in de regio Jeugdafdeling van v.v. Moerkapelle actief n ~*_P Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Rentokil-ZVH met herstelde Rini Boutens naar winst Klaverjassen BSC'68 Schaaknieuws Voetbal B.S.C. 68 Piet Eikelenboom eerste 'run-bike-run' Klaveijassen v.v. Groeneweg Hart van Holland/15 januari 1992 pagina 9 I Zevenhuizen -Op initiatief van het bedrijfsleven en de volleybalvereni- I ging "Rentokil-ZVH", wordt er we- I derom in Zevenhuizen voor de derde j maal een 'volleybaltoernooi' voor 1 bedrijven georganiseerd. I Het toernooi zal plaatsvinden op I donderdagavond 7 en zaterdaga- I vond 16 mei in het dorpshuis I "Swanla". Alle bedrijven met een I vestiging in de deelgemeenten Ze- I venhuizen en Oud Verlaat, kunnen I deelnemen met maximaal 4 teams. I (Bij uitzondering kunnen combina- I ties van bedrijven gevormd worden). I De organisatie streeft naar een zo I breed mogelijke vertegenwoordiging I van bedrijven en zal de inschrijving j sluiten bij 40 inschrijvingen. Het in- I schrijfgeld bedraagt honderd gulden I per team. Gezelligheid voorop I De organisatie van het toernooi gaat I er vanuit dat gezelligheid voorop I dient te staan en gaat daarom uit van 1 de volgende regels: I -Opgave per team van minimaal 8 en j maximaal 10 personen. I -Ieder teamlid zelf of zijn/haar part- I ner moet werkzaam zijn bij het be- I drijf waar men voor uitkomt. I Helaas heeft de organisatie het afge- I lopen jaar moeten constateren dat I enkele bedrijven zich niet aan deze I afspraak hielden. De organisatie zal I niet aarzelen deze bedrijven uit te I sluiten van deelname als zij zich hier aan schuldig maken. Ook voor het deelnemende bedrijf dient niet 'het winnen' maar gezel ligheid voorop te staan. -Tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal drie dames op te stellen. -De eerste 40 ingeschreven bedrijven zullen deelnemen aan het toernooi mits het inschrijfgeld is ontvangen voor 8 maart 1992. De inschrijfformulieren zijn verkrijg baar op onderstaand adres of door telefonische aanvragen. De inschrij vingsdatum sluit op 1 maart a.s. Het toernooi zal worden afgesloten met het uitreiken van de prijzen en de "Rentokil"- wisselbeker met aanslui tend een gezellig samenzijn in dorpshuis 'Swanla" na afloop van de finales op 16 mei a.s. Het eventuele batige saldo zal ten goede komen voor de aanschaf van 'buiten-speel materiaal' voor de peuters van Peu terspeelzaal "De Zeven Dwergen". (50%) en aan de jeugdopleiding van Rentokil-ZVH. De organisatie hoopt dat dit toernooi net zo succesvol en gezellig zal ver lopen als de vorige jaren. De organisatie berust bij: Martin Zijderhand; Jaap van der Wel; Peter Schwalbe en Paul van der Meer. Contactadres: M.C. Zijderhand, De Grutto 10 Zevenhuizen, tel. 2550 ('s avonds). 1 Zevenhuizen -Rentokil-ZVH kon za- I terdag in Gouda in de wedstrijd tegen I Metal Bouwkonsort/Radius weer vol- I ledig beschikken over aanvaller Rini I Boutens. Na zes weken uit de roulatie te zijn geweest, kon de Zeeuwse 1 aanvaller weer voluit spelen. 1 Rentokil-ZVH kreeg het in het begin I van de eerste set moeilijk. De blokke- I ring van Metal Bouw was hecht en de I aanvallers van rentokil konden er a niet goed langs komen. Echter naar- I mate de set vorderde kreeg Rentokil 1 meer grip op de wedstrijd en wist met I een moeilijke service Radius onder 1 druk te zetten. Langzaam maar zeker I sloop Rentokil-ZVH dichterbij en kon I Edger Tinkhof het beslissende punt (10-15) scoren. De tweede set was geheel voor Metal Bouw/Radius. Vooral aanvaller Hen- ri Brouwhuis wist met zijn van veraf I geslagen service en zijn keiharde smashes veel punten bijeen te spe- len. Rentokil verzuimde om de Goud- I se ploeg onder druk te zetten met de service en kon niet goed in het ritme komen. Met 15-10 won Metal Bouw deze set. in de derde set had Rentokil-ZVH het ritme weer goed te pakken en begon vanaf het begin Radius onder druk te zetten met hun service. Dit bracht bij Metal Bouw onrust en de blokkering van Rentokil wist de aanvallen goed te keren. Echter de eigen aanval met een sterk scorende Rini Boutens mocht er ook zijn. Zonder een mo ment in gevaar te komen wist Rento kil-ZVH deze set met 8-15 te winnen. In de volgende set bleef Rentokil op deze weg goed doorgaan en wist de set met 6-15 winnend af te sluiten, dit had tot gevolg dat de volle overwin ning 3-1 werd en een terechte uitslag was. Voor a.s. zaterdag 18 januari staat de wedstrijd tegen VC Kuipers-Zwolle op het programma. Deze wedstrijd wordt, vanwege tv-opname om 20.00 uur in sporthal Swanla gespeeld. Rentokil- ZVH 2 heren blijft ongeslagen Het tweede herenteam van Rentokil- ZVH speelde zaterdag in noordwijk tegen Novo en wist met Don Verdon- I ck als spelverdeler (Jan Clardeij was wegen vakantie afwezig) binnen 45 minuten met 3-0 te winnen. De set- Dames Rentokil-ZVH geven goed partij De dames van Rentokil-ZVH speel den zaterdag in heerlen tegen de on- I geslagen koploper van de eerste di- I visie, VCH. De ploeg van trainer Willem Jan van I Yperen ging met weinig illusies naar Heerlen toe. Maar wist gaandeweg in i de wedstrijd de dames van VCH goed I partij te geven. Spelverdeler Carin Nagtegaal was weer goed op dreef en kon de sterk spelende aanvallers volleybal wedstrijdprogramma in sporthaL Swanla Om 12.30 uur dames 7-RHN/VSTS 5; Heren-jun. A-MVC Al; Dames-asp. B2 -Voy B; Om 13.00 uur dames asp. Cl - Fortu- na/Nivoc Cl; Om 13.30 uur heren 2 - Ekspalvo; dames-asp. BI -RHN/VSTS B2; Om 14.00 uur heren 6- Dosko 2; da- Benthuizen - Vrijdagavond 17 januari wordt er weer geklaverjast in de kantine van BSC'68 aan de Sportlaan. Dan wordt de negende ronde voor de competitie gespeeld. De kantine is vanaf 19.30 uur open. Het kaarten begint om 20.15 uur. Iedereen is welkom, ook niet-leden. Moerkapelle -Afgelopen vrijdag vond de 17e ronde van de onderlinge com petitie van de Moerkapelse Schaak vereniging plaats. A. v.d. Werff, nummer 1 van de onderlinge rang lijst, kon zijn koppositie niet handha ven. Na een reeks overwinningen moest hij nu het onderspit delven tegen D.J. Bac. Door deze overwin ning is Bac weer een grote kansheb ber om het kampioenschap op zijn naam te zetten. De broederstrijd tussen de gebroe ders Vroegindeweij eindigde in een overwinning voor Wouter. Na een moeizame strijd moest Maarten toch uiteindelijk zijn koning neerleggen. Waarschijnlijk door een aantal ver rassende overwinningen heeft G. van Meeteren zich een eigen plaats in de schaakzaal toegeëigend. Deze avond speelde hij tegen W. Vroegindeweij. Helaas bracht zijn vertrouwde stek kie hem deze avond geen geluk. Wel heeft Van Meeteren zijn huid duur verkocht en zo moest Vroegindeweij wel ondervinden dat ze in de midden moot van schaken af weten. Naast een broederstrijd was er ook een strijd tussen twee zwagers: W. Wes terman tegen G. van Ommeren. Westerman speelde een goede ope ning, maar in het middenspel maakte hij een kleine fout wat hem uiteinde lijk de partij kostte. M. van Vuuren zag in het eindspel een vork over het hoofd en daar hij al positioneel min der stond, kon zijn tegenspeler J. Se- gaar zonder veel moeite de partij winnend afsluiten. Al in de opening wist J. Blok een pion van zijn tegen stander J. v.d. Spek te ontfutselen en ervaarde Van der Spek dat een pion minder uiteindelijk de partij kan kosten. W. Wortman kwam ook een pion voor te staan, maar zijn oppo nent B. Matla wist toch de partij remi se te houden. W. Freeke speelde te gen zijn tegenstander een gelijkop- gaande wedstrijd. Beiden maakten geen fout en toen er niet zo veel stukken meer op het bord stonden, besloten ze de partij remise te hou den. Spelers die ook remise hadden op deze avond waren: J. Hof tegen f. de Wit en H. Doornhein tegen G.J. Freeke. T. van Delden en J. Roest wisten een overwinning te behalen op respec tievelijk T. Sevenhoven en A. de Groot. Benauwde zege van BSC'68 op DVC in Delft In de eerste helft waren de pupillen van trainer Rolf Jans, die voor twee jaar bijgetekend heeft, de betere ploeg. Met goede aanvallen zetten zij hun tegenstanders onder druk. In de eerste minuut had het al 1-1 kunnen zijn. Vanaf de aftrap mocht DVC een corner nemen, waaruit van Dronge- len op de lat schoot. Uit de daarop volgende tegen-aanval kwam de bal bij Wijnand Pelle, die na een snelle ren, rakelings voor langs schoot. In de 5e minuut kwamen de Benthuize- naren op voorsprong. Een verre pass van Gerrit Pos bereikte Aad den Boer en uit zijn voorzet scoorde Frank Vis 0-1BSC'68 bleef goed aanvallen en zij schiepen zich vele kansen, zoals in de 15e minuut toen Peter ter Luun hard op doel schoot waar de keeper de bal los liet en ter Luun weer mocht inschieten, de bal ging echter aan de verkeerde kant van de paal naast. Jammer was het dat de scheidsrech ter, J. Klop uit 's Gravenzande, elk vlagsignaal van de grensrechter ho noreerde met een vrije trap voor buiten spel, hetgeen in vele gevallen niet waar was. In de 19e minuut kwam toch de twee op het scorebord. Aad den Boer mocht een corner nemen, waaruit de bal uit de doelmond werd gekopt, weer voor de voeten van Aad den Boer die hard op doel schoot. De DVC keeper liet weer de bal los en nu scoorde Peter ter Luun wel: 0-2. In de 22e minuut was er weer een goede aanval die via Sander Foortse en Aad den Boer, de bal bij Andre vd Meer bracht die weer afgefloten werd voor buitenspel. 2 Minuten later had Wijn and Pelle de 0-3 op zijn schoen, maar uit vrije positie schoot hij keihard rakelings over de lat. De laatste tien minuten van de eerste helft nam DVC het heft in handen en de groen-witten lieten zich in de verdediging druk ken. In de 41e minuut scoorde Peter Mastenbroek van DVC tegen. Na een overtreding van Paul Voorduin mocht hij een vrije trap nemen en van zo'n 25 meter knalde hij door de muur in de uiterste hoek: 1-2, wat ook de ruststand was. In de 2e helft was het al gauw duide lijk dat BSC'68 in de eerste helft te veel had gegeven. Het middenveld moest prijsgegeven worden en DVC kwam gevaarlijk opzetten en kregen ook goed kansen, maar zij sprongen er veel te slordig mee om of vonden John Windhorst op hun weg. De Na buur Boys moesten het van counters hebben die niet ongevaarlijk waren door het verre opdringen van de DVC-verdediging. Zo lobte Andre vd Meer de bal over de keeper heen maar ook over de lat zodat de bal op het net bleef liggen in plaats van er in. Ook John Windhorst moest gestrekt naar de hoek na een knal van Masten broek. In de 28e minuut van de sportieve wedstrijd werd Frank Vis vervangen door Martijn van Leeu wen. 10 Minuten voor tijd liet Wijn and Pelle een rollertje los waar de Delftse keeper de grootste moeite mee had zodat de bal via zijn lichaam over de achterlijn rolde. Andre vd Meer kreeg nog twee goede kansen maar hij miste beiden. De laatste kans van de wedstrijd was voor Peter Mastenbroek van DVC maar met een schitterende safe hield John Wind- horst de overwinning vast. BSC'68: Windhorst, Kamphuis, G. Pos, Voorduin, E. Pos, Pelle, Foortse, den Boer, Vis (73 v. Leeuwen), ter Luun, vd Meer. Zaterdag a.s. 18januari speelt BSC'68 de thuiswedstrijd tegen D.v.J.-Bizon uit Rijswijk. Aanvang 14.30 uur. Zevenhuizen -Piet Eikelenboom werd overwinnaar van de eerste se lectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap 'run-bike-run' die gehouden wordt op 4 april 1992. De wedstrijd bestaat uit normaal: 7 km. hardlopen; 30 km. fietsen; 3,5 km. hardlopen. Bij deze wedstrijd, die ge deeltelijk door het veld ging, werden iets andere afstanden aangehouden. Uitslag: 1. Piet Eikelenboom in 1 uur, 9 min. en 12 sec. (Zevenhuizen); 2. Frans Geensen, 1.10.12 (Terneuzen); 3. Menno Oudeman in 1.10.20 (Bra- kel); 4. Floris Jan Koole (Nederlands kampioen wintertriathlon) 1.11.48 (Middelburg). standen waren 5-15, 6-15 en 7-15. Voor a.s. zaterdag staat een ontmoe ting met het team van Ekspalvo op het programma, aanvang 13.30 uur in sporthal "Swanla". Monique Vermeulen en Astrid Poot op maat bedienen, met de setstan den 15-8, 15-9 en 15-12 werd de wed strijd door VCH gewonnen. Voor a.s. zaterdag wordt het voor de Zevenhuizense dames spannender, dan treden ze in Tilburg aan tegen Sarto/Pellikaan een ploeg die slechts drie punten achter hun staan. Zodat punten winst noodzakelijk is om mee te blijven doen in de middenmoot. Ingezonden Ondanks de afgelopen feestdagen en de vele afgekeurde wedstrijden in dit jaargetijde, bruist de jeugdafdeling van v.v. Moerkapelle van activitei ten. De eerste helft van het voetbal seizoen is voor de meeste teams voorspoedig verlopen, het Dl elftal is onder leiding van Jan Tepper en Marcel Drost ongeslagen herfstkampioen geworden en het F2 team miste dit kampioenschap op een haar. De junioren-elftallen B, C en de meis jes staan bovenaan of bijna boven aan de ranglijsten. Dus de Moerka pelse jeugd spreekt sportief zijn en haar woordje mee. Bovendien werden in het afgelopen jaar ook teams door sponsors van spullen voorzien. Het D2 team ontving van sponsor Jan Droog uit Bleiswijk een complete out fit. mes 6 -Servylo 4; Om 14.30 uur heren-asp. B2 - DOS B1 Om 15.30uurheren5-Thor2;dames 4 -Servylo 3; Om 16.00 uur heren-asp. B3 -Radius BI Om 20.00 uur heren 1 - VC Kuipers/ Zwolle Zevenhuizen -Op vrijdagavond 17 ja nuari a.s. wordt er bij v.v. "Groene weg" weer de maandelijkse 'klaver- jasavond' gehouden. Evenals in de cember '91 wordt ook in januari ge speeld voor bijzondere prijzen. Als eerste prijs een levensmiddelen- mand van f 50,en de tweede prijs een levensmiddelenmand van f 30, Tevens andere prijzen. Aanvang 20.00 uur. Toegang voor leden en niet-leden van v.v. 'Groeneweg'. En het B-elftal kreeg van hun sponsor Lagendijk nieuwe tassen, het nieuwe jaar is nog jong, maar bij b.b. Moerka pelle blijft men doorgaan, naast de competitie worden er vriendschappelijke wedstrijden ge speeld en staan er allerlei andere ac tiviteiten op stapel. En natuurlijk is er ook nog het 7e zaalvoetbaltoernooi in dorpshuis "Op Moer". Iedere zaterdagmorgen spelen de F, E of D-pupillen daar samen met de spelertjes van v.v. Groeneweg, v.v. Waddinxveen en v.v. Stolwijk en strij den om de prijzen in hun groep en de grote wisselbokaal. Volop spelvreugde en sportieve spanning valt daar te beleven. Wie van sport houdt of z'n/haar kinderen een prettige ochtend wil bezorgen is welkom in dorpshuis 'Op Moer" van af 09.00 uur. Op 18 januari bij de D pupillen, 25 januari bij de F pupillen en 1 februari bij de E pupillen.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9