4, Sport in de regio BROUWER DE KONING Voetbal Turnen Stratenzaalvoetbaltoernooi van Benthuizen Volleybal UITVAARTVERZORGING Klaverjassen B.S.C68 Volleybal Volleybal Volleybal wedstrijdprogramma sporthal Swanla ■Almi Verslag Schaakvereniging Moerkapelle ft f4 Iftt/tZ-H- ffoCCtZU. B.S.C/68 ontsnapt aan een nederlaag Regionale C/D kampioen schappen te Bleiswijk BSC'68 organiseert deze happening voor de tweede maal Rentokil-ZVH dames missen aansluiting in de middenmoot! Rentokil-ZVH kan VC Kuipers niet onder druk zetten! Rentokil-ZVH heren 2 weinig moeite met Eks- palvo! Rentokil ZVH 2 bekeren tegen Sliedrecht Sport Verslag van Wim Stange yu üêüi Hart van Holland/22 januarr 1992 pagina 9 Benthuizen - ln de eerste helft van de wedstrijd tegen DvJ-Bizon uit Rijs wijk hadden de pupillen van Rolf Jans de betere kansen om te scoren. Maar als zo vaak dit seizoen scoorden zij niet. In de 4e minuut schoot Peter ter Luun van grote afstand rakelings over de lat. Even later stond Wijnand Pelle in schietpositie maar ook bui tenspel. De Rijswijker Martin v.d. Luitgaarden stelde in de 7e minuut John Windhorst op de proef, die deze test goed doorstond. In de 10e mi nuut kreeg Robin de Jager van DvJ- Bizon een schoen tegen zijn neus en moest geblesseerd uitvallen en ver vangen worden door Peter Hoen- stok. De groen-witten kregen achter elkaar de mooiste kansen, maar Peter ter Luun schoot na een goede aanval te zacht in en Wijnand Pelle zocht het doel te hoog. Zoals zo vaak gebeurd was nu ook het geval; de goal viel aan de andere kant. Martin vd Luitgaarden passeerde 3 man en schoot op doel en tot grote ontzetten van de BSC'68-ers verdween de bal in de uiterste hoek: 0-1. De thuisclub gooide er nog een schepje bovenop maar er was geen doorkomen aan in het dichtbevolkte strafschopgebied van DvJ. in de le minuut van de 2e helft kwam DvJ-Bizon bijna op 0-2. Na een verkeerde terugspeelbal kreeg Leen vd Luitgaarden de bal op een presenteerblaadje maar hij schoot de bal op de paal. In de 8e minuut werd Paul Voorduin vervangen door Rob Schotpoort, die rechtsbuiten ging spelen. In de 16e minuut had hij bijna succes maar zijn lob ging net over de lat. Even later kopte hij een voorzet van mark Swiebel ook over de lat. Het werd steeds drukker in het strafschopgebied van DvJ-Bizon. Massaal viel de thuisclub aan en ook Gerrit Pos ging naar voren. De tegen standers trapten alle ballen over de zijlijn of hard naar voren, wat niet ongevaarlijk was, want daar stonden Leen en Martin Luigaarden te wach ten tegenover een minimale verdedi ging. In de 34e minuut werd deze speelwijze BSC'68 bijna fataal, want beide gingen zij op John Windhorst af, maar op het allerlaatste moment trapte de teruggesnelde Frank Vis de bal corner. Massaal viel de thuisclub aan en zij mochten heel wat corners nemen, maar geen enkele kans lever de de gelijkmaker op. De 45 minuten waren al vol, maar de goed leidende scheidsrechter, J.L.Z. Verhoek uit Leidschendam, trok er nog wat mi nuten bij. ledereen dacht al dat de wedstrijd verloren ging toen Wijnand Pelle de laatste corner mocht nemen. Na enig heen en weer getrap kwam de bal bij Gerrit Pos, die de gelijkmaker in 't net knalde. Het gelijke spel was zeker verdiend, maar BSC'68 zal za terdag a.s. veel beter de kansen moeten benutten willen zij een kans maken tegen het op de 2e plaats staande te Werve. B.S.C/68: Windhorst, Kamphuis, G. Pos. Voorduin (53 Schotpoort), Swie bel, den Boer, Foortse, E. Pos. Pelle, ter Luun, Vis. Zaterdag 25 januari a.s. speelt BSC'68 tegen het op de 2e plaats staande te Werve uit Rijswijk. Aanvang 14.30 uur. Zevenhuizen - Op zaterdag 18 januari jl. nam O.S.S.-turnster Aletta de Lan ge deel aan deze titelstrijd. Vorig jaar werd zij 3e in de D-lijn. Dat betekent automatisch doorstroming naar de C-lijn, waarin zwaardere eisen wor den gesteld aan de oefeningen. Zij eindigde nu op een 10e plaats, die haar recht geeft op deelname aan de voorwedstrijden die gehouden wor den op zaterdag 7 maart a.s. in Aals meer. Benthuizen -Het door BSC'68 in 1991 georganiseerde 'stratenzaalvoetbal toernooi', dat door de "Populier", krijgt in 1992 een vervolg. Op 8 februari a.s. (aanvang 19.00 uur) zal het toernooi voor de tweede keer in sporthal "De Hil" worden gehou den. De organisatie is er in geslaagd om een grote sponsor voor dit evene ment aan te trekken, met name het managementsadviesbureau Eiger te Waddinxveen. Overige sponsors zijn sporthuis Jan Droog te Bleiswijk en Mostert-transport te Leiderdorp. De sportiviteitsprijs wordt ter beschik king gesteld door Wim Lamberts, beheerder van "De Hil". Gezien de gelimiteerde tijdsduur van 19.00 tot 23.45 uur, zal bij het honoreren van de inschrijvingen worden uitgegaan van het principewie het eerst komt, wie het eerst maalt'. Om voor in schrijving in aanmerking te komen, dient aan de volgende voorwaarden te worden voldaan: 1. inschrijving kan alleen per team gescheiden. 2. Het team dient minimaal uit vijf personer te bestaan, uiteraard is het toegestaan of zelfs aan te bevelen om meer personen per team in te schrij- Jan van den Broek van de sponsor "Eiger" (links) en organisator van het zaalvoetbaltoernooi Wijnand Pelle. Zevenhuizen - De dames van Rentokil speelden zaterdag in Tilburg tegen naaste concurrent Sarto/Pellikaan. Om aansluiting met de middenmoot te behouden moest er gewonnen worden. Het verschil tussen de beide ploegen bedroeg slechts 3 punten. De dames van Zevenhuizen wisten niet in hun spel te komen, telkens kwamen ze in het begin van de set achter te staan, wisten deze achter stand vervolgens wel weer teniet te doen, maar verzuimden om door te drukken. Dit gebeurde wel in de tweede set die dan met miniem ver schil (15-17) gewonnen werd. De eerste, derde en vierde set werden door Sarto gewonnen met resp. 15- 12, 15-9 en 15-8. De Zevenhuizense dames hadden veel moeite om de pass goed te brengen en misten daardoor de basis om tot een goed resultaat te komen. Voor a.s. zaterdag staat de wedstrijd tegen de nummer 10, EAW op het programma, 17.00 uur in sporthal Swanla. Dit wordt voor de Zevenhui zense dames een cruciale wedstrijd, om niet in de gevaren-zone te komen moet er gewonnen worden. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Benthuizen - De uitslag van de 9e ronde: 1. Ruud Roggeveen 5509 pnt; 2. Toon Nainia 5395 pnt; 3. Cees Lui ten 5203 pnt. De poedelprijs ging deze keer naar Johan Boogaard. Vrijdagav ond 31 januari a.s. wordt de 10e ronde gespeeld. Dit is tevens de 5e ronde voor de 2e periode. De kantine aan de Sportlaan is om 19.30 uur open en het kaarten begint om 20.15 uur. Iedereen is welkom, ook niet-leden. ven, zodat tijdens de wedstrijden gewisseld of vervangen (b.v. bij blessures) kan worden. 3. De deelnemers of deelneemsters dienen minimaal 15 jaar oud te zijn., 4. het team dient in principe te be staan uit personen, welke in dezelfde straat van de woonkern Benthuizen woonachtig zijn. 5. in afwijking van het gestelde onder punt 4 worden voor 'straten' waar van het aantal bewoners ontoerei kend is om een team te formeren, een uitzondering gemaakt, in een derge lijke situatie is het toegestaan om een team samen te stellen uit deelne mers/deelneemsters, die woonach tig zijn in een aantal bij elkaar in de buurt liggende straten of maximaal twee gaStspelers/gastspeelsters. 6. De inschrijvingen en het inschrijf geld ad. f25,dienen voor 1 februari a.s. in het bezit te zijn van W. Pelle, Heerewegh 14 te Benthuizen (tel. 079 -31.18.60) Voor de beste teams zullen er prijzen ter beschikking worden gesteld. De wedstrijden zullen worden geleid door de heren P. Kreft en O. Hayes. Zevenhuizen - Rentokil was zaterdag na vele weken weer compleet: Brecht Rodenburg weliswaar nog herstel lende. De tegenstander VC Kuipers/ Zwolle was zelf in een goede vorm en had zijn zinnen gezet op winst. Al vanaf het begin kon Rentokil de Zwollenaren niet onder druk zetten met de service en VC Kuipers wist met groot enthousiasme en inzet deze set naar zich toe te halen. De blokkering van Kuipers had weinig moeite met de doorzichtige aanval len van Rentokil. Met 9-15 ging de set naar Kuipers. Coach Van der Burgt zette in de twee de set vanaf het begin Brecht Ro denburg in. De service-druk nam duidelijk toe en Rentokil kwam al di rect met 4-1 voor. Echter Kuipers wist door goed te verdedigen en een sterke aanval terug te komen en zo hielden de beide teams elkaar gedu rende de gehele set in evenwicht, waarbij Rentokil tot 11-9 aan de posi tieve kant van de score bleef. Daarna nam Kuipers, met o.a. een sterk blok kerende Erik Sattler, het heft over en wist de set met 12-15 te winnen. In de derde set wist Rentokil de druk op Kuipers langer vast te houden. Rentokil liep uit naar een 5-1 voor sprong die nog in gevaar kwam, maar door nu goed gericht te serveren en een hechte blokkering werd deze set moeizaam met 15-10 gewonnen door Rentokil. Rentokil kon de opmars niet vervol gen en moest toezien hoe Kuipers in de vierde set weer onder de druk uitkwam en na 6-6 de wedstrijd ge heel naar de hand wist te zetten (6- 14). Rentokil kwam nog een keer te rug naar 11-14 maar Kuipers liet zich niet van de wijs brengen en met 11-15 ging de set en de overwinning naar Zwolle. Voor a.s. zaterdag staat de altijd las tige uitwedstrijd tegen Bovo in Aal ten plaats. Zevenhuizen - De volgende wedstrijden staan op het programma in het dorpshuis Swanla: 12.30 uur: dames asp. Rentokil B3-Rentokil B1dames asp. C 1-Dosko C1heren 4-Jodan Boys 2; 13.30 uur: dames asp. B2-Sille/Jupiter BI; 14.00 uur: dames 2-Skania 1; dames jun. Al-Dos Al; 14.30 uur: dames 3-DOS 2; 15.30 uur: dames 5-DOS 5; 16.00 uur: heren 3-Skania 3; heren 7-Sille/Jupiter 3; 17.00 uur: dames 1-EAW. 17.30 uur: heren 8-Dos 5; 18.00 uur: heren 9-Servyio 5. Zevenhuizen-In eigen huis kreeg Rentokil-ZVH 2 het team van Eks- palvo op bezoek. Ook Ekspalvo kon niet die tegenstand geven om er een leuke wedstrijd van te maken, slechts in de tweede set kreeg het Zevenhuizense team het moeilijk, dit was meer doordat de concentratie weg was gevallen, na de 15-3 winst in de eerste set. Maar op het eind van deze tweede set wist Rob van Leen met een sterk blok 16-14 op de bor den te brengen. In de derde set viel Rob van Leen door last van een oude knie-blessure en werd vervangen door Pieter Boersma. Deze set werd met 15-9 gewonnen. A.s. zaterdag spelen de heren in Zoetermeer tegen Zovoc om 15.15 uur. Voor d;e heren van Rentokil-ZVH 2 staat dinsdag 4 februari weer een bekerontmoeting op het program ma. Tegenstander is het team van Sliedrecht Sport, eerste divisionist (tweede plaats), zodat de Rentokil heren nu zeker op forse tegenstand mogen rekenen. De wedstrijd in dorpshuis Swanla begint om 20.30 uur. Moerkapelle -In de 18e ronde van de competitie van Schaakvereniging Moerkapelle, werd vrijdagavond weer fanatiek gestreden om de pun ten. Op een enkele partij na, eindig den dan ook alle partijen in winst (voor zwart of wit)! Arie Hoogduijn moest al wel heel snel zijn koning omleggen. Marius van Vuuren speelde tegen hem met zwart het zgn. Albin's tegengambiet. Arie dacht op zet 8 gewoon een loper te gaan winnen, maar werd pardoes mat gezet. ln de top van de ranglijst vielen en kele remises. (Vader Vroegindeweij tegen zoon Wouter en Gerard van Ommeren tegen Wim Stange). Koploper Dick Bac brak af tegen Maarten Vroegindeweij. Vooral de laatste fase van deze ingewikkelde partij was bijzonder spannend, maarten sloeg een remise-aanbod af, leek toen mat te gaan, gaf een stuk, won toen plots weer een stuk terug en lijkt in de afgebroken stelling op winst te staan. Als Maarten inderdaad wint, komt daardoor Ben van Geffen, die al enige weken door vakantie niet heeft ge speeld, weer op kop te staan! Gerrit van Meeteren raakte in het middenspel een stuk kwijt. Koos Se- gaar maakte het daarna kundig af. Wim Westerman zette de lange mat en Jan Blok won een hele spannende partij tegen Henk den Hartog. Beiden speelden fel op de aanval, maar Jan trok uiteindelijk aan het langste eind. Walter Wortman zinde op wraak te gen Koos v.d. Spek. In een aanvals- partij, waarbij Koos lang rokeerde, kwam Walter met zijn aanval het eerst. Jan Hof roofde Henk Doornhein's koningsstelling leeg. het werd Henk al gauw te veel en op de 19e zet gaf hij op. Verdere uitslagen: G.J. Freeke-B. Matla 1-0; F. deWit-T. Sevenhoven 1- 0; J. Roest - D.J. Bac 1-0; A. v.d. Spek - W. Freeke 0-1. Schaakclub Moerkapelle heeft dit jaar weer een bloeiende jeugd- schaakafdeling. Vijftien jonge scha kers uit Moerkapelle en omgeving spelen van zeven tocht acht op vrij dagavond in dorpshuis "Op Moer" hun partijtje en krijgen schaakles. Twee jeugdteams (in de categorie tot 12 jaar Sander Bac, Sven Stange, Rik Wortman en Frits Westerman, in de categorie tot 10 jaar. René én Hugo van Elteren, Mark Wortman en Wiibert Bergacker) spelen om het R.S.B. schaakkampioenschap van Rotterdam en omstreken. Het jong ste team speelde bijzonder goed (won tot nu toe alle wedstrijden) en ook het team tot 12 jaar staat in de bovenste helft van de ranglijst, in de competitie staat Sven Stange_ bovenaan, gevolgd door Rene van" Elteren en Rik en Mark Wortman.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9