Waddinxveen Benthuizen/ Hazerswoude-dorp Boskoop Politie Waddinxveen verscherpt parkeertoezicht Zevenhuizen-Moerkapelle v_ Aanrijdingen Inbraken en diefstallen Overig politienieuws Vernielingen Gevonden voorwerpen Verloren voorwerpen Diefstal uit woonhuis Dader aangehouden na inbraak in winkel Aanrijding op Provinciale weg tijdens dichte mist Poging diefstal uit een auto Verlichtingscontrole: Politie dik tevreden periode 19-26 januari winkeldiefstal (auto) inbraken vernield/gestolen snelheidscontroles 19-26 januari Verkeersongevallen Rijden onder invloed Snelheidscontroles: Verkrachting Auto-inbraken Dader achterhaald Bedrijfsongeval Inbraak in kas Diefstal ruitewissers Inbraak tenniscentrum Hart van Holland/29 januari 1992 pagina 15 Op 19 januari ontstond een aanrijding opde kruising van tie Kanaaldijk met de Burg. Trooststraat. Een op de Kanaal dijk rijdende personenauto wilde linksaf de Burg. Trooststraat inrijden en verleende een tegenligger geen vrije doorgang. Een inhaalmanoevre op de Plasweg liep op 20-1 niet geheel goed af voor de inhalende bestuurder. Deze wilde een voor hem rijdende auto inhalen. Juist op dat moment sloeg het andere voer tuig linksaf een inrit in, waardoor de inhaler al remmend in de berm van de Plasweg belandde en vervolgens zijde lings het water in gleed. Een 16-jarige bromfietser is met diver se botbreuken opgenomen in het Groene Hartziekenhuis (lokatie Bleu- land), nadat hij op 20 -1 frontaal op een stilstaande aanhangwagen was gere den. De aanhanger stond geparkeerd op de Tweede Bloksweg. Bij een aanrijding op 21 januari raakte een vrouw licht gewond aan haar hoofd. De aanrijding gebeurde op de Kanaalstraat doordat een automobilist te laat in de gaten had dat het voor hem rijdende verkeer stilstond. In totaal raakten drie voertuigen bij de aanrij ding betrokken, het slachtoffers sloeg met haar hoofd tegen de voorruit en is ter observatie naar een Gouds zieken huis vervoerd. Later in de week gebeurde op dezelfde lokatie een soortgelijke aanrijding waarbij in dit geval twee voertuigen betrokken waren, ook hier raakte een inzittende van één der voertuigen ge wond aan het hoofd en is door een huisarts behandeld. Een onbekend voertuig heeft 22-1 een lantaarnpaal op de G. van Dort Kroon- weg beschadigd. De lichtmast liep door de aanrijding enkele deuken op. Op 23 januari raakte een auto op de Dreef van de weg en belandde met de voorzijde in de langs de weg gelegen sloot. De politie vermoedt dat de be stuurder het zicht verloor door een aangeslagen voorruit. Er vielen geen gewonden. Een bromfietser raakte op 23-1 licht gewond bij een aanrijding op der krui sing van de Kerkweg-Oost, Jul. van Stolberglaan en de Kanaalstraat. Een van de Jul. van Stolberglaan komende auto verleende bij het linksaf slaan geen doorgang aan de uit tegenoverge steld richting komende bromfietser. Diefstal bromfietsen 19-1 NS station Raleigh TK 3 damesfiets; 25-1 idem rode Batavus topper dames fiets: 25-1 Nic. Beetslaan, rose opoe- fiets; Aangetroffen (brom)fietsen 20-1 groene Batavus damesfiets; 22-1 zwarte herenfiets van onbekend merk; 22-1 beige Peugeot damesfiets; 24-1 groene Gazelle damesfiets. Vanaf het veilingterrein aan de Brede- weg is in de nacht van 2! januari een oplegger met een koelcontainer ont vreemd. het gaat om een 3 -assige blauwkleurige oplegger waarop een geheel witte container geplaatst was. De waarde van de combinatie is ca. f 100.000,—. Uit een kelderbox aan de Wingerd is een boodschappenkarretje ont vreemd. Het gaat om een stalen frame met daarop een bruine tas. Vermoede lijk is gebruik gemaakt van een valse sleutel. In de nacht van 22-1 is ingebroken in een pand aan de Maarten Schouten straat. Door braak wist men zich toe gang tot het perceel te verschaffen. De daders maakten gereedschap en com- municatie-apparatuur buit. Onbekenden hebben in de nacht van 23-1 ingebroken in een woning aan het Herculespad. Men wist aan de achter zijde een deur te forceren. Ontvreemd werden kleding, foto-apparatuur en vi deospullen. Een dag later werd ingebroken in een woning aan de Kleikade. Hier werd een voordeur geopend, uit de woning ver dwenen diverse bescheiden. Uit een kleedkamer aan de J. Postlaan is op 23-1 een portemonnee ontvreemd. De portemonnee werd later leeg terug gevonden. Auto uit verkeer Bij routine-controle op 20-1 heeft de politie een auto uit het verkeer geno men die onverzekerd bleek te zijn. De bestuurder gaf in eerste instantie een valse naam op. Uit controle bleek dat de man niet in het bezit was van een rijbewijs. Hij heeft vrijwillig afstand ge daan van de auto. Bij nader onderzoek in de auto trof de politie een windbuks aan die inbeslaggenomen is. Tegen de bestuurder wordt proces-verbaal op gemaakt. Gesignaleerden Na melding van spoorwegpersoneel heeft de politie op 21 januari een man uit de wachtruimte van het NS-station gehaald, die zich daar vreemd gedroeg. De man, afkomstig uit Rotterdam, bleek nog een straf te moeten uitzitten. Hij is vervolgens ingesloten. Op 23 januari werd op de Dreef een man uit Hoogvliet gecontroleerd die nog de nodige boetes had openstaan. Na beta ling hiervan is de man heengezonden. Wel kreeg hij nog een proces-verbaal omdat hij in een onverzekerde auto reed. Snelheidscontrole De afgelopen week heeft de politie op 24 -1 een radar- snelheidscontrole uit gevoerd op de Groensvoorde, de Chopinlaan en Beethovenlaan. Van de in totaal 839 gepasseerde voertuigen reden 87 voertuigen te hard (ca. 10%). De hoogst gemeten snelheid was 85 km/ die gemeten werd op de Groens voorde. het merendeel van de overtre ders is direct staande gehouden en pro ces-verbaal aangezegd. Een beperkt aantal hardrijders is gefotografeerd en kan binnenkort een bekeuring thuis verwachten. Inde nacht van 25 op 26 januari hebben onbekenden een spoor van vernielin gen aangericht op de Brugweg. Div. geparkeerde auto's moesten het hier ontgelden. bankpas: lpr.paarse wanten; blauw/ groene handdoek met opdruk; div. sleutels, bruine portemonnee; blok fluit. Div. sleutels; div. portemonnees/ por tefeuilles met geld en/of bescheiden; bruin/ zwarte motorwant; goudkleuri ge kralenketting; pr. do. blauwe ski handschoenen; grijze fietstas met re genpak en broodtrommel; klein grijs langharig hondje; wit/groen knuffel ko nijn. Hazerswoude-dorp - Uit een woning in de Dorpsstraat werden vrijdag op za terdag enkele bescheiden gestolen. Men wist zich de toegang tot de woning te verschaffen door het bovenlicht aan de zijkant van de woning. Eerder was getracht de achterdeur open te breken, doch toen dit niet gelukte vond men het niet geheel afgesloten bovenraam. Zaterdagochten ging om 01.35 uur het alarm af van een winkel aan de Dorps straat te Hazerswoude dorp. De politie trof aan de achterzijde van het pand een ingegooide ruit aan. In het pand werd een stelling voor frisdranken ver nield alsmede een vitrine van een toonbank. Ter plaatse trof de politie bloedsporen alsmede een paar hand schoenen aan. Enige tijd later zagen ze een jongeman door Hazerswoude-dorp lopen. Zijn spijkerbroek zat onder het bloed. Zijn linkerarm hield hij in zijn jaszak., Deze bleek behoorlijk gewond te zijn. De 19-jarige uit Benthuizen af komstige jongeman werd daarop aan gehouden en ingesloten voor verhoor. Zaterdagmorgen, tijdens dichte mist, vond er een aanrijding plaats op de kruising Hogeveenseweg Gemeneweg te Benthuizen. Een 25-jarige mevrouw uit Zoetermeer reed met geringe snel heid de Hogeveensweg op. Door de dichte mist reed ze te ver door. Ze stopte en kwam tot stilstand op de rij baan. Daarop sloeg haar motor af, juist op het moment dat een 29-jarige be stuurder uit Den Haag de kruising na derde. Door de dichte mist zag deze de stilstaande auto te laat waardoor een aanrijding ontstond. Donderdagmorgen ontdekte een inwo ner van het Mesdagplantsoen dat er in zijn auto was ingebroken. De dader had het linkerachterruitje vernield. Hij trachtte de radiocassetterecorder uit de auto te nemen. Toen dit niet gelukte heeft hij het apparaat vernield. Door de rijkspolitie Rijneveld werd dinsdagmorgen wederom een verlich tingscontrole op fietsen gehouden. Na een aantal voorgaande controle's bleek nu dat de verlichting over het algemeen 'dik' in orde was. De politie spreekt van een duidelijke vooruitgang. De komende tijd gaat de Waddinxveen- se politie verscherpt toezicht houden op de naleving van parkeerregels in het Gouwedorp. De verhoogde controle zal worden uitgevoerd tijdens de normale surveillances en zal geenszins het ka rakter dragen van een 'heksenjacht'. Met het verscherpte toezicht hoopt de politie de verwaterende parkeermenta- liteit weer onder controle te krijgen. De verscherping van het parkeerbeleid zal door de politie in fases worden uit gevoerd. In de loop der tijd zullen steeds meer lokaties betrokken gaan worden in het totale parkeertoezicht. Dit wil niet zeggen dat het politietoe zicht zich alleen zal beperken tot de 'actie-lokatie'. Ook op andere plaatsen in het dorp zal men zich aan de gel dende gedragsregels moeten houden. Afhankelijk van de lokatie zal eerst een waarschuwingsperiode worden inge bouwd. Te denken valt hierbij aan straten waar het foutparkeren lang zaam is gegroeid en min of meer is gedoogd. Uiteraard spelen hierin ook aken mee als verkeersveiligheid (ge vaar voor andere weggebruikers) en evt. doorstromingsproblemen (strem ming van het overige verkeer). De parkeerboetes, die onlangs nog verhoogd zijn, liegen er niet om, de meest bekende overtredingen kosten allemaal vijftig gulden en enkele over tredingen zijn zelfs verhoogd naar honderd gulden zoals: ■parkeren op een oversteekplaats of binnen vijf meter daarvan (o.a. Kanaal straat); dubbel' parkeren (o.a. Kerkweg oost thv. postkantoor); -onbevoegd parkeren op een invalide parkeerplaats (aanwezig op div. par keerterreinen zoals Passage en bij Al- bert Heijn). Twee meisjes van 14 jaar werden door een alerte verkoopster van een kledingzaak in De Bestraat in de kraag gevat. Het bleek dat één van de meisjes de verkoopster aan de praat wilde houden terwijl de ander met een blouse, zonder betaling, de win kel verliet. De meisjes zijn overge dragen aan de politie. Deze week werd er alsnog aangifte gedaan van vorige week gebeurde zaken; nl.: vanaf een auto in de Bootstraat verdwenen de wieldop pen. Een auto op de Zijde werd opengebroken en papieren werden gestolen. Vanuit een niet afgesloten schuur aan de Biezen verdween een hoeveelheid gereedschap waaron der een electrische heggeschaar. De bewoner van een woning aan de Biezen bemerkte deze week dat men pogingen had gedaan een raam aan de zijkant van zijn woning open te breken. In de nacht van dinsdag op woensdag is er gepoogd in te breken in een auto op de Zijde. Het bleef bij een vernield slot. In de nacht van woensdag op don derdag is er ingebroken in een bedrijf aan de Parklaan. De daders hebben de nodige braakschade veroorzaakt. Ontvreemd werd o.a. een videore corder. Van donderdag op vrijdag is er inge broken in een bedrijf aan de Lansing. Hier verdween een geldkistje. Zaterdag deden twee jongens een greep in de kassa van een bedrijf aan de Puttelaan. Op grond van het sig nalement van de daders hield de politie even later in een woning te Boskoop een mogelijke dader aan. Het onderzoek loopt. Een damesfiets die bij het NS-station gestald stond werd vernield. De da der heeft vermoedelijk getracht de fiets te stelen doch het slot was te stevig. De fiets werd vernield in de omliggende bossage teruggevonden. Eem bromfiets die een moment niet afgesloten buiten stond, werd gesto len. Het betrof een zwarte Sparta met verzekeringsplaatje WWJ-849. Op donderdag is er tussen 10.45 en 18.45 uur op diverse wegen in de gemeente gecontroleerd op de snel heid. Ongeveer de helft van het aan tal overtreders is direct door de po litie staande gehouden en gehoord. De overtredingen van de andere helft zijn gefotografeerd. Deze personen krijgen hier bericht van. Van de 898 passanten die de radarwagen in 4,5 uur passeerden reden er 218 te hard: oftewel 24%! De hoogst gemeten snel heid bedroeg 91 km. en werd vastge steld op de Zuidkade. Er valt dus geld te verdienen als men zich aan de parkeerregels houdt. Of liever gezegd, het kan veel geld schelen als men bereid is en de moeite neemt om de auto 'iets verder' te parkeren en een stukje te lopen. De situatie is nu eenmaal in Nederland zo gegroeid dat we met zijn allen niet meer voor de zelfde winkel kunnen parkeren. Als eerste gaat de politie aandacht schenken aan de omgeving van de lo katie Passage/ Jul. van Stolberglaan/ Kanaalstraat ren kerkweg Oost. Voor de Passage zal de aandacht zich o.,a. richten op de invalide-parkeer plaats en vrije doorstroming in zijn al gemeenheid. Voor de Jul. van Stolberglaan staat m.n. het verbod tot stilstaan en/of het stil staan op het trottoir voor de Amrobank op het programma terwijl voor de Ka naalstraat het verbod tot stilstaan aan de oostzijde en het parkeerverbod aan de westzijde van de rijbaan gecontro leerd zal gaan worden, (verkeersveilig heid en doorstromingsproblemen). Op de Kerkweg-Oost is het parkeren buiten de vakken en het dubbel parke ren (postkantoor) punt van aandacht (verkeersveiligheid en doorstromings problemen). Voor dit gebied zal de politie -geen waarschuwingstermijn in acht nemen. De vrije doorstroming van het verkeer op deze belangrijke doorgaande routes in belangrijk waarbij wordt gewezen op het feit dat voldoende parkeerruimte is in de onmiddellijke nabijheid aanwezig is (Passage, Beuekenhof, Stations straat en de parkeerplaats naast garage Boonstoppel). De politie houdt de inwoners middels (pers)-publicaties op de hoogte van de voortgang van deze actie. Onoplettendheid was de oorzaak van een kop/staart aanrijding bij de ver keerslichten op de Swanlaweg te Ze venhuizen. Bij de aanrijding waren 3 personenauto's betrokken. Niemand liep letsel op. Een niet aangetrokken handrem zorgde voor een ongewenste wasbeurt van een personenauto. De bestuurster had de auto op de Lange Zijde te Zevenhuizen geparkeerd om nog even snel een boodschap te doen. Bij haar terug komst was de auto nagenoeg geheel onder water verdwenen. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding op de krui sing Dorpsstraat - Opril te Zevenhui zen. Hierbij waren een bestelbusje en een personenauto betrokken. Op de Wollefoppenweg te Oud Verlaat waren 3 personenauto's bij een aanrij ding betrokken. De bestuurder van een van de auto wilde deze achteruit par keren achter een al geparkeerde auto. Een aankomende autobestuurder merkte dit niet op, doordat er een te genligger aankwam. Hij remde te laat en de auto's schoven op elkaar. De afgelopen week werden twee auto mobilisten bekeurd, die na controle te veel alcohol gedronken bleken te heb ben. Met ingang van 1 februari a.s. zal er een strenger beleid zijn voor het innemen van rijbewijzen bij alcoholgebruik. In dien bij de ademanalyse blijkt dat het adem-alcoholgehalte hoger is dan 570(=1,3 promille) dan wordt het rijbe wijs direct ingevorderd. Bij het weige ren van een ademanalyse of bloedproef wordt het rijbewijs ook direct ingevor derd. Ook dan wanneer het alcoholge halte lager is dan 570 en men heeft een ongeval veroorzaakt of men vertoont gevaarlijk rijgedrag kan het rijbewijs worden ingevorderd. Men is verplicht na de vordering het rijbewijs in te leveren bij de politie. De invordering van het rijbewijs heeft tot gevolg dat men niet meer mag rijden. Doet men dat toch, dan maakt men zich schul dig aan een misdrijf. Indien het rijbe wijs wordt ingevorderd en men heeft het niet bij zich, dan heeft de politie de bevoegdheid de auto in beslag te ne men en deze net zolang onder zich te houden totdat het rijbewijs wordt af gegeven. Met ingang van de genoemde datum wordt de minimum boete voor het rijden onder invloed ƒ.400, De afgelopen week werden in Zevenhui zen en Moerkapelle diverse snelheids controles gehouden. De resultaten waren soms opvallend. Burg. Klinkha- merweg: 91 processenverbaal; Zuid- plasweg117 processenverbaal; Brede- weg: 30 processenverbaal; Groeneweg: 306 processenverbaal. Een 23 jarige inwoonster van Zoeter meer deed aangifte van verkrachting. Zij was door een oud geliefde van haar, eveneens uit Zoetermeer, met de auto opgehaald. Hij zou haar naar huis brengen. In plaats daarvan belandde men op de Swanlaweg te Zevenhuizen, waar de man zich aan de vrouw ver greep. De man is later aangehouden. In totaal 11 bewoners van Zevenhuizen zijn de afgelopen week het slachtoffer geworden van auto-krakers. In veel ge vallen werden alleen de ruiten ingesla gen en niets ontvreemd. Uit de andere auto's werden de radio's weggenomen. De daders zijn een dag later in Vlaar- dingen aangehouden. In enkele geval len konden de ontvreemde spullen weer naar de eigenaars. De onverantwoordelijke jongeman die vorige week in de Dorpsstraat te Ze venhuizen de putdeksel omhoog zette en waardoor een automobilist aan zienlijke schade op liep, is aangehou den. Bij het verhoor bekende hij. Naast de schade van de autobezitter krijgt hij ook nog een claim van de brandweer, die moest uitrukken om de carterolie van de weg te ruimen. Een medewerker van een tuinderij te Moerkapelle liep met een collega glas te sjouwen. Hij verstapte zich en struikel de en kreeg een aanzienlijke hoeveel heid glas op een been. Het gevolg was een gecompliceerde beenbreuk. Onbekende hebben getracht uit een kas aan de van Hasseltweg te Moerka pelle de assimilatielampen te stelen. Men had het alarmsysteem onklaar gemaakt en al diverse kabels doorge knipt. Mogelijk zijn de daders gestoord, want men had niets meegenomen. Men had zich de toegang verschaft door een ruit open te breken. Van een geparkeerde auto in de Bea- trixlaan te Moerkapelle werden beide ruitewissers ontvreemd. Bij een inbraak in het tenniscentrum aan de Kerkstraat te Moerkapelle heb ben onbekenden een aanzienlijk geld bedrag buitgemaakt. Vermoedelijk is men met een valse sleutel binnen ge komen. Gevonden: bruine damesfiets; ov-jaar- kaart- herdershond te moerkapelle; verloren: rode kindermuts

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15