Kerkdiensten Tanzania-project op scholen in Rijneveld Chris van Dorp kampioen Scholingsmogelijkheden voor uitkeringsgerechtigden Gescheiden ophalen van huisvuil in Benthuizen Burgerleden Commissies Geboorteritueien in oud Egypte Pakketten voor Polen Afsluiting Weddepad Water, een kwestie van geld OOK IN RIJNEVELD WORDT IIET IIART VAN HOLLAND GESPELD! Opbouw Kindersterfte Bewustwording Voorlichting NOVIB iets leuks te vertellen??? even hart van holland bellen!!! m ono i cc7 W Benthuizen 19 januari Medische diensten Hart van Holland/15 januari 1992 pagina 5 Rijneveld- Vanaf 13 januari zullen vrijwel alle scholen in Rijneveld wer ken aan een project rond Tanzania. In gezamenlijk overleg hebben de scholen een week uitgezocht, waarin zij bijzondere aandacht zullen schenken aan dit land en haar be woners. De gemeente Rijneveld is, zoals reeds eerder in de pers is medege deeld, een project-koppeling aange gaan met een waterproject in het zui den van Tanzania. De Tanzianen werken zelf hard aan de opbouw van hun land. Samen met de landelijke organisatie voor de ont wikkeling van het platteland, C.D.T.F. maken bewoners van dorpen in Zuid- Tanzania een plan voor het verkrij gen van schoon water in de directe woonomgeving, het C.D.T.F. geeft hierbij technische adviezen en zorgt voor materiaal. De aanleg gebeurt door de bewoners zelf. hierdoor krijgen de mensen gezamenlijk iets voor elkaar dat ze echt zelf willen en dat ze ook zelf kunnen onderhouden. In Tanzania is de kindersterfte nog erg hoog, ondanks de niet onredelij ke voedselsituatie. Veel kinderen sterven aan infectieziekten, veroor zaakt door het ontbreken van veilig drinkwater. De Stichting Projectkoppeling pro beert een handje te helpen door fi nanciële bijdragen. Maar niet alleen het vergaren van geld is belangrijk. De nadruk ligt meer nog op de be wustwording van de mensen in de woonkernen van Rijneveld, over 'ontwikkelingssamenwerking'. De Stichting Projectkoppeling, sti muleert die 'bewustwording' en geeft o.a. voorlichting over de manier van leven van mensen in Tanzania door middel van diapresentaties (op aan vraag), of door het benaderen van specifieke groepen, zoals nu met het 'scholenproject' dat nu is gestart. Via NOVIB staan tal van lesmiddelen voor de scholen ter beschikking. Bo vendien hebben de docenten een 'werkboek' gekregen, waarin op drachten staan. Daarmee is op een voudige wijze aan kinderen in ons land duidelijk te maken hoe kinderen in Tanzania leven. Elke school zal uiteraard zijn eigen invulling aan het project geven en het project op eigen wijze afsluiten. Na de scholen in Hazerswoude en Koudekerk a.d. Rijn zijn de twee Ben- thuizense scholen: de Arnoldus van Osschool en de School met de Bijbel in de week van 20 februari tot en met 28 februari aan de beurt. Benthuizen -Zaterdag 11 januari j.l. werd Chris van Dorp in sporthal "Overbosch" te Den Haag kampioen. Hij en nog negen anderen. Tabé- jeugdleden hadden zich voor deze kampioenschappen voor zowel en kel- dubbelspel ingeschreven. Chris en clubgenoot Arjen v.d. Wel waren als enige twee door de voorronde gekomen. Van deze ronde ging alleen de winnaar door. Verliezen beteken de gelijk uitgeschakeld zijn. Chris kwam door deze ronde te winnen gelijk in de halve finale terecht. Arjen werd in de tweede ronde uitgescha keld door Arthur Hertsbergen van ATTC. Bij het enkelspel was Chris de enige van Tabé die nog kans maakte op eremetaal. In de halve finale was P. Groenewegen van Pecos een ge ducht tegenstander, wat resulteerde in een goede en spannende partij ta feltennis, toch wist Chris deze wed strijd overtuigend in twee games (21- 14, 21-10) te winnen en bereikte hiermee een finaleplaats. In de finale stond B. Straathof van de Treffers tegenover hem, die goed partij gaf, maar in de jeugdige Tabé-speler die flink op dreef was zijn meerdere moest erkennen. Door goede sprei ding en scherp geplaatste ballen drong hij zijn tegenstander zijn spel op en pakte hij in twee games (21-18, 21-12) de overwinning en werd daardoor Haags kampioen in de pu pillen B-klasse. De andere Tabé-leden deden het zeker niet slecht, maar ook in het dubbelspel werden de vier Tabé- teams in de eerste ronde uitge schakeld. Ondanks dat toch een geslaagd eve nement. het leverde Tabé in ieder geval een Haagse kampioen op. Een betere start aan het begin van het nieuwe competitie-seizoen kon men zich bij Tabé niet wensen. Deze week wordt bij alle geregistreerde huishoudens in Benthuizen een bruine container algeleverd (uitgezonderd huishoudens in gebouwen met meer woonla gen)- Bij die container wordt een brief, een krant en een ophaalkalender 1992 gevoegd om aan te geven hoe het nieuwe systeem werkt. Uit die brief zou opgemaakt kunnen worden dat de eerste inzameldag volgens het nieuwe systeem in Benthuizen op maandag 20 januari valt. Dat is echter niet het geval. In Benthuizen wordt immers al lang op dinsdag het huisvuil opgehaald en dat blijft zo! Daarom wijzen wij er op dat de eerste inzameling volgens de nieuwe methode dinsdag 21 januari is! De gemeenteraad van Rijneveld heeft vijf commissies ingesteld. De commissies adviseren aan burgemeester en wethouders over een breed scala van onderwerpen. In de commissies hebben naast 6 raadsleden ook 3 zgn. burgerleden zitting. De commissies vergaderen éénmaal per maand in de avonduren. De commissies worden voorgezeten door een lid van het college van burgemeester en wethouders. Er is thans een vacature voor: Een burgerlid van de commissie Algemene Zaken en Financiën. Adspirantleden moeten inwoner zijn van Rijneveld en tenminste de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Voorts is het van belang dat men belangstelling heeft voor het taakveld van de commissie. Belangstellenden wordt verzocht zich schriftelijk aan te melden bij de burgemees ter en wethouders van Rijneveld, Postbus 115, 2394 ZG Hazerswoude Rijndijk. De inzendtermijn sluit op 31 januari 1992. U wordt verzocht in uw sollicitatie uw persoonlijke gegevens te vermelden. Tevens gelieve u aan te geven waarom u belangstelling hebt voor het lidmaatschap van deze commissie. U gelieve, tevens te vermelden of u lid bent van, of sympatiseert met een politieke partij en zo ja, welke. Na sluiting van de inzendtermijn zullen burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad een voorstel doen voor benoeming. Inlichtingen kunt u desgewenst verkrijgen bij het bureau bestuursondersteuning, de heer W.P. van Gent, tel. (01714) - 19015 tst 410. Hervormde kerk: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord Waddinxveen 18.00 uur ds. J. Boer Herv/Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. G. Assies Zoetermeer Geref.Gem 9.30 ds. G.J. van AAlst 16.00 uur stud. C. de Jongste 18 en 19 januari dokter J. T. Buiter Dorpstraat 20 Benthuizen tel. 079 - 313 737 Rijneveld -De gemeente Rijneveld gaat via een persoonlijke benade ring, uitkeringsgerechtigden scho lingsmogelijkheden bieden, in het kader van de zgn. uitstroomac tiviteiten, begint de gemeente Rijne veld met de uitvoering van een pro ject waarin extra contact gezocht wordt met mensen met een uitkering. De bedoeling is om in individuele gesprekken te kijken of mensen via scholing iets kunnen veranderen aan hun uitkeringssituatie. De gemeente Rijneveld is van mening dat het belangrijk is om serieus te kijken naar mogelijkheden om de si tuatie van haar uitkeringsgerechtig de inwoners te verbeteren. Het beleid van de rijksoverheid is erop gericht om middels maatrege len te stimuleren dat mensen deelne men aan scholing en training. Daar mee kan de kans op terugkeer op de arbeidsmarkt worden vergroot. De gemeentelijke Sociale Dienst heeft al verschillende gesprekken gevoerd met mensen om te kijken of zij ingezet kunnen worden in de ba nenpool. In de banenpool kunnen mensen geplaatst worden die door verschillende oorzaken niet op een reguliere arbeidsplaats ingezet kun nen worden. Het project zal worden uitgevoerd in samenwerking met de Stichting Edu- katie Volwassenen Alphen a.d. Rijn (STEVA). De STEVA is gevraagd om deel te nemen aan de uitvoering van het project omdat zij ervaring heeft in individuele begeleiding van men sen bij een leerproces. Daarnaast beschikt de STEVA over veel infor matie met betrekking tot scholings mogelijkheden voor volwassenen. Dezer dagen ontvangen potentiële deelnemers aan het project een brief. Daarna zal contact worden opgeno men om een afspraak voor een per soonlijk gesprek te maken. Met het Arbeidsbureau zal nauw worden samengewerkt in verband met de bemiddeling van mensen richting arbeidsmarkt en om - en bij scholing. Benthuizen -Op de maandelijkse contactavond van de afdeling Bent huizen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, spreekt woensdaga vond 22 januari om 20.00 uur, drs. A.A. Loose. Hij is in Leiden verbon den aan de vakgroep 'Egyptologie'. De verhalen zullen worden vergezeld van dia's, in de lezing wordt ingegaan op de rituelen rondom de bevallin gen, waarbij mythologische en we reldse praktijken worden vergele ken. Voor de Egyptische kraam vrouw gold namelijk, dat zij een voorbeeld en steun kon vinden in de verhalen over goddelijke en konink lijke bevallingen. Het 'eendagsbestuur' organiseert deze avond over het onderwerp 'kraamvrouw' en 'oud Egypte' en hoopt dat velen op 'kraambezoek' komen in gebouw "De Tas". Benthuizen -Herinnering: Vanavond tussen 18.00 en 22.00 uur kan men pakketten voor Polen inleveren bij de familie Kruger aan de Pr. Claus straat 12 te Benthuizen. Inl. tel. 079 - 313 237. De pakketten worden op de adressen afgeleverd. Het maximale gewicht van een pak ket is 25 kg. De kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. N.B. De pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van ge adresseerde en afzender dienen dui delijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen nu ook brieven, tijdschriften e.d. be vatten. Zoeterwoude - Met ingang van maan dag 20 januari 1992 zal het Weddepad in de gemeente Zoeterwoude voor alle verkeer afgesloten worden. De afsluiting houdt verband met de reconstructie van deze weg. Vooralsnog zal het Weddepad tot eind augustus 1992 afgesloten zijn. Rijneveld -In de vorige Dorpskrant schreven we al over het 'waterpro ject' van het N.V. Duinwaterleiding bedrijf in Nicaragua, waarover een tentoonstelling wordt gehouden in het Rijneveldse gemeentehuis te Ha- zerswoude-Rijndijk. Doel van de (reizende) expositie is de inwoners te attenderen op de wijze waarop zij bij kunnen dragen aan dit waterproject te Jonotega. Inl. tel. 079 -518 011. Een financiële bijdrage kan gestort worden op Postbanknumer 3667026, onder vermelding van Waterproject Jonotega.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 5