Edo Bonsai show 1992 Utilf Eerste diploma 's van het Groen College Kerkdiensten fatifktektieptMtwl I fat ie lcnk oppakt 4!1 Kerkdiensten Regio Sneldiensten naar Den Haag op 9 maart toch van start Informatie Kind en Veiligheid in Zuidhonk Spelmiddag voor de zending Concert Concordia Seniorenbridge Inzameling voor arme landen "De Paddestoel" Voetverzorging 'vakwerk' Kindermishandeling bij de RTW B. en W. bespraken: BOSKOOP Boskoop 2 februari Suiseki Waddinxveen 2 februari Yoga voor ouderen Oude schoenen graag! Met de bus ben je er zo! kaartavond Routes Gemak Enquête Gratis uitproberen Hart van Holland/29 januari 1992 pagina 19 Boskoop - Op vrijdag 24 januari ontvingen 19 geslaagden hun diploma van de Middelbare Tuinbouwschool te Boskoop. Dit waren de eerste diploma's die werden uitgereikt aan een opleiding van het A.O.C. Groen College. Tevens waren het de laatste diploma's van een 31/2 jarige opleiding. Deze opleiding is verlengd naar 4 jaar. De geslaagden zijn opgeleid in de vakrichting inrichting en beheer van groenvoorzieningen. Naar geslaagden van deze opleiding is veel vraag. De oorzaak moet wellicht gevonden worden in de toenemende belangstelling bij het publiek voor alles wat groeit en bloeit. Naast onderricht in het aanleggen en onderhouden van tuinen, wordt ook de laatste jaren veel aandacht geschonken aan ecologie en milieubeheer. Gedurende de laatste 12 weken is dit najaar gewerkt aan het eindexamenpro ject. Dit omvatte het maken van een inrichtingsplan voor enkele tuinen en een stuk openbaar groen. Het project was gesitueerd in de gemeente Almere. Daar wordt dit voorjaar de buitenexpositie van de NWR-Bouw rai gehouden. Bij een 1 O-tal woningen in dit project zijn tuinen ontworpen en is een uitvoeringsplan ontwikkeld. Zo werden er beplantingsplannen, technische tekeningen, begro tingen en planningen gemaakt. Ook moesten er nogal wat cultuurtechnische problemen worden opgelost. Tijdens de diploma-uitreiking verzorgden de geslaagden zelf de presentatie van hun examenwerkstuk voor ouders, vrienden en bekenden. Helaas moeten nog enkele kandidaten een deel van hun examen herkansen. Zij hopen echter deze zomer alsnog hun diploma te behalen. Boskoop staat borg voor kwaliteit op middelbaar niveau. Meer dan ooit worden vakmensen afgeleverd die zelfstandig en breed inzetbaar zijn. De geslaagden zijn: Annelies Bardoel, Groeningen, Albert Brand, Lekkerkerk; Remco v Dijk, Rijnsaterwoude; Hekon Dreesmann, Waddinxveen; Anne van Hirtum, 's Herto genbosch; Tycho Hoogstrate, Breskens; Peter de Jong, Boskoop; Wilko Kanbier, Alphen ad Rijn; Rutger Kat, Alpen ad Rijn: Richard Koops, Nwk. a.d. IJssel; Eelco Manten, Nieuwkoop; Sidney vd Meijden, Hazerswoude; Taco Mulder, Nieuwegein; Raymond vd Poel, Numansdorp; Anoeska Slappende!, Boskoop; Randolph Snabel, Boskoop; Jhonny Uittenbroek, Bleiswijk; Barry Veentjer, Pijnacker; Awie de Zwart, Oostburg. tiit Hervormde kerk: 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. A. Juffer Veenendaal De Stek; 9.30 uur ds. K.J. Jansen Chr. Geref.kerk: 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. W.P. de Groot Den Haag Volle Evang. gem. Bethel: 9.30 uur samenkomst: br. D. van Stee nis Medische diensten: zie Benthuizen Boskoop -In Boskoop wordt op zater dag 1 februari een grote spelmiddag georganiseerd door de Christelijk Gereformeerde kerk. De opbrengst is bestemd voor het zendingswerk in Botswana. De middag is van 14.00 tot 17.00 uur. Men kan hier terecht voor darten, schieten, sjoelen en de marmotten- bak is weer een trekpleister. Boskoop -De christelijke harmonievereniging "Concordia" te Boskoop houdt op vrijdag 7 februari a.s. in de Beurshal "Florida" het winterconcert. De avond begint om 20.00 uur precies. Boskoop -Vanaf zaterdag 1 februari wordt voor de 13e maal, gedurende een week, de Edo Bonsai show ge houden op het International Trade Center in Boskoop, Belgiëlaan 1. (Dit is gesitueerd schuin tegenover de watertoren tegenover garage en kan toor Westnederland red.) De tentoonstelling is t/m vrijdag 7 februari dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Traditioneel is een groot aantal - meer dan drieduizend stuks - unieke Bonsai te bewonderen, geplaatst in een natuurlijke omgeving. Ook wordt er voorlichting over het houden en verzorgen van Bonsai gegeven door leden van de Nederlandse Bonsai Vereniging. (Groepen kunnen een gratis-rondleiding van 15 minuten krijgen). Hobbyisten kunnen niet alleen hier hun licht opsteken maar tevens te recht voor benodigdheden ervoor. Voor wie nog niet weet wat 'Bonsai' is: Volgens Bonsai-specialist Edo de Groot omschreven: "Oosterse wijs heid, liefde voor de natuur en geduld. Bovenal geduld. Een 'boom' in een pot, dat is Bonsai. Een levende cul tuur met een oorsprong in China en Japan, zo'n 850 jaar geleden, doch nu nog springlevend en een levenswijze symboliserend. In feite miniatuur boompjes. Op de Edo Bonsai-show worden vele voorbeelden getoond van echte Bonsai. Zowel Kamerbonsai als exemplaren voor buiten. De leeftij den varieren van ca. 4 jaar tot meer dan 250 jaar. Oudere exemplaren zijn museumstukken. De soorten en groottes zijn zeer verschillend, doch niet kleiner dan 5 cm. en niet groter dan ca. 90 cm". Tijdens de Edo Bonsai Show 1992 zal de Edo Kol geïntroduceerd worden. Originele Japanse goudkarpers in vele afmetingen zullen te bezichtigen zijn. Van oudsher trekt deze tentoonstel ling veel bezoek uit binnen -en bui tenland, omdat deze uniek is in euro pa zowel in soort als in omvang. Uniek is ook de presentatie van Sui seki. "Voor de eerste keer, op be scheiden schaal, tentoongesteld in Europa. Een Suiseki is een steen die enerzijds kracht, sterkte, hardheid, ruigheid en weerstand tegen de ele menten toont en anderzijds koelte, gladheid, ruimte en mysterie uit straalt. Deze stenen worden ge plaatst in een bijpassende Dai (on derzetter) of Suiban (schaal) gevuld met zand of water. Suiseki vertonen gelijkenis met berg ketens, bergmassieven, kustforma- ties, eilanden in zee of objecten, zoals dieren in een sublieme miniatuur vorm. In het Verre Oosten, maar ook in de Verenigde Staten van Amerika worden Suiseki als goede geldbeleg ging en als Kunst met een grote 'K' beschouwd". De tentoonstelling- een groene tip om een dag in Boskoop door te brengen: al vijf eeuwen het wereld beroemde centrum van bomen en planten - is overdekt en de toegang is gratis. Inl: tel. 01727 -13755 of 15800. Hervormde Immanuëlkerk 10.00 uur ds. H.A. Moolenaar, Zoetermeer 17.00 uur ds. H.C. van Itterzon, Gouda Geref. Vrijgem.Passage/ Kruiskerk: 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn (verder geen opgave ontvangen) Voor toezending kerkdiensten/ voorgangers/predikbeurten: Redactie Hart van Holland, Post bus 85, 2760 AB Zevenhuizen. O Nieuwerkerk a.d. IJssel -De ANBO organiseert, in samenwerking met Soos 55 plus weer bridge-midda- gen op de dinsdagen 4,11,18 en 25 februari, aanvang 13.30 uur in "Het Kruispunt", Middenmolensingel 14. Inl. tel. 01803- 12167. Nieuwerkerk a.d. IJssel -Door de ANBO wordt er een yoga-cursus georganiseerd. Inl. tel. 01803 - 13515. Nieuwerkerk a.d. IJssel -Op "De Wingerd" een basisschool aan het Kroonkruid 107 houden ze een in zameling van gedragen schoenen. Inleverdata: 10 april tussen 15.00 en 16.00 uur en zaterdag 11 april tussen 10.00 en 12.00 uur. Regels: De per paar in te leveren schoenen moeten bij elkaar ver pakt worden in dezelfde zak. Dit mogen dames-, heren-, sport- en kinderschoenen zijn, liefst in een vuilniszak. De schoenen hoeven niet aan elkaar gebonden te wor den. Ze mogen niet versleten zijn, in dien nog te repareren: wel inzame len! Wel gewone sportschoenen inza melen, geen schaatsen, voetbal schoenen met noppen, hockey- en skischoenen e.d. Echte winter- schoenen, zoals hoge dames-, he ren-, en sneeuwlaarzen, die warm gevoerd zijn apart inzamelen: deze gaan naar koude landen. Klompen en schoenen met kurk ook apart houden, i.v.m. lijmlaag die niet geschikt is voor de tropen. Boskoop -Waddinxveen -Moerkapelle -Na een enquête in het voorjaar van 1991 heeft Westnederland lang moeten wachten op goedkeuring van het Rijk om te kunnen starten met sneldiensten vanuit Boskoop, Waddinxveen en Moerkapelle naar Den Haag. Nu is het dan zo ver: 9 maart a.s. gaan de snel diensten rijden. Uit de vele telefoontjes die Westnederland ontving, blijkt dat er veel belangstelling bestaat voor een directe busverbinding met Den Haag. De twee sneldiensten 241 en 242 rijden langs twee verschillende routes door Boskoop en Waddinxveen, komen bij de wijk Zuidpias bij elkaar en volgen dan dezelfde route via Moerkapelle naar Den Haag. Dat betekent dat inwoners van de Zuidpias in de spits ieder kwartier een bus kunnen pakken naar de Binckhorst, het centrum van Den Haag en de omgeving van het Bronovo Ziekenhuis. Een folder over de sneldiensten en gratis vervoerbewijzen om de bus uit te proberen, kunnen aangevraagd worden bij de Westnederland- infokantoren in Alphen a.d. Rijn (01720 -73643) en Gouda (01820 -14720). Waddinxveen -Op vrijdag 31 januari: de 5e vrijdag van de maand, is er een extra Bingo-avond in wijk- en speel tuinvereniging "De Paddestoel". Van 18.45-20.00 uur voor de kinderen vanaf 6 jaar en vanaf 20.30 uur voor volwassenen. Tijdens deze extra bin go zijn er weer leuke prijzen te win nen. Op vrijdag 7 februari is er weer een 'kaartavond' in wedstrijdverband. Aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 01828 - 12276. Waddinxveen -In de week van 13- 18 januari jl. werden weer de gebruike lijke Sepvo-examens afgenomen. Sepvo staat voor Stichting Examens en Proeven voor het Voetverzor- gingsbedrijf. Het is het enige examen op het gebied van de voetverzorging dat onder toezicht staat van het Mi nisterie van Economische Zaken. Het niveau van de opleiding tot voetver zorger, waarop het Sepvo-examen aansluit, is ongeveer gelijk aan een MBO-opleiding. Het Opleidingsinsti tuut Voor Voetverzorging O.V.V., met opleidingen in Leiden en Wad dinxveen, had bij deze examens 90% geslaagde kandidaten. Lijn 241 rijdt ieder half uur door de Snijdelwijk in Boskoop en Waddinx- veen-Oost (Brederolaan-Juliana van Stolberglaan-Sniepweg) naar de Zuidpias. Lijn 242 rijdt ook ieder half uur langs de Snijdelwijk in Boskoop en Waddinxveen-West (Peuleijen- Chopinlaan -Esdoornlaan) naar de Zuidpias. Voor reizigers naar Den Haag bieden de sneldiensten een aantal belang rijke voordelen. Zoals een directe verbinding naar een aanzienlijk aan tal werklokaties in Den Haag. Ook de reistijd is aantrekkelijk: bijvoorbeeld vanaf de Zuidpias is men in minder dan 40 minuten in het centrum van Den Haag. Maar misschien is het ge mak van deze verbinding nog wel het belangrijkste: zonder parkeerpro blemen, zonder filestress, reist men in een comfortabele bus naar zijn werk. Ook de hoge frequentie -ieder kwartier vertrekt er een bus - draagt bij aan dit gemak. Een maandkaart voor de rit Waddinxveen -Den Haag Centrum kost f 181,(voltarief) Deze sneldiensten zijn het resultaat van een enquête die in het voorjaar 1991 in Waddinxveen werd gehou den. Hieruit bleek dat er een grote behoefte bestaat aan een directe busverbinding met Den Haag. Omdat de behoefte zo groot is, zal Westne derland meteen starten met een be hoorlijk aantal spitsritten. In totaal rijden er vanaf 9 maart a.s., 's och tends negen bussen naar Den Haag en 's middags negen terug. Om met name automobilisten te overtuigen van de kwaliteit van deze nieuwe en milieuvriendelijke reis mogelijkheid naar Den Haag, stelt Westnederland belangstellenden in de gelegenheid om in maart de bus drie keer gratis uit te proberen. Te vens is er een speciale folder met alle informatie over routes, tijden en ta rieven van de nieuwe sneldiensten. Waddinxveen -Op vrijdag 31 januari a.s. zal van 18.00 tot 20.00 uur het themaprogramma over 'kindermis handeling' worden herhaald. Het programma is eerder uitgezonden op zaterdagmiddag 28 december jl. Het programma is binnen Waddinx veen goed ontvangen. Het wordt her haald op verzoek van luisteraars. Een aantal mensen heeft naar aanleiding van reacties van mensen die het programma wel hebben beluisterd, gevraagd dit nogmaals uit te zenden. De RTW wil natuurlijk aan dit verzoek voldoen. De redactie en presentatie zijn in handen van Door Oremus. In het programma zijn deskundigen aan het woord van Bureau Vertrouwens arts, Kindertelefoon, Centrale voor pleegzorg, Onderwijs Dagcentrum voor peuters en kleuters en twee pleegouders. Er worden vele vragen gesteld, ook van luisteraars en vele antwoorden gegeven. Enkele voor beelden: Wat is kindermishandeling? Mag je een kind nog wel een tik op z'n kont geven? Tot hoe ver kan/mag je gaan met knuffelen. Waar ligt de grens. Welke vragen hebben kinde ren die bellen naar de kindertele foon? Wat. gebeurt er straks met een gespecificeerde telefoonrekening die de PTT gaat aanbieden? Er wordt ingegaan op de problemen van het kind, maar er wordt ook uit gebreid gepraat over de problemen die ouders kunnen hebben. Er wor den suggesties gedaan en adviezen gegeven. De telefoonnummers wor den genoemd van diverse hulpver lenende instanties. De RTW zal in de toekomst vaker themaprogramma's gaan uitzenden. Nieuw fietspad richting Reeuwijk; verlichting langs Noordkade Waddinxveen -In de vergadering van het college van burgemeester en wet houders van vorige week zijn o.a. de navolgende zaken onderwerp van bespreking geweest: -door het colle ge is met instemming kennisgeno men van het bestek van het door de provincie Zuid-Holland aan te leggen fietspad langs de Rijksweg A12 vanaf de Bloemendaalseweg naar de Oud- Reeuwijkseweg in Reeuwijk. De aan leg van dit fietspad zal een verrijking betekenen van de fietsmogelijkhe- den binnen het Groene Hart van Midden -Holland. Besloten is de ge meenteraad voor te stellen een kre diet beschikbaar te stellen t.b.v. de aanleg van openbare verlichting langs de Noordkade. Het betreft hierbij het gedeelte buiten de be bouwde kom tussen Waddinxveen en Boskoop. Waddinxveen - een - gratis - informa tie-ochtend over ongevallen in huis! - Weet u waar de meeste ongevallen met kinderen gebeuren? Het lijkt vreemd, maar de meeste ongevallen met kinderen gebeuren vlak onder onze neus,in huis! Daarom heeft de Stichting Wijkwerk "De Zuidpiassamen met de Stich ting Consument en Veiligheid een informatie-ochtend georganiseerd voor iedereen die geïnteresseerd is, en welke ouder is dat niet? Het doel is ouders te wijzen op de aanwezige gevaren in huis. Iedereen kent deze gevaren; een pot hete thee die van tafel wordt getrokken, die mooi ge kleurde medicijnen die voor kinde ren al snel op snoepjes lijken, het strijkijzer op een onbewaakt ogen blik, b.v. als de telefoon gaat, of de warmwaterkraan als uw kind in bad zit. Kortom, het huis zit vol gevaren. Omdat je niet overal bij kunt zijn, moet je ernaar streven ongelukken zoveel mogelijk te voorkomen, in ie der geval, alles te doen wat in je ver mogen ligt om dat doel te bereiken. De Stichting Consument en Veilig heid geeft al vele jaren voorlichting in het gehele land, over het voorkomen van deze gevaarlijke situaties in en om het huis. Deze stichting is de uit gever van de gifwijzer, een handlei ding wat te doen bij het per ongeluk innemen van gevaarlijke stoffen. Op deze informatie-ochtend wijst een medewerker van deze stichting op deze gevaren, maar daar blijft het niet bij. Men krijgt ook oplossingen aangeboden en handige tips ter voorkoming van ongelukken. Dege nen die deze informatie-ochtend willen bijwonen, zijn van harte wel kom op donderdag 6 februari a.s. om 10.00 uur in "Het Zuidhonk", het wijkgebouw in de wijk Zuidpias, naast de sporthal. Aan het bijwonen van deze informatie-ochtend zijn geen kosten verbonden!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19