Rijneveld Een beetje minder misschien? !A Gemeente Rijneveld Kerkdiensten Kerkdiensten GFT-project Benthuizen van start Disco in BOC Inn Kindermiddag Benthuizen Jonge introverten Inzamelen huisvuil Benthuizen Aanvraag jachtakten nieuwe seizoen V_ Nelleke Voskuil leidt slankclubs in Rijneveld en Boskoop Streefgewicht Je bent wat je eet?? Eet-oefeningen Voedingsleer De clubs: Benthuizen 26 januari Medische diensten Inhoud Hazerswoude Expositie in Hazerswoude Hart van Holland/22 januari 1992 pagina 7 Rijneveld -De januari-maand is de maand van 'hel goede voornemen'. Velen stoppen ergens mee of gaan iets doen. Het eerste kan op roken betrekking hebben en het tweede op lijnen. Wat het overgewicht betreft, daar kan ver schillend over gedacht worden. Som migen willen dat er direct na de feest dagen weer afhebben. Het kan ook gewoon blijven zitten, net hoe men zich hieronder voelt, mits het madr niet de spuigaten uitloopt want dan kan het de gezondheid schaden. "Je kunt wegen wat je wilt het is je eigen keus. Het ideale gewicht is wat iemand wil wegen. Uiteraard zijn daar standaardgegevens voor, met berekening van de lengte, maar dat schrijf ik echt niet voor. Men mag zelf kiezen. Soms wil men alleen een paar kilo's eraf om de maat kleding die men heeft te handhaven". Het bovenstaande wordt gezegd door Nelleke Voskuil uit Hazerswou- de-Rijndijk. Ze is leidster van slank clubs in Hazerswoude-dorp, Hazers- woude-Rijndijk en Boskoop. "Het zijn afslankgroepen waar iedere deelnemer wekelijks gewogen kan worden en een week-dieet ontvangt. De meesten zijn zeer benieuwd naar wat er die week weer op het menu staat, omdat het week-dieet zeer ge varieerd is en maaltijden voorschrijft met groenten en produkten die in dat seizoen verkrijgbaar zijn. Ze zijn dus eigenlijk een aanvulling op de eigen creativiteit. De menu's geven dus geen extra kosten en het gezin kan mee-eten. Wel is het voor de vrouwe lijke deelnemers inspirerend de ge rechten klaar te maken, omdat het vaak andere zijn dan zij tot dusver zelf gewend waren te bereiden. Het totale dagmenu, inclusief het drinken van thee, koffie, mineraalwater en vruchtensap, is ge baseerd op 1000 kg. calorieën per dag. Wie zich aan dit dieet houdt, valt wekelijks een kilo af. Het is mak kelijk om dit dieet te volgen, want van een hongergevoel is geen sprake". Nelleke weet zich geruggesteund door een ervaren diëtiste die samen met haar de diëten samenstelt, zodat er voor 52 weken van het jaar, tel kens een ander dieet samenge steld is uit de be faamde 'schijf van vijf'. Vitaminen, mi neralen, eiwitten, koolhydraten e.d. komt men zodoen de niet tekort en de bloedsuikerspie- gel blijft op peil. Degene die zich aanmeldt voor deel name in één van de drie groepen (inschrijfprijs f 25,en per controle f 7,krijgt een informatieboekje ep samen met leidster Nelleke wordt het streefgewicht vastgesteld. "De één wil 5 kilo afvallen en een ander heeft zoveel overgewicht dat deze wel 20 kilo eraf wil. Het gewicht dat men wil wegen wordt het 'streef gewicht' genoemd. Met 1 kilo per week afvallen bij veel overgewicht is dat in het begin meer) is het goed mogelijk dit dieet vol te houden. Heeft iemand z'n streefgewicht be reikt, waarvoor men een diploma krijgt, dan kan deze zich maandelijks gratis laten wegen. Mijn streven is er op gericht om men sen op een plezierige manier te laten fï 'Je kunt wegen wat je wilt, het is je eigen keuszegt Nelleke Voskuil. lijnen. Het moet geen obsessie wor den. Gewicht is een persoonlijk gege ven. Daarom werk ik ook inidividueel gericht. Ik heb ook diëten voor vege tariërs". "Ik kijk niet alleen naar het gewicht, maar naar de hele persoon en vraag me af waarom deze wil afvallen en hoe deze zich voelt. Iemand die dik is hoeft niet lelijk te zijn. Kan tevreden heid uitstralen. Dikke mensen heb ben vaak een soort harnas. Ik pro beer mensen duidelijk te maken dat het niet gaat om het afslanken als zodanig, maar om het 'accepteren van jezelf". In het informatieboekje heeft ze dan ook uitgebreid weergegeven hoe je kunt oefenen te eten. "Als u zit te eten, moet u eens letten op welke manier u er bij zit. Zit u in tussen de krant te lezen, kijkt u tele visie, bent u aan het dagdromen of zit u in gedachten al weer bij wat u zo meteen moet doen? Voelt u zich gehaast en onge duldig? Hebt u ei- genlijkwel honger of eet u omdat de klok dat aangeeft of omdat anderen ook eten? Bent u nog ergens kwaad over? Bent u zo aan het pra ten dat u nauwe lijks weet wat u eet?" Enz. enz. Nelleke bena drukt dat het erom gaat dat men niet achte loos moet eten, maar geïnteresseerd: met genoegen. Een aantal kreten in het informatie boekje, vergezeld van een illustratie, zijn om over na te denken. "Je lijf is geen vuilniswagen; schep er niet alle restjes in". "Slaat de grote treurnis toe? Doe een greep naar de telefoon en niet in de koelkast". "Gemoedsrust vind je niet in de koek trommel". "Verwar trek in eten niet met emotio nele honger". En"Houd je vandaag aan je dieet. Dan ben je morgen tevreden over jezelf". Slogans die op menigeen van toepas sing zijn, maar waar niet iedereen last van krijgt, omdat sommigen er niet dik van worden Zelf heeft Nelleke, destijds als 20-ja- rig meisje, ook het probleem van overgewicht gehad en met doorzet ting bereikt dat ze een kilo of tien afviel. Daarom kan ze zich inleven in het verlangen van de cursisten om af te slanken, maar het is niet de reden geweest waarom ze met de slank clubs gestart is. "Ik ben me voor voedsel en diëten gaan interesseren toen mijn zoontje na z'n geboorte voedselallergie bleek te hebben. Ik ben cursussen gaan volgen en heb me verdiept in de voe dingsleer. Toen heb ik een jaar of zes geleden een slankgroep overgeno men van iemand die ermee ophield. Omdat het zo leuk liep is er een tweede groep bijgekomen en later nog meer. Alleen met de ochtend- groep ben ik gestopt, omdat de deel nemers toch liever 's avonds komen. Ondanks dat de groepen toch ca. 20 cursisten of deelnemers tellen, is er voor ieder een persoonlijk advies en sta ik open voor de 'totale mens' met de emoties en de motivatie die hij/zij heeft om af te vallen. Dat houdt bij voorbeeld ook in dat, als iemand niet graag in het bijzijn van anderen ge wogen wil worden, de mogelijkheid bestaat tot een individuele benade ring". In Hazerswoude-dorp wordt de slankclub op woensdagavond van 19.00 tot 19.45 uur in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw gehouden en in Boskoop op woensdagavond van 20.45 -21.45 uur in het Ned. Herv.Verenigingsgebouw. Op dins dagavond heeft ze twee clubs in ge bouw 't Anker, terwijl die in Koude kerk -een ochtendgroep- is vervallen. Inl. na 18.00 uur tel. 01714-12184. tiit Hervormde kerk 9.30 uur ds. J.W. Goossen Wad- dinxveen 18.00 uur ds. J. Boer SOW De Hoeksteen 10.00 uur cand. P. Verhoef leiden Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Weekeinde 25 januari/ 26 januari: dokter M.J. Bom Burg. Colijn- straat Boskoop tel. 01727 -10553. Benthuizen -Zaterdagavond 25 ja nuari is er weer een disco-avond in het Benthuizer Ontmoetingscen trum. De aanvang is om 21.00 uur. Ook deze avond worden de gouwe ouwe en de nieuwste top 40 hits weer op verzoek gedraaid door de disc jockeys van drive in disco Fireball. Het B.O.C. Inn is gelegen tussen de sportvelden en dorpshuis "De Tas". Benthuizen -"Riri en de luie lakei" is de titel van een opvoering van pop pentheater Martin van Zeist op woensdag 29 januari in dorpshuis "De Tas" te Benthuizen. De middag is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar en begint om 14.15 uur. Het is weer een voorstelling die on der auspiciën van de stichting Eve nementencommissie Benthuizen wordt gehouden. Iedere morgen komt de prinses bij de koning om hem te begroeten. Op een zekere dag verslaapt zij zich, omdat ze zich verveelt. Graag zou ze alleen in het grote bos gaan wandelen. Echter, daar woont ook de heks Klapperbeen, die haar wil vangen en op wil eten. De hoofd persoon Riri weet dit natuurlijk te voorkomen en na een spannend avontuur komt zij weer veilig thuis. Rijneveld -De wethouder van Rijne veld, mevrouw M.J.S. Vorenkamp - Van de Westeringh, gaf maandagmid dag jl. het startsein voor het GFT- project van Rijneveld. Mevrouw Vo renkamp is o.m. belast met de porte feuille 'Milieuzaken', rijneveld beging deze week met het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval. Wethouder Voren kamp gaf maandag een bruine mini- container voor het GFT aan de oud- milieuwethoudervan Benthuizen, de heer M. van Leeuwen aan het Van Beelaertspark 14. De huishoudens in Benthuizen, die vanaf 20 januari hun afval geschei den aanbieden, hebben inmiddels allemaal een bruine minicontainer voor het GFT gekregen, een groene voor het restafval en een keukenem mertje. Benthuizen is het eerste dorp in de gemeente Rijneveld dat met het gescheiden inzamelen van huisvuil begint. Dankzij het gescheiden inzamelen van GFT kan de hoeveelheid huisvuil die verbrand moet worden, met on geveer 50% worden verminderd. Op ons verzoek is nog geen ant woord ontvangen. Met belangstelling zien wij de predikbeurten/ kerkdiensten/ sa menkomsten, tegemoet. Redactie "Hart van Holland", Postbus 85a 2760 AB Zevenhui zen. Voor medische diensten: zie Benthuizen! Rijneveld -Hende Bauer en Tatjana Dreiling exposeren van 21 januari tot en met 28 februari schilderijen in gemengde technieken in het ont moetingscentrum "Het Anker" te Hazerswoude- Rijndijk en Huize 'Driehof' te Hazerswoude-dorp. Resp. openingstijden: Het Anker van ma t/m za. van 20.00 tot 23.00 uur en Driehof van 10.00 tot 17.00 uur da gelijks. In de vitrines van Huize Driehof worden beelden tentoongesteld van Ellen Smelik uit Leiderdorp. De exposities worden gehouden on der auspiciën van de Culturele Raad Rijneveld. Dinsdag 21 januari is in Benthuizen een begin gemaakt met het gescheiden inzamelen van huisvuil. Daarom moest de groene container aan de weg gezet worden. Op dinsdag 28 februari wordt het GFT-afval opgehaald. Daarvoor moet die dag de bruine container ter leging worden aangeboden. Zoals bekend is het in Benthuizen gebruik om dinsdags het huisvuil op te halen. Daarin komt geen verandering. Belangrijk is wel om in de gaten te houden welke container in welke week aan de weg gezet moet worden. In het begin kan dat misschien wel wat verwarring opleveren, maar men zal merken dat het al snel een automatisme wordt. Om u op weg te helpen volgt hier een schema voor de eerste tijd: 28 februari - bruine container 4 februari - groene container 11 februari - bruine container 18 februari - groene container 25 februari - bruine container enz, enz. Gaarne verwijzen wij U ook naar de toegezonden kalender. Voor het tijdig verkrijgen van een jachtakte voor het komende seizoen dient u voor 1 maart 1992 een aanvraag in te dienen. U moet hiervoor een speciaal aanvraagformulier gebruiken. Dit formulier kunt u gratis krijgen bij het bureau bestuursondersteuning in het gemeentehuis van uw woonplaats. Het formulier moet u volledig invullen en in tweevoud indienen. U moet er 1 pasfoto bijvoegen van degene voor wie de akte bestemd is. Als u voor het eerst een jachtakte aanvraagt moet u 2 pasfoto's inleveren. Alleen als u 18 jaar of ouder bent kunt u een jachtakte krijgen. U dient over een jachtveld te beschikken dat de vereiste afmetingen bezit. Voor gastjagers geldt de eis betreffende de afmetingen niet. Voor verdere informatie kunt u terecht bij bureau bestuursondersteuning, 01714-19015 toestel 412 of 414, bij voorkeur tussen 09.00 en 12.30 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7