Hrifltlivi woon Ro«knmi Politieberichten Waddinxveen Kerkdiensten Kerkdiensten ModeshowElycrea Modevakschool Motie ANBO fatii kleintje pU&tfeul out be iou iu op paq. 4! in actie voor nieuwe huisvesting Geslaagde Har monie-uitvoering Milieubus mor gen in Boskoop Hulp bij belas tingformulier "De Paddestoel" Concert in gemeentehuis Stichting Wijkwerk De Zuidpias Agenda praathuis Hart van Holland/12 februari 1992 pagina 11 aanrijdingen Inbraken en diefstallen: Geweldpleger Onverzekerd: Autodieven ingerekend Vernielingen: Boskoop 16 februari Waddinxveen zondag 16 februari Start grote lotenverkoop Aan inwoners wordt medewerking gevraagd In actie voor nieuw gebouw Brief Een nieuw gebouw Activiteitenkalender Zuidhonk Sjoelavond Stichting Ontmoetingscentrum Snijdelwijk De afgelopen week hebben drie gedu peerden aangifte gedaan van doorrij den na aanrijding. In alle gevallen be trof het geparkeerde voertuigen die door hun eigenaar beschadigd werden aangetroffen terwijl de tegenpartij niet de moeite nam zich te melden. De voer tuigen stonden op de Kerkweg Oost, de Lindengaarde en de Graanakker. Door een onverwachte draai-man- ouevre op de Henegouwerweg ont stond op 4 februari achter het draaien de voertuig een kop-staart aanrijding waarbij twee auto's schade opliepen. Tengevolge van het kerende voertuig moest een andere auto snelheid min deren waarop een achteropkomende auto inreed op deze remmende auto. Op 4 februari raakte een autobestuur der door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn auto kwijt en ramde een lichtmast. De aanrijding vond plaats op de kruising van de Be- ijerincklaan met de Dreef. Bij een aanrijding op de kruising van de Brtedeweg, Zwarteweg en de Middel- burgseweg raakte een fietser op 7 fe bruari licht gewond. De fietser stak, komende vanaf het parallel gelegen fietspad de rijbaan over en werd aange reden door een achterop komende auto. De man werd ter observatie naar het ziekenhuis vervoerd en kon na be handeling huiswaarts. Dankzij een oplettende buurtbewoner kon de politie in de nacht van 8 februari een doorrijden na aanrijding oplossen. Rond 1.30 uur vloog een Boskoopse automobilist met zijn auto op de Noordkade/Oranjelaan uit de bocht en ramde twee op de Oranjelaan gepar keerde auto's, waarvan er een zwaar beschadigd werd. Na de aanrijding ging de Boskoper er vandoor. De verdachte werd door de surveillance echter nog in Waddinxveen achterhaald en aan gehouden. Vanaf de St. Victorstraat is vorige week een aanhangwagen ontvreemd. Het gaat om een zilvergrijze aanhanger met aan de voorzijdef een kophek en reser vewiel. Vanuit een tuin aan de Gerstakker zijn een viertal kratten bier ontvreemd. Vermoedelijk is de diefstal gepleegd in de nacht van 1 op 2 februari. In de nacht van 2 op 3 februari is inge broken in een bedrijfspand aan de Sta ringlaan. Men verschafte zich toegang tot het perceel door verbreking van een raam. De daders gingen er met de computer-apparatuur vandoor. Vanaf de Wilgenhorst werd in de nacht van 3 op 4 februari een witte honda Civic ontvreemd voorzien van het kenteken PY-99-JK. De auto stond langs het trottoir voor de 'hoge' flat gepar keerd. Ontvreemde (brom)-fietsen: Vanaf de Beukenhof werd op 4 februari een (hard)blauwe Puch Maxi ontvreemd. 4- 2: Machtelderf: groen kinderfietsje merk Pepino. De fiets werd op de Es doornlaan teruggevonden. 4-2: NS station: li. bruine Batavus heren fiets: 5-2: NS station: rode Batavus he renfiets; 5-2: Wilgenhorst: grijs/groene kinderfiets merk Polly; 8-2: Sniepweg: rood/bruine kinderfiets van onbekend merk; Aangetroffen: 4-2: omgeving Eikenlaan: grijze Batavus herenfiets; 7-2: Alb. Thijmlaan: grijze Excellent herenfiets; 7-2: Jul. van Stolberglaan: groene kin derfiets merk Blits; Vanaf een bankgebouw aan de Jul. van Stolberglaan werd deze week een vlag ontvreemd. Op het veilingterrein aan de Bredeweg werden tussen 5 en 6 februari een viertal dozen met speelgoed ont vreemd. Men wist de dozen uit een container weg te nemen. Later in de week werden op soortgelijke wijze we derom goederen uit deze container ontvreemd. Het bedrijf neemt maatre gelen. Overig nieuws: De politie van Waddinxveen heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 25- jarige Waddinxvener in verband met vernieling en mishandeling. De man had zich eind januari misdragen in een Waddinxveense horecagelegenheid waarbij vernielingen waren aangericht en klappen waren gevallen. Tevens bleek de man nog gezocht te worden door de politie Vianen. Ook hier was sprake geweest van geweldsdelicten. De man is na verhoor door de Wad dinxveense politie overgedragen aan de politie van Vianen. Bij een verkeerscontrole op de RW A12 werd op 8 februari een onverzekerd voertuig uit het verkeer genomen. De wagen werd in afwachting van geldige verzekeringspapieren op het buro ge stald. In samenwerking met bewoners van de Brugweg heeft de Waddinxveense po litie in de nacht van 9 februari een viertal Gouwenaars ingerekend, die met een te Gouda gestolen auto reden. De Gouwenaars trokken door hun ver dachte gedrag de aandacht van de Brugbewoners die de politie inschakel den. Bij controle bleek de bedrading van de auto waarin de mannen zaten te zijn doorverbonden. Nadat assistentie was verkregen van omliggende politie korpsen werden in totaal vier ver dachten aangehoudefl. Twee hiervan waren bij de auto aanwezig, de andere twee bevonden zich in de buurt van de auto. De verdachten en de auto zijn overgedragen aan de Goudse politie. Een op de Eikenlaan geparkeerde auto werd op 2 februari beschadigd. Een buitenspiegel werd afgebroken. Een viertal vrachtauto's die gepar keerd stonden op de IJserman, werden op 2 februari aangetroffen met omge bogen ruitewissers. Ook werden auto's bekrast. Een op de Kerkweg Oost geparkeerde auto liep een deuk op vermoedelijk tengevolge van een gegooide steen. gevonden voorwerpen: portemonnee, regenbroek in plastic zak, gouden ring met steen. verloren voorwerpen: div. sleutels, div. portemonnees/portefeuilles met geld en/of bescheiden; horloges; sema foon; zwarte magere kat; dwergpapa gaai; rose kinderwant. Waddinxveen -Op zaterdagavond 14 december jl. was de jaarlijkse diploma uitreiking van de landelijk werkende Stichting "Elycrea". Deze stichting ver zorgt Mode-opleidingen door het ge hele land en ook vanuit andere plaatsen waren diverse cursisten die hun diplo ma in ontvangst mochten nemen. Traditioneel werd er ook een grote modeshow georganiseerd waar men niet alleen de resultaten van de exa menkandidaten kon bewonderen, doch ook van hen die nog in opleiding zijn en van de cursisten die een creativiteits- cursus volgen. Vanuit Waddinxveen waren er veie cur sisten van "Elycrea", die met hun zelf gemaakte en vaak ook zelf ontworpen kleding de show stalen. Vele uren bleken, onder leiding van hun lerares, mevrouw D. Brussel, hieraan vooraf te zijn gegaan voor men in staat was al dit moois te maken. Een bomvolle zaal met vele belangstel lenden uit alle delen van nederland, gaf telkens door hun applaus hun waarde ring voor de geshowde toiletten. Deze avond werd verder opgeluisterd door diverse presentaties van verschil lende Modevakscholen uit het land. Inl.tel. 01828-13440. (zie advertentie elders in deze krant) Waddinxveen -De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen, afdeling Waddinxveen, heeft met grote veront rusting kennisgenomen van het ge meentelijke plan om de toneelzaal van het Anne Frankcentrum af te breken en daarvoor woningbouw te realiseren. Deze afdeling heeft daarom een motie naar het college van Burgemeester en Wethouders gezonden. Deze luidt alsvolgt: De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen A.N.B.O., afdeling Waddinx veen, op 3 februari 1992 in ledenver gadering bijeen met 71 aanwezigen, overwegende dat: "de toneelzaal van het Anne Frankcen- hum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinx veen. een belangrijke sociale en cultu rele functie vervult voor individuele Waddinxveners en culturele vereni gingen; -de vervanging van de toneelzaal in het Anne Frankcentrum zeer waarschijn lijk niet zal leiden tot de realisering van aantrekkelijke woningen; -een daardoor te vrezen leegstand ge volgen moet hebben voor de exploita tie van alle huurwoningen in beheer bij de Stichting Waddinxveense Bejaar denhuisvesting, is van mening dat: -de afbraak van de toneelzaal van het Anne Frankcentrum moet worden voorkomen". Hervormde Gemeente dorps kerk: 9.30 uur ds. R. de Reuver en 18.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.15 uur ds. J.A. Koole Zoetermeer Chr.Geref.kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Volle Evang.Bethel 9.30 uur br. D. v. Steenis doopdienst R.K. kerk zaterdag 15 februari 17.30 uur in De Stek; 19.00 uur in de kerk A.P. van Neslaan zondag 16 februari 10.30 uur kerk. Medische diensten zie Benthuizen Hervormde Gem: Immanuelkerk 10.00 en 17.00 uur ds. A.A. v. Hou- welingen Geref.Vrijgem. 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Boskoop -Vrijdagavond 7 februari werd de grote verloting gestart van Harmo nievereniging Concordia ter realisatie van een eigen gebouw. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse winteruitvoering in "Florida". Inwoners van Boskoop wor den erop geattendeerd dat ze dezer dagen lotenverkopers aan de deur krijgen. De uitvoering van "Concordia" verliep overigens ook uitermate ge slaagd. Door de vele aanwezigen werd in de beurshal genoten van een luis terrijk programma van Harmonie en drumband "Concordia", terwijl er te vens zes jubilarissen gehuldigd wer den. Boskoop - De reeds vorige week aange kondigde Milieubus van de N.V. Ener gie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) staat donderdag 13 februari bij het winkelcentrum Snijdelhof aan de Puttelaan, van 10.00 tot 12.00 uur. Boskoop -Ook dit jaar houdt een mede werker van de belastingdienst Alphen a.d. Rijn/Gouda zitting bij de Sociale Dienst van de gemeente Boskoop om te helpen bij het invullen van het aangif tebiljet Inkomstenbelasting 1991. Deze hulp is gratis. Datum: dinsdag 25 fe bruari 1992 Zijde 27 (gebouw Sociale Zaken), men dient voor 24 februari een afspraak te maken tel. 19557. Alle van belang zijnde stukken, zoals jaaropga ven e.d., dient men meede brengen. Waddinxveen -Voor a.s. vrijdag 14 fe bruari staat er weer een Kaartavond op het programma, terwijl er tevens een verloting wordt gehouden. Op zater dag 15 februari a.s. is er een dagruil beurs aanvang 11.00 uur. Waddinxveen "Die Winterreise" van Franz Schubert wordt morgenavond in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis ten gehore gebracht. Het is het vierde concert in de reeks 'kamermuziekconcerten' die in het Waddinxveense gemeentehuis gehou den wordt. Aanvang 20.30 uur. Boskoop-"Wie aan de weg timmert, heeft veel bekijksEen muziekvereniging: een harmonie-en drumband, zoals "Concordia ondervindt dit regelmatig. Het is ook een mooi muziekcorps om naar te kijken: muzikanten in prachtige kostuums: zwart met geel contrasterende strepen. Door toeschouwers en collega-muzikanten van andere muziekverenigingen, als 'mooiste uniforms uit de regio' bestempeld. En dan de muziek die gebracht wordt door de ca. 60 leden: luisterrijk en harmonieus en met een grote inbreng van de jeugd. Daarnaast een enthousiaste drumband met zo'n 17 leden en voorwaar een corps waar iedere inwoner trots op is?!... Ja toch?? "Op dit moment zijn er veel kwekers op wintersport en zijn winkeliers druk be zig met het opmaken van de balans. Het is dan ook geen wonder dat er nog niet zo indrukwekkend gereageerd is op het schrijven dat we aan alle bedrijven hebben doen uitgaan. Desondanks is er al een zekere mate van respons, die al in de duizenden guldens loopt. En onze vereniging is altijd zuinig geweest en heeft gespaard. Daardoor konden we enige tijd geleden al grond aankopen om daarop een nieuw verenigingsge bouw te laten bouwen, waarmee ho- penlijk de ledenvergadering instemt". Aan het woord is de heer G. van Bem- mel, de coördinator van de geldwer vingsactie voor de Boskoopse christe lijke Harmonievereniging "Concordia". Een Harmonievereniging die niet meer weg te denken valt uit de samenleving. Die acte de présence geeft bij happe nings en manifestaties en waarop een beroep kan worden gedaan. Soms moet daar echter weieens een vergoeding tegenover staan. "En ook dat komt de verenigingskas ten goede", stelt Van Bemmel die benadrukt dat een vereni ging als "Concordia" waar ook de jeugd een muziekopleiding krijgt, meer geld nodig heeft dan een gezelligheidsclub. "Wat te denken aan de aanschaf van muziekinstrumenten en de leskosten van professionele muziekdocenten? Gelukkig krijgen we voor de jeugdaf deling een subsidie van de gemeente, want je kunt de jeugd moeilijk een hoog lesgeld laten betalen. Verder moeten we eruit zien te halen wat te halen valt door eigen contributie-bijdragen en door onze donateurs". De brief die aan alle Boskoopse bedrij ven rond de jaarwisseling is uitgegaan onderstreepte dit en het feit dat de penningmeester jaarlijks met moeite de financiële touwtjes aan elkaar knoopt. En nu de nieuwbouw. Een eigen pand. Dat moet binnenkort van de grond ko men. En voor de prijs welke geraamd was: ongeveer twee ton, met daarnaast nog een post onvoorzien voor de in richting. "Al jaren hebben we nieuwbouwplan- nen. De bouwtekening is ook al jaren klaar, maar telkens weer veranderd en aangepast aan de gewijzigde ideeën. We wilden in eerste instantie eenzelfde gebouw als onze zustervereniging "Ex celsior", maar of dat lukt valt te be twijfelen. Alles is zo duur geworden". De heer Van Bemmel zegt dat in de brief die naar de bedrijven is uitgegaan, gevraagd wordt om een geldelijke bij drage of een geldlening, al dan niet renteloos. "Ons houten verenigingsge bouw is dringend aan vervanging toe. Bovendien is het bij repetities mudvol. Je kunt er nauwelijks met elkaar in re peteren en het is heel hard aan ver vanging toe. Renovatie gaat zoveel kosten dat dit niet meer verantwoord is. met een aannemer is overeengeko men dat voor de prijs van f 230.000, en rekening houdend met veel zelf werkzaamheid van de leden, een nieuw stenen verenigingsgebouw, dat vol doet aan de eisen die men er heden ten dage aan mag stellen, gebouwd kan worden. Na de grondaankoop is er met een plaatselijke bank de mogelijkheid van een geldlening besproken. De finan ciële ruimte van "Concordia" is echter niet zo groot dat daaruit de rente- en aflossingsverplichtingen van een grote banklening opgebracht kunnen wor den. Dus moet het 'eigen kapitaal' uit gebreid worden. door middel van een inschrijving op veelal renteloze schuldbekentenissen binnen de vereniging, is reeds een be drag van f 25.000,toegezegd. Door "Concordia" wordt geaccentu eerd dat giften wel op prijs gesteld wor den, maar dat men ook een bijdrage kan leveren in de vorm van een renteloze geldlening, danwel een lening tegen een geringe rentevergoeding, voor uiterlijk 15 jaar. Wie een bijdrage wil leveren kan een telefoontje geven aan de secretaris: 01727-12034. Gewoon een bijdrage storten op bank rekening 3098. 14.480 ten gunste van Commissie Nieuwbouw "Concordia", kan ook. Waddinxveen - Zaterdagavond 15 fe bruari is er jeugdbingo in het Zuid- honk. Er worden drie bingo-rondes gehouden. Een superronde met prach tige prijzen. Tevens is er een loterij Iedereen van ca. 8 tot ca. 14 jaar is van harte welkom. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. Vrijdagavond 14 februari is er een sjoelavond in het Zuidhonk, aanvang 20.00 uur. Er wordt per twee perso nen per bak gespeeld. Men sjoelt tien beurten over vijf verschillende sjoelbakken. Bij voldoende deelna me wordt er in niveau-groepen ge speeld. Voor verdere info: C. Meider- wijk, tel. 12237 (na 18.00 uur). Boskoop- Op donderdag 13 februari begint om 9.15 uur de wekelijkse yogales; om 13.00 uur de taalles voor buitenlandse vrouwen; blokfluitles vanaf 15.30 uur: cursus tekenen/schilderen om 16.00 uur; bridgen om 20.00 uur en yoga om 20.45 uur. Vrijdag 14 februari: Schilderclub, aanvang 9.00 uur. Maandag 17 februari: Volksdansen om 18.45 uur; cursus tekenen/schilderen om 19.30 uur. Dinsdag 18 februari: Schilderclub 9.00 uur; AMV en pianoles vanaf 13.00 uur; Volksdansen voor volwassenen en kinderen vanaf 13.50 uur; cursus tekenen/ schilderen om 19.30 uur' bridgen om 19.45 uur. Woensdag 19 februari: Taalles buitenlandse vrouwen om 9.00 uur; cursus Engels vanaf 13.00 uur; Kinderactiviteiten van 13.30 tot 15.30 uur; blokfluitles vanaf 18.00 uur; Klaverjassen competitie aanvang 20.00 uur.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 11