If oh toot tjMlU America, America, America, America, America.... Truckdag bij Truckcenter Zevenhuizen Familieberichten Moerhuizen wordt Zevenhuizen/Moerkapelle Informatiebijeenkomst Landschapsstructuurplan Werken aan Werk pagina 4 Hart van Holland/15 januari 1992 uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Kleintjes voor maandagmorgen binnen... ...woensdag in de krant! Wapen en vlag en plaatsnaamborden Zevenhuizen/Moerkapelle - Nog een paar weken heet de heringedeelde gemeente "Moerhuizen". Omdat door de gemeenteraad bij de minis ter bezwaar tegen deze naam is aan getekend en verzocht om de ge meentelijke naam "Zevenhuizen/ Moerkapelle" en er geen bezwaar te gen gemaakt is, kan het (geplakte) opschrift op de plaatsnaamborden verwijderd worden, want de werk- naam mag eraf. Het is definitief "Ze venhuizen/Moerkapelle". Echter bij het verwijderen van de sticker blijkt de oude dorpsnaam op de borden te staan. Dus moeten er nieuwe plaats naamborden komen met de op schriften "Zevenhuizen/Moerkapel le" en daarbij de dorpskern vermel ding, b.v. 'Zevenhuizen", "Oud Ver laat" of "Moerkapelle", hetgeen te voorzien was. Gelukkig maar dat de gemeente gewacht heeft met de aanschaf van plaatsnaamborden, anders had het extra geld gekost. Zo ook met het briefpapier, enveloppen e.d. Vanaf het begin is er rekening meegehouden dat de naam "Moer huizen" zou verdwijnen, omdat vrij wel iedereen het oneens was met deze naam. Als wij als "Hart van Holland" over bestuurlijke zaken betreffende de ge meente spreken dan voeren we de naam "Zevenhuizen/Moerkapelle". Is er sprake van een gebeurtenis in een woonkern, dan blijft die bij de naam genoemd worden, ter onderschei ding. Beide gemeenten hebben enkele zelfde straatnamen, dan biedt ook die woonkern, maar voor de poste rijen in hoofdzaak de postcode, de uitkomst. In de gemeentelijke rubriek heeft in de Kerstkrant het nieuwe wapen ge staan dat de gemeente gaat voeren op voorstel van de Hoge Raad van Adel. Hiertegen had de raad unaniem bezwaar, maar is toch doorgevoerd. Dit wapen is straks zichtbaar in de nieuwe gemeentevlag die binnenkort wordt gehesen en waardoor de echte naam van de heringedeelde ge meente "Zevenhuizen/Moerkapelle" een feit is. Op de gemeentebegroting stond voor o.a. de zaken die betrekking hadden op de naam, een bedrag van f 25.000,Zakelijke kosten tenge volge van de herindeling.... Het had zoveel meer kunnen zijn als het gemeentebestuur niet 'bedacht zaam' was geweest Ingezonden Zevenhuizen-"U heeft ze vast wel zien hangen, de posters met het vrijheidsbeeld America, Summertime en nog veel erop, overal in de Dorpsstraat. Het hele dorp hangt ermee vol. En dat is ook niet meer. Wat dat veel meer precies is, zo verwonderlijk, want met deze posters willen wij u uitnodigen voor een blijft een verrassing. gezellige avond sfeervolle muziek in het dorpshuis te Zevenhuizen. Verder zal die avond de drumband 25januari a.s. organiseert "De Kleine Trompetter" weereen voorjaarsconcert. voor u optreden opeen wel heel spe- Dit jaar met als thema "America, America". ciale manier. Behalve al dit alles kunt u ook getuige zijn van een band die speciaal voor deze avond is samengesteld uit leden van de harmonie en leden van de welbekende dansband "Frame". Zij zullen overigens na afloop van het programma de dansmuziek verzor gen. En net als ieder jaar is er in de pauze weer een verloting met mooie prijzen. amuSs Wat kunt u verwachten? De zaal zal voor deze gelegenheid geheel omgebouwd zijn tot "Ameri- kazaal", zodat u genietend van een hapje en een drankje, in een heel gezellige omgeving, kunt kijken en luisteren naar een sfeervol en muzi kaal programma. Terwijl u, op uw stoel geniet, brengen wij wat minder bekende en bekende stukken ten ge hore, zoals: West Side Story, Bacha- rach for every one, Marching trough Bent u nu zo enthousiast geworden en wilt u kaarten kopen, dan kan dat bij de volgende adressen: Zevenhuizen: Rabobank Zevenhuizen; Zadel- tuig- makerij Van Rijs; Albert Heijn; Jan de Ruiter. Moerkapelle: Van Marle. Oud Verlaat: De Viefkap. Telefonisch: 01802- 2055 of 1315. ...En wij, alle leden van de muziekver eniging "De Kleine Trompetter" ho pen, dat net als alle andere jaren, wij u op zaterdag 25 januari van harte welkom mogen heten". De leden van "De Kleine Trompetter" Zevenhuizen -Op zaterdag 18 januari a.s. organiseren het Truckcenter te Zevenhuizen en Verkeersschool Brem- mer Benthuizen, een 'Truckdag', ter gelegenheid van de ingebruikname van de derde nieuwe Truck door Ver keersschool Bremmer. Verkeers school Bremmer zal op dit dag haar Volvo F10 vrachtauto's, waarvan één met een gewone aanhangwagen en één met een middenasaanhangwagen ten toon stellen. Truckcenter Zevenhui zen zorgt ervoor dat er ook ander ma terieel te bezichtigen valt, zoals auto bussen, verschillende Volvo-trekkers, waaronder de F16, alsmede diverse op leggers, zoals een uitschuifbare. Het bijzondere van deze dag is dat bezoekers in staat worden gesteld met dit materieel ook daadwerkelijk te rij den. Dagprogramma Er is een speciaal dagprogramma, voor de pers en genodigden samengesteld. Tussen 9.00 en 9.30 uur is er de ont vangst, waarna er vervolgens een wel komstwoord klinkt en mededelingen worden gedaan over de wijze van functioneren van Truckcenter Zeven huizen en verkeersschool Bremmer. Van 10.00 tot 13.00 uur kan men kennis maken met de wagens van verkeers school Bremmer, maar ook kennisma ken met de diverse vrachtwagens in de Volvo serie, van bakwagen tot een F16 met koel/vriesoplegger en het Truck center bezichtigen. Tevens zijn er tij dens het 'open huis' diverse informa tiestands en voertuigen van het 'truc krace-team' van Van Vliet Trucks en een team van de Algemene Verkeers politie. Het 'open huis' voor geïnteres seerden is voornamelijk tussen 10.00 en 13.00 uur. 's Middags is er 'open huis' voor leerlingen van de rijschool. "CARPE DIEM" Vol bewondering voor de manier waarop hij het onvermijdelijke aanvaardde en daarmee voor mij het afscheid minder moeilijk maakte, geef ik kennis dat na een moedige strijd van mij is heen gegaan, naar zijn Heer en Heiland, mijn lieve echtgenoot Pieter Marinus Hengstmengel geboren 18 - 5 - 1920 overleden 7 - 1 - 1992 S. Hengstmengel - Hannema en verder familie 7 januari 1992 Noordeinde 5 2761 BN Zevenhuizen De begrafenis heeft zaterdag 11 januari 1992 plaatsgevonden op de begraafplaats "Oud Kralingen", te Rotterdam. Gemeente Moerhuizen Op woensdag 22 januari a.s. is er een informatiebijeenkomst over de "Land schapsstructuurplan Zuidplaspoider en omgeving" in het gebouw van de Zuid- plas aan de Sportlaan 3 te Moordrecht. Alle geïnteresseerden, dus ook inwoners van Moerhuizen, zijn hier van harte welkom. Het Landschapsstructuurplan (LSP) geeft een visie op de ruimtelijke ontwikke ling van de Zuidplaspoider waarbij het landschap bepalend is. Uitgangspunt is de versterking van de huidige structuur van het gebied. Daarbij is ook gekeken hoe moet worden omgegaan met de ruimtelijke claims die op het gebied liggen. Inhoud LSP In het LSP komen onder andere aan de orde: - landschappelijke waarde van open gebieden in de Eendragtspolder, de Tweemanspolder en de Wilde Veenen; - een mogelijke uitwerking van Achtkamp; - een eventuele locatie voor vervuild slib uit de Hollandse IJssel; - landschappelijke inpassing van bestaande locatie voor de glastuinbouw; - voorstel voor uitbreiding van de Vierde Tocht; - plannen voor uitbreiding van de Zevenhuizerplas aan de noordzijde van de Middelweg; - de uitbreidingsplannen van Gouda en Waddinxveen in het oostelijk deel van de Zuidplaspoider; - voorstel voor het maken van rijbeplanting langs de Ringvaart in combinatie met een langzaamverkeersroute. Stuurgroep LSP Het LSP is opgesteld door Heidemij Adviesbureau BV in opdracht van de "Stuurgroep LSP". In deze stuurgroep zijn vertegenwoordigd de gemeenten Moerhuizen, Nieuwerkerkaanden IJssel, Waddinxveen, Moordrecht en Gouda, het Hoogheemraadschap van Schieland, het Recreatieschap Rottemeren en de provincie Zuid-Holland. Het LSP heeft geen formele juridische status. Wel heeft de provincie reeds aangekondigd, dat het plan zal worden gebruikt bij een streekplanherziening voor dit gebied. Daarnaast zal in de gemeente Moerhuizen het plan worden voorgelegd aan de gemeenteraad met vraag in hoeverre de uitkomsten van het plan bestuurlijk worden gedragen. Terinzagelegging Het Landschapsstructuurplan Zuidplaspoider e.o. ligt in Moerhuizen ter ge meentesecretarie ter inzage (sectie AJBZ) De RVU Educatieve Omroep is het nieuwe jaar begonnen met een nieuwe TV- serie "Werken een Werk", gewijd aan de gemeente. De serie bestaat uit vijf documentaires en is op 4 januari j.l. gestart. Ze worden op vijf achtereenvolgende zaterdagen uitgezonden van 19.30 tot 20.00 uur op Nederland 3. Nederland telt 647 gemeenten waarvoor in totaal zo'n 220.000 ambtenaren werkzaam zijn. De gemeente is daarmee een van Nederlands grootste werkgevers. Het takenpakket van de gemeenten is zeer gevarieerd. Enkele zaken waarmee ze belast zijn, zijn het afgeven van paspoorten, het ophalen van huisvuil, de zorg voor woningbouw en stadsvernieuwing, het verlenen van bijstand en de zorg voor cultuur en recreatie. Deze serie belicht een aantal van de uitvoerende taken die zijn ondergebracht bij de gemeentelijke diensten en instellingen. Hiervoor werden opnamen gemaakt in de gemeenten Zwolle, Breda, Soest en Roermond. De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIETDICHTPLAKKEN A.U.B. dan voldoet een postzegel van 70 cent) «§iS rm"«i5 ui m- nnnr. nn^ nnnn nt - -

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4