans werd opgemaakt, werd duidelijk dat T.O.O.S. heren hun aanwezigheid goed hadden on derstreept, want er werden maar liefst vijf gouden medailles in de wacht gesleept. In de categorie 2B was Alexander Poot de beste, in de categorie 2C was dat Peter Noorlan- der, in de categorie 4B werd Maarten Verbree eerste, in de categorie 6B was de eerste plaats voor Joachim van der Have en in de categorie 5C draaide Mark Kranenburg een uitste kende wedstrijd en mocht de gouden plak in ontvangst nemen. Door hun goede prestaties hebben alle T.O.O.S. deelnemers zich ge plaatst voor de volgende wedstrij den op 1 februari in Den Haag en op 28 maart in Ridderkerk. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag werden in Boskoop de Re gionale Turnkampioenschappen voor jongens en heren georgani seerd. Voor O.S.S. kwamen uit Ed den Ouden, Erik van Zanten, Jurgen de Vries, Camilo de Boer, Sander de Vries en de jongste, Robbert van Brummen. De jongens waren ver deeld in 4 verschillende niveau s en leeftijdsgroepen. De selectie-jongens van O.S.S. met maar 1 uur extra trai nen in de week lieten een goede in druk na bij de jury en het publiek. Uiteindelijk behaalde Robbert een gouden plak in niveau 6E. De andere jongens moesten een hele nieuwe oefening aanleren in een zeer korte periode waarin moeilijke onderdelen nog net niet helemaal beheerst wer den. Maar over 3 weken kunnen Erik, Jurgen, Sander en Camilo zich in het nieuwe trainingspak hijsen en turnen in de Nationale B/C-lijn te Den Haag. Verder vindt er op 14 maart a.s. in dorpshuis "Swanla" de onderlinge wedstrijden plaats van O.S.S., waar men de jongens kan aanschouwen. Waddinxveen -"Het lijk is zoek", is de naam van de komische thriller van R.C. Dyer, geregisseerd door Albert van Riet, die door "Maskerade" op gevoerd wordt tijdens de lustrum viering. Dat gebeurt op 21 en 22 fe bruari a.s. in het Anne Frankcentrum te Waddinxveen. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij tel. 01828 -16503 en 14020. Op 15 januari 1992 ondertekent Ver eniging Kruiswerk Midden-Holland een overeenkomst met het Patiënten Platform Midden-Holland. In deze overeenkomst wordt vastgelegd dat de afdeling Kruisweg Gezondheids Service een structurele financiële bijdrage levert ten behoeve van het werk van het patiëntenplatform. Kruiswerk Gezondheids Service is een kortgeleden opgericht onder deel van Vereniging Kruiswerk Mid den-Holland, dat belangenbeharti ging eri service ten behoeve van de leden van Kruiswerk Midden-Hol land ten doel heeft. De overweging dat het Patiënten Platform Midden-Holland een goed functionerend klachtopvang- en ad viesbureau heeft ingericht en garant kan staan voor onafhankelijke be langenbehartiging en klachtbehan deling heeft Kruiswerk Midden-Hol land doen besluiten dit onderdeel van de serviceverlening onder te brengen bij het Patiënten Platform Midden-Holland. Immers, klachten kunnen ook be trekking hebben op de dienstverle ning van het kruiswerk zelf. En ook dan staat het belang van de cliënt voorop en dient de behandeling van de klacht onafhankelijk te geschie den. In de overeenkomst wordt dan ook nadrukkelijk vastgelegd dat Kruis werk Midden-Holland geen rechten kan ontlenen aan de sponsoring van het Patiënten Platform. De overeen komst geldt in eerste instantie voor een jaar en voorziet in de bijdrage van 30.000,- ten behoeve van de salariskosten van een professionele medewerker met een vijftig procent dienstverband, in dienst van het Pa tiënten Platform Midden-Holland. Het Patiënten Platform Midden-Hol land is financieel afhankelijk van sub sidiëring en sponsoring. Directeur Verbeek van Kruisweg Midden-Holland: "De komende ver anderingen in de gezondheidszorg zijn voor ons de directe aanleiding geweest om de dienstverlening en belangenbehartiging ten behoeve van onze leden uit te breiden. De veranderingen ten gevolge van stelselwijziging zullen in de komende jaren vaak tot rechtsonzekerheid bij onze gebruikers leiden. Wij vinden het van groot belang dat onze leden na de stelselwijziging mi nimaal dezelfde dienstverlening blij ven ontvangen die men nu van ons gewend is. En dat men weet waar men met vragen en klachten terecht kan. De nieuwe afdeling Kruiswerk Ge zondheids Service is opgericht om deze service aan onze leden te bie den. In de loop van 1992 zullen de activiteiten van de afdeling zich lang zamerhand uitbreiden; het definitie ve servicepakket wordt vastgesteld in samenhang met het pakket dat uit eindelijk in de basisverzekering wordt opgenomen. Wij vullen de voorzieningen van de basisverzekering aan op basis van de behoefte van onze leden." Zevenhuizen -Recreatie Verweij mag trots zijn op de door Kitty Snel-Ste- venszoon geleverde schaatspresta- tie op het ijs van de kunstijsbaan in Alkmaar. Zaterdag behaalde deze vrouw, van de ploeg van Recreatie Verweij, de marathon-titel bij de da mes. Deze moesten 50 ronden rijden. René Ruitenberg werd nationaal kampioen bij de heren, terwijl Jan Kooijman, ook van de ploeg van Re creatie Verweij, op de dertiende plaats eindigde.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13