Nieuws uit de Eerste aubergines voorgoed doel Brandweer rukt uit B Het eet geen brood Praise-avond Zang en kleur Cursus 'verlegen mensen' Ondersteunings groep voor oude re Marokkaanse mannen met gezondheids klachten Milieutip Ontmoeting over drempels heen Vrouwen vereniging De Christen vrouw Ongeloof en zonde Out de tu>u iu op pagina 4! Sjoelvereniging Waddinxveen Op zoek naar goed vrijwilligerswerk Prestatieloop rond de Zevenhuizerplas Plan Aanpak door Corrie van Nierop Kaartavond Ernstig ongeval Vervuild wegdek Een pasgeboren kalf kan meteen z'n kist in Uitslagen Betaald werk voor gehandicapten Hart van Holland/22 januari 1992 pagina 11 Soms is het gewoon hard nodig om de inhoud van de kasten in huis drastisch te coördineren. Je hebt al weken - soms maanden - alles maar even neergelegd, iets ge zocht, gebruikt, weer teruggelegd en achter de deuren wordt het voller en voller. Dan is daar ineens het mo ment dat je zegt: "Zó kan het niet langer". Zelf heb ik dat nog niet zo lang geleden ook weer eens onder vonden - voor de zoveelste maal. Zulke zaken pak ik meestal aan als ik minder goed gemutst ben. Dan is het nogal rommelig in mijn 'bovenka mertje' en stort ik me resoluut op zoiets rommeligs wat schreeuwt om opgeruimd te worden. Wanneer na enige tijd alles van plaats is veranderd, sta ik perplex zoveel ruimte te hebben gecreëerd; er kan weer zat bij! Wat blijvend veel plaats in beslag neemt zijn de fotoboeken die in de loop der jaren langzaamaan tot sta pels zijn gegroeid. M'n trouw-album, de koperen, zilve ren, veertigjarige herinneringen. Jubileumfoto's van 's- mans werk; koper, zilver en bijna veertig (af scheid). Acht kinderen, van elk kind een boek. Twee handen vol kleinkinders, waarvan ook sinds 20 jaar de afbeel dingen op papier aan de inhoud worden toegevoegd en zo liggen we er, opgetast achter die deuren met z'n allen warmpjes bij. Vroeger dacht ik:"leuk voor later". Nu is het Tater'. Ik kijk weinig in de albums. Heel af en toe wordt er een vergelijking getrok ken die die jeugdige leeftijden door leefden. Daar is het leuk voor. Voor de rest.... Ze komen weinig uit de kast. Afijn. Ze eten geen brood. Niet dat ik ze dan zou wegdoen, ook al mag een brood acht centen meer gaan kosten; het blijven mooie, vrolijke, tedere en dierbare herinneringen. Zevenhuizen -Vrijdag 31 januari zal er een Praise-avond in Zevenhuizen plaatsvinden. Samen zingen met go spelgroep "Exalt", samen luisteren naar gospelgroep "His Revelation". Om 19.30 uur staat de deur van de ned. Hervormde kerk, aan de Dorps straat 170 in Zevenhuizen open en is de koffie klaar. De avond begint om 20.00 uur. ledereen, jong en oud, is op deze Praise-avond. georganiseerd door Koffiebar 't Praathuis', hartelijk welkom. De toegang is gratis! Voor informatie kan men bellen naar tel. 01802-2185. Zevenhuizen -"Zang en Kleur" organi seert vrijdag 24 januari a.s. weer een 'joker-klaverjasavond' in het vereni gingsgebouw aan de Zuidplasweg. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Inlichtingen tel. 01802 -2157. Regio -De nog niet zo lang bestaande Vereniging van Verlegen mensen zal in februari a.s. een nieuwe cursus groep beginnen in Gouda. De datum waarop de cursus begint en de avond waarop de cursus wordt gegeven, wordt gekozen in overleg met de deelnemers. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen kan de cursus op verschillende avonden worden gegeven. De cursus duurt tien maanden en bestaat uit 20 bijeenkomsten, die om de 14 dagen worden gehouden. Deelnemers leren in de cursus hoe ze makkelijker contacten kunnen leg gen en hoe ze makkelijker voor zich zelf op kunnen komen. Het lidmaat schap van de WM is inbegrepen in de cursuskosten. Buiten de cursus om kunnen de deelnemers aan andere activiteiten van de vereniging meedoen, zodat ze ook in de praktijk wat aan hun sociale isolement kunnen doen. De kosten van de cursus zijn afhan kelijk van het aantal groepsleden. Inlichtingen tel. 01749 -40707. Schrif telijk: WM, Postbus 178, 2680 AD Monster. Bleiswijk-regio - Donderdag 16 ja nuari jl. zijn in Bleiswijk de eer ste aubergines geveild. Aanvoer der van de eerste aubergines van Groentenveiling "De Kring" is de Bleiswijker Mar cel van der Knaap. Hij stelde de opbrengst be schikbaar voor een goed doel: "De Zonne bloem". De Bleiswijkse ko pers betaalden 2455,gulden, ofwel ruim zestig gulden per kilo gram, voor de eerste acht dozen au bergines. De volgende handelsbe drijven tastten diep in de buidel voor "De Zonnebloem": J. de Lange, J. Oos- terwijk, P. Nap, Van Dijk, Combilo, M. van Wageningen, A. Oken, B. Zwarts en Haluco. "De Zonnebloem" is een vereniging ter bevordering van het welzijn van zieken, gehandicapten en ouderen. Vrijwilligers van 1.300 afde lingen van 'De Zonnebloem" bezoeken in het hele land langdurig zie ken, lichame lijk gehandi capten en hulpbehoe- vende oude ren. Dit is het fundament van "De Zonne bloem". ook geeft de vereni ging jaarlijks vele zieken en gehandicapten de gelegenheid er eens echt helemaal uit te zijn. Zo worden jaarlijks vakantiewe ken georganiseerd voor zo'n 4.600 zieken en gehandicapten. Daarbij reizen zij met het hotelschip "De Zon nebloem" over de Rijn. Zevenhuizen -Zaterdag 18 januari omstreeks 18.00 uur, moest de brandweer uitrukken voor een onge val op de Al 2, noordbaan, ter hoogte van hectometerpaal 23.7, alwaar een botsing had plaatsgevonden tussen 5 personenauto's. De auto's hadden elkaar dusdanig geraakt, dat één van de bestuurders in zijn voertuig bekneld was geraakt. Door de brandweer werd, met be hulp van hydraulisch gereedschap en ambulancepersoneel, het slacht offer uit de wrakstukken gehaald, waarna het kon worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Omdat er meerdere ambulances wa ren gealarmeerd, werden tegelijker tijd andere slachtoffers geholpen en afgevoerd naar het ziekenhuis. Omdat één van de slachtoffers meld de dat er een hond in één van de auto's meereisde, werden nogmaals de wrakstukken en omgeving afge zocht. De hond werd in de wrakstukken aangetroffen, maar had het ongeval helaas niet overleefd. Nadat de slachtoffers - in totaal 6 personen, waarvan enkele zwaar gewond- wa ren afgevoerd, werd het wegdek ont daan van de autowrakken en door de brandweer gereinigd. Om omstreeks 20.00 uur kon de weg weer worden vrijgegeven voor het verkeer. Zondag 19 januari om ca.0.2.45 uur werd de brandweer opnieuw gealar meerd. Ditmaal voor een stuk weg dek dat was bevuild met motorolie die afkomstig bleek uit een auto die, door het spoor te volgen, geparkeerd stond op de parkeerplaats bij de Ge reformeerde kerk. Ook werd een putdeksel van de riole ring vermist. omdat dit gevaar voor het overig verkeer zou opleveren, werd het wegdek gereinigd door middel van wegontvetter. Het gat dat was ontstaan door het verdwenen putdeksel, werd door de Door een sterk belastende levens loop (zwaar werk, slechte huisves ting, slechte financiële omstandig heden, taal en culturele verschillen) krijgen veel ouder wordende Marok kaanse mannen problemen en licha melijke klachten. Medicijnen helpen daarbij soms onvoldoende. Vaak voelt met zich slecht begrepen door hulpverleners en instanties. Door deze ontwikkelingen dreigen ouder wordende Marokkaanse mannen nogal eens in een isolement terecht te komen. In zo'n situatie escaleren de klachten steeds verder en groeien gevoelens van angst, falen en schaamte. Om deze negatieve spiraal te doorbreken, organiseren Riagg en S.M.D. Regio Gouda een ondersteu ningsgroep voor deze mannen. In deze ondersteuningsgroep wordt aandacht besteed aan hun werkerva ringen en aan onderwerpen die nieuwe interesses kunnen stimule ren. Er wordt voorlichting gegeven over een aantal onderwerpen die met lichamelijke en geestelijke gezond heid te maken hebben. Aandacht wordt besteed aan regelgeving van uit het sociale zekerheidsstelsel. Sportieve en recreatieve aktiviteiten worden in het programma opgeno men. Bovendien wordt met deelne mers gezocht naar nieuwe zingeven de tijdbestedingsmogelijkheden. De groep komt minimaal 10 keer bij elkaar, éénmaal per week op don derdag. De eerste bijeenkomst is op 13 februari a.s. De begeleiding wordt verzorgd door Jeroen Schiphorst (S.M.D.) en Willem van Dijk (Riagg). Geïnteresseerden hebben eerst met de begeleiders een kennismakings gesprek, waarin meer inforamtie wordt gegeven en waarbij gekeken wordt of de groep geschikt is. Er zijn aan deelname geen kosten verbon den. Voor meer informatie: telefoon 01820-16422 (vragen naar Frans Hu- ber of Willem van Dijk of telefoon 01820-19444 (vragen naar Jeroep Schiphorst). Zevenhuizen -Onder bovenstaande titel heeft de Stichting Lekker Dier, de strijd aangebonden tegen de kalver- mesterijen. Meer nog dan andere vormen van intensieve veeteelt is deze vorm van vleesfabricage een slechte zaak. Niet alleen staan de kalveren gedurende hun korte leven in een smalle kist waardoor ze nau welijks kunnen bewegen, ze moeten ook nog eens een kunstmatige bloedarmoede verdragen. Dit alles zorgt ervoor dat hun vlees 'mooi' wit blijft. De natuurlijke weer stand van de kalveren is hierdoor echter zó slecht dat stelselmatig an tibiotica aan het voer toegevoegd moet worden om de dieren op de been te houden. Daarnaast is de kal- vergier een groot probleem. Kalvergier is volstrekt waardeloos en kan in feite alleen geloosd worden. Zelfs mestverwerkingsfabrieken kunnen er niets mee. Zolang de mestkalfjes in de kist blijven, roept Lekker Dier consumenten op in het geheel geen kalfsvlees meer te eten. Iets voor u? Milieuvereniging Zevenhuizen Zevenhuizen -Zondag 26 januari om 16.00 uur is er weer een 'ontmoeting over drempels heen' in de Gerefor meerde kerk van Zevenhuizen, ker kelijke en niet-kerkelijke mensen zijn hartelijk welkom. Ds. Ter Linden zal spreken over "De liefde is sterker dan de dood". Jaap Akkerhuis begeleidt de samen zang. "The Griffin Singers" uit Gouda ver lenen hun medewerking. Voor de allerkleinsten is er oppas. Met de kinderen van 5 tot 10 jaar wordt een lied aangeleerd. Er is een kleurplaat. voor de jongeren van 10 tot 15 jaar is er een apart verhaal. De kerk aan de Dorpsstraat 106 is om 15.15 uur open. Koffie en limonade staan klaar. Meer inlichtingen? Bel: 01802- 1889. Moerkapelle -Op 29 januari a.s. wordt in dorpshuis "Op Moer" te Moerka pelle, aanvang 20.00 uur, een lezing gehouden over droogbloemen door mevrouw I. Niemantsverdriet uit Moordrecht. Zij doet dat op uitnodi ging van de Vrouwenvereniging 'De Christenvrouw'. Voor de pauze geeft ze in feite theorieles, want na de pauze kunnen de dames in de zaal aan de slag en werkstukjes maken met droogbloemen. Er wordt van hen verwacht dat ze een nagelvijl, pincet en schaar meebrengen. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. fwi'wl'vf'l'lfV WWVP' JW Wrwv Www Moerkapelle/Bergschenhoek -In ge bouw 'het Berghonk' te Bergschen- hoek Burg,. Van Oostenweg 4) wordt op 28 januari a.s. om 20.00 uur een lezing gehouden door evangelist D. Steenhuis uit Nijverdal. Het on derwerp dat hij behandelt is 'Onge loof en zonde', naar aanleiding van Johannes hoofdstuk 7 en 8. Na de pauze is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Voor informatie kan men bellen naar: tel. 01793 -2273. B.g.g. 01892 -16627. Waddinxveen -In de klasse A is Jan Kersbergen eerste geworden met 1402 punten. In klasse B werd Wilma van Ofwegen eerstemet 1193 punten. In D Marco Heuvelman met 1051 punten en in E Edwin van Abshoven 818. De volgende sjoelavond is woensdag 29 januari a.s. in het ge bouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijmlaan in Waddinx veen. Vrijdag 31 januari gaan er 5 koppels van elk 3 personen weer deelnemen aan het Visserskoppel- toernooi in Aalsmeer. Dit toernooi bestaat uit 2 avonden de eerste is geweest vrijdag 1 novem ber. Regio -Op grond van de maatschap pelijke relevantie van het werk en de goede arbeidsomstandigheden voor de vrijwilligers, werd de SOS Telefo nische Hulpdienst (THD) genomi neerd voor de Rotterdamse Vrijwil- ligersprijs. De THD is een hulpdienst die dag en nacht bereikbaar is voor mensen die behoefte hebben aan een vertrouwelijk gesprek. DeTHDbiedteen begintrainingwaar- in u terdege op het werk voorbereid wordt, ook na de inwerkperiode is er volop begeleiding en training door professionele krachten. Van de kant van de vrijwillig(st)er wordt verwacht dat hij/zij 20 uur per maand ter beschikking heeft. De tijdstippen waarop men wil werken kan men zelf bepalen. Hierdoor is het goed te combineren met een baan of studie. De SOS THD Rijnmond heeft zowel een vestiging in Rotterdam als in Spijkenisse. Wie belangstelling heeft kan een gratis informatiepakket aanvragen, tel. 010 -436 34 44. De eerstvolgende training begint in het weekend van 14 en 15 maart, daarna is er achtmaal iedere week een trainingsavond. Zevenhuizen -Op zaterdag 25 januari a.s. houdt de stichting 'bevordering Recreatiesport' een prestatieloop rond de Zevenhuizerplas. Het parcours is over de zonneweiden en het strand. Velen komen in de zomer naar de recreatiepias voor zwem- en zongenot, maar ook in de winter is het er goed toeven, zeker voor sportief ingestelde personen. Daarom wil de stichting iedereen die van prestatielopen houdt, graag trimt of jogt de gelegenheid bieden om mee te doen. ledereen is welkom. Start en finish zijn bij sporteiland "De Zevensprong" aan de Strandweg in Oud Verlaat, gemeente Zevenhuizen -Moerkapelle. Inschrijven is in de kantine van het sporteiland, waar tevens kleed-en douchegelegenheid is. De start is om 14.00 uur voor de 4,5 en 9 kilometer-afstand en houdt in ca. twee rondjes om de plas. voor elke deelnemer is er een fraaie herinnering. een tijdklok is aanwezig zodat ieder een kan aflezen welke tijd gelopen is. Inlichtingen: tel. 01802- 2598 of 2395. Deze loop komt tot stand in samen werking met: intersport Eurosurfing, Sport en Tenniscentrum De Ze vensprong, Camping Zevenhuizen en Recreatie Verweij. Regio -Het provinciaal overleg Ge handicaptenbeleid Zuid-Holland (POG) voert in de regio Midden-Hol land het project "Buitenstaanders - Plan van Aanpak" uit. Dit project richt zich op mensen met een licha melijke handicap en beoogt hen te helpen bij het invullen van de wens tot maatschappelijke participatie door middel van het verrichten van (betaald) werk. om het project uit te voeren is een projectmedewerker aangesteld. Deze heeft tot taak het verstrekken van informatie, het werven en moti veren van deelnemers (mensen met een lichamelijke handicap, zgn. 'bui tenstaanders'), het vormen van een gespreksgroep (zelfhulpgroep) en de begeleiding van deze groep, om meer mensen met een lichamelijke handicap, met name jongeren tot ca. 30 jaar. aan een baan te helpen, is een op de persoonsgerichte aanpak no dig. mensen met een handicap zijn vaak onvoldoende geïnformeerd over de mogelijkheden, die er zijn om aan werk te komen of een opleiding te gaan volgen. Daarom zullen er per* soonlijke contacten worden gelegd met mensen met een handicap. Voor meer informatie over het pro ject of over scholings- en arbeids mogelijkheden kan men op woens dag contact opnemen met Petra Vennink, projectmedewerker, Spie ringstraat 2, Gouda. Tel. 01820- 12777.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11