familieberichten Zevenhuizen Moerkapelle Fotoclub Moerkapelle andere kant van Pater Verlakkerij J %oh ooot V Opvallend Adverteren??? Vraae Onze Prijslijst Aan 01802- Oud papier Moerkapelle Koninginnedag Zevenhuizen Dokter Vroegindeweij afwezig Milieutip: Ongewenst drukwerk Natuur-en Vogelwacht "Rotta" en Knotgroep Waddinxveen (O)pa en (O)ma van Wensem Pieter Otterspeer Vi C. van Wensem C. van Wensem - den Butter 4 4- 4 ;é- i- Nê& 4IX ij 4 - van harte gefeliciteerd met jullie 50-jarig huwelijk Kinderen en kleinkinderen Lef op: U kunt uw kleintjes nu ook inleveren bij de winkeliers die in de kleintjesbon staan vermeld!! uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: pagina 4 Hart van Holland/29 januari 1992 i Moerkapelle - Het bestuur van de Fo toclub Moerkapelle heeft op de laatst gehouden clubavond het program ma voor de eerste helft van 1992 ge presenteerd. Bijna alle clubavonden in februari en maart zullen geheel in het teken staan van de tentoonstelling die de fotoclub eind maart zal gaan houden, in het kader van het 10-jarig bestaan. In de komende kranten wordt hier van nader aankondiging gedaan, omdat gebleken is dat veel leden over meer theoretische kennis en vaardigheden willen beschikken, heeft het bestuur gemeend hieraan gehoor te moeten geven, door het inpassen van een aantal lesprogramma's. Diverse clubavonden zullen het eer ste uur van de avond gevuld worden met het geven van les over o.a. flits- techniek, licht en belichting, camera technieken e.d. Tijdens die lessen krijgen de leden opdrachten en de foto-resultaten worden op de vol gende clubavond besproken, op deze wijze hoopt het bestuur door een gerichtere aanpak, dat ook de beginnende fotografen voldoende kennis verzamelen om dat later in de praktijk te kunnen hanteren, in de maand april gaat de club een 'foto-weekend' op stap. Het Doel is 'het Kennemerland'. Naast de lessen en het weekend-uit zullen sprekers, dia-avonden en protretavonden aan bod komen, als ook een aantal foto-avonden, op deze in de kijkerd'-avonden zullen foto's van eigen leden beoordeeld worden op techniek, visie en compositie. Tot de slotavond op 9 juni is de fotoclub 's dinsdag om de 14 dagen actief in dorpshuis "Op Moer". Zevenhuizen -Regio -In de popgroep "Pater Moeskroen" speelt een gebo ren en getogen Zevenhuizenaar (en thans in Rotterdam woonachtige) mee, namelijk Martien van Oostrom. Hij bespeelt de toetsen in de band. Pater Moeskroen heeft een nieuwe single uitgebracht welke "hela Hola" als titel heeft. Op deze single zijn de muzikale wor tels van Pater Moeskroen terug te vinden: de traditionele Schotse en ierse folkoremuziek. De band brengt dit in een unieke be zetting van accordeon, dwarsfluit en wasbord, gecombineerd met de ste vige rock van drums en electrische gitaren. De vergelijking met de ierse groep "The Pogues" is dan ook snel gemaakt. Pater Moeskroen bestaat deze maand 6 jaar en speelde al 2 CD's vol "Pater Moeskroen! Nooit van ge hoord?" en "Pater Moeskroen aan de macht!" Landelijke bekendheid kreeg Pater Moeskroen met de sprookjesachtige hit "Roodkapje". Het hele land, jong en oud ging 'naar f «Ji '44 -ji \X ik 4 -f? 4 iy, "V k. oma', het is een unicum dat een ne- derlandse band met een debuutsin gle direct de tweede plaats in de Top 40 bezet hield. Onder het motto "Pater Moeskroen's kruistocht voor de pretpop" wordt er een toernee door Nederland gehou den. Op 31 januari treedt de groep op in "So What" in Gouda, aanvang 22.00 uur. Ingezonden door Corrie van Nierop "Mam, je badpak begint te ladderen". Een mededeling achter m'n rug (in het water van het zwembad) die in hield, dat het aan vernieuwing toe was. Het heeft al niet veel om het lijf en als het daarbij dan gaat ladderen... een mens zou kou vatten. Het was mijn eerste, gekocht in 1974, toen ik op zevenenveertig jarige leeftijd voor het eerst van mijn leven in het water stapte om te proberen drijvende te blijven - wat zonder meer lukte. Nu stelde ik vast dat dit mini-kleding stuk de achttienjarige leeftijd had bereikt. nou, dan mag het gaan ladderen, toch.... Anders zou het me een worst zijn, al zou ik er nóg achttien jaar mee moeten doen; ik hoef er niet mee over straat. Tezamen met een dochter en klein dochter gingen we winkelen. Terwijl tenslotte de moeder met haar jongste uitweken naar de peuter-af deling, zocht ik met haar dochter van tien het rek met de badpakken. Haar had ik gevraagd mee te lopen, zodat ik niet met een 'oma'-badpak thuis zou komen. Eerst zocht ik de maat en daarna bekeken en bespraken we samen het gevondene op vorm en kleur. Geen 'oma-badpak'. Ik heb al elf kleinkinderen, waarvan de oudste twintig jaren telt maar het oma-gevoel zit niet echt diep gewor teld. Noem het verlakkerij; het is zo. Zij vond een 'gesse'. Dat woord is dus nog 'in' bij de jeugd. (Of is het gers?) Na nog wat bekeken en vergeleken te hebben, werden we het eens welke ik zou kopen, maar ze vroeg me wel of ik het écht leuk vond. De lieverd. "Ja hoor", zei ik tevreden en dat was ik. ik trakteerde haar en mezelf op een hete halve wordt, waar zij verzot op is. Ze had er al 'n beetje op gespecu leerd. Daarna zochten we haar moeder weer op, ondertussen smullend van de hartige lekkernij. Niet bevorderlijk voor de lijn, maar dat zal me een worst zijn. Moerkapelle - Op 31 januari en 1 fe bruari is er weer 'oudpapier-inza- melen' in Moerkapelle. Ingeleverd kan er worden van vrijdag 12.00 uur tot zaterdag 12.00 uur: pa pier en karton. De organisatoren vinden het fijn dat er zoveel papier gebracht wordt. Het gemiddelde ligt per maand op 9,5 ton papier. "Wel willen wij u vragen om het papier niet naast de container te zetten, hetgeen veel rommel veroor zaakt. Is er niemand aanwezig kom dan gerust even op Kerkstraat 17 vragen waar u het kwijt kunt. Alvast bedankt voor u het kwijt kunt. Alvast bedankt voor uw medewer king". Zevenhuizen - Burgemeester A.W. Lips roept, namens het Comité Ko ninginnedag, bestuurders van vere nigingen en instellingen op, om op dinsdag 4 februari naar het gemeen tehuis te komen voor een bespreking over de invulling van het programma op Koninginnedag, 30 april a.s. Het gemeentehuis is om 19.30 uur open. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Moerkapelle - Dokter Vroegindeweij is van 3 t/m 7 februari afwezig. De praktijk wordt waargenomen door de artsen Van Bruggen en Ensing uit Zevenhuizen. De spreekuren verlopen alle volgens afspraak. De apotheek is normaal ge- opend. bijna dagelijks wordt er, ongevraagd, allerlei drukwerk ik onze brievenbus gestopt. Gemiddeld ontvangt een Nederlands huishouden 12 reclamefolders per week. Tel daarbij het grote aantal huis-aan-huisbladen en vermenig vuldig dat maar eens met het aantal weken par jaar. Wat een enorme verspilling van grondstoffen én energie. Wie verlost wil zijn van on- geadresseerd drukwerk kan een kaartje sturen aan: Direct marketing Instituut Neder- Werken in het Koornmolengat Zevenhuizen -Op zaterdag 1 februari a.s. wordt er weer gewerkt in het Koornmolengat. Het gaat om onder houdswerk in een Natuurreservaat- je. Het doel hiervan is om overwoe kering van braamopslag tegen te gaan en om meer licht op de grond te krijgen. Op deze wijze probeert men de vroegere, oorspronkelijke beplan ting terug te krijgen. Voor een aantal soorten lijkt dat inmiddels al te luk ken. Een goed voorbeeld daarvan is 4 februari 4 februari hopen onze geliefde ouders en grootouders hun 50 jarige huwelijksdag te herdenken. Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 tot 22.00 uur in "La Baraque", Zuidplasweg 12-14 te Zevenhuizen. januari 1992 Begoniaplein 2 2761 GT Zevenhuizen tel. 01802-1788 Dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis, dat na een liefdevolle verzorging van 7 weken in bejaardentehuis "De Zevenster" van ons is heengegaan, mijn broer en onze oom Geboren 12 september 1906 Overleden 17 januari 1992 C. Mindee - Otterspeer Neven en nichten Bejaardentehuis "De Zevenster", Leliestraat 3, Kamer 116, Zevenhuizen. Correspondentie-adres: J. Nomen, Rozenstraat 4a, 2761 GE Zevenhuizen De begrafenis heeft woensdag j.l. plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen. land, Antwoordnummer 17999, 1000 WTR Amsterdam. Als u vraagt om een brievenbus sticker tegen 'ongeadresseerd druk werk' ontvangt u eerst een ant woordkaart en later de bedoelde sticker. Niet alleen bent u dan van de brie venbus-reclame van zo'n 200 grote bedrijven af, maar ook van de fol ders. Milieuvereniging Zevenhuizen, Postbus 101. het Veenmos dat al flink toegenomen is.Een ieder die voor enkele uren, een dagdeel of hele dag wil helpen is van harte welkom. Begonnen wordt om 9.00 uur. Einde ca. 17.00 uur. Plaats: Koornmolengat, eerste hek vanaf het informatiebord tussen camping Zevenhuizen en restaurant "De Roerdomp". Warme kleding, laarzen en lunch meenemen. Voor gereedschap werkhandschoenen, koffie en /of thee wordt gezorgd. M Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Drukkerij Elgersma Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Hijdra Pr. Willem Alex, plein Benthuizen Van Oosterom Schoenen 108 Dorpsstraat Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Moordrecht De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! ENVELOP NIET D/CHTPlAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 4