Rijneveld Oe gaande ecb Kerkdiensten m*"~ Politieberichten im Flex bij koffiebar Concert in Het De Schutse Anker Gré Smink in het zonnetje Koffiebar "De Schuilplaats" Historische Kring houdt avond over 'genealogie' Koffieochtend Benthuizen Open Huis in Springplank Stichting Evenementen Commissie Voorlichtingsbijeenkomst gescheiden inzamelen huisvuil VALENTIJNDAG BEL: 1802-2289 Bakker Aad v.d. Bosch in de VUT Gesprek IJ 1 Benthuizen zondag 9 februari medische diensten Hazerswoude-dorp Geen opgave ontvangen Benthuizen/Hazerswoude-dorp Goed slot houdt inbreker buiten! Inbraak in vrachtwagen Aanrijding met gewonden Preventieve voorlichting alcohol en drugs Bestuursverkiezing 14 februari adverteren in HART VAN HOLLAND Hart van Holland/5 februari 1992' pagina 7 de 14-jarige aad vd bosch met z'n bakfiets Benthuizen -"Na ruim 40 jaar koekjesspuiten gaat Aad zijn werk als bakker afsluiten (VUT) Deze tekst stond vrijdag te lezen op een groot spandoek aan de zijgevel van banketbakkerij Jongerius in Benthuizen. Collega-banket- bakkers werkzaam bij Jongerius hadden dit opgehangen omdat het de laatste werkdag was van Aad v.d. Bosch. Deze 57-jarige Benthuizenaar maakt, na een staat van dienst van 43 1/2 jaar, gebruik van de VUT-regeling, net nu het nog kan omdat deze regeling dreigt te verdwijnen. "M'n werk was m'n hobby", zegt hij, na een beetje van de schrik bekomen te zijn. Immers op deze vrijdagmorgen werd hij als het ware overrompeld, tijdens het garneren van gebak, door de ontmoeting met Hart van Holland, hetgeen collega's 'geregeld' hadden. Hoe geliefd hij is, blijkt uit de hartelijke bejegening en de grapjes die in de bakkerij klinken, terwijl het werk gewoon doorgaat. Alles loopt hier in de banketbakkerij, gestroomlijnd. "Ik heb het hier al die jaren zowel bij Van der Bijl als de laatste 9 1/2 jaar bij Jongerius, uitstekend naar m'n zin gehad. Ik vond het een voorrecht om in die geweldige grote en moderne bakkerij te werken. Fijn die lage ramen waardoor ff altijd contact had met de buitenwereld. Het liefste werkte ik met natuurpro- dukten. Je ziet dat de natuur mooi geschapen is want bij de vruchten die ik bij de garnering gebruik, vloekt er geen enkele kleur. Alle kleuren zijn op elkaar afgestemd". Boven, in het kantoor, probeert V.d. Bosch z'n levensloop als bakker in Benthuizen, op een rijtje te zetten. Af en toe klinkt een geheugensteuntje van de chef-banketbakker Willem- Jan Teeuw. Bakker V.d. Bosch is een praktijk mens: een geboren bakker. "Als ik het nog eens over zou moeten doen werd ik weer bakker", zegt hij enthousiast, terwijl hij de krullen in z'n markante snor gladstrijkt... Die snor blijkt voor velen een herkenningsteken. Teeuw:"Toen ik met Jongerius voor de eerste keer van Zoetermeer kwam om kennis te maken met de medewer kers die overgenomen waren van Van der Bijl, zat er op het paaltje voor het kostershuis een man met een gro te gekrulde snor, met de armen over elkaar, rustig voor zich uit te kijken. "Zal die ook bij Van der Bijl werken?" vroegen we ons af toen we uit de auto stapten. En ja hoor, even later stapte hij ook binnen". Waarom koos u, meneer V.d. Bosch, voor het beroep van bak ker? "Je moest toch iets worden want als je van school af kwam moest je een baan zoeken". Zo begon hij als 13- jarige bij bakker Van der Bijl. Met voornamelijk brood in z'n bakfiets (of mandfiets) en later met de carrier, ging hij de huizen langs en leefde mee met het wel en wee van de Benthuize- naren en de Zoetermeerders. "Ik had vaste adresjes voor de koffie", lacht hij en zegt van koude en hitte in die jaren langs de weg: 34 jaar!, geen hinder te hebben ondervonden. Op verzoek van Jan Willem Teeuw vertelt hij dat, als men sen ergens onzeker over waren, de me ning van de bakker vroegen. Vaak was hij die dag het enige con tact met de buitenwe reld want de mensen hadden een kleine leefomgeving. Zo ge beurde het eens dat een vrouw een nieuwe nachtjapon gekocht had en de bakker bin- nenvroeg om te kijken hoe deze stond, zon der daar een bedoe ling mee te hebben. "Er is veel veranderd in de loop der jaren, ik moet zeggen dat ik m'n ventwijk eerst wel miste toen ik zo'n ne gen en een half jaar geleden bij Jongerius kwam die Van der Bijl had overgenomen. Er wordt veel economi scher gewerkt en er is veel meer variatie. Je hebt koelingen en je kunt voorbereide, on gebakken produkten vast in de diepvries bewaren en ze op elk T V.W L èfitf Hervormde kerk: 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer Samen op Weg De Hoeksteen 10.00 uur mevrouw M. Pullen Leiden Geref.Gemeente: 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Benthuizen/Boskoop/ Hazerswoude 8 en 9 februari dokter J.J.A. Har derwijk Rozenlaan 1 Boskoop tel. 01727-17540. Om optimale service te verlenen aan ons lezerspubliek vragen wij de kerken/gemeenschappen van Hazerswoude dorp te reageren op ons verzoek om toezending van predikbeurten/kerkdiensten. Bij voorbaat hartelijk dank. H.v.H. Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen In Hazerswoude dorp trachtte een inbreker de achterdeur van een wo ning aan de Dorpsstraat open te bre ken. Nadat de inbreker geprobeerd had de schoot van het slot terug te wrikken gaf hij zijn poging op en kwam dus niet in de woning. Uit een vrachtwagen, die geparkeerd stond op de afgesloten parkeerplaats aan de Omleidingsweg te Benthuizen werden een radiocassetterecorder en een 27 mc zendapparatuur ont vreemd. De daders knipten een gat in de omheining, waarna ze een ruit in de cabine van de vrachtwagen in sloegen. De schade loopt in de 2 dui zend gulden. Later die dag bleek er gewenst tijdstip bakken. Vroeger moest je elke dag een paar gebakjes zus en een paar gebakjes zo maken. Nu, met vier winkels en de Zevenhui- zense afnemer, is de hoeveelheid veel groter. Omdat het meeste nog handwerk is moet dat betaald wor den. Vroeger kochten de mensen al leen maar brood en af en toe een rol beschuit en later kwamen daar koek jes bij. "Van verpakt brood w.as toen nog geen sprake, je had achtjSonders en twaalf ponders en je betaalde voor een halfje brood geloof ik 14 cent en een heel brood 24 cent". Chef-banketbakker Teeuw brengt z'n gewichtjes in herinnering. "O ja, ik had er schik in om grapjes uit te halen. Ik bakte soms een gewicht van één of twee ons mee met het brood en was dan bijzonder benieuwd wie dat gewichtje terugvond in z'n brood. Soms bij iemand in het dorp, een andere keer een polderbewoner", lacht hij. Teeuw zegt dat hij het jammer vindt dat V.d. Bosch weggaat, omdat het een fijne vent is met wie iedereen graag omgaat. "Vooral zijn vakkennis zullen we missen. Zo iemand die alles geleerd heeft uit de praktijk, is voor onze zaak goud waard. Maar, we hebben gezegd: "je moet toch maar van de VUT-regeling gebruikmaken nu het nog kan, want over een jaar kan het misschien niet meer en dan moet je tot je 65 ste jaar werken". V.d. Bosch knikt. Het lijkt of hij een beetje weemoedig kijkt. Hij weet nog niet precies wat hij straks met al die zeeën van tijd moet gaan doen. "In ieder geval klussen bij een dochter", weet hij. "En nu even m'n vrouw helpen die een pijnlijke arm heeft. En af en toe naar de bakkerij gaan voor geprobeerd te zijn in te breken in nog een andere vrachtwagen. Deze kwam er met braakschade vanaf. Uit de auto werd niet ontvreemd. Een 22-jar:ge bestuurder uit Zoeter- woude reed met zijn auto over de Bentweg in de richting van Hazers woude-dorp. Vanuit tegenoverge stelde richting zag hij een licht nade ren. Hij schrok hiervan en remde. Door de gladheid slipte de auto en kwam tegen een boom. Het door hem geziene licht bleek afkomstig van een bromfiets die bestuurd werd door de 44-jarige F.B. uit Hazerswoude-dorp. Ze kon de geslipte auto niet ontwij ken en reed tegen de auto op. Hierna belandde ze in de sloot. Ze moest zich onder dokters behandeling stel len. Hazerswoude-dorp -Zaterdagavond 8 februari komt gospel-drive-in "Flex" uit Bodegraven naar Hazers woude om bij koffiebar "De Schutse" een avondlang gospelmuziek te draaien. Iedere jongere vanaf 15 jaar is vanaf 20.00 uur hartelijk welkom aan de Breitnerlaan 1. Rijneveld -Zondag 16 februari geeft het nederlands gitaarduo, bestaande uit de musici Juun Verhoeve en Erik Otte, een concert in het Ontmoe tingscentrum "Het Anker" aan de Chopinlaan 2 in Hazerswoude-Rijn- dijk. Het concert begint om 15.30 uur. De zaal is open vanaf 15.00 uur. het contact". Echt afscheidnemen gebeurt op 18 februari met alle me dewerkers. Wat er dan gebeurt is nog een verrassing. Zaterdagmorgen 1 februari, kwam de eerste verrassing al: rond klokke zeven- 'wel erg vroeg, zo op je eerste dag in de VUT werder een grote ontbijtmand afgele verd..."Wat een ontzettend leuk idee en lekker", vertelt hij tijdens een te lefoontje, zaterdagmiddag aan Hart van Holland Benthuizen -Het was een complete verrassing voor Gré Smink toen zij vorige week vrijdagavond meer dan 100 familieleden, bekenden en leden van de Historische kring Benthuizen in gebouw "De Bron" ontmoette. De Historische kring Benthuizen had voor deze verrassing gezorgd omdat deze bekende Benthuizense, deel uitmakend van de Historische Kring Benthuizen en zich hiervoor 100% inzettend, 65 jaar werd. Gré in een reactie: "Nooit had ik zoiets ver wacht. Ook niet de vele enveloppen met inhoud en andere presentjes die de aanwezigen meebrachten of die op een andere manier aan mij over handigd werden. M'n dank is groot. Ontzettend leuk vond ik m'n levens loop op dia's. Deze droeg als thema "Gré, dochter van een molenaar, al 65 jaar een Benthuizenaar". Op deze wijze werden weer oude dorps herinneringen bovengebracht en was ik niet de enige die genoot".... N.B. Alleen had mevrouw Smink voor deze keer geen foto's hoeven in te zamelen.... Benthuizen -"Nee is Oké", is het the ma van de koffiebar-avond van "De Schuilplaats, aanstaande vrijdag 8 februari. Deze avond die gaat over alcohol en drugs, wordt verzorgd door de stichting "Voorkom". Dit is een organisatie die zich bezig houdt met preventieve voorlichting over alcohol, drugs en andere ver slavende middelen. Het dia-klankbeeld "Nee is Oké!", zal ook vertoond worden. De tendens van deze produktie is niet negatief, het is geen presentatie van één grote berg alcohol-problematiek. Ook de humoristische kanten zijn goed en duidelijk aanwezig. Tevens mag ge noemd worden dat "Nee is Oké! geen presentatie is van 'een pro bleem zonder antwoord'. Aan het woord komen immers ook de ex- verslaafden, die een antwoord von den voor hun alcohol-probleem. Er is ook een ex-verslaafde aanwezig, ledereen is welkom vanaf 20.00 uur, aanvang 20.30 uur, adres Dorps straat 42. Benthuizen -De Historische Kring Benthuizen start binnenkort een werkgroep 'genealogie', ofwel ge slachtskunde. Vooruitlopend hierop worden belangstellenden uitgeno digd een kennismakingsbijeenkomst bij te wonen. Deze wordt gehouden op donderdag avond 13 februari a.s. van 20.00 tot 22.30 uur in verenigingsgebouw "De Bron" achter de Hervormde kerk van Benthuizen. vier leden van de werkgroep 'genea logie' van het Historisch Genoot schap Zoetermeer, komen die avond vertellen over hun manier van wer ken. Ze brengen zelfs een computer mee, om te laten zien hoe zij hun gegevens verwerken. Wie er voor voelt om mee te draaien in de nieuwe werkgroep maar beslist de 13e niet aanwezig kan zijn, kan dit aan mevrouw Gré Smink mededelen, De Barm 5. 2731 AX Benthuizen. Benthuizen -Dinsdagmorgen 11 fe bruari, aanvang 9.30 uur is er een 'koffieochtend' in Benthuizen. Spreekster is mevrouw Nan van der Waal over het onderwerp "De vrouw en haar huis". De koffieochtend wordt gehouden in het verenigingsgebouw "De Bron" achter de Hervormde kerk van Bent huizen. Er is kinderoppas aanwezig. Voor eventuele inlichtingen en ver voer kan gebeld worden naar tel. 079 -313 856. Hazerswoude-dorp -De Stichting Pro jectkoppeling Hazerswoude/Koude- kerk a.d. Rijn organiseert een project rondom Tanzania op de Rijneveldse scholen. In de week van 1 t/'m 7 fe bruari wordt er een projectweek ge houden op de basisschool "De Springplank" te Hazerswoude- dorp. Donderdag 6 februari is er 'open huis' voor ouders en belangstellen den op de school van 17.00 tot 19.00 uur. Benthuizen -Op maandag 17 fe bruari wordt in gebouw "De Tas" de jaarvergade ring gehouden. Op deze avond zal het financieel overzicht een half uur voor de vergadering ter inzage liggen, dat evenals een plakboek een overzicht geeft van de activiteiten van de Ben thuizense Stichting Evenementen Commissie. fin Tevens is er een bestuursverkiezing Aftreden en niet herkiesbaar is me vrouw D. Roggeveen. De ECB stelt als nieuwe leden voor: Mevrouw R. Schotte, mevrouw L. van den Bos en de heer A. v.d. Heyden. Eventuele andere kandidaten kun nen zich schriftelijk melden tot 24 uur voor de vergadering bij N. Krol, de Gang 2 in Benthuizen. Rijneveld - Op initiatief van het ge meentebestuur van Rijneveld wordt op woensdag 5 februari, een infor mele voorlichtingsbijeenkomst ge houden over het gescheiden inzame len van huisvuil voor de bewoners van de kern Hazerswoude-dorp. Deze bijeenkomst heeft plaats van 19.30 tot 21.00 uur in de sporthal "De Landvliethal". Sportparklaan 13 te Hazerswoude-dorp. De gemeente begint in de week van 17 tot en met 21 februari a.s. met het gescheiden inzamelen van huisvuil in deze kern. in de week van 3 tot en met 7 februari krijgt elk huishouden in Hazerswoude-dorp twee minicon- tainers en een keukenemmer. Een bruine voor het GFT en een groene voor het restafval. De minicontainers worden samen met een informatie pakket huis-aan-huis bezorgd. GFT staat voor groente-, fruit- en tuinafval. Door het afval aan de bron te scheiden, kan een belangrijke bij drage worden geleverd aan een schoner milieu. GFT leent zich uit stekend voor de produktie van com post. Door het afval apart in te za melen, behoeft bijna 50% minder huisvuil te worden verbrand.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 7