Sport in de regio Waterpolo Schaken Tafeltennis Volleybal Volleybal Mini-keeperskamp Voetbal Volleybal BROUWER DE KONING Marathon- klaverjassen UITVAARTVERZORGING (port in de leef oan Holland! HSrt'van'Hól'rancl 5 februari 19'92 eindelijk winst dames de gouwe dames 1 Heren 1 Verrassende winst voor Rentokil-ZVH dames Heren Rentokil-ZVH 2 lopen verder uit! 15 febr Koppelklaveijassen Belangrijke winst voor Rentokil-ZVH heren Tabé weer in aktie! junioren ook zin in tafeltennis? KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden, fruitbomen, broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10, BSC'68 Klaverjassen programma in sporthal Swanla 8 firiisf pagina 9 Waddinxveen - De Gouwedames heb ben afgelopen zaterdag eindelijk ge kregen waar zij recht op hadden! In een uiterst spannende wedstrijd won dames 1 verdiend met 8-6 van mid denmoter 't Gooi uit Bussum. Vooraf gaand aan dit duel had dames 2 in het sfeervolle Gouwebad met 6-2 gewon nen van mede titelkandidaat VZC 1 uit Vlaardingen. De heren van De Gouwe stonden ook afgelopen zaterdag voor een zwarte opgave. Zij konden geen vuist maken tegen het fysiek sterke LZ'86 uit Lei den en verloren met 8-6. De Gouwe heren zakken nu af naar de midden moot. Niemand zal geloven, dat dames 1 in oktober bij 't Gooi nog met 13-4 naar huis werd gestuurd. De in degrada tiegevaar verkerende ploeg uit Wad dinxveen speelt vaak een pittig par tijtje waterpolo, doch weet op beslis sende momenten net niet de winst naar zich toe te trekken. Zodoende werd al vier maal met slechts één doelpunt verschil verloren. Afgelo pen zaterdag werd het 'koppie' erbij gehouden en de man-meer situaties beter benut. Dit resulteerde in de broodnodige winst van 8-6. De Gouwe ging voortvarend van start en zowaar werd de eerste de beste man-meer door Wendy de Frankrij ker benut (1-0). Even later wist 't Gooi op gelijke hoogte te komen (1-1). De daarop volgende aanval van de Gou we leverde een viermeter op welke door Angela Faber bekwaam in een doelpunt werd omgezet (2-1). Een minuut voor tijd bracht 't Gooi de stand weer in evenwicht. In het begin van de tweede periode was het we derom Wendy de Frankrijker die met een diagonaal schot de Waddinx- veensen op voorsprong bracht (3-2). Hierna kwam een fase, waarbij het leek, dat 't Gooi wat grip op het spel kreeg. Dit resulteerde in twee doel punten (3-4) en de enige keer in de wedstrijd dat zij een voorsprong na men. De ploeg van trainer-coach Wim Groen groeide in de derde periode met de minuut. De aanvallen van 't Gooi werden keer op keer afgeslagen. Echter De Gouwe wist wel tot scoren te komen. Eerst maakte Astrid Coene 4-4 uit een man-meer en even later was het Astrid van Galen, die van afstand raak schoot (5-4). Uit de hele gang van zaken putten de Gouweda mes de nodige moed. De Gouwe drong in de vierde periode steeds meer aan. Uit de man-meer situatie die daarvan het gevolg was scoorde Mirjam Overdam 6-4. 't Gooi gaf zich echter geenszins gewonnen en scoorde 6-5 Met nog een minuut te spelen kwam de overwinning in zicht toen Gillian vd Berg uit een man-meer met een diagonaal schot 7-5 liet aan tekenen. Hierna trachtte De Gouwe, via sterke pressing, het slotoffensief van 't Gooi teniet te doen, doch vlak voor tijd wist 't Gooi toch nog tot scoren te komen (7-6). Doch de at tente keepster, Marloes Boereboom, verraste in de laatste seconde haar opponente en bracht, met een fraaie lange afstandsworp, de eindstand op 8-6. Met dit resultaat is De Gouwe weer een stapje dichter bij het doel: handhaving in de hoofdklasse! A.s. zaterdag speelt dames 1 thuis in het Gouwebad tegen ZPB/Profus uit Barendrecht. Aanvang 17.45 uur. In de beginfase van de wedstrijd de den de Waddinxveense heren niet onder v oor hun tegenstander. Keeper Arie Stalenburg wist een strafschop te weren en hield zijn doel schoon gedurende de eerste perio de. Ditzelfde deed de Leidse doelman, zodat de tussen stand 0-0 bleef. In de tweede periode bleek De Gouwe niet opgewassen te gen de goede pressing van LZ'86. Net als in de afgelopen wedstrijden ble ken de Waddinxveners moeite te hebben om de opgelegde kansen te verzilveren. In deze periode was het Jaco de Jong die het enige doelpunt maakte voor De Gouwe. Tussenstand 1-4. LZ'86 sloeg een klein gaatje en De Gouwe bleek niet de kracht te heb ben om terug te komen. De individue le klasse bij de meeste spelers is wel aanwezig, maar het echte collectief, wat De Gouwe in het begin van de competitie liet zien, is ver te zoeken. In de derde scoorden voor De Gouwe Jacco van Tol, Jaco de Jong en Mare Faber. Tussenstand 4-7. Ondanks deze achterstand probeerden de Waddinxveners in de vierde periode toch een overwinning te forceren. Bijna leek het erop dat dit zou lukken. De Gouwe kwam terug tot een ach terstand van 6-7. LZ'86 scoorde een minuut voor het eindsignaal het be slissende doelpunt. Eindstand 6-8. Wat er precies mis is aan de Spijker equipe is moeilijk te zeggen. Zeker is wel dat de Waddinxveense heren, na een goede start van de competitie, nu in een wat mindere periode zijn be land. Hieruit blijkt dat de Gouwehe ren nog niet klaar zijn voor de hoofdklasse. Zaterdag spelen ze een zeer moeilijke uitwedstrijd tegen De Ham in Wormerveer. In Vught namen de dames van Rento kil-ZVH het op tegen nummer drie van de eerste divisie WC 2. Voor coach Van Yperen had de ploeg van WC 2 geen enkele verrassing. Een gedegen analyse lag ten grondslag aan de verrassende winst van de Ze- venhuizense dames. Zevenhuizen wist waar de zwakke plek zat en de dames wisten dit de gehele wedstrijd goed te benutten. Vooral; de service van Rentokil had een hoge moeilijk heidsgraad, zodat deze niet goed verwerkt kon worden door WC en de Zevenhuizense blokkering de aan vallen goed kon keren. De eerste set werd met 9-15 winnend afgesloten. In de tweede set kwam WC meer in zijn spel, mede doordat de opslag van Rentokil minder moeilijk was. later in de set werd dit weer opgepakt maar WC kon toch deze set met 15-13 winnen, in de volgende sets bleven de Zevenhuizense dames WC onder druk zetten en door het sterke pas sen van Lisette Mulder, kon de eigen aanval goed opgebouwd worden. Deze sets werden met 9-15 en 9-15 winnend afgesloten en zorgden zo dat de Zevenhuizense dames weer steviger in de middenmoot staan. Voor a.s. zaterdag staat er in Swanla een Streekderby op het programma. Dan komt DOS uit Schoonhoven op bezoek., Dit team staat nu op de der de plaats en maakt thans een minder sterker periode door. Wellicht kan Rentokil-ZVH daar gebruik van ma ken. Het tweede herenteam van Rentokil- ZVH zit op rozen, na een eenvoudige 3-0 overwinning op het tèam van Rijnmond 2 werd weer drie punten aan hun conto toegevoegd. Terwijl de naaste belager 10 punten ver schil) wederom een punt liet liggen. Deze ploeg Tony Leynse/EWC zal a.s. zaterdag de tegenstander van Rentokil-ZVH zijn. Dientengevolge zal bij winst de voorsprong nog gro ter wordt en het kampioenschap weer dichterbij komt. De bekerwedstrijd tegen Sliedrecht Sport wordt nu op dinsdag 11 februa ri in Swanla gespeeld. Aanvang 20.30. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle -Vrijdag 31 januari moest het eerste team weer een RSB- wedstrijd spelen. Deze keer was Ca- pelle a.d. IJssel de tegenstander. Deze jaarlijkse streekderby bracht direct al een spannende sfeer. Wim Vroegindeweij stond vanuit de ope ning beter, maar juist toen hij dacht te gaan winnen, maakte hij een vre selijke blunder. Hij kon meteen op geven. Ben van Geffen had in de opening winnend voordeel kunnen behalen! Helaas wilde hij het te mooi doen. Gelukkig ontsnapte hij met re mise. Maarten Vroegindweij verloor op de laatste zet een stuk. Dat betekende verlies. Wim Stange zette zijn tegen stander vanaf het begin onder druk. Daarna won hij eenvoudig. Wouter Vroegindeweij kwam moei zaam los. Toen dat gebeurde kon de Capellenaar opgeven. Gerard van Ommeren had zijn avond niet, even als Henk den Hartog. De laatste partij gaf de meeste commotie. Dick Bac ging door zijn vlag, maar zijn tegen stander merkte het niet en ging ver volgens zelf door zijn vlag. De com petitieleider moet hier een uitspraak over doen. Al met al staat Moerka pelle met 41/2-21/2 achter en is deze wedstrijd verloren. De uitslagen in de onderlinge com petitie waren: A v.d. Werff - J. Segaar afg.; W. Wort- man - J.D. Blok 1/2 -1/2; G. van Mee- teren - W. Westerman 1-0; B. Matla - K.v.d. Spek 0-1H. Doornhein - H. Blok 1-0; T. v. Delden - F. de Wit 0-1; A. de Groot - A.v.d. Spek 0-1A. Hoogduijn - G.J. Freeke 1-0. Boskoop/Haastrecht -Op zaterdag 22 februari, 10.00 uur is er een mara thon "Klaverjassen" in gebouw "De Grote Haven" in Haastrecht. Aanmel den tel. 01727-17798/13033. Op zaterdag 15 januari is er 'koppel'- Klaverjassen, aanvang 11.00 uur in hetzelfde gebouw te Haastrecht. Inl. bovengenoemde telefoonnummers. Afgelopen zaterdag stond de topper in de ere-divisie tussen Rentokil-ZVH en Piet Zoomers/Dynamo op het programma. De beide teams -samen met Autodrop aan de leiding van de eredivisie- hebben er dan ook een spannende strijd van gemaakt, waar het publiek van kon smullen. Rentokil-ZVH wist in de eerste set PZ goed onder druk te zetten met hun service, vooral Rini Boutens wist PZ vaak in de problemen te brengen. Vanaf het begin nam Rentokil-ZVH het heft in handen en zorgde door de service en de sterke aanvallen van Brecht Rodenburg voor een 15-12 setwinst, in de tweede set werd de druk op PZ minder en kreeg PZ kan sen om in hun spel te komen. Met name Arthur Vennik kon veelvuldig scoren op de buitenkant. Met 9-15 ging deze set over in PZ-handen. Zevenhuizen kwam in de derde set sterk terug, de service was voor PZ weer moeilijk te verwerken en de ei gen aanval liep nu weer als een trein. Mede doordat Ronald Kooijman op een uitmuntende wijze stond te pas sen. Bovendien wist Rentokil-ZVH sterke staaltjes van verdedigen te tonen en met 15-10 werd deze set winnend afgesloten., In de vierde set kwam PZ goed terug en wist al snel een 2-5 voorsprong te nemen. Langzaam maar zeker wist Rentokil terug te komen en bij de stand 5-7 werd er door de beiden een ware slijtageslag geleverd. Zeker een kwartier bleef deze stand op de bor den staan, voordat Rentokil-ZVH er weer een punt bijkreeg. De beide teams hielden elkaar goed in even wicht en het publiek kreeg waar voor zijn geld. In de eindfase wist een sterk gemotiveerd spelend Rentokil een 10-13 achterstand om te zetten naar een 15-013 setwinst en zo de winst binnen te halen. Hierdoor staat Rentokil-ZVH nu nog samen met Autodrop/VCG aan de leiding. A.s. zaterdag spelen de heren in Doetinchem tegen Normis/Orion, een team dat nog maar een schim ij van het team van vorig seizoen en nu in degradatiegevaar verkeert. Benthuizen - Afgelopen week is in de Haagse regio het tafeltennisseizoen weer van start gegaan. Van Tabé in Benthuizen kwamen slechts twee se niorenteams en twee juniorenteams in aktie. Tabé 3 ontmoette thuis Zoeterwoude 10. Het kampioen steam uit de vorige competitie deed het gelijk niet slecht: ze wonnen met 6-4. George Visser en Gerrit Hijdra scoorden beiden tweemaal en won nen het dubbel. Danick Vloemans wist een wedstrijd te winnen. Dit was ook de enige wedstrijd in drie sets: 21-19, 16-21 en 21-19. Tabé 4 trad aan tegen Reflex 5 uit Lisse en verloor met 6-4. Evengoed had Tabé 4 met 6-4 kunnen winnen als het tafeltennisballetje even an ders gerold had. Zowel Ronald van Velzen als Chris van Dorp sr. verlo ren een driesetter met standen van 21-23 en 24-26. Ronald van Velzen wist twee wedstrijden winnend af te sluiten. Peter Nleuwstad één en sa men wonnen ze.ook de dubbel. Op zaterdag speelden Tabé 1 en 2 hun eerste wedstrijd van de voor jaarscompetitie. Tabé 1, dat zich vo rig jaar net wist te handhaven in de eerste klasse junioren, had een moei lijke start tegen het derde team van Taverzo uit Zoetermeer. Na verlies van de eerste drie enkelspelen wis ten Dennis Straathof en Andy van Dorp beslag te leggen op het dubbel spel, dat overtuigend in twee games werd gewonnen. Toch werd de ach terstand nog groter. Het zag er naar uit dat niet een van de drie Tabé- spelers - waaronder Arjen van der Wel - op het individuele vlak een punt zouden scoren. Maar de laatste twee partijen waren voor Dennis en Andy. Daardoor bleef de schade enigszins beperkt tot een verlies met 7-3. Tabé 2 dat naar Spinmill in Aarlan- Speciaal voor kinderen die met tafel tennis willen kennismaken, heeft de tafeltennisvereniging op vrijdagmid dag om 16.30 uur een uur om onder leiding van volwassenen beginnende spelers en speelsters enige basisbe ginselen bij te brengen. Kom gerust eens kijken en breng een goed hu- derveen vertrok, speelde voor het eerst in de vijfde klasse bij de junio ren. Dit team, bestaande uit Martijn Smit, Dennis vd Bosch en René Som- mer, behaalde meteen een grandioze overwinning binnen. Ze wisten ge drieën op een wel zeer overtuigende manier hun tegenstanders te ver slaan. De thuisspelende ploeg kreeg op geen enkele manier grip op het spel van de Tabé-spelers en had het zwaar te verduren, wat wel uit de eindstand blijkt: 10-0 voor Tabé. Een felicitatie waard, het is nog steeds: 'dat een goed begin nog altijd het halve werk is'. A.s. zaterdag spelen er vier Tabé- teams een competitiewedstrijd, waarvan er slechts één thuis in de sporthal De Hil. meur en gymschoenen mee. Leeftijd? Vanaf 7 jaar kan al iets geleerd wor den. Op maandag en zaterdag is er vrij spelen. Senioren kunnen op maandagavond na 20.00 uur terecht in de sporthal De Hil aan het Ver- breepark in Benthuizen. Waddinxveen -"Het mini-keepers kamp" organiseert ook dit jaar weer in samenwerking met de voetbalver enigingen Waddinxveen en Be Fair, trainingsdagen voor jeugdkeepers. Op donderdag 5 maart zal er drie maal getraind worden bij v.v. Wad dinxveen. Op dinsdag 21 en woensdag 22 april wordt er wederom getraind en dan maar liefst zesmaal. Beide 'kampen' zijn geprogrammeerd in vakanties. (Deze drie trainingsdagen zijn niet gratis.) Op vrijdag 29 mei, de dag na Hemel vaartsdag, is men te gast bij Be Fair. Hier wordt een 'keepersdag' gehou den in combinatie met een sportdag voor de Be Fair-pupillen. Voor de keepers is er een open inschrijving en voor het eerst zal er specifieke training gegeven worden aan F- keepers. De inschrijving voor de keepers is gratis in de leeftijd van 6- 12 jaar, echter er kunnen maximaal 50 keepers aan deze training deelne men. Voor deze dag is de organisatie bezig twee prominenten uit het be taalde voetbal naar Waddinxveen te halen, net zoals het geval is bij de trainingsdagen, in maart en april bij v.v. Waddinxveen, wanneer er één gastkeeper aangetrokken wordt. Keepers die interesse hebben om aan één of meerdere van deze activi teiten deel te nemen, worden ver zocht zich aan te melden tel. 01828- 15207. GEEN KOOPAVOND OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg hoek Zuidelijke Dwarsweg. Tel. 01802-2430 Benthuizen -Zaterdag 1 februari werd de wedstrijd Schipluiden - BSC'68, als enige wedstrijd in de le klas A van de H.V.B., afgelast. Voor zaterdag a.s. staat de thuiswedstrijd tegen de nog ongeslagen koploper RVC uit Rijswijk op het programma. Aanvang 14.30 uur. Vrijdagavond jl. werd de strijd om de tweede periode-titel beslist. Winna res is Els Vermeulen geworden met 24.944 punten. Wim Hoogendorp de organisator van de kaartavonden, werd tweede m,et 24.003 punten. De uitslag van de 10e ronde voor de klaverjascompetitie is alsvolgt: le Ineke Sluiter 5836 punten. 2e Adri Hage 5346 punten den 3e Jan Sluiter 5229 punten. De 11e ronde wordt vrijdagavond 14 februari gespeeld. De kantine aan de Sportlaan is om 19.30 uur open en het kaarten begint om 2-0./15 uur. Iedereen is welkom, ook niet-leden. De volgende wedstrijden staan op het programma in dorpshuis Swanla op zaterdag 8 februari: Om 12.30 uur Dames asp. BI -DVC BIHeren jun. Al -DOS Al; Dames 7 -CVB/Be Fair 5; Om 13.00 uur Heren asp. B2 -VOY BI; -14.00 uur dames asp. Cl -RHN/VSTS C2; heren 8 -Sille/Jupiter 5; Dames 6 - Agon 4; Dames 2 -Riva/Rijswijk 4; - 15.00 uur heren asp. Cl -Sille/Jupi- ter; -15.30 uur Dames 5 -CVB/Be Fair 3; Dames 3-Sille/Jupiter 3;-16.00 uur heren 3- Netwerk; -16.30 uur Dames 4 -RHN/VSTS 3; - 17.00 uur Dames 1 - DOS.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 9