téfitf Kerkdiensten Kerkdiensten Zakelijk bekeken sfldai Winterconcert Concordia Open Cirkel Orgelconcert Kappen populieren Goudse Rijweg Mulder Boskoop koopt aandelen van Mook BV Bingo Dansant De Stek Kienavond Buurtvereniging 't Zuiden Beroepen predikant bezoekt Hervormde gemeente Hulp bij leerproblemen Grondruil Speelkaarten- beurs Ook in Boskoop nog een paar duizend verlopen paspoor ten in omloop! Expositie op Savornin Lohmanschool V J Nieuw in Waddinxveen: "De Rozebottel THEORIELES: start 13 februari AUTORIJSCHOOL JANE VAN LUINEN Boskoop Zondag 9 februari Medische weekenddienst Waddinxveen zondag 9 februari Automatische deuren in gemeentehuis Waddinxveen fcfitjH&teekö Bijstand voor bijzondere bestaanskosten en het Sociaal en Cultureel Fonds 1 llari %nii Holland I hooft tooi* moims Sander Havenaar opent eigen bloemenwinkel Goed bereikbaar Hart van Holland/5 februari 1992 pagina 19 Boskoop -Ongetwijfeld zal het winterconcert dat aanstaande vrijdagavond 7 februari in de Beurshal Florida gegeven wordt, bijzonder luisterrijk zijn. De christelijke harmonievereniging "Concordia" treedt op deze avond voor het voetlicht onder leiding van dirigent J.A. brouwer. Op het programma staan zeker geen eenvoudige muziekstukken, zoals een ouverture van Rossini, "La gazza lad ra" en een "Suite on Russian dances" van T erry Kenny. Voor de jeugd moet het thema van de Muppetshow, dat als slot gespeeld wordt, bijzonder goed aanslaan. Verder zullen de wat ouderen onder het publiek genieten van het arrangement van Pi Scheffer "A sentimental Selection". Overigens zijn er ook strijdbare geluiden te horen in o.a. "Machine gun Guards", terwijl er ook muziek van "Abba" klinkt. De drumband van Concordia, die al jaren in de hoogste afdeling speelt, zal een zestal marsen laten horen onder leiding van instructeur T. Verkade. Te beluisteren zijn o.a.: "Conflicts" en "Concordia on Parade" e.a. Het concert begint om 20.00 uur en de zaal is om 19.30 uur open. Donateurs hebben gratis toegang, belangstellenden betalen vijf gulden. Waddinxveen -In gebouw "Het An ker" achter de Hervormde Brugkerk, wordt vanavond (5 februari) weer een "Open Cirkel-avond" gehouden, aanvang 20.00 uur. De avond staat in het teken van het kerkelijke en geestelijke lied. Niet al leen wordt er door muziekdocent S. Bezemer, van "De Driestar" over het lied gesproken, er is ook gelegenheid het zingen in de praktijk te brengen. Waddinxveen - Op 8 februari geeft de bekende organist John Propitius een orgelconcert op het Schmidt-orgel van de Brugkerk te Waddinxveen. Hij speelt improvisaties van bekende psalmen en gezangen, waaronder begin en einde met samenzang. Wie het vorige 5 mei-concert heeft mee gemaakt zal dit niet willen missen. Degenen die er niet waren zijn ook van harte welkom op deze muzikale avond die om 20.00 uur begint. Boskoop -Op donderdag 27 februari zal met het kappen van de populieren vanaf de Biezen tot het Rijneveld worden begonnen. Het kappen is noodzakelijk omdat bij contröle is gebleken dat diverse bomen zijn in- gerot en het gevaar voor het afbreken van takken dan wel omwaaien bij een zware storm niet denkbeeldig is. Het college van B. en W. van Boskoop heeft daarom besloten de populieren te kappen. In de loop van dit jaar zullen de plannen voor de herplant gereed zijn. Tijdens de werkzaamhe den zal de weg van 07.30 tot 17.00 uur voor alle verkeer worden afgesloten, uitgezonderd de busdienst van West nederland. Het werk zal ca. 16 werk dagen in beslag nemen en zal dus rond 14 maart gereed zijn. In het weekend is de rijbaan open voor het verkeer. De overlast voor de bewo ners van Boskoop zal zoveel als mo gelijk is, beperkt worden. Inlichtingen tijdens kantooruren met de chef van de afdeling Groen en Recreatie, de heer C.J. Olieman, tel. 19587. Boskoop -Mulder Boskoop BV, het bedrijf dat o.m. betonmixers maakt, heeft eenderde van het aandelenka pitaal gekocht van Van Mook Beheer BV uit Oosterhout. De aankoop wordt vooral gezien als een verstandige belegging in de suc cesvolle samenwerking tussen Mul der en het Van Mook-concern. Dit laatste bedrijf heeft al sinds 1988 een meerderheidsbelang in Mulder. De aandelenovername is gedaan op verzoek van de ondernemingsraad van Mulder Boskoop. Door de samenwerking tussen beide bedrijven steeg de winst bij Mulder in de eerste helft van het afgelopen jaar met 73% naar 301.000 gulden, terwijl de omzet in deze periode 10,3 mil joen gulden bedroeg. Kleine groepjes Tel. 01727-10071 Bel tijdig!! Boskoop- Buurtvereniging "'t Zui den" organiseert in gebouw "De Stek" op 28 februari de jaarlijkse feest avond voor de leden. Het wordt een Bingo-Dansant-avond die om 20.00 uur begint en waar 6 ronden Bingo gespeeld worden. Gelijktijdig is er een Klaverjasmani- festatie in een andere zaal welke om 19.30 uur begint. Voor leden is de entree gratis, voor niet-leden niet. Aanmelden voor het kaarten dient men bij M. Schouten, tel. 01727 - 14665 te doen. Opgeven voor het bingospel doet men bij B. Kraan, tel. 0'727-16350. Boskoop - Op maandag 17 februari organiseert 't Zuiden weer een kien avond in "Ons Jeugdhuis", Julia- nastraat te Boskoop. De avond is 20.00 uur. Waddinxveen -De door de wijkkerke- raad (oost) van de Hervormde Ge meente Waddinxveen beroepen pre dikant, dr. G. van den End uit Huizen (49), brengt vrijdag 7 februari een bezoek aan Waddinxveen en ont moet 's avonds deputaties van de centrale kerkeraad, diaconie, evan gelisatiecommissie, jeugd en bejaar- denwerk, kerkvoogdij alsmede vrou wen en mannen verenigingen. Zondag jl. heeft de beroepen predi kant in de Brugkerk het Woord ver kondigd. Op 14 februari zal de be slissing vallen of hij het op hem uit gebrachte beroep aanneemt. ingezonden: Boskoop -In de praktijk van Jannie Hutten Mansfield is nog plaats voor enkele middelbare scholieren. D m.v. een onderzoek wordt vastge steld of de leerling gebaat is bij indi viduele hulp voor het vak Neder lands of de vreemde talen, of dat het zinvoller is om zich te richten op de aanpak van het huiswerk in het alge meen. Mevrouw Hutten Mansfield heeft ruime ervaring met dyslecti sche leerlingen. Verder besteedt zij veel aandacht aan het motiveren van de leerling en het bestrijden van de vaak aanwezige 'faalangst'. Mevrouw Hutten M. heeft ruim 20 jaar ervaring als docent in uiteenlopende vormen van voortgezet onderwijs. De laatste jaren werkt zij vooral als remedial teacher. Zij is lid van de Landelijke Beroepsvereniging Remedial Teaching. Inlichtingen (vrijblijvend) tel. 01727-13560. Hervormde kerk: 9.30 uur ds. K.J. Jansen 17.00 uur ds. R. de Reuver gez. jeugddienst in Geref.kerk. De Stek: 9.30 uur ds. R. de Reuver Geref.kerk: geen opgave jeugddienst zie Herv.kerk Volle Evangelie Gemeente Bethel 9.30 uur Samenkomst br. J. Lucas Chr. Geref.kerk: 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. W.P. de Groot 's Gravenhage R.K. Gemeenschap: zaterdag om 17.30 uur in gebouw De Stek en 19.00 uur in A.P. van Neslaan zondag 10.30 uur kerk. zie Benthuizen/Hazerswoude Hervormde Immanuëlkerk 10.00 uur ds. A.A. van Houwelin- gen Gereformeerd Vrijgem. Kruis kerk Passage 8.30 uur en 14.45 uur ds. P. van Gurp Arnhem Boskoop -De gemeente Boskoop heeft grond geruild met de Gerefor meerde kerk van Boskoop omdat men deze nodig heeft voor de herin richting van het centrum. Boskoop koopt van de kerk een stuk grond ter grootte van 610 m2. In ruil hiervoor krijgt de Gereformeerde kerk een stuk grond ter grootte van 610 m2. In ruil hiervoor krijgt de Ge reformeerde kerk de beschikking over een perceel grond aan het To renpad. In beide gevallen wordt een koopprijs berekend van 1 gulden, zodat er in feite sprake is van grondruil. Boskoop/Haastrecht -Uit Boskoop kwam het verzoek om de 13e Neder landse Speelkaartenbeurs op 16 fe bruari a.s. in gebouw "De Grote Ha ven" te Haastrecht aan te kondigen. Inl. tel. 01727 -17798. (De beurs begint om 9.00 uur) Boskoop-Zevenhuizen -regio -Vanaf 1 april kan iedereen alleen met een geldig reisdocument naar het bui tenland. Bij de afgifte van een nieuw reisdocument moet men het oude reisdocument inleveren. Het kan zijn dat het oude paspoort nog een geldig visum bevat, dan kan men het pas poort terugkrijgen. Voor een aantal landen is het vereist, dat een visum in een geldig paspoort staat. In dat ge val zal met het nieuwe paspoort een visum aangevraagd moeten worden bij de ambassade of het consulaat van het desbetreffende land. Paspoorten en toeristenkaarten moeten persoonlijk worden aange vraagd en ook persoonlijk worden afgehaald, beide keren moet de handtekening worden geplaatst. Men dient vooral tijdig het nieuwe reispapier aan te vragen. Men wordt aangeraden vooral zo spoedig mo gelijk naar de geldigheids duur van uw reisdocument te kijken. Waddinxveen -Het Waddinxveense gemeentehuis is de afgelopen week veel toegankelijker gemaakt met de installatie van de automatische deuren. Dat constateerde de redactie van H.v.H. dezer dagen bij een bezoek aan het gemeentehuis. Voorheen kon je, als je een tas in je hand had, moeilijk de deur openen. Ambtenaren lieten zich er lovend over uit en iedereen die veelvuldig in het gemeentehuis komt, concludeert dat het veel vriendelijker over komt bij het publiek en zeker bij de gehandicapten Waddinxveen -Bij een 'toevallige' ontmoeting met een afdelingshoofd van Sociale Zaken, werd vernomen dat de gemeente Waddinxveen, vori ge week een brochure heeft laten uitgaan getiteld Bijstand voor Bij zondere Bestaanskosten en het So ciaal en Cultureel Fonds. Inmiddels hebben de inwoners van de inhoud hiervan kennisgenomen. Door bestudering van de correct ver zorgde brochure, ontdekt men dat de gemeente Waddinxveen de laagste categorie inkomens, mogelijkheden biedt, in het kader van het minima beleid. Dit minimabeleid bestaat ondermeer uit de kwijtscheldingsre geling voor de afvalstoffenheffing, de onroerend goedbelasting en de hon denbelasting. De folder wijst op de mogelijkheden van twee minder be kende voorzieningen: de bijstand in bijzondere bestaanskosten en het sociaal en cultureel fonds. In de folder vindt men het antwoord op de navolgende vragen: -Wie kan bijzondere bijstand of een tegemoetkoming uit het sociaal en cultureel fonds aanvragen? -Waarvoor kan men een tegemoetko ming uit het sociaal en cultureel fonds aanvragen? -Welk bedrag kan men op grond van het sociaal en cultureel fonds ver wachten? -Waarvoor kan men bijzondere bij stand aanvragen? -Waar kan men een tegemoetkoming uit het sociaal en cultureel fonds of bijzondere bijstand aanvragen? Op het laatste kan geantwoord wor den: Bij de Gemeente Waddinxveen, afdeling Sociale Zaken, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Inl. tussen 09.00 en 10.00 uur tel. 01828 -14433. Waddinxveen -De protestants- chris telijke "De Savornin Lohmanschool" aan de Wingerd houdt een tentoon stelling over Rembrandt. In de gemeenschapsruimte van de school is het één en ander te zien over deze schilder uit de Gouden Eeuw. Rembrandt Harmenz. van Rijn (1609 - 1669) was één van 's werelds groot meesters in de schilderkunst uit de zeventiende eeuw. Het meest bekende schilderij van Rembrandt is wel de "Nachtwacht" uit 1642, te zien in het Rijksmuseum in Amsterdam. Verder schilderde hij bijbelse tafere len zoals de Barmhartige Samaritaan, maar ook (zelf) portretten. De ten toonstelling is nog twee weken te zien op school en wie meer wil zien over schilders uit de Gouden Eeuw kan men naar het Joods Historisch Museum in Amsterdam en het Mau- ritshuis in den Haag. «swfift» sses» mm mm mm mm mm smm mm it Waddinxveen -Nieuw in Waddinx veen is "De Rozebottel" aan de Nesse 10. Voorheen was in dit pand de bloemenboetiek "Marina" gevestigd, welke per 1 februari een nieuwe eige naar heeft en een nieuwe naam. Vrijdagmorgen 7 februari a.s., vanaf 09.00 uur, na de officiële opening, kan iedereen kennisnemen van hetgeen in "De Rozebottel" te koop is aan bloemen en planten. "Exclusief zijn" en "kwaliteit leveren" zijn twee aspecten die op Sander Havenaar (26) van toepassing zijn. Daarom is er geen twijfel dat klanten die graag een fraai boeket bloemen, een 'natuurlijk' opgemaakte planten bak, of een decoratief bloemenmand je willen kopen, naar deze Wad- dinxvener komen. Sander Havenaar, die al tien jaar zijn artistieke aspira ties ten toon heeft gespreid en z'n sporen op het gebied van het enigs zins exclusievere genre, ruim schoots verdiend heeft, is het zeker toevertrouwd er een zaak van allure van te maken. "De Rozebottel" wordt een 'groene en bloeiende zaak' waar klanten tot uit de verre omgeving van Waddinx veen graag naar toe zullen komen, mede omdat De Nesse makkelijk te bereiken is en er parkeerruimte plen ty aanwezig is. Ongetwijfeld zullen de bezoekers van de omringende eethuisjes 's avonds genieten van de smaakvolle uitstra ling van etalage en winkel en het niet bij een voornemen laten, om de ande re dag met bloemen en planten van "De Rozebottel", hun interieur te verlevendigen. Dan komen ze tot de conclusie, dat de door Sander sa mengestelde boeketten, inderdaad bijzonder decoratief staan. Hart van Holland wenst de nieuwe Waddinxveense ondernemer veel succes!

Hart van Holland | 1992 | | pagina 19