l^fïeu^vs uit de regio Officiële opening nieuw bedrijfspand Havelaar Moerkapelle Foto's in het HART VAN HOLLAND \U/ Erwtensoepactie Benthuizer Zangertjes Dappere Dodo! QRGE KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en kooiplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- De Dorpskrant feliciteert STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER Bel 010-4135045. r Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland). Hart van Holland/15 januari 1992 pagina 15 Benthuizen-Zaterdag 18 januari is er weer een Erwtensoepactie in Benthuizen. Zeker al zo'n 100 gezinnen hebben inmiddels al erw tensoep besteld bij het echtpaar Verweij aan de Benthuizense Dorpsstraat 33, tel. 079 -313247. Mevrouw Verweij hoopt dat het nog vele liters meer zullen worden. Dat zal ongetwijfeld het geval zijn, want haar erwtensoep is alom vermaard. Zelfs uit omliggende plaatsen komen mensen zaterdag erwtensoep afhalen. De opbrengst is voor het Kinderkoor "De Benthuizer Zangertjes", wat onlangs nieuwe koorkleding aan schafte welke nog gedeeltelijk afbetaald moet worden. Zaterdag... erwtensoepdag dus! (Van tevoren bestellen en tussen de middag af komen halen). GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 "Het is goed in onze gemeente een bedrijf als Havelaar te hebben waar van ook velen buiten Moerkapelle afnemer zijn." Complimenten uitte hij aan het adres van de architect (Piet Vonk van Bouwpartners Hilversum) en bou wer (De Graaf Bouwbedrijf Moerka pelle). Hij besloot zijn toespraak met een hartelijke felicitatie en een wens dat het met de firma Havelaar zakelijk goed zal gaan. De huidige firmant, Kuin Havelaar, zette hierop zijn ouders in het zonne tje door hen een horloge met inscrip tie te overhandigen en waardering uitsprekend voor de wijze waarop zij de zaak die door grootvader Kuin Havelaar gestart is, zo hebben weten uit te bouwen. Ook bedankte junior allen die hun steentje bijdroegen aan de bouw. Zijn echtgenote Woudina verraste hierop haar man met een dasspeld met inscriptie en overhandigde twee vriendinnen die vele avonden mee hielpen bij schoonmaakwerkzaam- heden, een cadeautjesmand. De aanwezige genodigden kregen hierna de gelegenheid het gebouw te bezichtigen, onder het genot van een drankje en smaakten de geneugten van een heerlijk buffet. De feeststem ming werd met live-muziek geopti maliseerd. Zaterdag was het tijdens het open huis van het bedrijfspand en winkel, bijzonder druk. Waarderende woorden klonken voor het ex- en interieur wat accentkleu- ren blauw en geel heeft en opvallend van uiterlijk is. Hoewel de kleuren door Havelaar gekozen zijn, is er met inzicht gebouwd en het totstandge- komene een aanwinst voor het Nij verheidscentrum. Dankzij de nieuwe toegang tot het industrieterrein, is het pand vanaf de Julianastraat mak kelijk bereikbaar. Het ligt als het ware aan de rand van het Nijverheidscen trum. Met de fabriek, verhuisde de winkel mee. Velen waren zaterdag en de daaropvolgende openingsdagen in de veronderstelling dat het assorti ment gereedschappen en attributen dat tot het verkooppakket van Have laar behoort, aanzienlijk uitgebreid was. Volgens Wim Westerman die de septer zwaait in de winkel, is dat niet zo. Verdere gegevens: De firma Havelaar fabriceert land bouwmachines voor onkruidbestrij- ding en heeft 10 medewerkers. Tot dusver was het bedrijf: al 74 jaar, gevestigd aan de Moerkapelse Dorpsstraat en bood al enige jaren te weinig armslag, evenals de winkel. De totale oppervlakte van het pand betreft 1650 m2 de oude fabriek 600 m2!). 200 m2 wordt benut voor ver koopruimte: de winkel, 1100 m2 voor fabriek en 300 m2 is magazijn en showruimte. Zie felicitatie-advertentie was het nieuwe bedrijfspand van de firma K.A. Havelaar en Zn. op het Moerkapelse Industrieterrein, aan de Nijverheidsstraat 10, officieel ge opend. Hieraan voorafgaand sprak hij een openingswoord met gegevens, die hij, zo zei hij, uit de Dorpskrant met de nieuwe naam gehaald had. Hij noemde deze opening een voor schotje op het 75-jarige bestaan dat binnen een jaar gevierd zal worden. Moerkapelle - Burgemeester A.W. Lips hoefde vrijdagavond alleen maar op de knop te drukken om een robot het 'laswerk' te laten doen, waardoor er het 'vurige' woord 'ge opend' ontstond. Met deze handeling Uitgestorven, door toedoen van de mens. Dat nooit meer! Het Zuidhollands Landschap probeert door aankoop van natuurgebieden in uw eigen omgeving bijzondere planten en dieren te behouden. Uw ondersteuning is daarbij onmisbaar. Zevenhuizen - De gemengde zangvereniging "Zanglust" uit Zevenhuizen gaf afgelopen zaterdagavond 11 januari een uitvoering met medewerking van het plaatselijke kinderkoor. (Elders in deze krant leest u een verslag hierover.)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15