t\ Kerkdiensten Maskerade viert eerste lustrum Kerkdiensten Leskisten Buro Halt Signalen uit Waddinxveen Agrarische school De Groene Zijde krijgt nieuwe lokatiedirecteur Gouwebad "De Sniep in 1991 druk bezocht Cursus 'gezond heid en emoties' Scholen electro- nisch beveiligd Ha'rf vkriJBoliarid,/22' famia'rl 199"i pAgiharlS Waddinxveen zondag 26 januari Oproep Gevraagd: een dorpshuis Het lijk is zoek! Inhoud Boskoop zondag 26 januari Medische diensten: Oproep: Vroege vogels Doelgroepen Buitenbad Zwemlessen Extra voorzieningen Verenigingsgebruik Verbetering personeels-en verenigingsaccomodatie Financieel resultaat Aanloopnadelen Gouda/Waddinxveen -Op donderdag 3Ü januari a.s. zal mevrouw mr. C.A. van Beuningen, officier van justitie van het arrondissement Rotterdam, de eerste twee leskisten uitreiken aan de rector van de Samenwerkings school voor Havo en Atheneum, de heer dr. A.W. Hendriks en de direc teur van de Bethelschool, de heer J. Veldhuijzen. De in de gele huiskleur van 'buro Halt' geverfde leskisten, bevatten naast affiches, folders en lespakket ten, ook de videofilm: "Mij een zorg". Deze film is twee jaar geleden opge nomen op lokaties in Gouda. De jon geren die erin spelen kwamen uit Gouda en omgeving. Een drietal er van uit Waddinxveen. De leskist is samengesteld door buro Halt in samenwerking met de Milieu dienst Midden-Holland en kan ge bruikt worden bij het voorbereiden van lessen en/of projecten over Mi lieu en Vandalisme. Door middel van projecten op scho len kunnen jongeren worden gewe zen op hun verantwoordelijkheid om hun leefomgeving schoon en heel te houden. Ook kan worden verteld wat het veroorzaken van vernieling en andere kleine delicten kost en hoe ze dit eventueel zouden kunnen beta len. Dit kan preventief werken. Het Halt-project in Waddinxveen draait nu drie jaar. In totaal zijn er gedurende deze tijd ongeveer 85 jongeren doorverwe zen. Deze jongeren waren opgepakt voor het plegen van vernieling, dief stal, graffity en het voortijdig afste ken van vuurwerk. De gemiddelde leeftijd was 16 jaar. Zij werden te werk gesteld bij o.a. bejaardentehuis "Souburg", zwembad "De Sniep", dierenpensioen 'De Kwispel" e.a. De jongeren werkten, afhankelijk van de toegebrachte schade, één of meerdere dagdelen, ook werden er onder leiding van Halt, op diverse plaatsen alternatieve werkzaamhe den verricht. Naast de alternatieve bezigheden is er op een school voorlichting gege ven en zijn er adviezen gegeven over de invulling van het beleid met jonge rengroepen in Waddinxveen. Het blijkt steeds weer dat opvang van jongeren erg belangrijk is. Immers de meeste vernielingen gebeuren uit verveling en/of wanneer jongeren in groepen op straat hangen. Een raadsvoorstel met betrekking tot de aanpak van jongerengroepen wordt eind van de maand besproken. Hopenlijk kan de voorgestelde aan pak in het midden van dit jaar star ten. Hervormde Immanuëlkerk 10.00 en 17.00 uur ds. A.A. v. Hou- welingen Geref.Vrijgem.Kuiskerk 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoo- gendoorn (Op ons schriftelijk verzoek om toezending van predikbeurten/ kerkdiensten hebben wij tot dus ver alleen van de Immanuëlkerk antwoord gekregen. Onze lezers willen we ook op de hoogte hou den van de aanvangstijd en predik beurten van voorgangers van an dere geloofsgemeenschappen en kerken.) Instellingen en organisaties die graag hun naam en telefoonnum mer in het colofon vermeld willen zien verzoeken wij om toezending van gegevens: "Hart van Holland", Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen. In Waddinxveen: "Hoe moet het straks met het tekort aan zaalruimte in Waddinxveen? Alle omliggende dorpen, veel kleiner dan Waddinx veen, hebben een prachtig dorps huis en Waddinxveen niet eens. Straks wordt "Het Trefpunt" ver kocht en de toneelzaal van het "Anne Frankcentrum" afgebroken: waar moeten dan de toneeluitvoeringen plaatsvinden en andere activiteiten? (een lezer) (Signalen noemen we de rubriek waar lezers iets wat ze 'gesignaleerd' hebben mogen mededelen. Ook u kunt dat, mits niet te scherp). Si»- ÏX V; Boskoop -Met ingang van 1 januari a.s. heeft de Christelijke Agrarische School "De Groene Zijde" in Boskoop een nieuwe lokatiedirecteur gekre gen. De nieuwe lokatiedirecteur is de heer M.I. Verhulst. Hij is sinds 1976 aan "De Groene Zijde" verbonden als stafdocent. "De Groene Zijde" maakt met 6 andere agrarische scholen deel uit van het Agrarisch Opleidingscen trum "Groen College". De heer Ver hulst volgt de heer N. van naarden op, die ruim 10 jaar als directeur op de school werkzaam was. Binnenkort zal officieel afscheid worden genomen van de heer Van Naarden. Op de foto een scène uit 'wie kust de mummiehet stuk dat Maskerade in 1991 speelde.(toto: archief maskerade) Waddinxveen -Tijdens het toneeljaar 1991 -1992 viert de Waddinxveense toneelgroep Maskerade haar eerste lustrum. Jaap Semeijn van Maskerade: "Van daar dat dit jaar hard gewerkt is aan een erg mooie voorstelling. Op 21 en 22 februari wordt het stuk "Het lijk is zoek" opgevoerd. Het is een komi sche thriller van R.C. Dyer en wordt geregisseerd door Albert van Riet. Het is een typisch Engels stuk wat zich afspeelt in een oud Engels land huis. het decor is daarbij erg belang rijk. In verband met ons lustrum hebben we een passend en erg mooi decor aangeschaft. De belangstellen den kunnen rekenen op speciale trucs zoals geheime panelen en een half doorzichtig schilderij". Semeijn hoopt dat velen op de 21ste of een dag later, naar de toneelzaal van het Anne Frankcentrum komen om te genieten van een avond toneel van een lustrumvierende toneel groep die z'n beste beentje voorzet. De toeschouwers kunnen genieten want er gebeuren de meest vreemde dingen... Het begint al met een storm, rondom het geïsoleerde landhuis waar de verwikkelingen zich afspe len. Eén brug slechts verbindt het landhuis met de weg over een snel- stromende rivier die door de regen uit haar oevers treedt. In het land huis heerst rouw. De oude heer Bar- raclough is gestorven, ledereen is droevig, echter stiefdochter Faith, koud en hard, kan af en toe een glim lach niet onderdrukken. Hier heeft ze jaren op ge wacht, het geld is van haar. Eindelijk!. Morgen zal ze al het personeel ontslaan.... hoeweldie Johnson, dat is een mooie jongen. Misschien kan ze die nog wel gebrui ken. Op een gegeven moment maken twee notarissen hun opwachting, het zijn de heren Blundell en Mickleby van het notariskantoor Blundell Mickle by en Blundell sinds 1803. Blundell is een ernstige bezadigde oudere man. Mickleby daarentegen is een jonge onhandige, niet al te slimme vrolijke jongen. Alles wat hij doet, schijnt te moeten mislukken (een komisch duo). De heren komen het testament van de oude heer Barraclough voor lezen. Door toeval komen ze er ach ter dat het lichaam van de oude heer, wat opgebaard lag in de studeerka mer, verdwenen is. In zijn kist vinden ze een zak zang en een stel kunstar men. Waar is het lijk? Is er hier sprake van een misdaad? Blundell gaat op onderzoek uit. Wanneer tijdens het voorlezen van het testament vervol gens blijkt dat de bedienden ook een grote som geld krijgen, iets waar Faith absoluut niet op rekende, stijgt de spanning tot grote hoogte "Een heerlijk stuk om naar te kijken en om te spelen", zegt Jaap Semeijn. "We hopen dat velen op 21 of 22 februari naar het Anne Frank komen. Kaarten zijn te bestellen bij mij tel. 01828 -16503 of bij A. Nieuwerf tel. 01828-14020". Hervormde dorpskerk 9.30 uur ds. J. Kattenberg 18.30 uur ds. R. de Reuver Gebouw De Stek 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff Chr.Geref.kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. M.P. Hofland Woerden Volle Evangelie Gem. "Bethel" 9.30 uur br. P. Waljaard Zaandam (overige samenkomsten geen op gave ontvangen) zie Rijneveld-Benthuizen Omdat we van Boskoop graag een colofon willen samenstellen verzoeken we toezending van ge gevens van instellingen en hulp verleners die hierin graag ver meld willen worden, zie Zeven huizen -Moerkapelle. Toezending: Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen. Inlichtingen tel. 01802-2289 of 1653. Waddinxveen -De directie van "De Sniep" is tevreden over 1991. In het eerste volle gebruiksjaar van het sport en recreatiebad "De Sniep" is de toeloop enorm geweest. In totaal hebben in 1991 meer dan 300.000 bezoekers van het bad gebruik ge maakt. Dit is 50% meer dan het laatst volledige gebruiksjaar van het oude bad, dat in 1989 nog slechts 201.000 gebruikers telde. De toename met 100.000 bezoekers is geheel toe te schrijven aan het recreatief gebruik dat steeg van 80.000 in 1989 tot 180.000 recreatieve bezoeken in 1991. Het recreatieve bezoek was over het hele jaar zeer gelijkmatig. In elk van de vier kwartalen passeerden ca. 45.000 recreanten de kassa. Opmerkelijk is dat veel volwassenen hun weg naar het bad hebben ge vonden. Ongeveer 50% van de re creatieve bezoekers was 18 jaar of ouder en de andere helft was jonger, waaronder ca. 4.500 baby's. Het gereduceerde 'vroege vogel-ta rief', bleek aan te slaan, want ca. 9% van het totale bezoek maakte gebruik van die mogelijkheid om 't morgens voor half negen even een paar baan tjes te trekken. Dat betekent gemid deld per ochtend (maandag t/m vrij dag) een bezoek van 65 zwemlusti- gen. Een steeds toenemende groep be zoekers maakt deel uit van de zgn. 'doelgroepen' waarvoor het bad extra service verleent. Daaronder valt het zwemmen voor zwangeren, het moeder en kind zwemmen, met aan- en uitkeedtafels, kinderboxen en extra toezicht en het 'bewegen in het water voor ouderen' met speciaal opgeleide instructeurs. In het vierde kwartaal 1991 was de deelname daaraan reeds 2,5 maal zo groot als in het eerste kwartaal. In 1992 wordt een deelname van ca. 500 personen per week aan deze speciale activi teiten verwacht. De combinatie binnen -en buitenbad tegeljjk opengesteld in de zomer bleek ook een succes, ondanks (of juist door?) de relatief slechte zomer was het bezoek tijdens de zomer maanden bijna tweemaal zo groot als in de jaren vóór de verbouwing en uitbreiding van het bad. In totaal werden 73.500 zwemlessen gegeven waarvan 43.500 in school verband (voor de lagere klassen uit Boskoop en Waddinxveen) en 30.000 aan particuliere leszwemmers. En de wachtlijst voor nieuwe deelnemers is alweer lang. Het aantal gebruikers van de Hot Whirlpool is niet geteld, maar de be langstelling daarvoor is overweldi gend. De nu binnen opgestelde glij baan met apart opvangbassin, is het meest gebruikte speelobject van de gemeente en de belangstelling voor de zonnebank en de solaria neemt nog steeds toe. De omzet van de ho reca kwam 10% boven de raming uit, maar dat was mede het gevolg van de grotere bezoekersaantallen. Het gebruik van het bad door de Zwem- en Poloclub "De Gouwe" door de reddingsbrigade en door de ver eniging voor het (regionale) zwem men voor gehandicapten nam qua gebruiksuren behoorlijk toe, waarbij ongeveer 45.000 keer van het bad gebruik werd gemaakt. Rekening houdend met de behoefte aan die water voor de recreanten is de ca paciteit voor verhuur aan verenigin gen, volledig uitverkocht. In de raad van december 1991 werd een krediet verstrekt van f 265.000, om een nieuwe personeelsruimte aan de oostzijde van het bad aan te bouwen. Door verschuiving in ge bruik binnen het bad, komt met in gang van hét seizoen 1992 -1993 een gebruiksruimte voor de verenigin gen beschikbaar met een eigen in gang, alsmede betere huisvesting voor de administratie en de be drijfsleider. De grotere toeloop dan verwacht heeft het financiële resultaat over 1991 ca. f 90.000,gunstiger ge maakt dan begroot was. Dit ondanks het feit dat ook met name de inzet van personeel hoger was dan voorzien. De gemeenteraad heeft ermee inge stemd dat dit voordeel voorlopig in de reserve 'zwembad' wordt gestort, omdat in de nabije toekomst nog extra investeringen verwacht wor den wegens aanpassing van het bui tenbad aan de eisen gesteld door de wet op de zwembaden en zo mogelijk voor een verruiming van de entree en horeca-ruimte. In 1991 verliep de verhuur aan per soneelsverenigingen en aan bedrij ven en verenigingen buiten de zwemwereld nog niet naar verwach ting. Er was weinig belangstelling van scholen om, naast het leszwemmen, collectief naar het bad te komen en de opbrengst van reclame in het bad bereikte ook nog niet het geraamde opbrengstniveau. De bedrijfsleiding zet zich in om deze elementen in 1992 extra onder de aandacht te brengen. In april a.s. wordt een groot personeelsfeest ge houden voor de personeelsvereni ging van één van de grootste bedrij ven uit de regio. Waddinxveen - De werkgroep 'vrou wenemancipatie' houdt een cursus over 'gezondheid en emoties' over zes avonden, m.i.v. 30 januari. De avonden duren van 19.30-22.00 uur en worden in gebouw "De Vlieger" gehouden.ledereen is welkom. Inlichtingen en aanmelden: tel. 01820 -20843; of 01828-30639. Waddinxveen -Nadat de gemeente raad in juli jl. een bedrag van f 92.000,beschikbaar heeft gesteld, zijn thans alle gebouwen van de Waddinxveense scholen voorzien van een electronische beveiliging tegen inbraak. Gelijktijdig zijn in di verse scholen aanvullende werk zaamheden uitgevoerd zoals het aanbrengen van inbraakvertragende ruimten en het vervangen van hang en sluitwerk. Alhoewel in 1984 ter voorkoming van inbraak reeds nachtverlichting in de schoolgebou wen was aangebracht, werd door de komst in het onderwijs van meer electronische apparatuur dit ade quate beveiligingssysteem noodza kelijk geacht. De realisering van het nieuwe beveiligingssysteem is tot stand gekomen na een goede sa menwerking tussen de schoolbestu ren, het gemeentebestuur en de Rijkspolitie.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13