Nieuws uit de Regio Avifauna Zevenhuizerplas Een grote enveloppe Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Politieberichten Boskoop Amateurmusici Vierkap-activiteiten Soos voor ouderen Gemeentevlag Zevenhuizen-Moerkapelle Pakketten voor Polen flart van Höllèftd/5 februari T992 ar pagina 17 Gemeentewapen Toespraak en cadeautje Opbrengst Kerstactie Samenwerkingsschool voor Souburgh De Zeven Muzen Voorzitter Recreatieschap ontvangt vogelteldocument Doel inventarisatie Moeras bij de nieuwe plas Doorrijden na aanrijding: Op maan dag 27 januari ontstond schade aan een voor het gemeentehuis geparkeerd staande personenauto. Een andere per sonenauto, vermoedelijk een blauwe Peugeot 309, heeft de auto geraakt bij het wegrijden uit parkeerstand. Getui gen worden verzocht contact op te nemen met de politie. Aanrijdingen: Een aanrijding ontstond op de kruising Bilderdijkstraat met de Beetszqom toen een vrachtwagen en een personenauto achteruit reden zonder dat zij elkaar opgemerkt had den. Na het niet verlenen van voorrang ont stond een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Brede- weg met de Beyerincklaan. Ook in dit geval bleef het alleen bij materiële schade. diefstal aanhangwagen: Tussen 29 en 31 januari werd een aanhangwagen, merk Saris voorzien van een blauw dekzeil, gestolen van het Nijverheids centrum te Zevenhuizen. De ketting waarmee de aanhangwagen vaststond aan een hek kon e.e.a. niet voorkomen. diefstal fiets: Nabij de sporthal werd een groene herenfiets merk Union ont vreemd. De fiets is voorzien van een postcode. Gevonden: Leren sleutelmapje met 7 sleutels, Lila/groene dameshand schoen en een paarse haarband. Verloren: Witte kunstschaatsen 39/40, 6 sleutels aan een HZC-hanger. Wasdroger in brand: Was er in een woning op de Biezen, op zolder een wasdroger in brand gevlogen. De brandweer heeft het kleine vuurtje met weinig moeite geblust. De oorzaak was vermoedelijk kortsluiting. Diefstal uit kerk: Afgelopen zondag is er tussen 11.00 en 17.30uit de kerk aan het Kerkplein een bedrag van ongeveer 200,- gestolen. Dit geld zat in twee zen dingsbussen die door de dief waren opengebroken. Poging inbraak Boskoopse veiling: In het weekend is er geprobeerd om in te breken in de Boskoopse Veiling. Er was namelijk een raam opengebroken met een beitel. De dader heeft toen waarschijnlijk gezien dat er een alarm in het gebouw aanwezig was en heeft z;jn poging verder maar gestaakt. Kraan omgevallen: Op dinsdagoch tend is er bij de bouwwerkzaamheden aan de Koninginneweg een bouwkraan omgevallen. Het is de kraandrijver nog steeds onduidelijk hoe dit heeft kunnen gebeuren. De kraan heeft op wonder baarlijke wijze tijdens het omvallen niets geraakt en ook de kraandrijver kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Inbraak bij Westnederland: In de nacht van maandag op dinsdag is er in het kantoorgebouw van Westneder land aan de Hoogeveenseweg ingebro ken. De daders hebben door het door knippen van de telefoonkabel het alarm kunnen omzeilen. Binnen hebben zij drie brandkasten met grof geweld en slijptol opengebroken. Helaas voor hen zaten daar geen voor hen waardevolle spullen in. Tijdens deze klus die toch wel enkele uren geduurd moet hebben, hebben zij wel dorst gekregen. Zij hebben toen in de kantine maar een koelkast opengebroken en daaruit en kele flessen melk en frisdranken ge nuttigd. De schade die zij veroorzaakt hebben loopt in de tienduizenden gul dens. Aanvaring van Kerosinetanker en Hefbrug: Woensdagochtend om streeks 5 uur is er een tankschip gela den met 11 miljoen liter kerosine be stemd voor Schiphol, tegen de Hefbrug aangevaren. Dit gebeurde vermoede lijk door een misverstand tussen de brugwachter en de schipper. De brug en het schip waren licht beschadigd. Het vaarverkeer is ongeveer anderhalf uur gestremd geweest. Vernieling ruit: op donderdagavond een ruit van etalage van de meubelzaak Eurohome aan de Zijde vernield. Te vens is er van een auto die bij de Albert Heyn op de parkeerplaats stond de achterruit ingeslagen Diefstal auto: in de nacht van donder dag op vrijdag een personenauto ge stolen vanaf de Wilgehout. Dit betreft een grijze Opel Ascona. Inbraak in woning: In een woning aan de Babsloot is ingebroken. Er is een videorecorder ontvreemd. Inbraak in koffiehuis: In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in het Koffiehuis. Aan de achterzijde heeft Zevenhuizen -Moerkapelle -Moeihuizen is verleden tijd, Zevenhuizen -Moerkapelle is een realiteit.Dat werd de medewerkers van de gemeente Zevenhuizen - Moerkapelle, maandagmorgen duidelijk toen burgemeester A. W. Lips de nieuwe gemeentevlag hees in hun bijzijn en die van wethouder Van Yperen en de pers. Deze vlag, geel met groen en een rode kapel, wappert voortaan op het Raadhuisplein voor het gemeentehuis. Zoals bekend had de her-ingedeelde gemeente een jaar lang de werknaam "Moerhuizen". Vanwege bezwaren van vooral de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle heeft de gemeenteraad vorig jaar, net na de samenvoe ging, besloten de beide woonkernen in de gemeentenaam te laten bestaan, zodat de gemeentenaam "Zevenhuizen-Moerkapelleis geworden. Per I februari is dat dus een feit. Omdat deze naam pas een jaar na het door de raad gedane verzoek om naamswijziging bij de minister van Binnenlandse Zaken, gevoerd kan worden, was er door de gemeente nog geen nieuw briefpapier aangeschaft en dergelijke net zomin als nieuwe plaatsnaamborden. Thans blijkt dit het geval. Naast een andere vlag, die over het algemeen niet zo mooi wordt gevonden en waarmee de raad niet kon instem men, is er een nieuw gemeentewapen. Ook hierover waren en zijn de menin gen verdeeld. Jammer, vinden met name Moerkapellenaren het dat ner gens het identieke van Moerkapelle meer terug is gekomen, zoals b.v. de zwaan en de kleur. Overigens heeft de Hoge Raad van Adel zowel vlag als ge meentewapen ontworpen. Op alle ge meentelijke correspondentie treft men voortaan het nieuwe wapen aan, even als op de gemeente-wagens e.d. Het was maandagmorgen een bijzonde re ochtend in het gemeentehuis. Het gebeurt immers niet zo vaak dat alle medewerkers een happening in de raadzaal meemaken. Nu dus wel, tij dens de toespraak van burgemeester Lips en het gezamenlijk koffiedrinken met een gevulde koek. "Het is geen ver jaardag, maar wel een feestdag" zo sprak de eerste burger van Zevenhui zen - Moerkapelle die zich als 'burger vader' profileerde. "En een vader deelt cadeautjes uit", zo sprak hij. "Mijn kin deren vragen altijd ais ze jarig zijn: 'pappa, mamma, waar zijn m'n ca deautjes?' Een ballpoint met de nieuwe gemeentenaam is een eerste geschenk, maar de gemeentelijke medewerkers, mogen binnenkort een geschenk tege moet zien in de vorm van een stropdas of een sjaal. "Deze waren nog niet ge reed". Hij maakte er een grappige opmerking over dat sjaals niet meer persé door vrouwen behoeven te worden gedra gen net zo min als stropdassen door heren. Waddinxveen -Marjan Möhle en Renate Westerink, kwamen donderdagmiddag naar het verzorgingshuis "Souburgh". Zij waren in gezelschap van conrector mevrouw L. Hertogh en mevrouw R. v.d. Poel van de werkgroep 'levensbe de dader een raam opengebroken. De dief is verdwenen met de dagopbrengst van de vorige dag en nog wat los geldAl met al een bedrag van ongeveer 2000,-. gevonden voorwerpen: 1 paarse kin- derwant, 1 zwarte want en een zwarte portemonnee. verloren voorwerpen: 3 sleutelbos sen, 1 zwart leren handtas, blauwe por temonnee, paar rose wanten, gouden dameshorloge, biljet van 100,-, en een enveloppe met kwitanties. En er is ook nog iemand uit de buurt van de Men- delweg een lichtbruin hondje kwijt. schouwelijke vorming', allen van de Waddinxveense Samenwerkings school voor HAVO en Atheneum. Zij overhandigden aan directrice mevr. G. Fahner een grote enveloppe met in houd, bestemd voor de aanschaf van een aantal gezeiligheidsspelen. Eén en ander gebeurde ten overstaan van en kele ouderen die 'dagverzorging' ge nieten. in aanwezigheid van het hoofd van de 'dagverzorging' Margo Verweij. Hoewel het totaalbedrag niet bekend gemaakt werd, is het toereikend voor de aanschaf van o.a. een magnetisch 'mens-erger-je-niet-spel', een sjoelbak en het spel 'vragenderwijs'. De leerlingen van de Samenwerkings school konden "Souburgh" blij maken omdat ze met elkaar geld verdiend hadden voor het goede doel, door het uitvoeren van allerhande karweitjes en de verkoop van tal van produkten op de dag voor de Kerstvakantie. Telkenjare organiseert de Samenwerkingsschool op de laatste dag voor de Kerstvakantie een liefdadigheidshappening, waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel. In dit geval de dagverzorging in "Souburgh". Met kwartjes en dubbel tjes kregen ze een aardig bedrag bijeen. Het verzorgingshuis "Souburgh" biedt dagelijks van 11.30 tot 13.30 uur de mogelijkheid, tot 'dagverzorging' van ouderen welke gerund wordt door vrijwilligers.Daarnaast is er vijf dagen per week 'dagverzorging' van 's-mor- gens 9.00 tot 's avonds 20.00 uur.Met het Inrichtingsfonds wordt de nieuwe ruimte van dagverzorging aangekleed, waarvoor ook de gezeiligheidsspelen bestemd zijn.Het is de bedoeling dat er straks dagverzorging gegeven wordt aan 10 bewoners van "Souburgh" en 10 van buiten.Dit is het zgn. 'substitutie project' onder supervisie van ver pleeghuis "De Riethoek" te Gouda. Hierdoor kan kwalitatief hoger perso neel als bejaardenverzorgenden wor den aangetrokken.Buiten aan het ge bouw hangt een thermometer van de Waddinxveense service-clubs. Elke brandende lamp betekent f 1750,Als het puntje bereikt wordt is het streef bedrag van f 55.000,voor de inrich ting bijeen. Thans is het bedrag reeds de f 28.000,gepasseerd. creatieschap positief benaderde 'be zoekerscentrum' aan de orde. Lachend vroeg hij aan gedeputeerde Blok (te vens voorzitter van het schap) of zij één en ander niet snel kon bewerkstelligen waarna het misschien de naam "Linde Blok"-hut" zou kunnen krijgen. Na de overhandiging sprak mevrouw Blok een complimenterend'woord aan het adres van "Rotta" en zei dat de be schikbare gelden van het schap, niet toereikend zijn om een bezoekerscen trum te creëren. Mogelijkerwijs is het te realiseren aan een bestaande (horeca)voorziening in het gebied. Hierna togen de aanwezigen, gewa pend met veld- en verrekijkers naar de oever van de plas om het gevogelte, zwemmend en vliegend, te observeren. Helaas belemmerde de mist het zicht. (Wie graag een brochure wil hebben over de aantallen getelde vogels op en om de Zevenhuizerplas 'het Avifauna van de Zevenhuizerplas'. kan bellen naar Rien van der Vorm, tel. 01793-1262 of schrijven naar Postbus 111, 2665 ZJ in Bleiswijk.) Zevenhuizen - Het is bij de Stichting "De Zeven Muzen" traditie om in februari een 'muziekavond' te organiseren waarop amateurs voor elkaar spelen. Zij passen niet meer tussen de schuif deuren, daarvoor is het aantal spelers en luisteraars te groot, maar de 'ballet zaal' van dorpshuis "Swanla" in Zeven huizen, biedt een bruikbaar alternatief om belangstellenden op zaterdag 8 fe bruari a.s. aanvang 20.00 uur, te ont vangen. Deelnemers aan deze avond komen uit tal van plaatsen uit de regio: Zoetermeer, Waddinxveen, Moerkapel le en Zevenhuizen. Iedereen die van muziek houdt is hartelijk welkom. Benthuizen -Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor Po len. Inleveren van -pakketten kan ge schieden bij fam. Kruger, pr. Clausstr. 12, Benthuizen op woensdag 12 fe bruari van 18.00 tot 22.00 uur. Ink: tel. 079 -313 237. De pakketten moeten goed verpakt zijn. De adressen van geadres seerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen nu ook brieven tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij het inzamelpunt zijn ook regelmatig nieuwe adressen van hulpbehoevende gezinnen in Polen beschikbaar. Op bo vengenoemd adres kan men verdere inlichtingen hierover geven. Oud Verlaat -In gebouw "De Vierkap" is er zaterdagmiddag een tekenfilm voor de jeugd vanaf 13.30 uur en zaterdaga vond is er film voor de ouderen om 20.00 uur. Moerkapelle-Donderdag 13 februari is er weer een ouderenochtend in dorps huis Op Moer. Aanvang 9.30 uur. Een ochtend die interessant is en waarop de natuur centraal staat, ledereen is van harte welkom. zie artikel volgende week Zevenhuizen-Vanuit restaurant "De Strandgaper" heb je een prachtig uitzicht over de Zevenhuizerplas. Echter met mist is het zicht, net als elders, beperkt. Dat was ook donderdagmiddag het geval toen er in "De Strandgaper" een officiële bij eenkomst op uitnodiging van natuur-en Vogelwacht "Rotta" plaatsvond. Het resultaat van een jarenlange telling, onder de meest bizarre weersomstandig heden samengevat in een brochure die de toepasselijke naam "Avifauna van de Zevenhuizerplas" draagt, werd aan een aantal belanghebbenden uitgereikt. Onder hen de voorzitter van het Recreatieschap Rottemeren, mevrouw Linde Blok en Nico den Haan van de Vogelbescherming Nederland. "Voor deze veelheid aan informatie over de talrijke vogelsoorten die hier leven en met name overwinteren, is Cor Noorman veel dank verschuldigd", zo stelde ook Rien van der Vorm van "Rotta". "Hij heeft tien jaar lang in weer en wind, ook in de strenge winters, regelmatig de vogels geteld en de soorten bijgehouden. Daarbij is gebleken dat de roerdomp weer in dit gebied bij de Rottemeren, bij de Zevenhuizerplas overwintert", zo concludeerde hij. Voor hem had de heer A. Deurloo al uiteengezet wat het doel was van de inventarisatie van de vogelsoorten ge durende tien jaar. Dat is om een lei draad te hebben en een tastbaar bewijs bij besprekingen over de toekomst van dit gebied en andere recreatieve ge bieden in de regio. Rien van der Vorm belichtte de ge schiedenis van de omgeving van de Rotte, waarbij hij enkele duizenden ja ren in de tijd terugging om uiteindelijk te belanden bij de jaartelling rond 1361 waarbij gebleken is dat het gebied in de omgeving van de Zevenhuizerplas moeras was en enorme reigerkolonies telde. Uiteraard maakte hij melding van het Schoilevaarseiland, de ontvening die een verlaging van de polder van een aantal meters tot gevolg had en de in vloed van de mens op het water. Spre ker zei dat er anno 1992 geconcludeerd zou kunnen worden dat er erg veel verdwenen is: twee vogelsoorten b.v. het woudaapje en de roodhalsfuut, maar dat vogels als de huismus en de merel, alledaagse vogels, heel vroeger hier niet aanwezig waren en dat de fauna van moerasvogels overging in parkvogels. De vraag is bij veel vogel-en natuurdeskundigen of het natuurge bied grenzend aan een dichtbebouwd gebied van mogelijkerwijs ook zeldza me soorten vogels herbergt en of ze daar ook willen leven. Hij dacht dat het met het rapport, welke slechts inge wijden ter hand werd gesteld en te koop is voor tien gulden, aangetoond is dat op en om de Zevenhuizerplas, een goed leefmilieu geschapen is voor vo gels van allerlei pluimage. Met dit rapport over de Avifauna van de Zevenhuizerplas, kunnen beleidsbe palers en politici, hetzij van het Zuid holland Landschap (ook aanwezig) en de Provincie (eveneens vertegenwoor digd) de toekomst bepalen van het "Groene Hart" van Holland, om daarbij 'hart voor Holland' te hebben. Hij pleitte er voorts voor om, bij een toekomstige uitbreiding van de Zeven huizerplas, een moeras-achtig gebied te creëren en bracht het door het Re- Tan Berndsen uit Zevenhuizen won een 'dagvlucht' van de KLM beschikbaar gesteld door de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, door inzending van zijn oplossing van de prijsvraag van de Vakantiemarkt die onlangs gehouden werd. Hij had alle vragen goed

Hart van Holland | 1992 | | pagina 17