Dactylo Uitzendburo in ruimer jasje Weight Watchers<ursus ook in Waddinxveen Engelse bobby's naar Nederland Turnen fManager van het Jaar? Zakelijk bekeken Waddinxveen NIVON vakanties Bingo in De Paddestoel Pensioenen en VUT Vraag en aanbod Ondernemersdurf Een kantoor aan huis Kinderdagverblijf Nieuw onderdak Opvallend Tevreden klanten Samen sterker Uitstekend resultaat voor Mark Kranenburg Hart van Holland/5 februari 1992 pagina 15 I Op de foto Liesbeth van Diermen, Helma Wijnen en Lia van Vliet: de gezichten van de Waddinxveense vestiging van Dactylo (Wendela is een uitzendkracht en net via Dactylo, I als telefoniste bij het Bleulandziekenhuis gestart) Wadditvcveen -Elke start van een nieuw bedrijf vereist ondernemersdurf. Twee Waddinxveense dames hadden dat en zwaaien, thans bijgestaan door een derde, sinds juni 1990, de scepter over Dactylo Uitzendburo Waddinxveen. Woensdagavond verrichtte de heer A.M. Sagius, algemeen directeur van Dactylo Uitzendburo, de officiële opening van de nieuwe Waddinx veense huisvesting aan de Zuidkade 18 a en bracht een toast uit op het succes van deze vestiging. En pas sant deelde hij mede dat Dactylo 145 vestigingen heeft in Nederland. Veel bedrijven en werkzoekenden in de Waddinxveense regio zijn tevre den over de samenwerking met Dac tylo Uitzendburo. Je zult als bedrijf ineens, vanwege topdrukte, een aantal mensen nodig hebben voor het produktieproces, of enkele ma gazijnmedewerkers. Je secretaresse is een poosje uit de roulatie, een te lefoniste is ziek, een chauffeur heeft een gebroken been, of er is dringend een kok nodig, een serveerster en Het is teveel om op te noemen, maar het is een geruststellende gedachte dat er Uitzendbureaus bestaan. En 'bedrijvig' en 'werkzoekend' Wad- dinxveen/Boskoop en regio mogen zich gelukkig prijzen in ieder geval Dactylo Uitzendburo dichtbij te hebben. Een kantoor waar je makke lijk naar binnenstapt, maar waar je voorzichtig moet zijn met naar bui ten stappen, want al heeft het pand een uitstekende ligging- vlakbij de hefbrug, met uitzicht op de Gouwe de Zuidkade wordt intensief bere den. De wijze waarop de Waddinxveense vestiging gerund wordt is uniek voor Dactylo. Twee vriendinnen, Helma Wijnen en Lia van Vliet zagen beiden een advertentie in de krant waarin een 'vestigingsmanager' door Dacty lo gevraagd werd. Ze reageerden, na elkaar gebeld te hebben, op originele wijze. Ze lieten een foto van hen sa men maken en op het decor schreven ze met een pijl boven hun respectie velijke hoofd: dit is Lia, dit is Helma. Een unieke sollicitatie, die ongetwij feld doorslaggevend moet zijn ge weest, want de dames hadden ook wat noten op hun zang. Ze ambieer den namelijk samen als deeltijdbaan de functie van 'vestigingsmanager'. En ze werden aangenomen.... Lia:"We wilden zo graag iets voor onszelf beginnen, maar wisten niet wat. Ik heb zo'n 14 jaar bij een Nieu- werkerkse ketelfabriek de admini stratie verzorgd en na de geboorte van m'n zoontje, met gebruikmaking van het Gastouderproject was ik een half jaar op part-time-basis, als uit zendkracht werkzaam". Helma:"Hoewel ik een opleiding heb voor een baan in het onderwijs koos ik voor de computer en werd ik pro grammeur. Toen ik net zwanger was, ging het bedrijf waar ik werkte failliet. Daar je tijdens een zwangerschap moeilijk aan een nieuwe baan kunt komen, wachtte ik de geboorte van m'n kind af. En toen die een paar maanden was, lazen zowel Lia als ik, de advertentie en dachten beiden :"Dit is wat voor ons!" De beide vriendinnen richtten het souterrain van de woning van Helma, aan de Kleikade in, als kantoor. Zelf hadden ze al computerapparatuur en voor de rest zorgde Dactylo. "We moesten werkelijk van de grond af beginnen. Er was nog geen enkele klant", zegt Lia. Omdat ze beiden een kind hadden, werd met goedvinden van de direc tie, besloten dat ze elk om de dag zouden werken en op eikaars zoontje passen. In de praktijk ging dit niet zo, dus kochten ze samen voor vier da gen 1 kindplaats bij Kinderdagver blijf Jodokus. "Prima. Op deze wijze kun je elkaar ook tijdens de vakanties vervangen". Na de opening in juni 1990, was het zaak dat de dames voor naamsbekendheid van hun Wad dinxveense vestiging zorg gingen dragen. Dat betekende adverteren en bedrijven benaderen. Door deze re clame en via doorvertellen, raakte Dactylo Uitzendburo steeds meer bekend en dientengevolge groeide het kantoor uit z'n jasje. "We zagen dat dit pand van Haitsma leeg was en zochten via, via contact of we het huren konden", vertelt Lia, die hier vlakbij aan het Spui woon achtig is. Dolblij waren zowel zij, als de directeur van Dactylo, die ooit zelf op een achterkamer het allereerste kantoor van Dactylo Uitzendburo startte, met deze huisvesting. Hier is maar liefst zo'n 80 vierkante meter beschikbaar. Een groot deel is als kantoor ingericht, terwijl er achter ook nog ruimte beschikbaar is. "Het kantoor is helemaal door Dacty lo ingericht, maar achter hebben onze mannen geverfd en behangen", lacht Helma. Ze vinden de situering van hun kan toor een uitstekende. Door de vlag gen buiten, aan de oever van de Gou we, worden passanten geattendeerd op hun kantoor en stappen makkelijk naar binnen. Dat merkten we tijdens ons bezoek aan Dactylo Uitzendbu ro. Wendela, wist ook de weg te vinden. Zij is net als uitzendkracht gestart, als telefoniste bij het Bleu landziekenhuis. Na haar stappen twee meisjes van bijna 18 jaar bin nen. Zij moeten worden teleurge steld. Deze scholieren moeten nog een paar maanden, tot hun 18e ver jaardag, wachten met het werk wat ze graag zouden doen om een zakcentje te verdienen: schoonmaken in de avonduren. Dit gebeurt overigens maar zelden. Doorgaans is er succes. De dames benadrukken dat, als zij een gewenste kracht niet kunnen le veren, er altijd een mogelijkheid be staat deze vanuit een andere vesti ging te krijgen. Gouda is bijvoorbeeld heel dichtbij. Andersom, in de para medische sector is weinig vraag in Waddinxveen, maar wel komen er zich gegadigden als uitzendkracht aanmelden. Zij komen dan in het klantenbestand en kunnen b.v. door de Goudse vestiging gevraagd wor den. "Het mooiste is natuurlijk als een bedrijf ons belt om direct in een va- kature te voorzien met een uitzend kracht, wij deze ook direct kunnen leveren. De praktijk is niet altijd zo. Soms moet je, bij specifieke beroe pen, eerst adverteren", stelt Lia. Helma: "Maar we gaan er van uit dat we elke aanvraag kunnen beant woorden en er snel een uitzending tot stand komt. We willen trachten iedereen tevreden te stellen. En dat we tevreden klanten hebben, bewijst ons percentage geslaagde uitzendin gen". Waddinxveen -Overgewicht is een probleem van deze tijd. Veel mensen proberen de extra pondjes kwijt te raken door middel van veelbeloven de maaltijdvervangers, eenzijdige diëten of potten met pillen, die ei genlijk nooit het resultaat brengen dat men verwacht. Plaatsgenote Syl via van Minnen heeft ze allemaal ge probeerd, maar is uiteindelijk op een andere manier van haar overtollige gewicht verlost. "Alle pillen en diëten zijn noodverbanden. De enige duur zame oplossing is verkeerde eetge woontes te veranderen". Sylvia had echter één eis, die haaks op haar streven naar gewichtsvermindering stond. "Ik houd zo verschrikkelijk veel van lekker eten en dat plezier wilde ik mezelf niet ontnemen", zegt ze eerlijk. "Weight Watchers beloof de dat en ik geloofde er eerst geen klap van. Maar ze hebben gelijk ge kregen. Door het aanpassen van de eetgewoontes aan je persoonlijke voorkeur en goede raad en steun, vooral op de momenten dat je die het hardst nodig hebt, is het mij gelukt. Vroeger sloeg mijn weegschaal uit tot 69 kilo, nu stopt 'ie bij 56 kilo", zegt Sylvia met enige trots. Ze vindt het 'verhaaltjes' dat Weight Wat chers een wijze van afvallen beoogt waarbij je lekkere dingen moet laten staan. "Verhaaltjes", zegt ze. "Weight Watchers' cursisten kunnen gewoon weeëten. Ze moeten alleen weten waar ze mee bezig zijn en alles met mate doen. En een steuntje in de rug krijgen door ook werkelijk af te val len. Het nieuwe Quick Control-pro- gramma gaat het afslanken makkelij ker maken dan ooit! Vooral wanneer men weinig tijd heeft om elke dag het eigen menu samen te stellen, is het Quick Control programma met de handige weekmenu's de manier om af te vallen!" Dit nieuwe Quick Con- trol-afslankprogramma van Weight Watchers ging vanaf 6 januari van start op alle cursusadressen in ne- derland. Als extra service naast het populaire a la carte afslankprogram- ma. Het nieuwe Quick Control-Af- slankprogramma van Weight Wat chers bestaat uit 12 verschillende weekmenu's. Elk weekmenu bevat voor elke dag van de week een com pleet uitgewerkt menu. Dus: ontbijt, lunch, avondmaaltijd en tussen doortjes... Voortaan per dag kant-en klaar bij elkaar! Sylvia:"Bij ons jutten mensen elkaar niet op om vooral niets te eten en krijg je niet op je kop wanneer het eens een keertje niet zo goed is ge gaan. Het is ongelooflijk welke ver halen er rond worden verteld. Vaak door mensen die nog nooit zelf zijn geweest, het is heel simpel: in je eentje afvallen is niet makkelijk. Daarom krijgt men bij ons hulp van anderen. Niet alleen van iemand die voor de cursus allerlei mooie dingen Waddinxveen -Blijkbaar is het een unicum (voor de Nederlandse media) dat Engelse bobby's naar Nederland komen. Zozelfs dat de landelijke dagblad pers, alsmede de VARA-televisie het viertal dat een week in Gouda logeerde en daar kennismaakte met de Nederlandse collega-politiemensen, op de voet gevolgd werd. De t.v.-ploeg begaf zich ook naar Waddinxveen en Boskoop waar twee van hen een ontmoeting hadden met Waddinxveense collega's en een surveillance meemaakten. Het actualiteitenprogramma 'Achter het Nieuws' zond deze 'achtervolging' zaterdagavond uit. Eileen Kelly en Mark Saveall van de Kent County Constabulary, hadden een leuke middag in Waddinxveen en Boskoop en veel 'bekijks' van de pers, hetgeen leidde tot een fotosessie. De twee andere Engelse politiemensen hadden een ontmoeting met de Nieuwej-kerkse rijkspolitie en maakten aldaar een surveillance mee. Waddinxveen -Afgelopen zaterdag 1 februari namen de turners van TOOS in Den Haag deel aan de eerste plaatsingswedstrijd voor jongens en heren in de B/C lijn. Deze wedstrijd was op een zeer warrige manier ge organiseerd en daardoor duurde het geheel veel langer dan gepland. Ge lukkig lieten de TOOS-deelnemers zich door het rommelige verloop niet beïnvloeden en hebben zich van hun beste zijde laten zien. 's- Morgens waren de jongens in de niveau's 5 en 6C en 6B als eerste aan de beurt. TOOS was met 8 jongens in dit wedstrijd-gedeelte sterk verte genwoordigd. De TOOSheren draai den allen een uitstekende wedstrijd. In niveau 6B eindigde Joachim van der Have op een keurige derde plaats met een score van 39.85. In niveau 6C eindigden Marcel Min- nee en Maarten Witteman op de ne gende en tiende plaats. Zij zullen het zwaar krijgen om zich de volgende keer bij de beste zes te klasseren, zodat ze deel mogen nemen aan de halve finale voor de Nederlandse kampioenschappen op 6 april in Texel. Anders is dat voor Mark Kranenburg, want hij draaide een uitstekende wedstrijd in niveau 5c en behaalde een puntentotaal van 51/45 en eindig de daarmee op de eerste plaats. Mark had een voorsprong van meer dan twee punten op de nummer twee. ook de andere TOOS-leden die in dit ni veau deelnamen hebben goede pres taties geleverd. In een veld van 28 turners eindigde Niek Buijs op de negende plaats. Anton Stoter werd elfde, Klaas Buijtendorp eindigde op de 12e plaats en Johan Faaij werd 20e. in het tweede gedeelte van de wed strijd was het de beurt aan de deel nemers in de niveau's 5b en 2,3 en 4C. Voor TOOS kwam Jurjen van Pruis- sen uit in niveau 5b en Jurjen heeft ook naar behoren gepresteerd, hij eindigde na een spannende wed strijd op een keurige tweede plaats. In niveau 3C draaide Sietse Siersema mee en Sietse behaalde een totaal van 42.60 en eindigde daarmee op de zesde plaats. Peter Noorlander en Albert Hogeweg draaiden mee in ni veau 2C en eindigden resp. als twee de en derde. het laatste gedeelte van deze wed strijd verliep in tegenstelling tot bei de eerdere gedeeltes wel vlot. Alexander Poot was de enige deel nemer in niveau 2B en werd dus au tomatisch eerste. Alexander draaide echter alleen op de eerste twee toestellen optimaal. Daarna kwam de klad erin, zodat Alexander maar op een totaal van 40.85 uitkwam, in niveau 4b draaide Maarten Verbree een redelijke wed strijd en eindigde met 42.10 op de tweede plaats. Op 28 maart draaien de TOOS-heren in Ridderkerk de tweede plaatsings wedstrijd. Wanneer zij zich dan in hun eigen niveau bij de beste zes turners plaatsen, dan plaatsen zij zich voor de halve finale van de NK, die op 5 april in Texel georganiseerd wordt. vertelt, maar vooral van mensen die dagelijks met dezelfde problemen worden geconfronteerd. De leidster is overigens altijd iemand die zelf dik is geweest en dus weet waarover ze praat. Het is dus geen opjutten, maar onderling motiveren". Weight Wat chers bestaat overigens reeds gerui me tijd. In de V.S. al 28 jaar en in Ne derland timmert men al 18jaaraande weg. In die tijd hebben ruim 500.000 Nederlanders profijt getrokken van de formule. "Dat zegt iets over de organisatie. Als je niet goed bent, houd je het nooit zo lang vol", aldus de enthousiaste Waddinxveense. Sylvia is zo enthousiast geworden over Weight Watchers, dat ze leid ster van een groep is geworden. Zij geeft de Weight Watchers cursus met o.a. het nieuwe Quick Control-pro- gramma elke woensdag om 19.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Inl: tel. 01828 -16677. NIVON-reizen kenmerken zich door eenvoud en kwaliteit. De overnach tingen vinden plaats op campings, in hutten, pensions of natuurvrienden huizen. De heer Van Lochem te Waddinxveen kan meer informatie over deze reizen geven: tel. 01828 -13579. Waddinxveen -Wordt de heer R.H. Visser, directeur van het Waddinx veense bedrijf Axis-aandrijvingen, 'manager van het jaar 1991'? Dat is een vraag die op woensdag 26 februari beantwoord kan worden. Op die dag wordt de finale gehouden van deze wedstrijd, welke georga niseerd wordt door het opinieblad "Management Team in Noord wijk. De heer Visser is één van de zes finalisten. De winnaar ontvangt de prijs uit handen van dr. W. Duisenberg, directeur van de Nederiandsche Bank. Hij wordt dan onderscheiden I met een bronzen plastiek van Kees Verkade. Va mm mm mmm mmm mm mmm mm mm mmm mm mmm mm mmm mmm mmm mm mm mm mm mm mm Waddinxveen -Vrijdagavond 7 fe bruari is er weer een Bingo-avond in wijkgebouw "De Paddestoel", aan vang 20.00 uur. Het maandprogramma ziet er als volgt uit: De le vrijdag van de maand is het altijd een Bingo-avond; de 2e vrijdag van de maand een Kaartavond; de 3e vrijdag van de maand een Disco avond en de 4e vrijdag van de maand is er vrij Dansen. Inlichtingen tel. 01828- 11952. Regio -Op 11 februari a.s. organiseert de Voedingsbond FNV district Gou da, een informatieavond over de pensioen-en Vut-regeling voor werk nemers in de Land-en tuinbouw. Een belangrijk onderwerp gezien de recentelijke ontwikkelingen bij ver schillende bedrijven en bij de poli tiek. De inleiding op deze informatiea vond wordt verzorgd door de heer V.d. Zant. leder lid is welkom, maar ook intro- ducees mogen komen. De avond wordt gehouden in gebouw Nabij, Lauraplein 2 te Alphen a.d. Rijn, aanvang 19.45 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 15