m ö<z Waterpolo Volleybal Klaverjassen Volleybal Tafeltennis BROUWER DE KONING u Volleybal Bridge-drive voor nieuwe kerk Schaken I III ml M l^glml UITVAARTVERZORGING op 1 februari (/AM V De Gouwe wederom ten onder heren 1 Dames 1 dames 1 Rentokil behaalt belangrijke overwinning ZTTC start met verlies rentokil in sponsor voor BSC'68 E2 Rentokil-ZVH heren weer voltallig op winst! eerste punt verlies voor Rentokil-ZVH heren 2 St. Josephparochie steekt bridge-middag in carnavalsjasje Spanning aan de top mmmmmi Hart van Holland/29 januari 1992 pagina 9 17 «I I Waddinxveen - De heren van De Gou we stonden afgelopen zaterdag weer voor een zware opgave. Zij moesten in Den Haag aantreden tegen het fy siek zeer sterke HZ Zian. Wilden de Waddinxveners nog enig uitzicht hebben op promotie, dan moest ze ker gewonnen worden. Dit laatste lukte niet en de heren moesten met een 8-6 nederlaag weer naar huis. Dames 1 reisde zondag af naar Olden- zaal. Daar werden de (te) hoge ver wachtingen teniet gedaan. OZ&PC won verdiend met 14-9. Heren 2 speelde thuis met 8-8 gelijk tegen BZ&PC en dames 2 zette in Den Haag haar overwinningsreeks voort met 8-1 tegen HZ Zian 1. In de beginfase van de wedstrijd wer den door beide ploegen vele kansen gemist. Marco Kraak scoorde na mens De Gouwe 1-1 aan het einde van de eerste periode. Het spel van de Waddinxveners verslapte net als vo rige week in de tweede periode. De echte vorm is nog steeds niet te vin den. Het initiatief, wat meestal bij de Waddinxveners ligt, ligt de laatste wedstrijden bij de tegenstanders. Met het gevolg, dat De Gouwe niet meer het eigen spel speelt. In de tweede periode was het alleen Arco Verboom die tot scoren kwam. De tussenstand na de tweede periode was dan ook 5-2. In de derde periode leek het er even op dat De Gouwe terug kwam, door doelpunten van Cees Boonstoppel en Arco Verboom werd het halverwege deze periode 5- 4. Deze stijgende lijn wist De Gouwe niet voort te zetten, mede dankzij het afkeuren van twee doelpunten door het matig optredende arbitrale duo. Aan het einde van de derde periode van het 7-4. De agressie en de teams pirit waren in de laatste periode ver te zoeken bij de Waddinxveners. Het waren uiteindelijk Jacco van Tol en Jaco de Jong die de eindstand bepaal den op 8-6. Met dit verlies tuimelde De Gouwe weer een paar plaatsen. A.s. zaterdag spelen de heren weer een thuiswedstrijd en wel tegen kop loper LZ'86. Aanvang 18.45 uur. De Waddinxveners hebben in het verle den al meerdere malen bewezen dat zij zeker thuis voor verrassingen kun nen zorgen. Hopenlijk zal dit zater dag wederom het geval zijn. ledereen is natuurlijk weer van harte welkom. Dames 1 begon hoopvol aan de uit wedstrijd tegen OZ&PC te Oldenzaal. In feite hebben de Waddinxveense dames geen potje kunnen breken bij OZ&PC. Met name het benutten van de man-meer situaties is de ploeg van trainer/coach Wim Groen opgebro ken. Slechts twee man-meer situaties van de dertien keer werden door De Gouwe benut. OZ&PC echter benutte vier van de vijf keer. OZ&PC opende de score in de eerste periode. Mirjam Overdam kon met een intikbal nog 1-1 aan laten teke nen, waarna OZ&PC uitliep naar 4-1. In de tweede periode bleef OZ&PC het heft in handen houden. Pas na 6- 1 kon Wendy de Frankrijker 6-2 sco ren. De periode eindigde met 8-2 voor OZ&PC. Pas na een 10-2 achterstand kon De Gouwe iets terug doen. Eerst scoorde Gillian van den Berg 10-3 en 10-4, hetgeen tevens de eindstand van deze periode betekende. In de vierde periode leek De Gouwe goed door te gaan. Wendy de Frankrijker scoorde 10-5 en Angela Faber benut ten een viermeter (10-6). OZ&PC liep verder uit naar 12-6, voordat Wendy de Frankrijker 12-7 scoorde. De Gou we trok het spel steeds meer naar zich toe, doch via een uitbraak scoor de OZ&PC 13-7. Hierna scoorde An gela Faber nog tweemaal uit een viermeter (13-9) en in de laatste se conde kreeg OZ&PC nog een cadeau tje, zodat de eindstand op 14-9 werd bepaald. Voor de Gouwe scoorden Wendy de Frankrijker driemaal, Angela Faber eveneens driemaal (viermeters), Gillian van den Berg tweemaal en Mirjan Overdam tweemaal. A.s. zaterdag speelt dames 1 thuis om 17.45 uur tegen de lastige midden moter uit de hoofdklasse 't Gooi. Hiervoor speelt dames 2 om 17.00 uur de belangrijke wedstrijd tegen het eerste team van VZC. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag was voor de Zevenhuizense dames een wedstrijd van de waarheid ge pland. Tegenstander EAW moest overwonnen worden om een gat te kunnen slaan met de degradatiekan didaten. De Rentokil dames begonnen zeer gespannen aan de wedstrijd en speel den wisselend succesvol. In de eer ste set werd op het eind de service- druk op EAW groter en kon Rentokil met 15-12 deze set afsluiten. In, de tweede set kwam in het begin EAW goed door met de opslag en de aan vallen en wist een 8-14 voorsprong op te bouwen. Rentokil gaf het niet op en onder aanvoering van spelver- deelster Carin Nagtegaal kwam de Zevenhuizense ploeg weer in de race en wist deze set nog met 16-14 naar zich toe te halen. In de derde set liep EAW wederom uit naar een grote voorsprong (5-11) en kon Rentokil weer, door goed te verdedigen, terug komen (12-12). Hierna hielden de beide ploegen el kaar goed in evenwicht en wist EAW de set met 16-16 uit te spelen. De belangrijke vierde set begon voor Rentokil voortvarend. Carin Nagte gaal zorgde voor de beslissende af stand (8-2). Deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven en met 15-10 behaalde Rentokil de broodno dige 3 punten winst, zodat het gat met de onderste vier nu drie punten bedraagt. A.s. zaterdag spelen de dames in Vught tegen WC2, de nummer drie van de eerste divisie. Benthuizen - Vrijdagavond 31 januari a.s. wordt de 10e ronde voor de kla- verjascompetitie van BSC'68 ge speeld. Het is tevens de vijfde en beslissende ronde van de tweede periode. Els Vermeulen voert de ranglijst aan met 20.070 punten met op de 2e plaats Cees Luiten met 19.596 punten. Spanning genoeg dus. De kantine aan de Sportlaan is om 19.30 uur open en het kaarten begint om 20.15 uur. ledereen is welkom; ook niet-leden. Zevenhuizen/Gouda - Afgelopen vrij dag speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereni ging ZTTC de eerste wedstrijd in de zogenaamde le klasse promotie te gen het tweede team van Vrienden schaar. Het vermoeden dat dit sei zoen wel eens zeer zwaar kan gaan worden voor ZTTC, werd al meteen zeer duidelijk onderstreept door 9-1 verlies in Gouda. ZTTC heeft door d;e jaren heen altijd veel problemen gekend tegen dit zeer sterke team van Vrienden schaar, maar de overmacht was dit keer wel heel erg groot. Slechts twee partijen wisten de ZTTC-ers er een derde game uit te slepen en ook maar 1 partij in winst om te zetten. Voor het redden van de eer zorgde Guus van Amerongen, die tegen de zwak ste schakel van Vriendenschaar, F. Heerkens, goed tafeltennis toonde en met de gamestanden: 8-21 en 19-21 gemakkelijk de partij naar zich toe trok. Tegen P. Konings en R. vd Kaa had de ZTTC-ers echter geen schijn van kans. Ad van Heijningen, de uitblinker bij ZTTC vorig seizoen, speelde op deze avond onzichtbaar. De Zevenhuize- naar heeft altijd wel een paar wed strijd nodig om in zijn gcede vorm te geraken, maar tegen deze tegen stander speelde hij totaal geen rol van betekenis. Alleen tegen Konings wist van Heijningen er een derde game uit te slepen, maar daarmee zijn alle hoogtepunten van zijn spel opgenoemd. Robert Beenes heeft zijn huid duur verkocht, maar komt kwaliteit te kort om het deze jongens echt moeilijk te maken. Beenes begon hoopgevend tegen Konings, maar verloor de eer ste game net met 22-20. Daarna raakte de tegestander meer inge speeld, wat resulteerde in eenrui- mere 21-14 verlies. Ook tegen vd Kaa lagen er toch wat kansen voor de Rotterdammer. De eerste game ging nog wel ruim naar vd Kaa met 21-11, maar tijdens de tweede game bood Beenes duidelijk meer tegenstand: 23-21! Alleen tegen Heerkens had de ZTTC-er zijn slag kunnen slaan. De eerste game ging met 15-21 naar Beenes, maar deze kon niet doorzet ten en moest de tweede en derde game aan zijn tegenstander laten. Ook de dubbel, gespeeld door Beenes/Amerongen ging met ruime cijfers verloren voor ZTTC. Tegen Konings/Heerkens waren zij met 21- 13 en 21-11 volslagen kansloos. Dit verlies bepaalde mede de uiteinde lijk uitslag op 9-1 voor Vrienden schaar 2. De volgende wedstrijd voor het eer ste team van ZTTC is gepaldn op vrijdag 31 januari in dorpshuis Swanla tegen het eerste team van Kwiek. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. 12.30 uar: dames 7-SUle/JupI- ter 8; heren asp. C I-Radius C2; dames asp. Bl-Sille/Jupiter B2; 14.00 uur: dames 6-Hadius 8; 15.00 uar: heren 2-RJJnmond 2; 15.30 uur: heren 5-Sllle/Jupl- jer 2* 16.30 uur: dames 4-Radins 4; 19.00 uur: heren 1-Piet Zom- Zevenhuizen/Aalten - Rentokil-ZVH kon zaterdag in Aalten tegen Bovo weer geheel compleet het veld be treden. Het effect van compleet trai nen was in deze wedstrijd duidelijk zichtbaar. In de beginfase moesten de Zevenhuizense heren het ritme nog hervinden en kreeg Bovo kansen tot scoren te komen. De eerste set werd met 11-15 gewonnen door Rentokil. In de daarop volgende sets liep het bij Rentokil steeds beter, wat tot uitdrukking kwam in de setstan den: 7-15 en 0-15. Door deze winst en door het verlies van Autodrop/VCG bij VC Kuipers/Zwolle (3-2) staat Rentokil weer mede aan de leiding in de ere-divisie. Medekoplopers zijn Autodrop en tegenstander van a.s. zaterdag, Piet Zommers/Dynamo. De wedstrijden tegen Piet Zoomers wordt op 19.00 uur gespeeld in het dorpshuis Swanla. Benthuizen - Het E2-team van BSC'68 heeft een sponsor: aannemersbedrijf Temu. Op de foto staan op de achterste rij: trainer A. Haertog, sponsor dhr. Muyen, mevr. Muyen, trainer J. Versluis, leider C. Wijsman, midden: P. Bazen, S. Versluis, J. Milo, S. Wijsmanvoorste rij: N. vd Meer, S.C. vd Meer, P. Hertog, W. Doornbos, E. vd Burg en B. Berenbak. Zevenhuizen/Zoetermeer - Zaterdag speelde hren 2 in Zoetermeer tegen Zovoc. Het team van Rentokil-ZVH2 kon niet beschikken over Maarten Verdonck en Rob van Leen, naast de andere langere afwezigen, Bert de Jager en Dennis Lusting. Rentokil wist Zovoc in de eerste set goed onder druk te zetten met de service en liep zo vrij gemakkelijk uit naar een 7-15 setwinst. In de tweede set kwam Zovoc terug. De ploeg van trainer Peter Kool speelde 'va ban- que) en zorgde door een sterke op slag dat Rentokil niet optimaal kon aanvallen. Bovendien had de Zoeter- meerse ploeg in Ed Bontrop een speler die voor Rentokil ongrijpbaar was. Met 15-13 zorgde Zovoc weer op gelijke hoogte te komen. In de derde set wisten de Zevenhuizense heren weer Zovoc onder de duim te houden en kon met 7-15 weer winnend de set afsluiten. In de vierde set startte Zovoc sterk en de passing van Rentokil liet nu nog meer te wensen over, zodat de blok kering van Zovoc weinig moeite had met de Zevenhuizense aanval. De set ging verdiend over met 1507 naar Zovoc. In de vijfde set wist Rentokil toch weer de winst naar zich toe te halen, terwijl Zovoc nog na zat te genieten van het punt dat ze op de koploper wisten te behalen. De set ging met 1-15 naar Rentokil 2. Voor de heren van Rentokil staat voor a.s. zaterdag de wedstrijd tegen Rijnmond 2 op het programma in dorpshuis Swanla (15.00 uur). Voor de NSW-beker spelen de heren op dinsdag 4 februari a.s. om 20.30 uur tegen eerste divisionist Sliedrecht Sport, eveneens in "Swanla". Nieuwerkerk a.d. I Jssel - In totaal kun nen zich 48 paren aanmelden voor de Bridge-drive die georganiseerd wordt door de St. Josephparochie te Nieuwerkerk op 22 februari a.s. De opbrengst komt ten goede aan de inrichting aan de nieuwe r.k. kerk van de St. Josephparochie aan de Ker- klaan op de plaats van het voormali ge gemeentehuis. De Bridge-drive staat in het teken van Carnaval en wordt in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat gehouden. Inmiddels hebben de parochianen al zo'n 120.000 gulden bijeengebracht, maar nog niet voldoende want voor het interieur van de kerk is ca. 200.000 gulden nodig, met dat geld kunnen de katholieken behalve een gebedsruimt ook een sacristie en een jeugdhonk inrichten. Aanmelden kan men zich tot 16 fe bruari bij Aad van Hoogstraten tel. 01803-13056. De hoofdprijs is een di ner voor twee bij Park Hotel Elysée. Moerkapelle - Afgelopen vrijdag werd er in de onderlinge competitie van de schaakvereniging Moerka pelle weer flink strijd geleverd. De uit zonnige streken teruggekeerde Ben van Geffen moest het opnemen tegen de kampioen van vorig jaar Dick Bac. Nadat Ben een betere stelling had bereikt besloot Dick remise aan te bieden, wat Ben na enig nadenken toch maar besloot aan te nemen. De nu bovenaan de ranglijst staande Maarten Vroegindeweij dacht zijn tegenstander een toren afhandig te maken. maar tot zijn eigen verbazing stond zijn tegenstander, Adrie van de Werff, ineens mat. Wim Vroegindeweij kwam tegen Ge rard van Ommeren iets minder te staan. Deze laatste kon dit echter niet uitbuiten zodat tot remise werd be sloten. Wim Stange won deze avond weer eens, en wel vrij gemakkelijk van de verrassend hoog staande Wim Westerman. Aad de Groot gaf af vrij snel na het begin van zijn partij tegen Ton van Delden zijn dame kado. Hierna was er geen beginnen meer aan, zodat Aad maar besloot de partij op te geven. Gert-Jan Freeke speelde tegen Jan Blok, na een vreemde opening on stond er een spannende strijd met kansen aan beide kanten. Uiteindelijk kwam zijn stelling zo onder vuur te liggen dat er geen houden meer aan was, en hij de partij moest opgeven. Ook Gerrit van Meeteren en Jacques de Lange speelden een zeer aparte opening. Gerrit maakte echter een foutje, zodoende kon hij de partij opgeven. Henk Doornhein was weer eens in goede doen. Frans de Wit werd na een goede opening op een fraaie wijze verslagen. Henk de Hartog tenslotte won van Hans Blok en nam hiermee revanche voor zijn tegen vallende prestaties van de afgelopen tijd. Overige uitslagen: D.Bac-J.v. Vuurde: 0-1; J. Hof-A. Hoogduyn: 1/2-1/2. M M

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9